Menu

Z Temnot [HOTOVO]

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Dolero » čtv 16. říj 2014 15:46:14 » Re: Z Temnot
Tak a teď ještě sehnat dabéry... :)
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Pivl » čtv 16. říj 2014 18:00:29 » Re: Z Temnot
El Kamil píše:
Pivl píše:Co čeká pro ty, kteří film viděli velmi rádi a chtějí vidět i něco víc? :)

Nechceš to zkusit nadabovat? :)

Já se svým hlasem ani ne, když jsem byl na zkoušce dabingu pro Dark Angela, sám vlastnitel studia mi řekl, že nemám hlas vhodný pro dabing. :D
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Faust » pát 17. říj 2014 10:51:21 » Re: Z Temnot
Mě se ten film hodně líbil. Je to pěkně temné a tajemné. Doufám, že autor bude v točení filmů pokračovat. Jediná věc, co se mi nelíbila, že to byl vlastně jen otitulkovaný film. Doporučoval bych příště vzít mikrofón a všechny dialogy a podobně namluvit. Vyznělo by to mnohem lépe.
Faust
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pát 17. říj 2014 10:57:04 » Re: Z Temnot
Myslím, že udělat dabing na film je docela obtížná věc a raději titulky, než jeden mluvený hlas pro vše...
Dle mě je nejlepší česká amatérská dabingová skupina Fénix ProDabing - http://www.fenixprodabing.cz/
Třeba by mohli namluvit Z temnot a Dark Angela :)
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » pát 17. říj 2014 15:01:24 » Re: Z Temnot
Já si to také myslím. Aby dabing nesrážel kvalitu snímku, musel by být opravdu kvalitní. To samozřejmě zahrnuje kvalitní nahrávací studio a také nadané dabéry, což je asi problém. Za prvé málokdy se mezi vrstevníky podaří nalézt vhodný hlas pro postavy které mají často kolem 30ti, 40ti, 50ti let a někdy výš. Za druhé málokdo je schopen udržet například intonaci nebo se skutečně vžít do některých vypjatých momentů. Takže já bych to asi nehrotil, osobně se čtením titulků nemám problém a můžu si vychutnat nerušenou atmosféru.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Lordan » pát 17. říj 2014 15:10:53 » Re: Z Temnot
Také souhlas že mnohdy lepší titulkovat než dabingovat. Udělat kvalitní dabing je dost náročný. I když byla by to paráda, kdyby to bylo alespoň na úrovni Českých adventur. Ale i tam už je ten dabing minimálně poloprofesionální.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Pivl » pát 17. říj 2014 17:15:16 » Re: Z Temnot
Děkuju za komentáře, lae většina těch posledních už by mohlo nebo spíše mělo být zde. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod El Kamil » pát 17. říj 2014 19:05:18 » Re: Z Temnot
Wilhelm píše:osobně se čtením titulků nemám problém a můžu si vychutnat nerušenou atmosféru.

Já taky ne, jen by to možná za pokus stálo. Už tu jeden dabovaný film byl a nebylo to vůbec špatné. Z Temnot je skvělý film, kterému podle mého názoru chybí právě hlas do úplného vrcholu...

Nicméně chápu připomínky, proč to nedabovat... :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Pivl » ned 19. říj 2014 18:49:04 » Re: Z Temnot
Tak je možné, že to do konce příštího týdne nestihnu, ale ne protože bych nestíhal nebo měl nějaký problém, to se nebojte. :D Jen jsem dostal nabídku sestřihat jednomu kamarádovi video z dovolené za nějaké peníze, tak tomu samozřejmě dám přednost. :D
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Max » sob 08. lis 2014 12:22:25 » Re: Z Temnot
Autore, nemám tě rád. V přátelském slova smyslu, samozřejmě. Opět jsem se kvůli tobě cítil jako naprostý amatér. Není to samozřejmě vinou filmu. Ten mě pořádně usadil do židle a já jen civěl s pootevřenou pusou.

Dobře, začnu u grafiky. Ta je zatraceně, ale zatraceně dobře zpracovaná. Ani nevím, kde začít chválit. Nejsem si třeba jistý, co to je za mod Gothicu, protože jsem tam viděl tolik nových věcí, že mi oči přecházely. To nejsou Návraty, nebo ano? Nikdy jsem je nehrál. A textury! Absolutně dokonalé, velitelský kabatec byl nehorázně sexy. Mrtvoly! Krev! Vraždy! Temno! Lens Flare! Tenhle snímek má všechno. Nejsem si jistý, jestli někdy dosáhnu na úroveň tvého perfekcionismu, autore :D

Nemůžu ale přejít dál a nepochválit tu úděsnou práci, kterou si musel mít s přidanými ne-gothicovskými efekty. A ta práce s barvami a se světlem a tmou! A ta atmosféra dotvářená úzkostlivou hudbou! Úplně jsem se klepal, co na mě vybafne! A tak trochu se bojím o tvé dušení zdraví, ty místa činu byly dost nechutné i na mě, možná bys měl před začátek filmu hodit nějaký disclaimer 18+.

Příběh. Příběh, příběh, příběh. Od autora už nic jiného, než depresivní a temné příběhy vlastně nečekám :D Trochu jsem se bál toho, že tu malou detektivku ihned rozlousknu a že dovedu předpovědět děj, nic takového se ale nestalo, za což máš u mě pochvalu, jednu z mnoha. Závěr byl tedy dost tragický, tak nějak jsem do poslední chvíle věřil, že se z toho hrdina vyseká... a byl pouze jen rozsekán.

Každopádně příběh hodnotím naprosto kladně. Mělo to neskutečnou atmosféru, jsi už úplně mistr v práci s kamerou, efekty, světlem a zvukem, smekám.

Nicméně mám i několik výtek. Zaprvé, všechno se dělo hodně, ale hodně rychle. Titulky problikávaly takovou rychlostí, že jsem je někdy ani nestíhal číst a to čtu dost rychle, myslím si. Často jsem je dočetl, ale neměl jsem už vůbec čas pokochat se tou nádhernou scénou, protože už nastoupila další s dalšími titulky. Taková škoda! Trochu zpomalit, nechat diváka, aby měl dost času vžít se do scény. Tím by to celé dostalo ještě větší ráz. Myslím si, že by to klidně mohlo mít i 30-40 minut a stále by to bylo dostatečně akční a napínavé. Ale hádám, že se zde projevil spěch a nestíhání termínu. Je to škoda, jsem zvědavý, jestli bude "opravená" verze trochu zpomalená, rozhodně bych to uvítal.

Další věc, která mě poměrně rušila bylo přílišné využívání lens flare. Je to klišé, ale je to skvělé k dokreslení scény. Ale mělo by se s tím četřit. Západ slunce, lampa, to všechnou jsou validní využití. Ale udělat lens flare u každé svíčky znamená, že se tento efekt brzy znechutí. Například v scéně, kdy hrdina prochází stokami, bych jej úplně vypustil, daleko více mě zajímala hra světla a stínu kolem pochodně, kterou držel hrdina v ruce.

To jsou dvě takové největší "chyby", které jsem zaregistroval. I tak je tento snímek s velkým náskokem mým absolutním favoritem v této soutěži, takže nakonec získává můj hlas. Autore, nemysli si, že jsem si nevšimnul, že ve filmu nebyla žádná skutečná bojová scéna. Že ty jsi to udělal proto, že by ten neobratný bojový styl gothicu narušoval tu skvělou atmosféru filmu? :)
Max
Uživatel

Příspěvekod JENIK » sob 08. lis 2014 12:23:54 » Re: Z Temnot
Tak tady myslím není třeba se nějak moc rozepisovati :D Až na hrubky, rychlost titulků vskutku neodpovídající rychlosti čtení normálního člověka ( :D ) a celkově moc depresivní a tmavou náturu ... dokonalost! Jsem přímo čuměl jak žaba z kyšky na to co autor dokáže vytáhnou z Gothic 2ky. A rád bych věděl co použil za mód, jelikož takové prostředí jsem nikde neviděl. A nejvíc mě ... no esi sem se z něčeho udělal, tak to byly všemožné plameny, odlesky, světla apod.! Hlavně to jak vlezl do stok a byla tam taková animačka, jakoby se snad loadovala hra :) To se mi moc líbilo! Líbili se mi opravdu všecky efekty, protože jsem takovou hnidopišskou propracovanost neviděl ... i takový detail jako vlající prádlo :)
JENIK
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 08. lis 2014 12:24:42 » Re: Z Temnot
Tak pánové, tohle je iné kafe ... že by inspirace "Temným případem" ? Každopádně, na rozdíl od prvního snímku zde forma nádherně slouží obsahu. Je to temné, pochmurné, napínavé. Má to zápletku a překvapivou pointu. Má to prostě všechno, co má detektivka mít. Má to - dámy prominou - koule. Krásně a nenásilně podbarveno hudbou. Něčím mi to připomínalo už zmiňovanou detektivku, místy mou první adventuru, Posla smrti. Prostě jsem se bavil od začátku do konce a já zíral, jak to autor vlastně dokázal. Je to zkušený filmař a já mu tímto odpouštím těch několik titulkových nešvarů.
Emperor
Templář

Příspěvekod Zero » sob 08. lis 2014 12:26:45 » Re: Z Temnot
Detektivka z Gothica. Žádný Hercule Poirot, atmosférou je to blíže spíš filmu Sedm. Nic proti kníratému detektivovi, ale tento temnější styl detektivních příběhů mi sedí mnohem více. A autor opravdu dokáže navodit tu správnou temnou atmosféru. A ta je, což můžu zmínit hned na začátku, největší předností filmu.

Kdybych nikdy nehrál Gothic, na základě filmu bych si myslel, že jde zřejmě o nějakou hororovou adventuru. Téměř žádné scény ve dne, oběti opravdu vizuálně povedené a (v rámci grafických možností) odpuzující. Hlavní hrdina proti všem. To vše podpořeno vždy pasující hudbou. Nepoznal jsem ani jednu skladbu, což je plus, protože použití přehnaně známých věcí by takovému filmu jenom uškodilo.

Ale ani humor nechyběl, většinou drsnějšího ražení, jak se v žánru sluší a patří (viz scéna v bordelu).
Toť k atmosféře.

Příběh sám trochu pokulhává. Trochu. Hlavní hrdina je typický hardboiled detektiv, který si libuje v kouření cigaret a každý případ chce vyřešit stůj co stůj. To je naprosto v pořádku.
Jenom důkazů moc není a v ději jde spíš o náhody. Sice do sebe všechno zapadá, ale nepůsobí to úplně přirozeně. Což je na druhou stranu pochopitelné, protože napsat pořádně zapletený příběh, kde do sebe všechno perfektně logicky sedí, je složité a časově náročné. A taky se to nedá odvyprávět během pětadvaceti minut.

Například hrdina tvrdí, že vše vede do stok, ale přitom jediná stopa, která s nimi souvisí, je studna před domem první oběti. A ani tam nejde o nějaký skálopevný důkaz. I přesto ale jeho nadřízení nemají důvod, proč stoky pro jistotu neprozkoumat. Spíš naopak, udělat by to měli.
A podobně. Ale rozuzlení samotné není předvídatelné, a je určitě dobré. Jenom prostě ne výborné. :)

Chyb ve filmu pár je, ale neruší, věci typu "pacient projevil silné projevy" jsou spíše úsměvné. Ale pro příště to určitě chce se jich vyvarovat.
Zero
Uživatel

Příspěvekod sleeper » sob 08. lis 2014 12:27:41 » Re: Z Temnot
A jéje... L´hiver edition, noc, temnota, parádna grafika a efekty, kto tak asi môže byť autorom? :D Nech už pozriem na akékoľvek tvoje dielo, vždy mi padne sánka, čo z Gothica dokážeš vytiahnuť... Máš talent!

FIlm je parádny, oceňujem skvelé využitie módu (L´hiver edition, pre tých čo nevedia :wink: ), dosť to mení atmosféru, zaujímavé je, že sa film odohráva len v noci. Musím oceniť ako sa autor pohral s vraždami a efektami, takisto som si všimol pár zaujímavých hier s marvinom. Dielu chýba snáď len kvalitný dabing.

Atmosféra, grafika, efekty, štýl rozprávania, prepracovanosť, využitie módu a textúr... To všetko robí z tohto filmu podľa mňa najlepšie dielo (alebo aspoň najprepracovanejšie) v súťaži!
Chyby... Sú snáď nejaké? Možno pár chybičiek v textoch, inak ma snáď ani nič nenapadá...

Hodnotím známkou:
9,5/10
sleeper
Uživatel

Příspěvekod SkiBig18 » sob 08. lis 2014 12:28:44 » Re: Z Temnot
Celý film je spíše taková detektivka. Což tedy, musím říct, že jsem se tedy nenudil. Hodně často nějaká akce, nebo málokdy i zajímavá konverzace.
První co mě hodně zaujalo je ten znak a ty oběti. Hádám, že to byl mod. Ale shrnutě velmi povedené.
K filmu je doprovod hudba. Sice se tam hodí, ale skoro celý film jen jedna a ta samá hudba, není zrovna efektivní. Chápu, že když tam postavy nemůžou mluvit, tak to je asi jediná možnost. Ale taky někdy v té hudbě byly takové "akčnější noty", bohužel ve filmu tyto akční momenty nebyly zrovna.
Sice se tam neobjevoval moc často, ale takový hlavnější text (třeba ten O 2 dny později), a jeho efekty se mi moc líbili. Možna by mi autor mohl prozradit font :D...
Animace se velmi povedli. Také se i hodili k příběhu (hlavně ten poklus v zad a pak zakopnutí ve stokách), a je vidět, že autor někdy zapojil i fantazii z jiných filmů.
Někdy jsem konverzaci nepochopil (možná, kdybych se podíval na film znova). Ale také samotné titulky mizeli někdy moc rychle někdy pomalu. Prostě se to nedalo stíhat.
Dle mého názor, největší zatím výtkou by byly ty časté záznamy hlavního hrdiny. Myslím, že klidně takové 2-3 + poslední (zprávu veliteli) by stačili.
Také musím říct, že si autor tady opravdu skvěle pohrál z kamerou. Někdy jaksi uniká, někdy se pomalinku přibližuje... opravdu povedené.
Hodně povedé dle mého pohledu jsou hlavně grafické efekty. Nevím, jestli je to pouze díky modum, nebo přece jen se tam najdou i útržky od autora, ale i přesto po grafické stránce skvělé.
Konec dobrý všechno dobré. Tohle čekám snad u každého filmu a už mám tuto myšlenu v hlavě čím dal častěji... Že nedopadne aspoň nějaký film špatně. A myslím, že tento film to z části umožnil. Samotný detektiv zemře. Což mě velice překvapilo a odlišovalo od obou filmů.

Shrnutě: Film se mi hodně líbil, po kamerové, grafické, animační, příběhově... tak najdou se tam nedostatky, ale takové nepatrné.
SkiBig18
Uživatel

PředchozíDalší