Menu

Intro

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Howky » úte 01. zář 2015 20:06:38 » Intro
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

? Obecné info
Žáhnr: Animovaný, komedie
Délka: 5 minut
Autor: Howky
Prostředí: Mimo Gothic

ɤ Vysvětlení tagů
Hvězdy - Politika - Království
Vše řečeno přímo v klipu.

Ke stažení
Film

Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 03. zář 2015 12:55:51 » Re: ⑥ Intro
Prvním shlédnutým snímkem byl Howkyho rozpohybovaný komiks Intro. Toto dílo se od ostatních liší svým zpracováním, autor, stejně jako ve své loňské účasti v soutěži o nejlepší komiks, využil svých vlastních grafických dovedností a vytvořil pohyblivé obrázky, které diváka zasvětí do děje prvního dílu hry Gothic. Ovšem tak trochu po svém.

Těžko hodnotit technickou stránku díla, Howky nevyužívá prostředí a postav klasické hry a téměř neomezených možností, které nabízí práce s Marvinem, tudíž tvorba spočívá čistě jen na kreslících dovednostech. I přesto dokázal vystihnout atmosféru hry, kresby jsou stylové (howkystické), na první pohled působí dětsky a naivně, ale vidím za nimi zkušenost celkem zdatného karikaturisty. Jeho styl se mi líbil u již zmíněného komiksu, líbí se mi i tady. Postavy působí živě a člověk má pocit, že skutečně komunikují, i když se jedná vlastně o statické kresby, občas trikově rozpohybované a doplněné o zvukové efekty.

Autor nevymýšlel nějaký nový, vlastní příběh, využívá klasického intra G1, které prostřednictvím grafické zkratky převyprávěl po svém a svou vlastní invenci využil až při docela originálním zakončení. Humor mi sedí, není těžkopádný a křečovitý a závěr je asi nejvtipnější, poslední titulek asi nejlépe vystihuje charakter tohoto díla, které se nesnaží vzbudit dojem něčeho velkolepého a epického, ale prostě si jen hraje a v dobrém slova smyslu se nebere nijak vážně, což hodnotím kladně.

Kriticky vnímám jen pár pravopisných chybek (shoda přísudku s podmětem) a dojem trošku pokazí i technická chybka, když se zhruba od půlky filmu prolínají dvě stejné melodie.

Celkový dojem je dobrý, Howky se drží svého a dělá to dobře, protože i když se nejedná o vysoké umění, dokáže jeho dílko pobavit.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Mé hodnocení je 6/10
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Václav » úte 08. zář 2015 19:53:39 » Re: ⑥ Intro
Musím říct, že u Howkyho komediální verze intra Gothic I jsem se vážně pobavil a dokonce se při sledování stalo, že jsem se i zasmál nahlas. Je to příjemná krátká parodie s jednoduchým absurdním humorem a prostou kresbou alá "školní sešity", která je dneska na internetu tak in.

S kresbou jsem opravdu žádný problém neměl, ta k tomuhle malému dílku celkem pasovala, ale trochu mě zklamaly titulky. Určitě by stálo za to zkusit jiný font, který by sedl ke kresbě samotné (ideální by samozřejmě bylo, kdyby byly titulky psané přímo autorovou rukou nějakým čitelným tiskacím škrabopisem, to by k té kresbě sedlo úžasně a celé Intro by to o dost posunulo, ale to bych po autorovi už možná chtěl trochu moc). Pak by také titulky nemusely překrývat kresbu, k čemuž tady taky místy docházelo.
Další, co mi u titulků vadilo, je, že nebyly pevně ukotvené. Každou chvíli se jejich umístění lehce posunulo nahoru, dolů, doleva doprava a fakt to nepůsobilo nijak hezky. Kdyby se umístění titulků takhle necukalo, tak by to celé působilo o řád líp.
Pak tu byl problém se samotným obsahem textu. Je dost divné, když titulky obsahují otazníky, vykřičníky a čárky, ale nikdy se tam neobjevují jednoduché tečky na konci vět. A taky je samozřejmě dobré, si po sobě text pořádně přečíst, třeba hned druhé titulky s textem "SJEDNOCENE KRALEM RHOBAREM" úplně postrádaly diakritiku.

I přes ty titulky, které považuji za největší nešvar Intra, se mi dílko opravdu moc líbilo. Teď ale nastává problém, že si nejsem moc jistý, jak tohle můžu spravedlivě ohodnotit číslem. Asi bych neměl problém dát celkem vysoké číslo, protože se mi to opravdu líbilo, ale asi by to nebylo úplně spravedlivé vůči ostatním soutěžním kouskům, za kterými stojí úplně jiný druh práce. Proto dávám 5 z 10, ale je to opravdu moc krásných a velkých 5.

Hodnocení: 5 z 10
Václav
Nehasnoucí pochodeň

Příspěvekod Pivl » pát 11. zář 2015 10:09:36 » Re: ⑥ Intro
Čas se blíží ke konci a mě zýbývají ještě ři filmy, no, hrozně to utíká ten čas. :) Tak sen a to pojďme podívat...

Předslov

Howky zřejmě je a bude jediný autor filmů a komiksů na našem fóru,
který k tomu nikdy nevyužil a nevyužije samotnou hru. :) Není to
žádná výtka, naopak do fanartu přináší něco nového, navíc vtipného
a svým způsobem i roztomilého. Innos, Adannos a Beliar celé fórum
loni nadchl, mě ne, letos tomu možná bude jinak. :)

ORIGINALITA A VTIPNOST

Jestli Howkymu nikdy nic nchybělo, tak to byl jeho specifický humor. Ať už tento humor někomu voní nebo ne, tak k jeho kresbovému fanartu se prostě hodí náramě. Letos si myslím, že je to zároveň to nejvtipnější co jsme od něj zatím mohli vidět. Stejně jako loňský vítěz Komiksového krále Howky sází na předělání základního příběhu Gothica a dle mě se mu to daří velmi zdatně. Osobně jsem chvilku myslel, že je to nějaký prequel, než mi došlo, žeje to opravdu takhle předělané. :)

Co mě ovšem tršku zklamao, byl sice vtipný konec, ale osobně jsem čekal spíše konec, když přišla nahrávací obrazovka, že se celé intro spustí znovu, aby to působilo, jako jakýsi "cyklus" :) Howky ale využil dalších postav k tomu, aby vymslel další vtipy na Muda a podobně, což určitě neurazí, ale původně, když jsme viděl nahrávací obrazovku, jsem čekal něco "hlubšího"
:)

Obrázek

No a jak příběhovou a obsahovou část shrnout? Jednoduše - Howky vsadil na vtip a své kresby čímž si zároveň zajistil nejoriginálnější dílo v soutěži (Přitom by kupodivu stačil pouze onen vtip). NTakové díl ov soutěži vždy nějakým způsobem vyčnívá a ikdyž pak člověk rozhoduje, komu dát hlas, většinou tovyhraje takovéto dílo. Já Howkymu děkuji za skvělé osvěžení soutěže a i z toho důvodu jsem snímku dal prostředn íčíslo 3, aby diváci neusnuli nad tím, že je v každém snímku klášter a nějaké drama. :D :)

TECHNIKA, ANIMACE, PLYNULOST

Tím, jak si dal Howky s některými animacemi a kresbami práci je pro mě naprosto neuvěřitelné. Co tomu ovšem chybí je obrovská plynulost a lepší technické zpracování. Animace sice vypadají orpavdu skvěle, ale jsou velmi pomalu sestřihané, k tomu se přidávají velmi pomalu probíhající titulky a celý pěti minutový snímek by pi rychlejším probíhání mohl mít klidně pouze minuty tři. :) Kamera se prakticky nehýbe, což je škoda. Nevím jak a kde to Howky střihá, každopádně by šlo celou animaci převést i trochu do 3D, což by bylo opravdu hodně profesionální s těmi kvalitními kresbami. :)

Obrázek

Další věc, která snímek hodně schazuje jsou titulky. Sice jsou vtipné a tak, ale chvilku jsem myslel, že čtu druidštinu, protože tolik pravopisných chyb se do tak krátého snímku vážně nehodí. :) Co také zmíním a jistě to zmínily mnozí přede mnou je špatné střihání zvuku někdy v půlce filmu. Prolínání dvou skladeb opravdu hrozně trhá uši. Co se mi ovšem líbí jsou některé zvuky v pozadí. Jako skřeti a podobně.

SKICY PLNÉ VTIPU

No a co dál chválit a kritizovat? Nic moc nám toho nezbylo. :) V každém případě se ještě vrátím k vtipu. Jestli mě něco dokáže vždycky rozesmát, tak je to takový onen "nesmyslný humor" a prolínání příběhů. No a když na scénu přišly kartářky a Zaklínači, tak jsem se vážně smál. :) Když pak proplave utopenec se zaklínačským mečem v lebce, tak jsem měl pocit, že to asi jen tak někdo nepochopí, ale vtip hezký. :)

Obrázek

Co se týče celkové přehlednosti kreseb a jejich rozložení a tak, všechno dobré a fajn, kromě posledních scén, kdy hrdina vstane a dostane pěstí. Absolutně už jsem nezvládal sledovat kdo je kdo a ani jsme nějak nepostřehl, kdo onu ránu dal. :) To jsou ale detaily, za které bych opravdu nic nestrhával.

"MALÝ" VÍTĚZ SOUTĚŽE

Ať už jsem toho vytkl hodně a všude o něčeho trochu, snímek si mě prostě získal. Kdyby snímek vyšel sám o sobě, asi bych byl kritičtější, ale v rámci soutěže prostě máme nějaký standard, všichni se vše snažili uhrát na cit a jistou dramatičnost. Howky to jediný pojal s vtipem a toho si člověk prostě cení, ikdyž bůh ví jestli to Howky jednou s vtipem nepojme. :D Technika je opravdu problém, co film sráží, ale i tak je tohle zřejmě jediný snímek, u kterého je jako u jediného jasné, že jeho účel a cíl nemine žádného diváka a to pobavit a to už jsou pak nějaké technické chybky úplně putna.Pro mě malý vítěz soutěže a ikdyž zřejmě soutěž nevyhraje, byla by škoda, kdyby to byl Howkyho poslední snímek. :)

Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Jémák » pát 11. zář 2015 18:13:52 » Re: ⑥ Intro
Tento snímek mi přišel jako nejschizofreničtější z těch, které jsem doposud viděl; prolínají se v něm dvě zcela rozdílné vrstvy, z nichž si autor měl jednu vybrat a držet se jí. Ta první je klasická, gothicovská, druhá pak vtipná s mnoha narážkami na jiná díla a dalšími cílenými okamžiky. Mnohdy se autorům povede obě zkloubit bravurně, k čemuž, dle mého, v tomto snímku nedošlo. Snaha však byla a pokud by si vše autor promyslel o trošku více, určitě by na ten zlatý střed přišel sám.

Co se týče grafiky, tak opravdu chválím nápad s vytvořením si vlastních obrázků. Opravdu! Dle mého jsou všechny vytvořeny tak, aby je jejich vzhled nesrazil na úroveň čirého amatérismu, dá se ovšem na ně koukat i delší dobu a tím napomáhají k poměrně dobré udržitelnosti pozornosti. Co bych zde vytknul je to, že by mohl být text více cílený do zarovnání vzhledem k obsahu a rozmístění obrázku, vše by pak vypadalo více "profesionálně". Pokud by také autor všem obrázkům přiřadil jednotný rámeček, vypadalo by to také zdařile. Zde však tímto není myšlená kritika, spíše přemýšlení nahlas - ale zároveň třeba i plusový bodík navíc.

Další věcí je pravopis, který sem tam pokulhává, všem není to zas až tak nic hrozného, dá se to přežít. I zde musím ovšem připomenout, že podle mého detaily odlišují dobré dílo od vynikajícího. Font a jeho barva mi vcelku nevadila - vše takové koukatelně základní. Hudba a vše dosud nezmíněné (práce s konzolí, příběh) - tam snad ani není co komentovat.

Hodnocení: 4 z 10
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod El Kamil » sob 12. zář 2015 7:47:02 » Re: ⑥ Intro
Příběh - Jedná se o humornou verzi intra pro G1 s alternativním koncem. Na celkovém ději není nic speciálního, takže bych hodnotil spíše jednotlivé vtipné části. Nejvíce se mi líbil moment, kde se hrdina potápěl ve vodě a potkával stvoření všeho druhu. Také komunikace mezi královskými vojáky a vězni pomocí papírových vlaštovek. Opravdu nápadité! Měl jsem trochu problém s pochopením závěru, respektive mu asi pořád ještě úplně nerozumím. Tedy ta část, kde se to zvrhne, je trochu nepřehledná.

Ozvučení - Opět je zde řešeno vše jednoduše. Do pozadí je puštěna hudba z intra G1, nejspíš s pár úpravama. Momenty jako pochod vězňů či nástup mrchožrouta jsou doplněny příslušnými zvuky, což trochu vylepšuje atmosféru celého dílka. Jinak zde snad ani víc nebylo potřeba, jakákoli jiná hudba by asi působila zvláštně, na druhou stranu takhle dílo vyznívá spíše obyčejně. Škoda, že když už autor zvolil de facto kopii děje z G1, nepokusil se film ozvláštnit dabingem. Dokážu si představit, že mnohé z těch dialogů ve hře jsou, či by se daly nějak poskládat.

Grafika - Je to velmi jednoduché, primitivní, ale zase účelné. Autor se zbavil omezení enginu hry, takže si mohl vytvořit cokoli. Nedá se zde mluvit úplně o animaci v pravém slova smyslu, protože ten film nemá ani 1 snímek na sekundu :). Úroveň jednotlivých kreseb není profesionální, ale mně se tento styl líbí.

Titulky - místy chybí diakritika, zvolený font mohl být mnohem lepší, současně bych se vyvaroval titulků velkými písmeny. Pozice titulků také není konzistentní, místy skáče, zejména protože autor umístil kresby příliš nízko. Vzhledem k čistě bílému pozadí si s tímto mohl vyhrát líp. Sem tam titulky nejsou vycentrované, někdy jsou trochu vlevo či v pravo a je to vidět. Úplně nejlepší by bylo, kdyby titulky nebyly zahardcodované přímo do videa, ale byly k dispozici v klasickém textovém formátu, čímž by si divák mohl jejich vzhled nejen přizpůsobit, ale kdyby mělo někdo zájem, může film snadno přeložit třeba do angličtiny.

Obraz - Objekty na plátně v některých sekvencích skáčou (například hned na začátku, kdy sedí král na trůnu, viz obrázek). Tj. mezi framy snímku, kde podle mého názoru má být objekt zachován na stejném místě, je posunutý o pár desítek pixelů, takže se jakoby hýbe. Nevím, jestli to byl záměr, ale působí to rušivě.

Obrázek

Plusy
+ Pojetí filmu, jaké tu ještě nebylo. Ačkoli nejedná se tak úplně o novinku, už tu byl komiks v podobném podání.
+ Příjemná, jednoduchá grafika.
+ Úsměvné momenty

Mínusy
- Nepříliš originální příběh
- Technické nedostatky
- Chyby v titulkách, titulky zanesené přímo do videa

Celkové hodnocení: 5/10
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod helpo1 » čtv 17. zář 2015 9:42:17 » Re: Intro
Intro

"Jen jedna věc je jistá - autor to nemá v hlavě v pořádku..." :D

Originální počin (připomněl podobné intro G1 z lega), který je však ve filmové soutěži poměrně obtížné hodnotit, protože to vlastně film ani není.
Autor ukazuje svou silnou stránku - jednoduché, hezké kresby, příznačnější pro komiksy. Má dobrý cit pro detail - a na druhou stranu cit pro jednoduchost. Dílo je skutečné líbivé, obsahuje nevtíravý humor, na druhou stranu však doopravdy nejde o čistokrevní "film". V natolik krátkém díle bych se však doporučoval pozorně vyvarovat těch několika gramatických chyb a překlepů.
Obrázek
helpo1
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 17. zář 2015 9:47:31 » Re: Intro
4. díl: Kreslený film

Mezi letošními snímky Khoriniského Draka máme film, který se vymyká mému rozdělení na školy. A vlastně se vymyká všemu, co jsme tu za celou dobu mezi filmy mohli vidět. Jeho účinek se neskrývá však pouze v tomto: pojďme se na Intro podívat blíže.

Kreslený film - záruka originality

Místo natáčení ve hře vzal autor do ruky tužku a dal se do kreslení. Prostřednictvím jednoduchých kreseb komiksového stylu pak vytvořil milý krátký snímek, který skutečně může být nazýván filmem a nikoli pouhým videokomiksem, neboť si můžeme všímat pohybů ve scénách: v rozhovoru vidíme mimiku postav, vidíme skřeta sekajícího sekyrou, stejně tak postupující zástup skřetů či trestanců, pohyb hrdiny pod vodou atd.. Nejedná se většinou o "animace" příliš složité, vystačí však :) Vedle toho filmovosti přidává též hudba a ozvučení.

Obrázek
Kresby mají svůj styl a dobře vyjadřují gesta i emoce

Autorův styl je jednoduchý, ovšem je v něm možno snadno vyjádřit gesta, emoce i všelijaké vtípky.

Parodie, komedie

Film je vlastně parodií jak na začátek, tak konec hry Gothic. Temné intro hry je zde postaveno na úplně jinou rovinu - nemá cenu vypisovat jakými různými způsoby si autor dělá legraci, namátkou aspoň vyjmenuji to, co na mě zapůsobilo nejvíce: mágové ohně a vody jsou nahrazeni iluzionisty, kartářkami a dalšími; jiný vtip se zakládá na tom, že z Lestera se stal guru, čili člověk, který jen tak s někým nemluví: což symbolizuje zalepená pusa na kresbě; hrdina si drze žádá paladinský meč a zbroj z magické rudy. Vše pochopitelně korunuje úprava citátu z konce Gothic 3: "Jen jedna věc je jistá: Všechno bude v pořádku."

Obrázek
Mladá Jolanda?

To však není jediný způsob, jak nás autor rozesmívá. Kromě samotné vtipnosti kreseb se ve filmu setkáme i s narážkami na soutěž (totiž tak, že král se svou družinou kartářek, podvodníků a dalších posílá i Zaklínače), zlehčováním problémů (komunikace přes Bariéru probíhá pomocí papírové vlaštovky) a s mnoha případy situačního humoru (Lochnesská příšera, "Vrátím se za chvíli"). Důležité je, že vtípky nejsou laciné a dokážou doopravdy rozesmát.

Některé nedostatky

Autor filmu si však místy mohl dát pozor na pravopis a možná trochu urychlit titulky (kdyby byl film o minutu kratší, stále by se velmi pohodlně vešel do limitu). Zároveň, hudba, byť v této situaci zcela adekvátně zvolená, by si zasloužila lepší zpracování. V jednu chvíli hraje "přes sebe", ke konci filmu by se mohla nechat ztišit "do ztracena". Autor se také pustil do práce se zvuky - to je moc dobře, nicméně v takovém případě si snímek v tomto ohledu zasloužil více píle.

Resumé

Nenáročný, přesto však vtipný a hodně efektivní snímek. Rozhodně mám velikou radost, že se v soutěži něco takového objevilo, dává to celému klání další rozměr. Zejména pro svou vtipnost má tento film alespoň jeden můj hlas zaručený.

Tato recenze byla pochopitelně trochu kratší, než ostatní, film Intro neumožňoval se příliš rozepsat. Nicméně další na řadě, Přenašeč, bude i navzdory své nedokončenosti vyžadovat poněkud více prostoru.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Max » čtv 17. zář 2015 9:49:21 » Re: Intro
Intro

Zřejmě neoriginálnější snímek v tomto ročníku soutěže. Intro diváka zaujme… no, asi vším, hlavně proto, že to vůbec není klasický film, na jaký jsme zvyklí. Je to ovšem dobře, nebo špatně?

Plakát nám na první pohled jen potvrdí to, o čem jsem mluvil. Zajímavé je provedení v podobě kaněk na černém pozadí, které na mě působí dojmem, že se jedná spíše o umělecký projekt, než seriózní film. Autor také jako jediný uvedl na plakátu použité tagy.

K příběhu samotnému není moc co říct, protože jej všichni přece dobře známe. Autor se rozhodl udělat mírně komickou animaci intra k původnímu Gothicu. Některé pasáže jsou dost úsměvné (chvilka nepozornosti, vlaštovka, hrdinův požadavek…) a snímek celkově je takovou odpočinkovou zábavou od ostatních filmů v soutěži, které jsou všechny smrtelně vážné.

Ke zpracování bych měl akorát pár výtek, délka některých titulků by mohla být kratší a v jedné části filmu běžela hudba v pozadí dvakrát, což docela drásá uši. Ke kresbám samotným ale nemám žádnou kritiku, autor má svůj osobitý styl a postavy kreslí v jednoduchém a humorném stylu.

Humorné ztvárnění komunikace s bandou vrahounů pomocí vlaštovky mě pobavilo asi nejvíce.

Nicméně podle mého je celkem škoda, že se autor rozhodl zparodovat něco, co už všichni známe. Se svým stylem není takřka vůbec omezován možnostmi hry, může tak vytvořit cokoliv, co se mu zlíbí. Třeba nějaký krátký seriál o humorných příhodách v kolonii? To je ale už na jeho uvážení.

Byl jsem zvědavý, jestli se v soutěži objeví nějaký humorný snímek a tento formát mě příjemně překvapil. Doufám tedy, že autor bude v podobných dílech pokračovat, ať už formou filmu, nebo komiksu.
Max
Uživatel

Příspěvekod Howky » čtv 17. zář 2015 20:11:17 » Re: Intro
jak jsem to měl vše dokonale stihnout
Aneb tvorba intra

Khoriniský drak. První část Fanartového maratonu. Toho se přeci musím zůčastnit! Ale co bych tam jen tak vytvořil...
A tak vzešel nápad na humorný kreslený film. Čas na práci jsem si skvěle rozvrhnul. " budu se rlákat a pak nebudu stíhat!" No, takhle to původně skončit nemělo, ale tak nějak jsem tušil že to tak stejně dopadne. Nu, a také to tak dopadlo. Do kreslení jsem se opřel až v srpnu. Škoda. Snímků muselo byt míň. Ale OK.
Dokresleno. Hm, teď jestli toho není málo.. Tak honem mobil do ruky, stopky, měnit papíry pŕed sebou a v duchu přeříoavat titulky. Vychází to. Zbývají ani ne dva týdny do konce prázdnin. Z toho jeden týden jse pryč. Takže každy večer u PHotoShopu na druhý monitor RePlay a makat kamaráde. Tak jo mám to ve videu teď ještě zvuky. Co to sakra je s tím iTunes? Jakto že mi to už nic nechce stáhnout?! OK dám tam tohle... Poslední den. Dělej. Dělej. Dělej. Diděláno! Ještě plakát. A teď poslat! Juchů! A teď se konečně po dvou měsících pořádně vyspím!

Nejedná se o nějaké výmluvy nýbrž o objektivní zhodnocení mé práce :D

Na závěr bych chtěl poděkovat všem za komentáře, vážím si toho :wink:
Zároveň bych se chtěl omluvit, za mou ne aktivitu ohledné hodnocení. To víte začátek školy... :) zpětně komentáře snad napíšu.
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 17. zář 2015 21:55:46 » Re: Intro
Díky, Howky, za tento drobný vhled do tvůrčího procesu. A hlavně díky za celý snímek, byl plný povedených vtipů a já se skutečně nahlas zasmál. Jinak, nenech se moc odradit výsledkem soutěže - já se plně ztotožňuji s tím, co napsal Pivl: Malý vítěz soutěže :wink:
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Emperor » čtv 17. zář 2015 22:39:28 » Re: Intro
Vojta1122 píše:Malý vítěz soutěže :wink:

souhlas, u tvýho snímku jsem se dost pobavil, máš svůj osobitý styl, tak se ho drž ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Howky » pát 18. zář 2015 18:43:31 » Re: Intro
Díky, dílo ale nebylo tvořeno pro to aby vyhrálo soutěž, nýbrž právě aby pobavilo a přineslo zas něco nového :)
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod sleeper » sob 19. zář 2015 20:31:32 » Re: Intro
Recenzia filmu
INTRO

Plagát
Plagát hodnotím ako jeden z najlepších v súťaži. Čiernobiela farebná kombinácia vyzerá decentne, nápad s fľakmi je originálny, font písna sa na plagát hodí, jeho veľksoť aj zalomenie je fajn, páči sa mi vymenovanie tagov. Plagátu nemám čo vytknúť, vyzerá dobre. :wink:

Film
Intro je podľa môjho názoru najoriginálnejší film v súťaži a to hneď z niekoľkých dôvodov, príjemne ma prekvapil. Popravde, trochu som pochyboval, či Howky odovzdá, ale dúfal som, že áno a že vytvorí niečo odlišné - nesklamal. :wink:

Obrázek
Vtipy sú jednoduché, ale nepôsobia lacno.

Som rád, že je v súťaži aj humorný a kreslený film. Súťaž to oživilo, je to niečo odlišné než večšina Gothic filmov - to je ale aj dôvod, prečo som filmu nedal hlas a prečo podľa mňa neuspel v hlasovaní - je to vynikajúci film, ale "iný".

To mu však rozhodne nemožno vyčítať, naopak, je to super, pretože to oživilo súťaž, len to neije film "na body".

Dovolím si nesúhlasiť s Maxom, ja som rád, že autor využil intro z hry, práve z rovnakého dôvodu - všetci ho poznáme - ale "táto verzia" intra je iná. :) Autor šikovne využil intro z hry a zosmiešnil všetko čo sa dalo, pobavil som sa. :D Vtipy sú jednoduché, ale nepôsobia lacno.

Štýl kresby je fajn, titulkám nemám čo vytknúť.

Vlastne filmu nemám, veľmi čo vytknúť. Už to bolo pár vecí zmienených, možno by som prepracoval niektoré vety, autor by si mohol dať pozor na interpunkčné znamienka/zvoliť font s nimi/dorobiť ich. Takisto, nabudúce pozor na hudbu a prechody.

Hodnotenie
Originálne, odľachčujúce dielo. Nič vyslovene nové, ale výborné prepracované nám všetkým známe video. Palec hore! Ako už bolo povedané, nejde o dielo, ktoré by vyhrávalo na body, ale ide o dielo ktoré "vyhralo originalitou".

Hodnotím 7/10.
sleeper
Uživatel