Menu

Odkaz Asbergů

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Pivl » stř 14. zář 2016 19:04:24 » Re: Odkaz Asbergů - Kaiser alias Ba'al
Prosím, Kaisere, ať už se objevíš v jakékoliv reinkarnaci, přestaň s tím, co děláš. Nikdo z nás nechce, abys tady stále vyvolával nepořádek nebo další důvody k tomu, abychom tě opět zabanovali, takže ti děkuji zatím jen az to, že jsi se trochu umírnil a neděláš až tak velký bordel, přesto ale nevím, zda-li tohle dílo není jen výsměcechem... Proto prosím zvaž, zdali bys raději opravdu nechtěl vydat něco tvůrčího a podíet se na naší fanartové tvorbě a třeba i někdy vyhrát nějkou cenu, třeba na to talent máš, ale ukazuješ nám jen tvé bláznivé pokusy o fanart...

Dílo o... ničem
Nerad bych kritizoval něco nějak přehnaně, ale zde je jasné, že autor ví, co dělá, ví, jak si najít návody na natáčení a i ví, jak si zřejmě lidi přestavují dobrý film, přesto vydal něco podobného... Takže se ptám není to jen výsměch? Takže jestli dalších pár vět, bude znít trochu ofenzivně, ať je autor tak ofenzivně nebere, jsem tu od kritizování, zbylé dva snímky taky šetřit nebudu....
Tak nějak hledám správná slova, jak se k tomu vyjádřit. Příběh o ničem, lagování úplně všude. Tohle prakticky nevypadá ani jako film, nýbrž jako sekvence obázků jdoucích po sobě, tedy film na houbičkách, alá nevím, co to znamená počet snímků za sekundu.
To, že se úostavy pohybují na hru nepřirozeně a dělají nepřirozené věci je sice hezké, ale tohle opravdu nemá šanci uspět, nehledě na to, že se tam zase objevuje trollovací xicht "Kaiserovy" postavy. Poslední hláška celého filmu: "a chcípnul", tomu nasadila korunu, protože přesně tak bych shrnul své pocity ze sledování tohoto filmu - Pustil jsem si to a chcípnul...

Jsem pro jakýkoliv fanart, který nás oživí, ale touto cestou ne prosím, zvlášť, když je to od autora, který na fóru působí už delší dobu a ví, že tohle není správný druh fanartu. Číselné hodnocení raději vynechám...
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod RavenGameCZ » čtv 15. zář 2016 10:49:14 » Re: Odkaz Asbergů - Kaiser alias Ba'al
Toto pět minut trvající dílo bylo jedním obrovským zklamáním...

Začněme negativní stránkou,která mnoho násobně převažuje tu pozitivní.Přišlo mi,že autor vytvářel dílo ve strašném spěchu.Něco jako "Sakra,už za 5 min bude končit soutěž,musím něco rychle vytvořit", protože tak mi to připadalo...
Musím se přiznat,že zde toho na recenzi ani moc není. Rozhodně by dílo nemělo mít,tak obrovský pokles FPS.
Zkráceně přejdu k ostatním negativům - žádný příběh,bez ozvučení (soundtrack,zvuky okolí),šum v pozadí mikrofonu,uspávací vypravování atd. Jediná scéna,která mě dokázala zaujmout je přeskočení stínové šelmy přes hradby, ale to je tak vše..

Je sice hezké,že si autor dal práci s vytvoření 'nějakého' dabingu,ale mohl si určitě dát práci i s ostatním.
Kdyby trochu zapracoval na příběhu, audiovizualní stránce a asi na to měl i více času,tak by dílo určitě vypadalo lépe,než je v dnešní podobě...

Skoro ani není,co hodnotit.Největší zklamání letošního ročníku...
RavenGameCZ
Uživatel

Příspěvekod Lordan » čtv 15. zář 2016 14:34:28 » Re: Odkaz Asbergů - Kaiser alias Ba'al
Hudba se hodnotit nedá, žádná použita nebyla, to ani tak nevadí, když celou dobu slyšíme hlas dabéra, temnější než noc, který na konci ovšem z nepochopitelného důvodu trochu vyměkne. Bylo by sympatičtější, kdyby si podržel celou dobu stejnou hloubku. Ideálně tu první, která v kombinaci se zvukem šíleného smíchu vytvářela mrazivý pocit na zádech.
Práce s animacemi je zde zvláštní. Autor sice evidentně zvládá poměrně široké spektrum animací, zde však pro film nejsou přídavnou hodnotou a různé šílenosti mu spíše ubírají. Stejně je na tom i práce s modelingem. Zvláště, když se jedná o temný, vážný příběh. Rozhodně bych použil spíše umírněnější animace, které by smutný temný příběh Asbergů tolik nedehonestovaly.
Příběh jako takový je skutečně velmi smutný. Jak Asbergové, tak kamarád skřet umřeli. To je smutné. Čekal jsem ovšem přeci jen víc od finálního souboje. Lítající meče jsou super, ale šílený temný mág mohl alespoň někoho vyvolat, nebo tak něco. Třeba další stínovou šelmu a ty se pak do sebe mohly pustit. Bylo by to pak jak scéna z Jurského parku, nevím kolikátého, kde se perou ty dva dinosauři.

2/10
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod El Kamil » pát 16. zář 2016 22:39:30 » Re: Odkaz Asbergů - Kaiser alias Ba'al
Tento krátkometrážní kousek trvá sice jen lehce přes pět minut, ovšem ve mě vyvolal dojem, že nikdy neskončí. Pokud máte večer problém s usínáním, zapomeňte na prášky na spaní, pusťte si Odkaz Asbergů! Trhané ingame záběry spolu s až hypnotizujícím hlasem vypravěče vás stoprocentně uspí. Garantujeme vrácení peněz v případě nespokojenosti! A když zavoláte ihned, dostanete od nás jako bonus druhou nahrávku Odkazu Asbergů ZDARMA, kdyby se vám třeba o půl třetí ráno zachtělo čůrat, a vy pak nemohli zase usnout!!! :)

Jako soutěžní dílo se mi film nehodnotí lehce. Abych dokázal nějak vstřebat příběh, musel jsem si přepsat slova vypravěče do textu, protože z té formy videa jsem to nedokázal pojmout. Bohužel není toho moc, co bych mohl hodnotit kladně. Zajímal by mě důvod, proč autor zvolil takový formát vyprávění. Pokud nemá dostatečný výkon na plynulé záběry ze hry, možná mohl zkusit zvolit podobný styl jako Noční můra v Kolonii. Podle ingame záběrů ve filmu také soudím, že se jedná o nějaký mód, pokud je to autorovo vlastní dílo, tak ho bohužel nedokázal vůbec prodat. Vypravěčův zpomalený hlas celé tohle dílo podtrhuje. Jsem rád, že se někdo nestyděl přijít s dabingem, ale tohle není ta správná cesta. Na nějaký speciální efekt, snovou sekvenci atp by se zpomalený hlas dal použít, ale ne na celý film...

Přesto je zde pár věcí, které mě zaujaly. Za prvé ten mód - vidíme jízdu na stínové šelmě, pěkná věc, textura oblohy také vypadá bohatší než ta originální z G1 nebo G2. Vrcholem pro mě ovšem byla závěrečná scéna v chrámu, kde nekromant efektně zabil své dva protivníky. Ten záběr letící dýkou byl hodně povedený, stejně tak jako pohyb kamery v té scéně. Další zajímavý záběr je v první půlce, kde vidíme jakousi postavu uvězněnou v řetězech. Také scéna v těch chodbách kolem času 1:20 je zajimavá. Za prvé úhlem kamery, za druhé tam jsou vidět hezké stíny postav, za třetí ti kostlivci vypadají tak nějak jinak než ve hře.

Suma sumárum, jako film s nějakým příběhem je to bohužel nekoukatelné. Snad bych to vzal jako trailer k nějakému módu, kde autor předvádí, co všechno už dokázal dát dohromady, má nějaký herní svět, děj, má jízdu na stínové šelmě, umí udělat speciální efekty do eventuálních cutscén, celkově vzato se zdá, že autor prostě s Gothicem umí. Pokud ovšem chce uspět v soutěži tohoto typu, doporučuju se mu inspirovat jakýmkoli jiným dílem v její historii.

Obrázek

Nej scéna filmu :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Milhaus » úte 20. zář 2016 22:25:58 » Re: Odkaz Asbergů
Přiznávám, že u tohoto filmu jsem se nezvládl dodívat do konce. Vlastně jsem to vydržel asi minutu. Tady je opravdu značný problém v samotném zpracování, které je z hlediska diváka a "konzumenta" nepoživatelné, nezávisle na tom, o čem to mělo být.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod helpo1 » úte 20. zář 2016 22:26:24 » Re: Odkaz Asbergů
Tedy takhle těžce lagující "film" jsem už dlouho neviděl. Značky nahrávacího softwaru si můžu dovolit možná tak já při tříminutovém průvodci Skřetím městem, ale ne dílo přihlášené do filmařské soutěže. Což ale chválím, je srozumitelnější, i když jednodušší, dabing než u prvního filmu a taky hezké využití marvinu. Nicméně autorovo "natahování" řeči mi připomíná roztahování slov při psaní školních esejí.
Obrázek
helpo1
Uživatel

Příspěvekod Faust » úte 20. zář 2016 22:27:46 » Re: Odkaz Asbergů
Trošku se to autorovi sekalo, ne? Scénář byl poněkud slabší a ozvučení hudbou mi silně chybělo. Ovšem ten démonický hlas na pozadí, občas skvěle protažený, byl dobrý a i příběh určitým způsobem táhl. Alespoň nějakou dobu.
Faust
Uživatel

Příspěvekod sleeper » úte 20. zář 2016 22:28:14 » Re: Odkaz Asbergů
V tomto diele je značne cítiť istá "druidovitosť". Žial, keďže som v období, keď sa začala "vojna" medzi druidmi a temnými mágmi nebol na fóre veľmi aktívny, moje informácie a možno teda aj schopnosť pochopiť úplne tieto diela sú obmedzené.

Autor tiež urobil dabing. Keďže tu počuť iba rozprávača, k tomuto dielu sa to hodí, aj temný a pomalý hlas k nemu sedia - ale svojou monotónnosťou môže na niekoho pôsobiť ako tabletka na spanie.

Hneď od začiatkuudrú do očí dve veci. Prvou je hra s Marvinom a úpravy hry. V tomto smere naozaj klobúk dole. Druhou, ktorú ale nemôžem prehliadnuť, lebo žiaľ podľa mňa kazí celý dojem z filmu, aj keby sme samotné spracovanie a nápis Fraps brali ako cielený, sú veľké lagy - tie to podľa mňa zabíjajú a vadia mi tam.
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » úte 20. zář 2016 22:33:15 » Re: Odkaz Asbergů
Tento film je v jistém ohledu skutečně vydařenou prací. Není dobrý sebou samým, ale zasazením do kontextu a prací v tomto kontextu. Nuže, nemohu si pomoci, ale jedna věc je fakt podařená. Ve chvíli, kdy autor provádí decentní, ovšem zjevný trolling vytvořením naprosté kraviny (jako že - to jste nikdo z těch lagů nepoznali?), svolá sem lidi, kteří pro tuto kravinu hlasují, takže se dostane v jedné fázi do slušného vedení a v další fázi má pořád velmi slušný počet hlasů. Toto množství hlasů má ovšem jistou moc na hodnotící stanoviska lidí, takže se z dabující hlasu, ze kterého (a také z textu, jaký odříkává) jsem já šel smíchy do kolen, stane najednou
Faust píše:Ovšem ten démonický hlas na pozadí, občas skvěle protažený,

který
Faust píše:byl dobrý a

najednou
Faust píše: i příběh určitým způsobem táhl.
Boží. Pobavil jsem se tímto ještě více než dabingem.

Párkrát tady zaznělo slovo druidský. Jednou také ode mě, ovšem s dodatkem, že je film druidský jen skoro. Označit ho za druidský, podíváme-li se na věc důsledně, by bylo přinejmenším pomýlené, protože lagy a vtipný dabing z něj dělají druiďárnu asi stejně jako zelená barva na plakátě. Já pořád říkám, přečtěte si druidské manifesty (odkaz na ně je přímo uprostřed mého podpisu pod příspěvkem). A pokud jste líní si těch pár slov přečíst, tak se aspoň podívejte na nějaké druidské aktivity. Pak si všimnete, že Druidi zůstávají se svojí tvorbou výhradně ve svém háji a svou nauku nešíří násilnými praktikami (jako to dělají duchovní břídilové z Islámského státu a jim podobní), neboť vědí, že světlo, jež jejich díla přinášejí, je pro kohokoli nepřipraveného silné asi jako záře, jíž musí snášet vězeň vytažený z Platónovy jeskyně. Kromě toho jsou druidská díla značně lepší, myšlenkově hlubší, hezčí, estetičtější, propracovanější, lepší, nihlističtější, posvátnější, bohabojnější, lepší, intelektuálnější, lidovější, kavárenštější i hospodštější, dredatější, více trendy, lepší, nerodvatější a geekovatější, vlivnější, dražší, zelenější, lepší, kosmopolitnější, národnější, tradičnější, neotřelejší, lepší, větší, skromnější, humánnější, humanismus více překonávající a prostě lepší. A takoví jsou i Druidi. Mimochodem, už jste si vsadili na vítěze Khoriniského draka? Nezapomeňte tak učinit zde!. A také se těšte brzy na Františkovské slavnosti! :)

A víc psát nebudu, poněvadž dílo, když bylo tvořeno, ani s mnoha slovy nepočítalo. Stejně tak nemělo počítat s jinými než nahnanými hlasy (přestože se mu i nenahnaných hlasů dostalo). Ještě však bude příležitost některé aspekty všech děl zhodnotit až budu rozdávat hlasy. Takže jdu hlasovat :)
Vojta1122
Kronikář