Menu

Z Temnot [HOTOVO]

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Pivl » pon 22. zář 2014 20:24:38 » Z Temnot [HOTOVO]

Příspěvekod VMC » úte 23. zář 2014 18:45:22 » Re: Z Temnot
Info:
A nyní se dostávám ke svému favoritovi soutěže, kterého sráží zbytečná velikost video souboru. To, že má snímek přes giga, bude podle mě důvodem, proč si to spoustu uživatelů nestáhne. A to je škoda. Protože tenhle snímek má všechno, co má povedený filmeček ze hry mít. Má to příběh, atmosféru, následně i spád, rozuzlení, pointu a závěr. Detektivka z Gothica, proč ne, ale chtělo by to více času na doladění. Konspirační teorie v podobě zlých mágů, může být. Rozluštění případu Sherlockem Gothicem může být a neurazí to.
Hudba na pozadí, zvuky deště, světlo svíček a luceren, to všechno pomáhá k atmosféře temné detektivky, kterou má tento filmeček být. Pak je tady celá řada hezkých záběrů, jako např. rozednění se ráno. Snímek má navíc něco, co nemá žádný z konkurentů. To jest živá kamera. Téměř v každém záběru se kamera alespoň částečně hýbe, i pokud se jedná třeba o pomalé přibližování, tak je to super.
Na závěr je třeba neopomenout chyby v textu, a i pár nelogičností v ději. Detektivku nevymyslíte za 14 dní. Texty jsou někdy zbytečně dlouhé a titulky dávají málo času na přečtení a zároveň prohlédnutí scény. Přesto, tenhle film mě bavil, kvůli takovému filmu bych přišel na fórum a komentoval v dané sekci. Pro mě jasný vítěz.

Nominace: scénář, kamera, efekty
VMC
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » ned 28. zář 2014 18:13:09 » Re: Z Temnot
První koment:

Samozřejmě mi bylo hned jasné, od jakého autora toto video je - nezapomenutelným způsobem točí videa, stříhá je a celkově upravuje. Pro mě to je vítěz - a to nemyslím z toho důvodu, protože jde o něho, ale z důvodu, že jeho videa jsou opravdu jedny z nejlepších, co jsem kdy viděl.. Samozřejmě má ještě mnoho co dotvářet - mnohdy by se více hodilo ubrat čas na filtrech a přidat na scénáři, ale stejně...

Nominace: Efekty
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Lordan » stř 01. říj 2014 16:36:22 » Re: Z Temnot
Temná detektivka, ač normální detektivní žánr nemám příliš rád, pokud se oblékne do temnějšího kabátu, tak už mi často zachutná. To samé se stalo i u tohoto filmu.

Scénář nám nedá vydechnout, hned na začátku se objevuje vražda a o mrtvoly zakopáváme (doslova) až do konce. Škoda jen, že nezbyl prostor na dialog či dva navíc a na nějaké menší seznámení se s postavami. I když chápu, že zde je to stanoveno zřejmě především časovým omezením na tvorbu a také délkovým rozpětím díla stanoveného soutěží, i když to bylo i tak překročen. Na scénáři se dá vcelku vychválit spád a původní námět, v jádru to není žádný hloupý příběh.
Kámenem úrazu bylo špatné načasování titulků, které mi často bránilo v tom užít si to co se dělo ve filmu a že zde bylo opravdu na co koukat.

Efekty - paráda. To samé kamera, sám nevím jak bych takové pohyby v gothicu udělal, počítám že jsou dělané až v nějakém dodatečném programu pro tvorbu videa. Velmi se mi líbili například mrtvoly s drobnými detaily jako nůž zabodnutý v ruce a podobně. Kvalita obrazu parádní, využití módu též super, hodně to filmu přidalo. Jsem si jist, že po vizuální a efektové stránce lepší film na fóru nemáme.

Ozvučení filmu se též povedlo, akorát silný déšť a pořádné rány u hromů, i když hezky realistické mi ke konci už trochu trápily zvukovody. Ale to je opravdu jen drobný detail na kráse, zvlášť když se ta noční bouřka jinak výtečně podtrhovala atmosféru.

Musím říci, že nejvíce jsem si při koukání na film vzpomněl na Posla Smrti, atmosférou to k tomu má opravdu blízko.

Nominace: scénář, efekty
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod El Kamil » čtv 02. říj 2014 18:58:20 » Re: Z Temnot
Už od začátku filmu bylo jasné, že se jedná o výjimečné dílo. Počítám s tím, že film je natočen z prostředí Návratů (jestli ne, omluva za mou neznalost), což filmu přidává na zajímavosti.

Ovšem klobouk dolů před vizuální stránkou. Výtečné temné (nikoli tmavé) ladění filmu podporuje děj, který se odehrává většinou v noci či v temných prostředích. Skvělá práce se světlem a světelné efekty. Velice se mi líbila kamera a její nenápadný pohyb po scénách. Někdy mi přišel její pohyb až příliš prudký (možná to byl záměr). Stejně tak občasné chvilkové rozostření obrazu mi přišlo postupně až příliš časté.

Povedená hudba a celkově zvukové efekty, zejména deště a hromů. A tak asi jediné, co filmu chybělo, byl dabing. Kdyby ten se povedl, byla by to pecka. Hlasy by filmu přidaly ještě další hvězdu.

Děj se taky vydařil. Detektivní / mysteriózní zápletka dokázala udržet napětí po celou stopáž, která - řekl bych - byla tak akorát. Nedokážu posoudit, kolik věcí ve hře sis připravil/zmodifikoval sám, nicméně krvavé skvrny, svitky s jejich náčrty, rozporcovaná těla, spousta skvělých efektů nad rámec hry. Výborné!

Co se týče náročnosti scén ve hře, řekl bych, že (oproti jiným filmům, co na fóru vznikly) chyběl hlavně nějaký souboj. Nicméně během sledování filmu si toho člověk nevšimne, jelikož jej autor zásobuje jinými povedenými věcmi. Na druhou stranu natočit nějaký opravdu povedený souboj... snad ani nejde, respektive člověk nad tím nemá moc kontrolu

Celkově ovšem nelze jinak než za jedna.

Nominace: Scénář, kamera, efekty
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Kofi » sob 11. říj 2014 8:16:05 » Re: Z Temnot
Jasně nejlepší příspěvek ze všech tří.
Kamera a střih nenudí, naopak hned začátek působí dojmem opravdového filmu. Autor má cit pro natáčení.
Příběh je zajímavý, atmosféra výborně dokreslovaná (byť je pravda, že těch rozostření mohlo být méně ...), speciální efekty v podobě vražd, ale i takových drobností jako kouzelně svítící pochodně - výborné.
Příběh na délku stopáže povedený, velmi zajímavě použitá symbolika. Možná jen klišovitý monolog pachatele tam nemusel být, ale vzhledem k tomu, že to byl soutěžní film a autor na něj neměl tolik času, lze to přehlédnout.
Určitě se těším na slíbenou "director´s cut version", i když mě trochu děsí velikost celého filmu. Giga je na 25 minut přece jen dost. :)

Na každý pád jasný vítěz.

Nominace: efekty, scénář, kamera
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Pivl » stř 15. říj 2014 21:38:14 » Re: Z Temnot
Děkuji všem komisařům za pozitivní i kritické ohlasy. :) Jsem moc rád, že se i těm "odborníkům" film opravdu líbil. :) A omlouvám se, že to nepřišlo dříve, ale fakt mám hrozně nabitý program. :)

Co čeká pro ty, kteří film viděli velmi rádi a chtějí vidět i něco víc? :)

Nová opravená verze
- Kompletně přepracované texty
- Opravené grafické a technické nedostatky
- O několik desítek vteřin navíc (Přidány nové záběry)
- Nové titulky

Film o filmu
- Kde byla brána inspirace a motivy k filmu
- Jak vypadala postupná tvorba vybraných efektů
- Vše o zvukových efektech
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Wilhelm » stř 15. říj 2014 21:42:38 » Re: Z Temnot
Super. Kdy to bude? :-D
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Pivl » stř 15. říj 2014 22:21:04 » Re: Z Temnot
Až to bude. :D
Snad na konci příštího týdne. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Wilhelm » stř 15. říj 2014 23:21:16 » Re: Z Temnot
To by bylo super, už se nemůžu dočkat na odhalení tajemství :-D Ale jakmile se řekne "koncem příštího týdne" obvykle to znamená "Koncem přespříštího týdne" :-D Sory, nechci tu moc spamovat :wink:

Jo ještě mimochodem. Možná to byl sugestivní pocit, ale přišlo mi, že na konci v titulkách jak se daly symboly dohromady, to vytvořilo jakoby Spáčovu masku. Byl to záměr?
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Pivl » čtv 16. říj 2014 11:30:10 » Re: Z Temnot
Samozřejmě že byl. :) Ten obrazec spojených znaků byl i na papíru, který byl vložený v posledním zápisu Caitara, který napsal do toho zápisu z případu o vraždě z přístavu, kterou četl velitel. Byl tam na to záběr. :)

Vrahové tak chtěli Caitarovi říci, kde se nachází - Stará Spáčova svatyně, aby za nimi přišel a oni ho mohli odstranit z cesty...
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod marco5445 » čtv 16. říj 2014 12:34:47 » Re: Z Temnot
Nikdy by mě nenapadlo, že se ze znaku Innose, Beliára a pentagramu dá poskládat Spáčovo znamení :D

Nejvíce se mi z filmu líbila závereční scéna s velitelem, aneb nejsme tu, abychom je zatkli, ale abychom je zabili.

Jen mi nedochází jedna věc... Pokud sem to správně pochopil a pamatuji si to, tak je z té studny vytáhl ten Caitarův přítel a i vrahové se o jeho zradě zmíní. Nicméně nevím, jak na to přišel Caitar (stálo to i v deníku), to že byl zrovna náhodou vzhůru mi nepřijde jako odhalující důkaz...
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Pivl » čtv 16. říj 2014 14:43:23 » Re: Z Temnot
marco5445 píše:Jen mi nedochází jedna věc...

Jak jsem psal už při soutěži, na vymyšlení a zapasování titulků do filmu jsem měl nějaké necelé tři dny hrubého času, čistého možná 12 hodin. (To je dost málo, kdyby to někomu připadalo dost. :D ) takže dost věcí tam není řečena úplně tak přesně, jak sjem je zamýšlel, počkej si na opravenou verzi, půlka filmu je již předělaná. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod El Kamil » čtv 16. říj 2014 15:14:23 » Re: Z Temnot
Pivl píše:Co čeká pro ty, kteří film viděli velmi rádi a chtějí vidět i něco víc? :)

Nechceš to zkusit nadabovat? :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod sleeper » čtv 16. říj 2014 15:38:53 » Re: Z Temnot
Mohol by.To by už totiž film bol fakt parádny!
sleeper
Uživatel

Další