Menu

Vykoupení [SERIÁL]

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod JENIK » stř 04. bře 2015 22:17:31 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
Měsíc uběhl jako voda, a tentokrát mám pro vás přímo orgáč! 8 minut ze seriálu. Díky za veškeré ohlasy! :)

Doporučuji se dívat v HD a fullscreen. Dále bych chtěl upozornit, že jistojistě se to ještě protáhne. Díky za pochopení. Výška není holubník.
JENIK
Uživatel

Příspěvekod Gorn » stř 04. bře 2015 23:38:19 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
Dosť kvalitné dielo JENIKu ;) . Dej vyzerá zaujímavo. Strih sa mi dosť páči, až na tú kameru, niekedy sa na môj vkus až veľmi stále točila, až mi bolo takmer zle :D ale to je len maličkosť. Vyzerá to dosť akčne a aj hudba je docela akčná. S takýmto druhom hudby som sa pri G filmoch asi ešte nestretol, takže to bude zaujímavé :wink: Takže teším sa na nový pomerne revolučný seriál, good job :wink:
Gorn
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 05. bře 2015 18:34:49 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
JENIKu, já bych hned komentoval, ale mám spíš nutkání si počkat, až ten díl bude celý... :)

Edit: Tedy, přesněji - chtěl bych se na to podívat, až to bude celé :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod JENIK » čtv 05. bře 2015 19:02:56 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
No ono to celé bude za hodně dýl :lol:
JENIK
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 05. bře 2015 19:05:55 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
To je mi naprosto jasné, ale i tak bych si raději počkal na finální verzi...
Ale jestli chceš ohlas hned, stačí si o něj požádat :wink:
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod JENIK » čtv 05. bře 2015 19:20:41 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
No já to sem dal aby nějaké ohlasy byli, abych se mohl do finálního díla v lečems zlepšit.
JENIK
Uživatel

Příspěvekod Pivl » čtv 05. bře 2015 19:32:20 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
Tak já jsem ti svoje řekl už osobně, ale tak tedy ještě jednou - Střih výborný, hraješ si pěkně s kamerou, ale některé pohyby navíc a nepřirozené cuky by prosě chtělo odříznout. Líbí se mi hudba, líbí se mi akční záběry, ikdyž jak jsou hrozně rychle střižené z sebou, tak jsou trochu zmatečné, mimo to, je to ale dost podobné, i některé efekty působí pěkně. Co se týče střihu a techniky, moc komentářů se nedočkáš, popřípadě už teĎ cítím, že někdo napíše: "Souhlasím s tím co napsal Pívl a podobně," většina lidí by raději komentovala obsah, který v tomto prostě moc není, takže jako ukázka a navození supr, ale chtělo to vážně radši nějaký trailer s navozením, děje, což už jsem ti taky psal, ale zase má člověk alespoň pocit, že se to tu hýbě, což je moc fajn. ;) Držím palčáky.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 05. bře 2015 20:57:24 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
Je nutno konstatovat, že Pivl tu zjevně má konečně ve filmařině skutečně řádnou konkurenci.
Mám pár poznámek k věcem, které bych tedy zlepšil (kdybych vyrábění filmů uměl).
Za prvé, práce s kamerou a střihy jsou moc fajn, jsou tam vidět pokročilé dovednosti. A taky radost z těchto dovedností. Právě ta ale možná občas vede k tom, že necháváš všelijaké pohyby kamery trvat až příliš dlouho, což práci trochu přidává na rozvláčnosti. Stejně tak například let šípu - moc pěkný efekt, ale i když chápu, že zde mělo jít o zpomalený záběr jeho letu, nemohu se zbavit dojmu, že trval až příliš dlouho.
Místy záběry doprovodíš parádním zvukovým doprovodem (napínání tětivy), ale pak na některých místech zvuk chybí - výstřel šípu, nějaký křik, nebo alespoň vzdych umírajících a podobně.
Vyskytne se taky nešťastný záběr - sestřelení bandity, kterého ovšem první zásah šípem nezabije a před druhou střelou stihne ještě vytasit a zase schovat meč. Možná ho to chtělo předem oslabit, aby ho zabila jen jedna rána.
Další věc¨- záběry v nichž se kamera vznese a zase sestoupí: vystřídání dne a noci. Trošku ubírá efektu to, že se zkrátka objekty začnou rozplývat. Kdybych to natáčel já, tak buď zkusím použít zfogzone, nebo celý přechod vyřeším trochu jinak.
Titulky mají efekt, trochu se bojím, že jsou na charakter filmu (který posuzuji jen z toho, co jsem zatím viděl) poněkud hravé - třeba to je ale jen můj osobní dojem, stejně jako výše uvedené záležitosti.
Pochvalu zasluhuje výběr hudby, textury, kvalita záznamu. Bohužel nevíme zatím nic moc o ději a postavách, nicméně věřím, že i zde se předvedeš. Budu se těšit - byť se budu těšit dlouho :D
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod JENIK » čtv 05. bře 2015 22:15:40 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
Vojta1122 píše:Je nutno konstatovat, že Pivl tu zjevně má konečně ve filmařině skutečně řádnou konkurenci.

No nevím, z toho co jsem viděl od Pivla, jsem pořád hodně low :D
Vojta1122 píše:Mám pár poznámek k věcem, které bych tedy zlepšil (kdybych vyrábění filmů uměl).
Za prvé, práce s kamerou a střihy jsou moc fajn, jsou tam vidět pokročilé dovednosti. A taky radost z těchto dovedností. Právě ta ale možná občas vede k tom, že necháváš všelijaké pohyby kamery trvat až příliš dlouho, což práci trochu přidává na rozvláčnosti. Stejně tak například let šípu - moc pěkný efekt, ale i když chápu, že zde mělo jít o zpomalený záběr jeho letu, nemohu se zbavit dojmu, že trval až příliš dlouho.

Tak ty dlouhé záběry jsou občas fakt dlouhé to uznávám, ale neřekl bych, že je to špatně. Především jsem se to vždycky snažil napasovat nějak na těch několik hudebních motivů co se tam střídalo. Například když začal hrát další nástroj či jiný motiv, tak střih, apod. :) A ano, ta radost tam opravdu je :)
Vojta1122 píše:Místy záběry doprovodíš parádním zvukovým doprovodem (napínání tětivy), ale pak na některých místech zvuk chybí - výstřel šípu, nějaký křik, nebo alespoň vzdych umírajících a podobně.

Toto chci ještě určitě dodělat, ale nenašel jsem nikde dobrou databanku dobrých zvuků. Vše působí až moc uměle, a pokud je to dobré, je přes to nějaký vodoznak puštěný, takže efekt naprd.
Vojta1122 píše:Vyskytne se taky nešťastný záběr - sestřelení bandity, kterého ovšem první zásah šípem nezabije a před druhou střelou stihne ještě vytasit a zase schovat meč. Možná ho to chtělo předem oslabit, aby ho zabila jen jedna rána.
Další věc¨- záběry v nichž se kamera vznese a zase sestoupí: vystřídání dne a noci. Trošku ubírá efektu to, že se zkrátka objekty začnou rozplývat. Kdybych to natáčel já, tak buď zkusím použít zfogzone, nebo celý přechod vyřeším trochu jinak.

Tak zde jsi mě nachytal. Totu část jsem trošičku odflákl. Nechtělo se mi to natáčet znovu, protože jak jistě víte, tak jakmile zaútočíte na banditu, tak se objeví Greg a vyvraždí celý tábor. Nevěděl jsem jak to obejít. A pořád nahrávat starou pozici se mi také moc nechtělo, tak jsem to nechal tak být. Zfogzone mě nenapadlo použít, děkuji za tip. Celkově nějak nechápu proč na okrajích jde vidět dál jak ve středu obrazovky.
Vojta1122 píše:Titulky mají efekt, trochu se bojím, že jsou na charakter filmu (který posuzuji jen z toho, co jsem zatím viděl) poněkud hravé - třeba to je ale jen můj osobní dojem, stejně jako výše uvedené záležitosti.

Mě třeba hravé nepřijdou :) Tu animaci jsem tam dal, protože mi přišlo nudné tam prostě natvrdo prcnout jen text :D
Vojta1122 píše:Pochvalu zasluhuje výběr hudby, textury, kvalita záznamu. Bohužel nevíme zatím nic moc o ději a postavách, nicméně věřím, že i zde se předvedeš. Budu se těšit - byť se budu těšit dlouho :D

Tak hudba, to je moje primární odvětví :D U textur jsem se snažil si každou postavičku nějak trošku potunit. Vždycky jsem prostě chtěl Miltena s knírem aka mušketýr :3 :lol: A aby těch knírů nebylo moc, tak jsem ho Diegovi uřízl :D
Děj nějaký bude, bohužel nebude to asi taková třída jak Cyklus nebo tvé detektivky :( :D

A bohužel, ano ... budeš se těšit dlouho. Mám toho fakt hodně a říct, že během měsíce dodám díl bylo velmi naivní a tupé. Omlouvám se.
JENIK
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 05. bře 2015 22:31:44 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
Díky za reakci - jak říkám, něco mohly být jen moje osobní dojmy, takže tak :)
Miltenův knír, stejně jako oholený Diego se mi právě moc líbili, to jsem zapomněl vypíchnout :D
Jinak díky za kompliment k mým příběhům, ale abych se přiznal, já je za třídu opravdu nepožaduji, rád bych vytvořil něco na vyšší úrovni, snad se jednou zadaří.
A počkám si, vydržím, žádný strach :wink: Hlavně mít vůli k tomu to dokončit, což snad u tebe momentálně je :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod sleeper » čtv 05. bře 2015 22:49:23 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
Vyzerá to parádne! Konečne sa vody filmového fanartu dali do pohybu! Páči sa mi výber hudby, sedí tam! Dej dobrý. Ale hlavne MÁ TO ATMOSFÉRU! Tú ešte podrthlo použitie módu. Páči sa mi to a už sa teším ať to bude hotové! Čo mi úplne nesadlo boli niektoré efekty, keď sa tam na začiatku objavilo písmo. Samotný font mi príde celkom vhodný, ale efekty, keď sa tam text zjavil sa tam podľa mňa nehodia. Len môj názor, osobne všeobecne veľmi podobné efekty nemusím. Takisto sa tam podľa mňa nehodí font použitý pri dialógoch. Naopak, musím pochváliť kameru a strih! Tu sa mám čo učiť! Vážne super! :wink: Ako si urobil ten pohyb kamery do boku? :)
sleeper
Uživatel

Příspěvekod JENIK » čtv 05. bře 2015 23:20:55 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
Přidej se k banditům a dovíš se to :lol:
JENIK
Uživatel

Příspěvekod sleeper » čtv 05. bře 2015 23:49:00 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
To by som rád, ale... všetci vedia aký som lenivý :-o :lol:
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Howky » pát 06. bře 2015 16:26:21 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
No co já tam jsem a taky jsem dost línej :lol:
Jinak abych se vyjádřil k dílu. Přijde mi to fajn práce s kamerou a střih super - taky bych to tak chtěl umět i když pochybuju o tom že to někdy dokážu :D Na druhou stranu mi přišlo že je tam až moc pohyblivá kamera. Občas by to myslím bylo lepší bez pohybů. Taky se mi nelíbí efekty titulků nebo jmen na začátku - ale to je asi věc názoru... :)
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » úte 15. zář 2015 19:23:53 » Re: Vykoupení [SERIÁL]
Dočkáme se? :lol: :D
Vojta1122
Kronikář

Předchozí