Menu

Wake Up Dead [HOTOVO]

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod JENIK » sob 20. zář 2014 12:50:33 » Wake Up Dead [HOTOVO]
Autor: JENIK

Obrázek

Wake Up Dead

Bonusové body:
Splnění zadání: + 1 bod

Udělené nominace:
Kamera: Lordan, Jémák
JENIK
Uživatel

Příspěvekod VMC » úte 23. zář 2014 18:44:22 » Re: Wake Up Dead
info:
Druhý snímek je spíše klipem k písničce než filmem. Ale soutěží se o nejlepší snímek, tudíž to nelze brát jako zápor, ale práce v porovnáním s ostatními snímky se musíe zobrazit v mém hodnocení.
Klip pro mě nemá žádný příběh. Hlavní hrdina chlastá, udělá bu bu bu na nějakou ženskou, ta ho honí s mečem po městě, hrdina utíká, pak tancuje break dance, žena s mečem zabije náhodnou ženu bez meče, titulky, konec. Pointu jsem nejspíš nepochopil a pár kvalitních záběru tuhle blbost nezachrání. Proč se to jmenuje, jak se to jmenuje, také nechápu :D
VMC
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » ned 28. zář 2014 18:16:56 » Re: Wake Up Dead
Druhý koment:

Samozřejmě i u tohoto díla je jasné, kdo jej stvořil - gothic videoklipy dělá jen jeden autor, který se za to nemusí stydět, protože je ve svém oboru jeden z nejlepších. Jeho klipy jsem viděl snad všechny a musím říct, že ač se mnohdy jedná o psycho klipy (nemyslím sondy, spíše střih a návaznost jednotlivých záběrů), které mají úrověň a líbí se mi. I zde odvedl autor zajímavou práci a je vidět, že své práci rozumí..

Nominace: kamera
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Lordan » pon 29. zář 2014 19:28:14 » Re: Wake Up Dead
Klip, který příjemně zpestřil soutěž. Jeho zpracování je dle mého na velmi slušné úrovni v mnoha ohledech, není možné zde srovnávat s ostatními filmy, lze ovšem celkem slušně ohodnotit to jak je klip natočen. Kamera je použitá celkem hravě, autor využil k natočení různých i nezvyklých úhlů, navíc je zde vše celkem sestříháno i podle melodie. Využití některých prostřihů přidalo klipu výrazně na zábavnosti (obzvlášť prostřihy na ovce byly zajímavé). Využití některých animací bylo také pěkné, líbil se mi tanec a i použití watchfight u ženy s mečem. Příliš zde nemohu ohodnotit propojenost s textem písně, na ten jsem se při ani jednom asi ze tří shlédnutí klipů nezaměřil, ale i tak jsem se klipu v konkurenci dvou silných filmů rozhodl jednu nominaci udělit.

Nominace: kamera
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Kofi » stř 01. říj 2014 10:01:07 » Re: Wake Up Dead
Jako zpestření a odreagování dobré. Nic, co se na obrazovce děje včetně zvolené hudby se nebere vážně. Při vší úctě k dalším dvoum soutěžícím ale nutno podotknout, že na bednu to sice je, ale až na třetí místo. Nicméně líbí se mi místy až frenetický střih, práce s Marvinem a nad hláškami Duka jsem se vyloženě pousmál. :)
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod El Kamil » čtv 02. říj 2014 19:16:43 » Re: Wake Up Dead
Bohužel se tento klip těžko srovnává s ostatními v soutěži a podle toho také bude vypadat můj komentář.

Řekl bych, že autorovi se povedlo docela sladit klip s vlastní skladbou. Ačkoli jsem se snažil porozumět, o co vlastně v klipu jde i ve spojitosti s názvem skladby a textem na plakátu, asi se mi to nepodařilo.

Povedená na tomto klipu je zejména kamera, která tak nějak umocňuje "akční" záběry. Spolu samozřejmě se střihem. Přesto to bohužel nestačí, abych klipu v této kategorii udělil nominaci. Pokud by však byla kategorie dabing, neváhal bych :).

Nominace: Nejlepší hudební klip :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod JENIK » ned 12. říj 2014 19:54:13 » Re: Wake Up Dead
Tímto příspěvkem ( snad tady může být když jde o moje dílo :D ) bych chtěl poděkovat všem kdo ohodnotili můj klip více jak jednou větou :) Dále bych pak chtěl moc poděkovat Lordanovi, Pivlovi a Vojtovi za skvělý ochotný kolektiv :)

Nuže k tématům ... (netýkají se notně pouze komise nýbrž aj komentům z diskuse)

A) Je to kravina a nedává to smysl
Mnoho lidí si stěžuje že to nemá pointu, myšlenku, prostě nic. Ale to pánové není vůbec pravda! :) Zde postuju text písně:
"I sneak in my own house, It's four in the morning, I've had too much to drink, Said I was out with the boys
I creep in my bedroom, I slip into bed, I know if I wake her, I'll wake up dead
I wonder, will she find out?, About the other, other lover... Diana
Wake up dead, you die
Wake up dead, and buried
Wake up dead, you die
Wake up dead "

Takže jdeme vysvětlovat co chtěl autor sdělit. Příběh tohoto klipu kopíruje naprosto zde výše zmíněný text písně. Chlápek chlastá, je 4 ráno a plíží se domů aby nevzbudil starou. Přitom si dává obzvlášť velký pozor aby nepřišla na to že chodí za jinou, Dajanou. Následuje honička, protože co jiného dát k divokému sólu? A jak by řekli ... ehmm Druidé ... abstraktní část filmu, tam jsem se prostě vyřádil, dal jsem tam sebe, Arnieho, ovečky, Duke Nukema a kdo ví co ještě. Následuje další sólo (ženská si prostě nedá pokoj) a úprk na střechy. Chlápek starou setřese a jde za jinou ... Dajanou (ležící žena). Ráno se vzbudí ožralej mezi ovečkama a jde domů (zde si můžete všimnout pečlivého načasování bendu na 24 pražci kytary s Fellanovým kladivem), tam ovšem stará už přišla na to že má jinou, Dajanu (mrtvá žena) a zavraždí ji ... takže takové "Wake up Dead" po ránu :) (Snad to někdo pochopil :D ) Řekl bych že zde jsem si prostě vylámal zuby na tom, že jsem k tomu nedal titulky. A že asi na něčem jedu :D

B) Přišerně zvolená hudba
Tohle je čistě subjektivní názor každého jedince, který já respektuji, ale nechtěl jsem prostě točit nějakou pomalou emáckou emařinu k nějaké pomalé emácké hudbě ... chtěl jsem udělat něco pro změnu hodně energetického s živou kamerou, běháním ... bohužel na psychedelické blikání nedošlo. Neviděl jsem teda nikde tady na fóru žádný energetický videoklip. A asi jsem nezmínil, tak jedná se o "Wake Up Dead" od skupiny Megadeth z alba Peace Sells...But Who's Buying? A mnoho lidí také kritizovalo že zpěvákovi nejde vůbec rozumět ... sorry za to ale já nemůžu.

C) Druidské, František apod.
Tady se přiznám, že nevím vo co jde ... že skupina existuje jsem věděl, ale jejich díla jsem shlédl až na základě komentů, takže se od nich plně distancuji a prohlašuji, že vše vzešlo z mé zvrácené mysli!

Pár Easter Eggů na závěr...
1) Už před točením bylo jasné, že se ve snímku objeví Arnie, jehož GIF obrázek jsem měl na ploše
2) Před natáčením jsem uvažoval že natočím něco normálního, ale pak jsem si uvědomil že v soutěži jsou dvě největší kápa co se týče příběhů, grafiky takže musím zkusit něco jiného nového, nečekaného přímo.
3) Ovce řvající "Dave just fucking run" je odkazem na lídra kapely Davea Mustaina, tudiž by se mohlo aj říct, že hlavní hrdina se jmenuje Dave
4) Honičky k kytarovým sólům vznikly nejdříve jako vata, protože jsem nevěděl co tam dát. Na sólo se opravdu blbě rytmicky stříhá
5) Film se snažil držet rytmus s hudbou, a myslím že se mu to aj podařilo :)
6) Hlášky Duke Nukema byly přidány doslova za 5 minut dvanáct
7) Kytarista hrajicí 2 takty se jmenuje JENIK a hraje na EPIPHONE Explorer 1984 Reissue ALPINE WHITE, použité kombo bylo LINE6 SPIDER IV 15W ... klípek vzniklo speciálně pro účely filmu.
8) Klip vznikl i jako lék pro autorovu pochroumanou duši po rozchodu s slečnou
9) Autor uvažuje že po tolika pozitivních ohlasech natočí rovnou celé album!

:)

PS: Nikomu nic nenutím, nikoho nekritizuji, vážím si každého názoru :) Výše uvedené není kritika, ale spíš takové ... dostaní to ze sebe.
JENIK
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pon 13. říj 2014 19:38:14 » Re: Wake Up Dead
Celá soutěž byla fajn, to se musí nechat, ale pravda je, že jsem očekával, že se trochu rychleji po jejím skončení rozproudí diskuze, zejména pro zveřejnění jmen autorů a s tím spojené otevřenosti ve vyjadřování a dále také v možnosti hodnotit díla individuálně. Snad tímto příspěvkem trochu prolomím ledy a rozjedu komentování.
Celá soutěž byla fajn, to se musí nechat, ale pravda je, že tento snímek byl tak trochu přehlížen, jak už jsem říkal. Snad tímto příspěvkem trochu vynahradím autorovi předchozí krátké komentáře a také prolomím ledy a další komentáře k Wake up Dead už budou trochu delší.
Nutno říct, že klip byl výtečný, ale přese všechny klady měl i svo nedostatky. Ve svém komentáři bych se rád soustředil na obě stránky.
Nejprve si tedy odbudeme to, co bych vytýkal.
Autor dle mého názoru udělal zásadní chybu, že si na začátku natáčení nějakým způsobbem nejprve neprošel, jak bude noc vypadat (například pomocí set time). V důsledku toho mu pak v klipu sřídavě pršelo a nepršelo, což nikdy nedělá dobrý dojem.
Zároveň jsem si všiml i toho, že si autor v jednom místě (krátce po té, co žena nepřeskočí ze střechy na hradbu) nepohlídal denní dobu. Nejdříve byla tmavá noc, potom už ale náhle bylo na dlaším záběru mnohem více světla, jako při rozednívání, ale zanedlouho na dalším záběru už opět černá tma. To jsou věci, které je lépe si ohlídat. Ač je to otrava, stejně jako s tím deštěm, já vím.
Jakkoliv asi nejsem další výtku hoden kvůli tomu, co jsem sám stvořil, vyřknout, myslím si, že je lepší zde mluvit, než mlčet. A sice bych rád upozornil na nudnost některých záběrů honičky zvláště po hrdinovu tanci. Ty klipu dost ubraly na dynamičnosti, jejíž správná míra byla jedním z hlavních kladů klipů.
Nuže, nehodlám dále hnidopišit, mnohé zápory už beztak byly vyřčeny dříve, přejděme k pozitivní straně klipu.
Myslím si, že hlavní těžiště klipu (a jestli ne klipu, pak alespoň toho, co se mně osobně na něm nejvíce líbilo) spočívá v hrdinovu tanci. Čeho jsme zde totiž svědky?
Jednak je to parádní práce s hudebním motivem, na který reaguje střih - ať už rychlým záběrem na ovce nebo například na Arnieho, kterého rovněž hodnotím velmi pozitivně, jakožto humorný prvek.
Dále musím nesmírně vychválit choreografii hrdinova tance, to je něco, s čím jsem se ve fanartu snad ještě ani nestkal. Nevím, jak se ti, JENIKu, podařilo tuto choreografii vytvořit, asi jsi trávil hodně času v Lucerně sledováním Nadjiných tanců, což? :D Protože jsi výborně využil taneční pohyby, skvěle jsi pracoval se střihem i zpětným promítáním záběru. Zatím to snad nikdo neocenil, tak doufám, že si toho alespoň nyní někdo všimne.
A pokračuji opět v hodnocení hrdinova tance, zde byla totiž provedena i parádní práce s kamerou, zvláště v momentu, kdy hrdina vykopává nohou a záběr se v souladu s hudebním motivem přibližuje. Dvě nominace na nejlepší kameru byly rozhodně více než zasloužené.
A pak bych rád ještě ocenil záběr na tebe samotného, když hraješ. Dát něco takového do klipu je docela risk, poněvadž ti to nemusí hudebně dobře navazovat. Zde je to ale svázáno dobře, takže jsem si i tento prvek užil.
Zbytek klipu byl samozřejmě fajn, měl v sobě vtipné prvky, například hned ze začátku, kdy hrdina vychází z Lucerny a podle všeho se zdá, že hodlá namlátit opodál stojícím chlápkům, jenže se ve finále chce pouze vymočit.
Tím bych své hodnocení ukončil. Myslím si, že nemá smysl známkovat, na kritice je důležitá kritika samá, o nějaký hodnotový soud nejde. Myslím si, že dílo je velmi cenným přírůstkem a jestliže je, JENIKu, tvým záměrem přidat další klipy, mohu říct jen jediné: Jdi do toho :)
Dále hodlám ohodnotit Pivlův film a přidat ještě nějakou reflexi k filmu svému. To ale zase někdy příště.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Emperor » pon 13. říj 2014 19:51:19 » Re: Wake Up Dead
JENIK píše:C) Druidské, František apod.
Tady se přiznám, že nevím vo co jde ... že skupina existuje jsem věděl, ale jejich díla jsem shlédl až na základě komentů, takže se od nich plně distancuji a prohlašuji, že vše vzešlo z mé zvrácené mysli!

Emperor píše:2) Wake up dead
Je to takové ... ehm ... druidovské. U toho bych se svým hodnocením zůstal.

Z pohledů druidů bys s tímto snímkem vyhrál, takže to ber jako poklonu :D
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod El Kamil » pát 17. říj 2014 7:09:21 » Re: Wake Up Dead
Myslím, že jsem zde trochu selhal jako porotce, jelikož jsem si vůbec nespojil text písně s děním na plátně. Vlastně mě ani příliš nenapadlo, že se jedná o videoklip. Asi i vzhledem k tomu, že zpěvákovi opravdu není moc rozumět a tento žánr v podstatě nevyhledávám. Příště, pokud se teda do poroty takové soutěže někdy zase dostanu, tomuto žánru budu věnovat více pozornosti.

Celkově udělat videoklip považuju za docela složitou kategorii. Jasný, námět má člověk z textu písně, ovšem na třech čtyřech minutách to sestříhat tak, aby to dávalo smysl a nějak to vypadalo, není vůbec snadné.

Když si teď čtu Jenikovu "obhajobu", dává všechno mnohem větší smysl. V tomto světle se klip jeví jako povedený, přesto však co se týče technické stránky pro mě zůstává na třetím místě. :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod JENIK » ned 16. lis 2014 12:45:34 » Re: Wake Up Dead
Pívle Pívle já chci taky recenzi jak Vojta :-o s obrázkama :-o :D :cry:
JENIK
Uživatel

Příspěvekod Pivl » ned 16. lis 2014 13:31:51 » Re: Wake Up Dead
Chystám se na ni, jen neni čas.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Wilhelm » ned 16. lis 2014 13:37:12 » Re: Wake Up Dead
No já bych chtěl věcí. Třeba film o filmu Z Temnot, co Pivle? :-D
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Pivl » sob 06. pro 2014 20:10:59 » Re: Wake Up Dead
Rád bych přidal velké hodnocení jako u Vojty, ale bohužel to prostě nejde, nejde hodnotit klip od jedné do sta, nejde ho rozebírat na příběhovou, na část zpracování a tak, a možná i proto má klip tak málo komentářů.

Skvělé zpracování
Začnu tedy jednoduše - Klip je povedený. To že je to jen další ze série klipů, které na plátno převádí vše, co se zrovna děje v písničce a neobsahuje žádný závratný děj, ke kterému by byla připojená písnička, která zřejmě neoslovila drtivou většinu fóra, je asi největší smůla tohoto klipu. Na druhou stranu bych řekl, že právě to, že sis vybral dělat to tímto způsobem, ti umožnilo tam dát vše, co jsi do toho právě dal a vytvořil tak možná i nejlepší takový klip na fóru.
To první co asi každého napadne jako vrchní klad je výtečná kamera. Skvěle sis s ní pohrál. Do rytmu, bláznivě, šíleně, to je jedno, ale prostě hýbe se! Kvalitní záběry na postavy ze všech možných úhlů, ale hlavně vhodných úhlů, což se nevidí ne zrovna u všech filmů a například u Studia Započalo tenhle cit občas chyběl, dle mě.
Velmi oceňuji přidané záběry mimo to, které jsou originální a občas i vtipné - Schwarzeneger nebo úplný vrchol je ten živý záběr na tebe a tvou kytaru - Výborný, fakt hodně to oživilo klip.

Špatné výběry
Jak bylo řečeno - hudba mco lidí asi neoslovila, stejěn tak mě, takže zřejmě prvn ívětší kritika - Prostě špatný výběr. Když tvoříš klip na soutěž do fóra, nesmíš vybírat písničku, která se ti líbí, ale tu, která máš šanci oslovit co nejvíce diváků.
Bohužel dalším velkým záporem je to zpracování onoho námětu písně. Jistě, dává to více méně smysl, ale opět - Koho by mohla nadchnout nebo by se mu mohla líbit honička ženské a chlapa po městě? Jako mini část filmu, proč ne, ale jako hlavní námět klipu? To jsou velké škody, co tě připravili o lepší umístění a více komentářů. Při tvorbě se musíš vžít do diváka a pokusit se na to dívat jeho pohledem, zkusit si, jaké by to asi bylo, kdybys tu písničku nikdy neslyšel a nikdy neviděl to, co je v klipu, jen tak asi můžeš dosáhnout toho, že se to bude opravdu líbit.

Celkový verdikt
Dle mě si opravdu vytvořil technicky zatím asi nejlepší klip typu "To co je v písni je na plátně", s kapkou humoru, která mě oslovila, ale buhužel špatnými výběry ve zpracování námětu a v hudbě. Je na tobě vidět, že cit pro natáčení máš, cit pro dobrý úhel, pro vhodný moment pro vtip, cit pro kameru, proto je dle mě obrovská škoda, že jsi nezkusil opravdu nějaký větší film. Kdybych měl klip ohodnotit od 1 do 10, tak bych ohodnotil asi 7, ale to je na klipech to špatné, kromě technického zpracování je jejich hodnocení vážně subjektivní. Každopádně doufám, že to není poslední dílo, které od tebe uvidíme. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod JENIK » stř 10. pro 2014 9:53:37 » Re: Wake Up Dead
A já se těšil na obrázky :cry: Ale dík :) Určitě něco ještě natočím, ale teď mám jiné problemos.
JENIK
Uživatel

Další