Menu

Hrané fanfilmy

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Václav » pát 09. zář 2011 16:50:16 » Hrané fanfilmy
Zdravím, po dlouhé době přidávám nový topik, tak doufám, že se na mě úplně nezapomnělo... :)

Jak název topiku napovídá, budu tu mluvit o hraných filmech z prostředí Gothic. Doufám, že už tu někdo takový nápad nepublikoval, protože bych nerad vypadal jako zloděj nápadů (i když asi každého z nás už někdy napadlo jak by asi vypadal hraný Gothic).

Na nápad natáčet hrané fanfilmy jsme přišli o víkendu na Gothic LARPu 2011, když jsme nasávali atmosféru hradu Točník. Byl tam se mnou ještě Stepus a Morrisst (který mě hodně inspiroval svými skvělými Gothic kostýmy). Říkali jsme se, že by něco takového bylo určitě fajn, pokud by se nám povedlo sehnat lidi ochotné spolupracovat a pomoct.

Rozhodně bychom nehodlali natáčet přímo příběh Gothic, to je snad každému jasné. Ideální by byli spíše krátké příběhy (ať už komediální nebo vážné) z prostředí Trestanecké kolonie nebo z celého ostrova Khorinis. Samozřejmě, bychom museli vymyslet takové příběhy, kde by nemohli pořádně vystupovat monstra (pokud tu tedy není nějaký špičkový animátor :lol: ), ale jistě by se našlo dost nápadů jak to "ošulit". Stejně tak s magií, ale tady bych byl rád, kdyby se už někdo našel, kdo dokáže ve videu udělat nějaký menší světelný tríček, nebo by se to mohlo opět nějak zkusit "ošulit" přímo během natáčení (pyrotechnika apod.).

Rozhodně vám tímhle topikem nehodlám slibovat, že něco takového nakonec bude, ale pouze by mě zajímal váš názor, vaše nápady a vaše ochota pomoct... :)
Václav
Nehasnoucí pochodeň

Příspěvekod Shaidarol » pát 09. zář 2011 19:01:03 » Re: Hrané fanfilmy
Jsem ochoten (a rád) zajistit kameru. Mám už za sebou dvě zkušenosti s natáčením kratších hraných klipů, natáčeno bylo na můj fotoaparát Nikon D5000 s objektivy Nikkor 18-35 a Nikkor 55-200 (pokud to někoho zajímá :D). HD videa 1280×720 (není to top třída mezi současnými DSLR, ale Youtube stejně větší tuším nebere) nahrávám ve formátu Motion JPEG AVI - takže před prací v některých postprodukčních programech je potřeba konvertovat. Bohužel nemám možnost připojení externího mikrofonu a mikrofon zabudovaný není nic extra (mono sound).

Oba klipy jsou CMV (cosplay music video) k anime Kuroshitsuji (Black Butler). Zajišťoval jsem v prvním videu hlavní kameru, v druhém videu jsem na to byl sám, většina scén vznikala konzultací režiséra se mnou nebo často přímo byly mým nápadem.
Videa:
Kuroshitsuji CMV - Whispers In The Dark
Kuroshitsuji CMV - Body Temperature

Opravdu jsem ale zajišťoval jen kameru, zatímco střih, speciální efekty a zbytek byly prací režiséra.
Letos se ve škole budeme snad učit i nějaké jednodušší triky typu magických blesků, světelných mečů a podobně, takže stejně nepředpokládám, že by případné video vzniklo dříve, než se to naučím, tedy nabízím se i k tomuto. Pokud tu ale je někdo, kdo to ovládá a přiložil by ruku k dílu, rád mu to přenechám. V případě, že nikdo chtít nebude a video bude brzo, znám několik lidí, kteří se tímto zabývají a vyrábí si do videí exploze, magické souboje a všechno možné.
Shaidarol
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Shaidarol » pát 09. zář 2011 19:10:18 » Re: Hrané fanfilmy
Ještě bych teda připojil jednu poznámku. S natáčením hraných videí nebo jen scén mám špatné zkušenosti. Protože asi nebudu (a ani nikdo jiný) schopen zajistit techniku dostatečně profesionální na kvalitní stereo záznam zvuku, a protože na hraná videa jsou potřeba herci, ne pouze lidi v dobrých kostýmech, jinak takové video vyzní trapně, protože nic není horší než důležitá replika pronášená kamennými ústy neherce, tak bych se přiklonil k úvaze - a navrhuji uvažovat - spíše o víceméně hudebním klipu například s použitou hudbou ze soundtracku.

Navíc je obecně lepší začínat malými sousty. Pokud by takový klip vznikl, znamenalo by to, že jsme schopni spolupracovat a něco dokončit, protože to je často nejtěžší. A až ve chvíli, kdy by se dokázalo tohle, bych se vrhl na mnohem obtížnější projekt - to navrhované mluvené video.
Shaidarol
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Pivl » pát 09. zář 2011 19:15:33 » Re: Hrané fanfilmy
Já si myslím, že je to perfektní nápad, pokud se to uchytí s radostí vám to zdůležitním. ;)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Václav » pát 09. zář 2011 19:28:56 » Re: Hrané fanfilmy
Shaidy: To "rozjetí" díky těm klipům je dobrý nápad. Mohli by jsme sehrát pár krátkých vtipných scének beze slov. U některých by jsme třeba mohli zkusit přidat zvuky přímo ze hry, vyřešilo by to ten problém s tím nahráváním zvuku a určitě by to lidi i pobavilo. Takhle nějak jsem přemýšlel i nad videem, kde by se lidé snažili pohybovat podle animací ze hry, to by také mohlo pobavit. Jen to chce vymyslet nějaké krátké skeče, na které bychom měli prostředky... :)
Václav
Nehasnoucí pochodeň

Příspěvekod Greg » sob 10. zář 2011 15:56:28 » Re: Hrané fanfilmy
Já bych klidně nějak pomohl, ale moc mě nenapadá jak :D . Tak pokud byste pro mě něco vymysleli, klidně na místo natáčení dojedu (pokud to nebude nějak šíleně daleko).
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Lordan » sob 10. zář 2011 18:37:46 » Re: Hrané fanfilmy
Určitě zajímavý nápad. Pokud mě nějak zaúkolujete, tak se rád zúčastním. Klidně bych i hrál, nějaký křoví, zkušenosti s tim moc nemám. :D Ale taky nemám vůbec žádnej problém s dojížděnim, ať by to bylo kdekoliv v ČR.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Vojta1122 » sob 10. zář 2011 18:41:23 » Re: Hrané fanfilmy
Já jsem taky k dispozici, což znamená, že jsme tu z Děčína už tři, tudíž nemá velkou cenu dohadovat o místě natáčení :D
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Shaidarol » sob 10. zář 2011 19:00:10 » Re: Hrané fanfilmy
Nechci být zlý ani k Lordanovi, ani k Vojtovi, ale dvě poznámky (a vlastně hlavně pro Václava jako autora):
1) Nejlepší by bylo, pokud by lidé z fóra zajistili pouze technickou a kostýmovou stránku. V Gothicu jsou dospělí lidé a dospělí lidé by měli být natáčeni. Sedmnáctiletý kluk většinou na třicet, čtyřicet prostě nevypadá. Takže nejlepší by bylo, kdyby každý po zralé úvaze položil svému otci/strýci nenápadnou otázku: "Chtěl sis někdy zahrát ve filmu?"
2) Lidé, kteří by případně chtěli pomoci, se musí smířit s tím, že místo bude takové, které bude nejvíce vyhovovat, a holt se může stát, že se potáhnou tři sta kilometrů a víkend natáčení je vyjde na šest kilo jen za cestu.
Shaidarol
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Vojta1122 » sob 10. zář 2011 19:05:10 » Re: Hrané fanfilmy
Shaidarol píše:1) Nejlepší by bylo, pokud by lidé z fóra zajistili pouze technickou a kostýmovou stránku. V Gothicu jsou dospělí lidé a dospělí lidé by měli být natáčeni. Sedmnáctiletý kluk většinou na třicet, čtyřicet prostě nevypadá. Takže nejlepší by bylo, kdyby každý po zralé úvaze položil svému otci/strýci nenápadnou otázku: "Chtěl sis někdy zahrát ve filmu?"

To je pravda. Bohužel, pochybuju, že bych takovýho strejce našel. Znám pár lidí, kteří hrají i profesionálně a maj ideální věk, jenže pochybuju, že by do toho šli bez nároku na odměnu :|
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Morrisst » ned 11. zář 2011 19:57:23 » Re: Hrané fanfilmy
Gregu, stejně budeme potřebovat někoho kdo má dobré zkušenosti s natáčením, někoho kdo může zapůjčit techniku, někoho na stříhání, někoho kdo umí zvukové a jiné efekty, a taky hlavně někoho kdo vymyslí "scénář". Lidí bude potřeba dost.

Shaidy, v G jsou sice dospělí, ale i mladí, tak dva se v klidu přežijou (tedy pokud nebude celkový počet herců 3 :D )
Další možnost je oslovit dospělé, co jsou zde na foru.
Super by bylo sehnat kontakty i na jiný lidi z G larpů. My sami asi nebudeme dostatečný rozsah či počet kostýmů (ale scénka se přece může i upravit tak aby to vyšlo) a i jim by se ten nápad mohl zamlouvat. Co jsem kdysi koukal na fotky z jednoho jinýho larpu, tak jeden moravák má luxusní kostým pátrače, kupříkladu.
Morrisst
Uživatel

Příspěvekod Stranger » ned 11. zář 2011 20:10:20 » Re: Hrané fanfilmy
Jsem na tom podobně jako Greg :) Dojet někam by neměl být problém.
Ano, jsem namyšlený, arogantní a chovám se povýšeně. A ano, mám k tomu důvod.
Stranger
Kráva s kosou

Příspěvekod Václav » ned 11. zář 2011 21:11:25 » Re: Hrané fanfilmy
S těmi dospělými bych to osobně tak moc černě neviděl. Nechceme přece natáčet žádné tak moc dokonalé a reální snímky, ale jde nám spíš o to pobavit fanoušky Gothicu. Takže já osobně nevidím problém v tom, aby "herci" byli klidně staří kolem těch osmnácti let. :)
Dohodnout se s lidmi z Gothic LARPů je určitě dobrý nápad. Dokonce jsem přemýšlel nad tím, že kdybychom za čas chtěli natáčet už něco "většího", bylo by to asi nejlepší za rok na Točníku před LARPem. Měli bychom tam k dispozici vynikající kulisy a určitě i spoustu ochotných lidí.
Václav
Nehasnoucí pochodeň

Příspěvekod Morrisst » čtv 15. zář 2011 20:34:16 » Re: Hrané fanfilmy
Má tedy někdo možnost sehnat nějakou kvalitnější nahrávací techniku?
Morrisst
Uživatel

Příspěvekod Shaidarol » čtv 15. zář 2011 21:11:57 » Re: Hrané fanfilmy
Pokud ne, ta moje na projekt podobně malého rozsahu stačí ;-)
Shaidarol
Zasloužilý člen fóra

Další