Menu

Zlosyn

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Lordan » pon 31. srp 2015 23:54:29 » Zlosyn
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

? Obecné info
Žáhnr: Náboženský, Drama, Filozofický
Délka: 6 minut
Autor: Lordan
Prostředí: Gothic 2


ɤ Vysvětlení tagů
Hvězdy - záběr na noční oblohu
Eugenika - eugenické jsou i když ne v klasickém pojetí projevy kazatele Dominika
Politika - třeba nástupnická, řeší jí Leopold
Království - tady je to trochu sporné, ale je tam zmíněn francouzský král
Modlitební knížka - několik záběrů na bibli
Posvátný strom - ten se tam i hodně rozebírá

Ke stažení
Film

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Lordan
Psanec
 
Příspěvky: 2344
Registrován: stř 30. pro 2009 9:23:46
Bydliště: Tam, kde skřeti dávaj dobrou noc.

Příspěvekod Emperor » čtv 03. zář 2015 17:18:27 » Re: ⑤ Zlosyn
Začal bych hodnocením děje. Bohužel je tento film jen prvním dílem něčeho, co by mohlo být třeba i zajímavým příběhem. Takto se to ovšem obtížně hodnotí, neb tomu chybí komplexnost a dějová uzavřenost, kterou bych od soutěžního snímku očekával. Ale budiž, dejme tomu, že se jedná o pilotní díl, který seznámí diváka s hlavními postavami, jejich charaktery, záměry a plány, krom toho bude naznačena i hlavní myšlenka, leitmotiv celého "seriálu", který diváka navnadí. To bylo, myslím, splněno a zní to docela slibně. Ovšem na pilota je to podle mě málo. Autor mohl věnovat více prostoru postavám samotným - opět vycházím z předpokladu, že se jedná o pilota, který ovšem mívá delší stopáž, než následující díly. Především mi chybělo něco, s čím bych se mohl ztotožnit u patrně hlavní postavy Matyáše, u něj bych uvítal košatější prezentaci. Nemám se čeho chytit, jen je tam příslib, že by se v dalších dílech mohlo dít něco zajímavého.

Technická stránka věci nezklame, ovšem ani nijak neohromí. Autor je zkušený filmař, ale mohl více využít nějakých zajímavých efektů, kamerových záběrů, vyhrát si s detaily a trochu tím podpořit příběh. Ani hudba mě příliš neohromila, až na úvodní chorál mi moc nekorespondovala s tím, co se odehrávalo vizuálně.

Abych to shrnul, můj dojem je rozpačitý. Podle mě si měl autor vybrat: buď krátký příběh, ale uzavřený nějakým východiskem (nemusí ani být šťastné nebo vtipné či perfektně vypointované, ale prostě aspoň nějaký konec), nebo delší pilotní díl, který ovšem musí zaujmout něčím jiným, třeba originálním představením aktérů. Jen příslib mi k výrazně kladnému posouzení nestačí.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Mé prozatímní hodnocení je 5/10.
Uživatelský avatar
Emperor
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 4506
Registrován: pon 05. lis 2007 9:14:02
Bydliště: von Troppau und Kuttenberg

Příspěvekod Václav » úte 08. zář 2015 21:08:57 » Re: ⑤ Zlosyn
Před tím, než si budete číst moje hodnocení, bych rád upozornil, že jsem se ve zdejší fanartové komunitě pár let nepohyboval a sám jsem naposledy něco natočil tak před pěti lety. Nemám proto momentálně vůbec žádný přehled, jak na tom dnešní Gothic machinimy jsou, jaké jsou dnešní trendy v jejich tvorbě, jestli se objevily nějaké nové a zajímavé triky... a tak dále a tak dále. Proto, prosím, berte moje hodnocení s rezervou, třeba jako hodnocení někoho zvnějšku komunity, nebo jako hodnocení od prastarého dinosaura, který se zničehonic vyškrábal z téměř zavalené jeskyně dávnověku.

Je opravdu dost těžké hodnotit takhle rozdělané dílo a myslím si, že by se do příště měli autoři silně zamýšlet, zda opravdu plánují přihlašovat do soutěže jen takhle skromné fragmenty plánovaných větších projektů. Možná by se to dokonce mohlo nějak ošetřit pravidly soutěže, protože podle mého názoru je to opravdu dost zvláštní a vůči dalším přihlášeným a dokončeným dílkům poněkud nevhodné - ale třeba je to jen můj striktní pohled na věc a nikomu jinému to tak nevadí.

Když pominu tenhle, pro mě opravdu dost velký, problém, tak musím říct, že zpracování úvodní kapitoly Zlosyna mě opravdu nadchlo a rozhodně mě navnadilo na pokračování, na které se nakonec možná i podívat, jestli se ho někdy dočkáme, nebo na to nezapomenu. Jo, kdyby tehle šest minut bylo čistě upoutávkou na hlavní dílo, tak by to byla pekelně dobře odvedená práce!

Technické zpracování
Opravdu se mi moc nechce zacházet do detailů u tohohle krátkého fragmentu, navíc nemám moc co vytknout, protože střih, kamera i práce s Marvinem mi přišly zvládnutí dost dobře, ale možná to je jen tím, že tam není úplně moc věcí na hodnocení, protože se neobjevila žádná akční scéna, no, doufám, že i ty autor umí a v pokračování se nějaké kvalitně zpracované akce dočkáme. Vytknul bych asi jen práci s hudbou a ozvučením, protože třeba to naprosto hluché místo hned na začátku během rozhovoru manželů mě doslova koplo a zkazilo mi celý dialog, rozhodně by to chtělo něčím vyplnit, ať třeba jen zvuky praskajícího dřeva v krbu, tak nějakým dalším lehčím soundtrackem.
Pak to určitě chce dát si pozor na správnou interpunkci a překlepy v titulcích, chyb tam bylo opravdu docela dost (meh, to se mi to kecá, co? určitě tu sám mám hromadu chybějících čárek a překlepů!). Dost pomáhá si texty titulků předem psát do Wordu, s jeho pomocí je opravit, a pak je přímo z něj kopírovat do videa.
Také mi u toho chybělo nějaké zakončení, takhle prostě skončila scéna a najednou jen černo a konec. O to víc to působí jako fragment a naprosto nedokončená, doslova utnutá, věc. To určitě není dobře, chtělo by to nakonec aspoň krátké titulky.

Příběh
Opět tu není příliš mnoho k hodnocení, ale rozhodně mohu říct, že zasazení se mi líbí. Stejně tak mi opravdu vyhovuje způsob vyprávění, který působí dost svižně. Snad to tak bude i pokračovat.

Závěrem bych jen řekl, že doufám, že tenhle projekt autor dokončí a že si udrží kvalitu, která je vidět v těchto šesti minutkách. Pak to určitě bude stát za podívání. Být tu ten projekt dokončený, tak věřím, že by se dostal opravdu vysoko, takhle to tak ale, bohužel, nebude.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Hodnocení: 6 z 10
Uživatelský avatar
Václav
Nehasnoucí pochodeň
 
Příspěvky: 687
Registrován: čtv 13. pro 2007 19:26:29
Bydliště: malebná vesnička Loukov

Příspěvekod Jémák » pát 11. zář 2015 18:52:00 » Re: ⑤ Zlosyn
U tohoto snímku musím opravdu uznat, že je jeho konec takový no, možná nesprávné slovo "useknutý". Snad to bylo dáno i tím, že mě snímek opravdu vtáhl do sebe a chtěl jsem vědět, jak bude pokračovat - i když je z úvodu již nyní jasné, jak vše dopadne. Tak či tak beru tento soutěžní snímek spíše jako vlastní úvod celého filmu (i když již známe jeho velkou část). V první řadě chválím klasickost gothicovských filmů (tedy klasickost v dobrém slova smyslu), kterou si pod pojmem soutěžní G snímek představuji. V druhé pak chválím autora za použití dobových názvů, včetně několika dalších jmen, které se přímo k sérii nevztahují .

Pokud bych měl hodnotit technické zpracování filmu, tak musím zde s klidným svědomím řici, že jsem spokojený. Práce s konzolí mi přijde na vyšší úrovni, střih a celkový dojem také. V několika místech bych asi nechal scénu déle trvat (přišly mi moc zrychlené), jiné bych zkusil nasnímat z jiného úhlu, místa. Ale toto je věc autora a jeho přemýšlení o celkovém obrazu samotného díla. Líbí se mi i použití některých nových textur (úpravy herního prostředí), které snímku dodají něco navíc. Sice by se i s tím dalo dělat více, čas se ovšem proti autorům :-)

Další věc je příběh - ten mi přišel jako silná stránka snímku. Je to tedy jen začátek a záleželo by na autorovi, jakým by se vydal směrem, i tento začátek mě ovšem motivoval k tomu, abych chtěl vidět více. Ono taková ta rodinná tragédie je vděčné téma, často hojně využívané, ovšem když autor chce, dostane z toho mnoho. Další hodnocení bych si nechal na chvíli, kdy by vyšlo pokračování, zde hodnotit více než začátek nemohu.

Hudba je k snímku jako celku vybrána s citem, v jednom okamžiku (2:37) mi ovšem přišla jako rušivá, odvádějící pozornost od samotného snímku. Možná by stačilo jeji celkové zeslabení, možná její nahrazení jinou, méně výraznou skladbou. Jinak jsem spokojen.

Do celkového hodnocení se musí promítnout to, že se mi snímek líbil, viděl jsem přesně to, co jsem očekával. Ovšem musím zohlednit i to, že je dle mého mínění snímek jako soutěžní nekompletní.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Hodnocení: 6 z 10
Uživatelský avatar
Jémák
Crysis fighter no. 1
 
Příspěvky: 7751
Registrován: sob 01. zář 2007 8:29:11

Příspěvekod El Kamil » sob 12. zář 2015 8:52:36 » Re: ⑤ Zlosyn
Příběh - Děj slibuje zajímavou zápletku mezi otcem a synem, ta ovšem končí dřív, než se vůbec stihne rozvinout. Těžko říct, jak to má autor rozvrhnuté a zda bude v díle pokračovat. Takhle pro mě není moc co hodnotit, bohužel.

Kamera - Úvodní scéna trochu trpí tím, že film obsahuje záběr přímo ze hry, kde se kameramanovi trochu klepala ruka. Další záběry už jsou trochu uhlazenější a jde tam poznat, že si s tím autor trochu víc pohrál. Ve srovnání s ostatními soutěžními díly působí kamera spíše staticky.

Titulky - Font je čitelný, ok, ale graficky to není žádná výhra. Titulky jsou jako u ostatních filmů zaneseny přímo do videa, což s sebou nese jen samé nevýhody.

Ozvučení - Ve filmu je jen pár zvuků z okolí, které doplňují hudbu. Jsou místa, kde je hudba velmi tlumená, či zcela ustane - třeba rozhovor mezi mužem a ženou v místnosti na začátku filmu. Zde působí film opravdu prázdně (když se k tomu připočtou i záběry na bílé stěny pokoje). Kdyby autor přidal třeba zvuk praskající dříví v krbu, působilo by daná scéna mnohem živěji. Hudbu jako takovou hodnotím spíš pozitivně. Líbí se mi její výběr, působí nerušitě a jen dokresluje dění na plátně. Vzhledem k tomu, že se na plátně zobrazují jen dialogy a nikoliv akční scény, je hudba jemná a spíše uspávající :). Líbilo se mi její sladění v momentě kázání kněze na chrámovém náměstí, kde jsou v hudbě rozpoznatelné církevní motivy. Jak už jsem ovšem zmínil, jsou místa, kde hudba utichne. Tam pak filmu očividně něco chybí.

Marvin - Řekl bych standardní práce. Autor využívá práci s animacemi, postavy se hýbou. Nezaregistroval jsem žádné složitější scény, i když samozřejmě nic není snadného v té hře dát dohromady.

Scény a efekty - Film je ozvláštněný dvěma scénami. První je efekt setmění a rozbřesku. Možná mohl být přechod pomalejší, ale dávám plusové body za nápad a snahu. Ještě lepší by bylo, kdyby autor ten efekt skutečně natočil ve hře, a pak jej jen v postprodukci zrychlil. Pak se mi také líbila scéna, kde kamera zoomovala na dům a následně přešla do pohledu uvnitř. Opravdu hezky udělaný přechod.

Verdikt

Film je pro mě velmi těžce hodnotitelný z dějové stránky, takže jsem se zaměřil spíš na technickou stránku věci. I z té je film spíš průměrný. Jako nejpovedenější stránku filmu hodnotím výběr hudby a její sladění s dějem na plátně.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Hodnocení: 5/10
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického
 
Příspěvky: 5618
Registrován: pon 27. srp 2007 5:41:00
Bydliště: In the middle of nowhere

Příspěvekod Pivl » ned 13. zář 2015 12:12:12 » Re: ⑤ Zlosyn
A je tu poslední má recenze, tak pojďme na to, ať mohu přemýšlet nad tím, komu dám hlas. :D

Předslov

Lordan. :) Moderátor, fanartový tvůrce co toho také mnohého dokázal
a já jsem ohromě šŤastný, že si i přes velkou časovou vytíženost našel čas
něco do soutěže poslat. Zřejmě i on ví, že to letos není ono. Možná že by bylo,
kdyby byl snímek dokončený, ale holt bez času se nedá tvořit. V každém
případě tu máme zase něco, co nese typický Lordanův znak - Jistou originalitu
v mnoha směrech a specifický styl, který je mu vlastní. Něco takového
tu dlouho nebylo a mě jen mrzí, že toho letos nevidíme více, přesto
bych mu velmi poděkoval za to, že i letos dokázal, že volný čas
věnovaný fanartu má nějaký smysl.
:)


FILM BEZ POKRAČOVÁNÍ
__________________________________________

Ať přijde komentář od kohokoliv, bude v něm stejná věta - Chybí pokračování. Zde můžu a budu hodně srovnávat s přenašečem, protože oba snímky jsou nedokončené a přitom oba velice ambiciózní. Jenže, co tyhle dva snímky rozděluje a proč Přenašeč bude dostávat víc hlasů? No protože si každý zvolil jiný žáhnr a jinou formu.

Zatímco Přenašeč za svých 15 minut dokáže vtáhnout a předvede svou technickou vyspělost, Zlosyn je pouze intro, uvedení do historického dramatu, který působí opravdu skutečně, uvěřitelně. Dialogy působí opravdu historicky. Řekl bych, že Lordan za svých 5 minut dokázal to, co se třeba Maxovi nepovedlo za hodinu a čtvrt - Přivodit člověku dojem, že se toto opravdu stalo, jakási uvěřitelnost celého světa je prostě na hrozně vysoké úrovni.

To je ale bohužel jaksi vše, co o příběhu můžeme hodnotit. Máme zde totiž rozjezd hrozně sympaticky vypadajícího drama (jestli lze takové slovní spojení vůbec použít), ale rozjezd se zasekne někde, kde by člověk čekal rozjezd. A když děláte drama a odevzdáte jen kus, je to vždycky těžké s hodnocením. Akčňáky a efekty překupující filmy to mají jednoduché - Mají čím zapůsobit, ale drama má prostě zvraty a nebo popisuje prostě osudy, které se staly, což je dle mého zrovna přípd Zlosyna a v tomto případě prostě uříznutý kus je mnohem horší než výsledek celkový.

Obrázek


Proto je mi hrozně líto Lordanova snímku, protože je mi jasné, že velké hodnocení nedostane a je dost zřejmé, že ho nedostane ani ode mě, každopádně věřím, že kdybych mě před sebou celý snímek, bylo by to opět něco jako spadané listí v Komiksovém králi - Něco velmi kvalitního, svého a originálního, že by bylo jedno, jestli to vyhraje nebo ne, jisté by bylo, že si to každý zapamatuje.

Dodatek: Moc se mi líbí také intro celého filmu. Působí to jak kdyby to bylo vyprávění jakéhosi biblického příběhu a celé přispůsobení filmu k náboženské tématice se mi prostě hrozně líbí, ikdyž tomuto tématu příliš nelibuji.

TECHNIKA, KAMERA, EFEKTY
__________________________________________

Efektů jsme moc nevděli, je tu opravdu jen základní marvin, chození, sezení, povídání - Oět za to může volba dramatu = Nic náročného, zde prostě jde o příběh, jenže ten skončil dřív než začal. Co samé s marvinem. Další věc je rozhodně přehršel textu. Chce to víc záběrů, více střihu a víc roztříštit titulky na menší části. Takhle jsou občas titulky až do půlky záběru a to také není úplně hezké pro oko diváka.

Co se týče kamery, viděli jsme od Lordana v tomto snímku zatím asi nejlepší kameru, přesto je bohužel, řekl bych k ostatním snímkům na horší úrovni. Kamera se příliš často nepohybuje, ale zase chápu, že se jedná o drama, zde je potřeba klidnější kamery a ne žádné zběsilosti, takže opět chápu, ale opět - Na tomhle nemůžu hledat klady.

Obrázek


Bohužel mě kamera ovšem v některých pasážích i zklamala. Lordan jakožto zkušený filmař udělal pár chybek. Například v obrázku nad tímto textem je ukázka toho, čeho se autor dopouští poměrně často - Předmět zájmu kamery je umístěný na obrazu úplně mimo hlavní body kamery. Ty by měly být buďto uprostřed nebo na hranicích první třetiny nebo druhé třetiny celého záběru. Je to poměrně jednoduchá věc, ale přesto to kazí dojem.

VÝBĚR HUDBY NA JEDNIČKU
__________________________________________

Co se týče hudby, nemám absolutní výtky. Skvělá doplňující hudba, navozující naprosto skvělou dramatickou atmosféru. Když kněz promlouvá k lidem, opravdu jsme to cítil, jakobych tam byl. Velmi citlivý výběr a citlivé uči Lordana. Zde bych řekl, že se výběr hudby směrem k tématu a originalitě jednotlivých sondtracků (= nikdy jsme je neslyšel a nejzní povědomě) asi nejvíce vydařil ze všech snímků.

Obrázek


To špatné na ozvučení ale je určitě to, že zde neslyšíme téměř vůbec žádné zvuky okolí a až moc se vyskytují hluchá místa. To by evadilo. U drama je to typické - Člověk se pak víc soustředí na to, co se děje, scéna působí dramaticky, ale nesmí být prostě úplně hluchá. Přidat zvuk motýlků v pozadí, hluk ulic, nebo hoření ohně a bylo by ozvučení orpavdu dokonalé směrem k tomu, co si Lordan vybral.

RYCHLÝ KONEC NA KONEC
__________________________________________

Tohle je má poslední recenze a dost možná i nejkratší, protože prostě nevím co pořádně napsat. Hrozně mě mrzí, že tenhle snímek soutěž zřejmě zamete vzhledem k lépě vypadajícím pod koberec, ale nechtěl bych, aby ho zametl také Lordan, protože takové drama tu zřejmě už nikdy nevznikne a osobně bych ho viděl, když to eknu troufale, i mnohem radši než další 3 Ty, kteří se obětují, nebo než další Protivníky dějin. Čisté drama tu prostě ještě nebylo a rád bych si ho přidal do svého seznamu oblíbených filmů. Bohužel po první pětiminutovce není tak nějak co hodnotit a tak musím zůstat nohama na zemi a i přes všechny sympatie k žáhnru a autorovi, udělit hezkou pětku z deseti s možným postupem hodně vysoko.

Obrázek
Uživatelský avatar
Pivl
Obecný účet vedení fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: sob 08. lis 2008 14:34:57
Bydliště: Klan Ohně, Santova 69

Příspěvekod sleeper » čtv 17. zář 2015 10:04:38 » Re: Zlosyn
Recenzia filmu
ZLOSYN

Plagát
Plagát filmu Zlosyn medzi ostatnými plagátmi zaujme svojou (bez)farebnosťou - ladením na čiernobielo a použitým filtrom. Dominantou plagátu je kríž v strede, ktorý dáva tušiť že pôjde o historický film a že v ňom zohrá dôležitú rolu náboženstvo. Na vrchole plagátu môžeme vidieť logo napísané mojim obľúbeným fontom. :) Na spodnej časti je vidieť mestskú bránu so zvláštnym filtrom, ktorý vyvoláva pocit temna a tajomna. Plagát nieje dokonalý, ale nevyzerá zle, pôsobí tajomne. Vďaka čiernemu pozadiu a krížu mi plagát silno pripomína modlitebnú knižku, neviem či to bol zámer alebo je to len náhoda. :)

Film
Film začína tajomne rozprávaním (či zapisovaním? :) ) mága, ktorý spomína na dávne udalosti. Dostávame sa do mesta, kde môžme zhliadnuť rozhovor ako z Hier o tróny. :D Napriek tomu, že na začiatku filmu o jeho príbehu, mieste či postavách nič nevieme, z rozhovoru pomerne rýchlo vyplynie kto s kým rozpráva a čo riešia. Dialógy sú najsilnejšou stránkou filmu. Odpovedajú dobe a rečníkovi, je z nich jasné, aké spolčenské postavenie má rečník a čo viac, autorovi sa podarilo vykresliť charakter postáv! Nejde len o bezduché tlachanie!

Obrázek
Kvalita obrazu nieje práve silnou stránkou filmu.


Z dialógov cítiť ducha doby, zodpovedajú posaveniu danej osoby a podieľajú sa na tvorbe dobovej atmosféry. To je ďalšie pozitívum filmu - autorovi sa podarilo zachytiť "ducha doby". Žial, horšie je to s príbehom - to čo vo filme vidíme síce vyzerá sľubne, ale je to vpodstatne len akýsi prológ, intro... :sad:

Chválim zakomponvoanie úlohy cirkvi, charakter dominikána a jeho textúru!

Obrázek
Príbeh vyzerá zaujímavo, ale film skončil skôr než sa stačil rozvinúť.


Slabinou filmu je technické spracovanie. Video je rozmazané, neostré, chcelo by to vyššiu kvalitu. Proti titulkom samotným nič nemám, font je čitateľný, jednoduchý, ale občas sú titulky dlhšie a zakrývajú postavy - titulky by som dal menšie a rozdelil som by som ich na viac úsekov. Takisto mi vo filme trochu chýbajú efekty (prechody apod.) - nemám síce rád ich časté používanie, ale tomuto filmu sa ich podľa mňa ešte pár hodilo. Kamera nenadchne, ani neurazí.

Obrázek
Silnou stránkou su dialógy a charakter jednotlivých postáv, oceniť musím aj upravené textúry.


Výber hudby nieje zlý, ale pôsobila na mňa miestami trochu nevýrazne.

Hodnotenie
Pre mňa najrozporuplnejšie dielo súťaže. Vidno že film robil skúsený autor, ktorému nechýbajú nápady, literárny talent ani vedomosti o stredoveku, ale film ťahá dole jeho "odseknutie". Pôsobí skôr ako prológ, než ako skutočný film, autor zjavne nemal čas film dokončiť tak ho jednoducho odeskol. Čo je škoda, pretože vyzerá sľubne, na koncepte historického filmu by sa toho dalo vytvoriť veľa autor ukazuje, že to vie. Silným pozitívom filmu sú dialógy, charakter postáv či použité textúry, ale nedokážu zachrániť absenciu príbehu a slabšie technické spracovanie. Každopádne toho film sľubuje veľa ak autor film dokončí (v čo verím), tak môže ísť o výborné dielo.

Hodnotím 7,5/10.
Uživatelský avatar
sleeper
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Registrován: ned 25. kvě 2008 13:30:40
Bydliště: Tam, kde sa dobre pije!

Příspěvekod helpo1 » čtv 17. zář 2015 10:12:07 » Re: Zlosyn
Zlosyn

"Drama - historický - psychologický". Tahle kombinace mě okamžitě zaujala. Pak jsem si nicméně všiml, že tohle dílo má jen šest minut. Upřímně řečeno se jedná spíš o prolog než o první kapitolu.

  - Co mě na tomhle filmu (nebo jeho části) překvapilo, je opravdu hodně překlepů a gramatických chybek.
  - Titulky obecně - tři nebo dokonce čtyři řádky takhle velkých titulků najednou je prostě moc.
  - Tichý film - na několika místech (1:45 - 2:25; 4:28 - 4:45) je příliš veliká pauza hudby, která je až cítit.
  - Během pohybu postavy dochází k výraznému trhnutí kamery, když postava změní směr (3:58, 5:14).
  - Herovi přerůstá práce přes hlavu. Tedy, rozhodně aspoň jeho soudcovská čapka.

  + Zajímavý námět. Pokud by autor měl dostatek času a vyvaroval se chybek popsaných výše, mohlo by vzniknout velice zajímavé historické drama.
  + Hezké roucho duchovního.
  + Hezká, nenásilná práce s animacemi.
Obrázek
Uživatelský avatar
helpo1
Uživatel
 
Příspěvky: 529
Registrován: úte 12. říj 2010 13:09:30
Bydliště: forum.gothicz.net

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 17. zář 2015 10:13:11 » Re: Zlosyn
7. díl: Náhled do středověku

Zatímco Ten, který se obětoval si říkal o pozornost, 1. kapitola Zlosyna jako by říkala: "Mně si snad ani nevšímejte, já jsem tu jen do počtu." Ale to by byla přeci jen chyba. Jsou důvody, proč nebude moci vedle jiných obstát. Nicméně lze v něm nalézt i zajímavé jevy, které bych zde rád zdůraznil.

Nedokončenost ve více sférách

Podobně jako u Přenašeče, ani zde není film dokončený dějově (a my se s tím musíme při hodnocení vyrovnat). Ovšem i když vezmeme tuto první kapitolu jako svébytný celek, nemůžeme o filmu neříct, že to není fragment. Scény potřebují ještě řádně dozvučit - jak na úrovni zvuků, tak na úrovni hudby. Filmu by neškodila ani důkladná revize pravopisu a pečlivé dostřižení některých scén.

Obrázek
Kvalita obrazu byla špatná


Diváka rovněž udeří do očí kvalita obrazu. Pokud chce autor v natáčení pokračovat - a já doufám, že ano - pak doufám, že si dobře zkontroluje, v jakém natáčí a v jakém edituje rozlišení.

Čím film zaujme - středověký svět

Přes tyto nedostatky má film různé aspekty, pro něž by neměl být jen tak odhozen. Už zde totiž byla různá komiksová i filmová díla, která se odpoutávala od světa Gothic, dokonce i taková, která se vzdalovala fantasy světu, ale pokud se dobře pamatuji, tak alespoň v poslední době zde byl jen jeden pokus o autentické ztvárnění nějaké historické epochy, totiž Wilhelmovy komiksy z druhé světové války. Zde máme ztvárnění středověku. K větu nás, psychofyzických bytostí nás napevno odkazuje promluva: "Já bych tě ani nepodvedla s francouzským králem!"

Obrázek
Středověké kázání, včetně zajímavého ztvárnění dominikána


Autor má dobu podchycenou: vztah intrik, církevní a světské moci, problematiky rodů a manželství je v těchto šesti minutách zpracován, myslím, dost dobře. Osobně mi do středověku i sedí styl psaní kapucína v úvodu. Kázání na ulici, se všemi dalšími reáliemi taky sedí. Textura dominikána zaslouží velikou chválu, autor však neprozradil, zda se jedná o jeho výtvor.

Nu a do toho se nám rozjíždí zajímavý příběh. Matyáš byl odsouzen k církevní službě a zjevně se v důsledku toho stal zrůdou. Ale jak? Snad se dovíme.

Obrázek
Papež, nikoli Bůh, vládne tomuto knězi


Resumé

Zlosyn bude obtížně konkurovat zbylým filmům zde, přesto je to snímek hodnotný a má v sobě kvality, které ostatní nemají. Pokud by byl dokončený (ve všech sférách), zdá se mi, že by se mohl ucházet o první místo. To je ovšem takové pokud, které sem naprosto nepatří.

Tím je má série hodnocení u konce. Nyní mi zbývá pouze zahlasovat.
Uživatelský avatar
Vojta1122
Kronikář
 
Příspěvky: 5540
Registrován: sob 21. lis 2009 12:12:06


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé