Menu

Tvorba filmů - všeobecně rady, typy, nápady

Diskuse a hodnocení filmů.
ehm F5 ne? F6 si nastavíš kameru a F5 můžeš pohybovat postavou a kamera zůstane tam, kdes ji nastavil :)
Jinak sorry jestli sem otázku pochopil špatně :D
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Pivl » sob 12. dub 2014 20:28:18 » Re: Tvorba filmů - všeobecně rady, typy, nápady
marco5445 píše:ehm F5 ne? F6 si nastavíš kameru a F5 můžeš pohybovat postavou a kamera zůstane tam, kdes ji nastavil :)
Jinak sorry jestli sem otázku pochopil špatně :D

Ano, pochopil. :)

sleeper píše:má kód cheat, ktorý uvoľní kameru, pričom sa ale dá ďalej pohybovať s postavou?

= Pohyb kamery a zároveň postavy. :wink:
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Ehm, vedel som že to bude zložité... :lol: Díky!
sleeper
Uživatel

Příspěvekod DasaDek » úte 26. srp 2014 16:15:24 » Re: Tvorba filmů - všeobecně rady, typy, nápady
Někdo, kdo má zkušenosti s programem, poraďte. Když nahrávám pomocí audacity, tak mi potom nahraný zvuk vychází jen z pravého repráku. Jinak normálně fungují oba dva.. Nevíte, čím to může bejt? :???:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod Greg » sob 20. zář 2014 11:32:16 » Re: Tvorba filmů - všeobecně rady, typy, nápady
Nemá někdo *.mod/*.vdf balíček do G2A, který by na nějakým místě nahradil klasické textury za zelené plátno? Potřebuji udělat nějaké gify z Gothic s průhledným pozadím.

Kdysi jsem si stoupl na kraj světa a měl za sebou jen modrý nebe, že to pak šlo lehce oříznout. Teď bych ale potřeboval i jednobarevnou zem kolem sebe...
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Pivl » sob 20. zář 2014 20:17:34 » Re: Tvorba filmů - všeobecně rady, typy, nápady
Dělal jsem to do Angela, ale vdf soubor nemám. Stačí si nahradit dvě textury zdí chrámu z datadisku a jít do nějakého chrámu, kde ty zdi jsou a máš hotovo. ;)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod JENIK » ned 23. lis 2014 17:09:46 » Re: Tvorba filmů - všeobecně rady, typy, nápady
Jsou někde tipy z videí od EROLA nějak úhledně česky/anglicky sepsané? Sedl jsem si nad tím a píšu si to do sešitku, tak se ptám esi se s tím mám potom podělit nebo už to v nějaké pěkné formě existuje :) Díky za odpověď
JENIK
Uživatel

tAK MNE NAPADLO, CELKEMAMBICIOZNI PROJEKT, VYTVOŘIT KTATKA VIDEA, POMOCÍ NE ENGINU HRY ALE PŘÍMO V PROGRAMU BLENDER.
Totiž hra dost svazuje, je omezena, kdežto v blenderu omezeni nejsme (snad jen výkoností pc :D)
Zatím jsem prováděl lehké testy a dosahiji úspěchu. Animace nevypadají vůbec zle. A lze je perfekně ovládat. Díky importování hotových animací ze hry práce odsípá a zároveň lze cokoliv doladit k realičnosti!
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod JENIK » pon 30. bře 2015 20:30:05 » Re: Tvorba filmů - všeobecně rady, typy, nápady
JENIK
Uživatel

Příspěvekod Pivl » pon 30. bře 2015 20:48:27 » Re: Tvorba filmů - všeobecně rady, typy, nápady
HOGOFOGO píše:tAK MNE NAPADLO, CELKEMAMBICIOZNI PROJEKT, VYTVOŘIT KTATKA VIDEA, POMOCÍ NE ENGINU HRY ALE PŘÍMO V PROGRAMU BLENDER.
Totiž hra dost svazuje, je omezena, kdežto v blenderu omezeni nejsme (snad jen výkoností pc :D)
Zatím jsem prováděl lehké testy a dosahiji úspěchu. Animace nevypadají vůbec zle. A lze je perfekně ovládat. Díky importování hotových animací ze hry práce odsípá a zároveň lze cokoliv doladit k realičnosti!

Sem prosím. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod sleeper » ned 19. črc 2015 19:38:33 » Re: Tvorba filmů - všeobecně rady, typy, nápady
Zdravím, keďže som eštze film netvoril, zišl oby sa mi pár, možno pre niekoho triviálnych rád.

1. Dá sa nejako urobiť, aby spawnuté postavy v pozadí, ktoré neovládam, resp. z ktorých som sa prevtelil do inej postavy (trebárs ľudia v krčme) robili nejaké animácie (trebárs pili), aby tam len nestáli?

2. V čom a ako pridávate do filmu efekty (napr. Pivl mŕtvoly a zanky vo filme Z temnot? Nemáte nato nejaký dobrý návod?
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Pivl » úte 21. črc 2015 20:35:25 » Re: Tvorba filmů - všeobecně rady, typy, nápady
2) Pokud chceš přidat znaky a symboly, jednoduché, popřípadě postavy, ale pokdu chceš udělat ten trik, kdy před tím vložením půjde něco jiného, tak to v Sony Veasu nijak extra nednoduše a aby t odobře vypadalo nepůjde, nebo to bude hrozný salát na dlouho...

Je to jednoduché prakticky, ve photofiltru nebo photoshopu si uprav ten symbol nebo znak do podoby jakou ho chceš mít v tom videu a udělej ho s průhledným pozadím odstřihem nebo něčím jiným... No a hoď ho do spešl časové osy nad video. Tím vložíš obrázek před video a když si pohraješ s jasem a kontrastem, + nějakým společným efektem, bude to vypadat, že je to přímo ve videu...

1) To je otázka módování, je dobré využívat toho, co ve hře přímo udělané je = Převléci si postavy co chodí po dané trase a podobně. Trošku ti může občas pomoci u některých animací to, že když se do postavy převtělíš nacheatuješ animaci co má dělat a během jejího vykonávání zmáčkneš klávesu Z, tak by jí měl dělat pořád dokola a můžeš se bez F6 převtělit do jiné postavy a točit, JENŽE to funguje u mě asi jenom u cca 10% animací... :D :) Pokus se ti postava místo porvádění animace dokola rozběhne dopředu, je to chyba... :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod sleeper » úte 21. črc 2015 20:50:46 » Re: Tvorba filmů - všeobecně rady, typy, nápady
Aha, tak snáď to nejak pôjde... Díky moc! :)
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pát 24. črc 2015 14:01:59 » Re: Tvorba filmů - všeobecně rady, typy, nápady
Chtěl jsem se přeptat někoho zběhlejšího v Sony Vegas: tuhle se mi zachtělo přidat svým titulkům obrys, aby vůbec byly k přečtení, zvolil jsem tedy možnost "Outline", nastavil černou, neprůsvitnou barvu a tloušťku 2,000. Výsledkem nebylo nic. Nevíte někdo, co s tím?

EDIT: Tak už jsem si poradil :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod sleeper » čtv 06. srp 2015 21:38:16 » Re: Tvorba filmů - všeobecně rady, typy, nápady
Ľudia, aké máte tajné triky s kamerou? :D Teda hlavne Jenik, ako si urobil túto pohyblivú kameru (že sa hýbe okolo objektu)?
sleeper
Uživatel

PředchozíDalší