Menu

Dark Angel

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod Stone » pon 18. zář 2017 14:53:23 » Re: Dark Angel
Pivl píše:Já jsem toho napsal. :D :) Tehdá jsem tvořil ale rychlostí 10 minut za týden, teď je to 10 minut za rok, bohužel. :) Dobrá zpráva je, že mi necelých 10 minut zbývá, takže třeba za rok? :)

no nééé, tys to fakt do toho roku stihnul :) .. určitě se (někdy) podívám až bude čas! :)
Stone
Uživatel

Příspěvekod Pivl » pon 18. zář 2017 19:24:43 » Re: Dark Angel
Stone píše:no nééé, tys to fakt do toho roku stihnul :) .. určitě se (někdy) podívám až bude čas! :)

Tož jednou ten tip, kdy to tak nějak dodělám vyjít musel! :D Budu určitě rád, když se na to mrkneš! :)
Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod flippyRage » čtv 21. zář 2017 14:40:39 » Re: Dark Angel
Sory chlape hoď my link aby sem si film mohl stahnout diki
flippyRage
Uživatel

Příspěvekod Pivl » čtv 21. zář 2017 17:40:10 » Re: Dark Angel
Přestal fungovat jpeg.cz. :|

Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Pivl » pát 29. zář 2017 22:30:49 » Re: Dark Angel
Opraveny odkazy v úvodním topicu. ;)
Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod 011 » sob 07. říj 2017 12:33:30 » Re: Dark Angel
Vážený pane Pivle, jsem dlouhodobým fanouškem herní série Gothic (tedy byl jsem než jsem si zahrál 3. díl :D ) a dění zde již nějaký čas pozoruji. Ke komentářům se neuchyluji, avšak Dark Angel mě přimněl něco napsat. Chtěl bych se ještě omluvit, že píši až po takové době od vydání filmu, ale doufám že i tato reakce Vás potěší/zaujme. A nyní již k mému názoru na film. Recenze obsahuje spoilery.

Film jsem nejdříve shlédnul na YT (dnes i full verzi s bonusy) a musím říct, že mě hned na začátku chytnul za koule a nepouštěl až do konce. Žánr ladí se zajímavým příběhem, který diváka vtáhne do děje bez zbytečných prodlev v úvodu. Když jde hlavní hrdina lesem a "náhodou" si vyslechne rozhovor a pak utíká, člověku ta scéna připomíná něco z filmů o Harrym Potterovi. Dramatičnost se nám dostává i tam kde by jí nikdo nečekal - poprava v klášteře byla moc hezky zpracovaná. Najde se tu i prostor pro klasické filozofování pod hvězdami, což tvoří dobrou atmosféru, dialogů tak akorát. Společně s další hlavní postavou se vrháme do cestování a musím říct, že během cest se díky vyprávění příběhu stávají staré známé lokace něčím "novým/neokoukaným". Škoda že se do filmu nenapasoval dialog s lovci odměn :sad: . Boj s chňapavci nám ukáže novej efekt s kouzlením, což je pecka. Pak u pyramid - pěkná scéna s kostlivci a pěkná scéna s hroucením chodby. Další nadupaná akce na sebe nenechává dlouho čekat a je tu stínovka - opět pěkně zpracované ( pohled z perspektivy stínovky se mi líbil). Zajímavé shledávám setkání hrdinů s členem poslední expedice - různé plynutí času a celé vyústění situace divákovi nedovolí polevit v pozorování filmu ( boj s trolem super! ). Bojování v chrámu bylo velice originálně zpracované - zase perfektní efekty a já si jen říkám: WTF? Pivl do Gothica napasoval 300: Bitva u Thermopyl ?. Celou dobu jsem si říkal, že hlavní záporák určitě bude někdo koho jsme ve filmu už viděli, a vsázel jsem na Martina. No a pak přišel zvrat jako z filmu Klub rváčů a Prokletý ostrov . Osobně bych si netroufnul hodit diváka až do tolik psychokašoidní situace, ale funguje to. Velkolepé, efekty nabité, finále bylo asi jedno z nejlepších co jsem z Gothic filmů viděl. Se závěrem jsem tak nějak počítal ( ikdyž zemřelo víc postav než jsem očekával :D )

Film je nabitý efekty, psychika a mentalita postav je na dobré úrovni, kamera a hudba jsou po celou dobu filmu pečlivě zkombinované ( trénink s mečem díky tomu vypadal neotřele), rozhovory postav řeknou to co potřebujeme vědět, ale zároveň je tu spousta dalších nezodpovězených otázek. Je super, že si autor vyhrál s detaily ( když Alex přeskakuje mrtvolu trola, nebo když přemýšlí kam jít a podívá se na svatyni). Snové fáze filmu jsou také moc hezky zpracované, očekával jsem i "sen ve snu", který se později objevil. Hodně věcí do sebe zapadá - proroctví, Mardrukův meč... Nedovedu si představit kolik týdnů práce na tom autor musel strávit, ale jsem rád, že mi poskytl tento film a zároveň doufám, že je to pro něj takový pouhý odrazový můstek a motivace do dalších let :D .

Rád bych věděl, zda-li se autor inspiroval výše uvedenými filmy, případně jinými. Děkuji.
011
Nováček

Příspěvekod Pivl » sob 07. říj 2017 14:41:56 » Re: Dark Angel
Dobrý den, pane 011,
zde na fóru na vykýní nejsme moc zvyklí, ale jelikož jste tak začal, asi by bylo nezdvořilé, kdybych Vám tykal. :)
Za každý a jakýkoliv komentář klidně i dva roky po vydání filmu budu rozhodně rád. :)

Moc děkuji za krásná slova chvály i za takovýto rozbor i odhodlání sem přijít a komentář k dílu předat. Přesně kvůli takovýmto komentářům (Teď nemluvím o tom, že o filmu mluví pozitivně) se prostě vyplatí ty filmy dělat. :)

Inpirace k filmu byla vzata jak bylo zmíněno v titulcích opravdu pouze z filmu Okno (Co se hlavního příběhu týče). Samotný scénář pro film a jeho příběh vznikl ještě dříve než byl například film Prokletý ostrov vydán. :) Bitva u Thermopyl inspirací určitě nebyla, nicméně máte pravdu, (nyní když si vzpomínám na Thermopyl), že tam dost podobně točená scéna je. :) Z Harryho Pottera jsme si samozřejmě vzal inspiraci co s kouzelných efektů týče a i nějaký ten soundtrack, takže tam určitě nejse vedle. Klub rváčů jsem bohužel neviděl. :)

Moc děkuji za komentář a shlédnutí filmu, snad Vám mohu už jen doporučit zkusit se podívat na snímky z letošního Khoriniského draka. :) Kromě toho, že tam naleznete můj nejnovější snímek jsou tam další 4 opravdu hodně kvalitní díla, která Vás překvapí a zalíbí se Vám neméně stejně jako to Angel. :)
Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod 011 » sob 07. říj 2017 18:58:40 » Re: Dark Angel
Vážený Pivle,
je pravda, že jsem se chvíli rozmýšlel jestli vykat či tykat. Co jsem vyčetl z bonusových materiálů - Tam a zpět, budeme asi zhruba stejně staří tak od toho vykání upustíme :) .

Letošního draka jsem už viděl a je pravda že se sešel hojný počet kvalitních děl. Na snímek Okno se rozhodně podívám (jedná se o film z roku 2008?). Na oplátku se ty podívej na Klub rváčů :)
011
Nováček

Příspěvekod Pivl » sob 07. říj 2017 21:10:46 » Re: Dark Angel
011 píše: Na snímek Okno se rozhodně podívám (jedná se o film z roku 2008?). Na oplátku se ty podívej na Klub rváčů :)

Oh, koukám, že se název filmu zřejmě změnil, protože my doma na obalu DVD z roku 2004 máme pouze název Okno. :) Film se tedy nyní jmenuje Tajemné okno. Johny Depp v hlavní roli. :)

Na klub rváčů se podívám. :)
Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Pivl » ned 08. črc 2018 16:10:49 » Re: Dark Angel
Roční výročí vydání filmu
Ahojte, jelikož je to přesně rok a den od vydání mého vrcholného a zároveň se dá říct i mého prvního filmového díla zde na fóru, které od vás sklidilo opravdu nadmíru chvály, kterou jsem si za ty roky, které jsem se více flákal než natáčel ani nezasloužil, rozhodl jsme se připravit takové malé ohlédnutí za celým filmem společně s některými postřehy, které reflektují aktuální situaci ve filmovém fanartu a jejich srovnání s filmem a proč vlastně ač je většina materiálu starší než 7 let, jakto, že stále měl film takový ohlas. Doufám, že vás to trošku více odhodlá ke shlédnutí Dark Angela znovu, případně alespoň k nějakému tomu filmařskému počinu, který by se hodil v rámci Khoriniského dráčka.

Ti, kteří dočtou až do konce se mohou těšit na zveřejněná bonusová videa k Dark Angelovi, která byla dříve dostupná pouze v bonusových verzích. (Vystřižené záběry a nepovedené scény) :)

Začnu tou poslední zmiňovanou částí a to sice úvahou, proč tento film tak zaujal, i když je většina materiálu opravdu skoro stejně stará jako poslední film od VMC a starší než materiály k poslednímu filmu od Václava. Dle méo soudu po všech těch letech hraje v můj prospěch kromě onoho času, kdy jsem měl 7 let na pilování detailů a hraní si s vlastními postprodukčními triky a efekty také délka filmu. Při pohledu zpět je totiž krásně vidět, jak se celý film točí jen kolem dvou postav. Alexandrovo drama a jeho psychický stav jsem měl prostor v celých 2 hodinách rozvést tak, aby si každý divák našel nějakou cestu k této postavě a sblížil se s ní natolik, aby s ní ve finální části více soucítil.
Druhým faktorem je samozřejmě onen nápad a scénář, který se během let měnil minimálně a nutil mě film stále dokončit, ač jsem točil na několika místech i na několika jiných strojích. Pohádkově vypadající film strhnutý do thrilleru až dramatu je dle mého věc, která se ideálně hodí do světa Gothic, lze v něm dobře zpracovat a je snadné i vidět, že mě tento žánr i původní myšlenka společně velmi ovlivnili i v další tvorbě, kde mé další dva filmy prakticky pracují se stejným tématem.

S časem, který uběhl od vydání filmu a převážně při pohledu zpět na Khoriniského draka v roce 2017, který se onal po vydání filmu je jasné, že o magické kouzlo technické stránky Angela je pryč. Ač některé aspekty zřejmě jen tak někdo nenapodobí, protože vytvářet vlastní magické efekty není otázka několika hodin, ale spíše dnů nemluvě o jejich zapojení do hry, můžeme vidět, že technická stránka Gothic filmů obrovsky pokročila a některé postprodukce, které například předvedl JENIK ve svém hubením krátkém snímku, daleko překračují ty, které ukázal Angel a že i krátké snímky z Gothica mají svůj krásný smysl.
Vojta zase skvěle ukázal to, o co se snažil Angel a snažil se na to poukazovat i můj další snímek Z Temnot a to sice to, že lze pomocí hudby a těch hranatých postaviček opravdu navodit emoce, které vidíme i hraných filmů. Ať je to zhnusení, strach, tajemnost nebo i pocit rozčarování, zmatenosti a že s těmito pocity se dá ve filmech s Gothica opravdu skvěle pracovat.

Když se nyní poohlédnu za tvorbou Angela, byla to nakonec vždy skvělá zábava. Navíc to, že jsem na tvorbu měl 7 let znamenalo, že jsem tvořil prakticky jen tehdy, když byl čas a kdy jsem měl náladu, což je komfort, který už zřejmě nikdo, kdo chce získat spousty ohlasů nezíská. Za ty roky navíc bylo opravdu těžké donutit se film dodělat. To, že se tvorba táhne takto dlouho, už znamenalo, že jsem v roce 2014 měl více než 90% filmu natočeno a sestřiháno a zbylých 10% mi trvalo více než 3 roky a opravdové finále už byl opravdový porod. Nicméně, vše se podařilo a já i po roce cítím opravdu velkou radost, že jsem se s vámi mohl o tento zážitek podělit.
Obrovskou radost mi udělal opravdu zajímavý balíček od skvělých fanartových tvůrců z tohoto fóra, který mi přišel minulý rok a já cítím nyní i potřebu se s vámi podělit o jeho obsah, ač vás zřejmě nebude moc, kteří toto čtete, tak i vy jste součástí komunity, na základě které mi tito lidé zřejmě onen balíček poslali. Bylo v něm orámované vyznamenání za příspěvek fanartové komunitě, které jsem sice věnoval opravdu hodně času, ale zase jsem vydal o mnoho méně děl, než například papaláš zdejší fanartové tvorby a můj skvělý kamarád, bez kterého bych zřejmě v posledních letech ani nic nevydal - Vojta1122.

Obrázek

Jemu a i všem dalším lidem, kteří mi tento dárek věnovali - JENIKovi, Emperorovi, Lordanovi a samozřejmě také zdejšímu Guru El Kamilovi, který nás obdaroval tímto místem, kde se sešla tato komunia, a která už se pomalu ale jistě blíží své záhubě. A samozřejmě patří i nemalé díky vám, všem divákům, čtenářům a hlavně tvůrcům fanartu, protože hlavně vaše tvorba mě motivovala k tomu vytvořit vůbec nějaké dílo. Díky!

Zde jsou slibované bonusy pro vás z plné edice Dark Angela. :)

Nepovedené záběry (Aneb zná každý, kdo točil v Gothicu)
Vystřižené scény (Obsahuje i alternativní konec)
Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Vojta1122 » ned 08. črc 2018 20:01:41 » Re: Dark Angel
Pivle, gratulace k výročí filmu a gratulace už vůbec k tomu, že tu stále jsou lidé, kteří si to přečtou. Počtení to bylo věru zajímavé a ihned ho zařadím do "Dějin fanartu". Myslím si, že ten rok odstupu je rovněž "komerčně" vhodná chvíle k uveřejnění materiálů z plnohodnotné edice.

Ke znovushlédnutí filmu se každopádně chystám: jak říkám, díky tomu zvratu, který přijde někde za půlkou filmu, je možno se na to prostě kouknout znovu a promýšlet každý Alexův výrok a čin z nové perspektivy. A skutečně: pokud kouzlo efektů Angela už jaksi vyvanulo, je pro mě právě tato vícevrstevnatost filmu tím, co nevyvanulo a v této komunitě už ani vyvanout nestihne.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Vojta1122 » pát 27. črc 2018 12:22:47 » Re: Dark Angel
Tak, ještě by se slušelo Pivla informovat, že včera večer jsem si znovu shlédl Angela :) Co jsou podstatné dojmy?

Tak za prvé se potvrzuje to, co už jsem říkal - bylo skutečně zajímavé na Alexandrovy činy nahlížet již z perspektivy shlédnutého filmu (+ s cca ročním odstupem, navíc). Zároveň se mi potvrzuje to, co jsi psal ty, totiž že technicky už ten film malinko zaostává za tím nejnovějším, co tu máme. Resp. jeho první část, efekty např. ve finálním souboji jsou prostě skvělé. V souvislosti s tím jsem si všiml, že ta zhruba první polovina oproti druhé zaostává i v jiných aspektech - dynamika a údernost scén, řekl bych. Je zkrátka vidět tvůj rozvoj v rámci jenoho díla.

Každopádně i po tom roce stále moc pěkné pokoukání a inspirativní. Snad už mě konečně napadne něco do toho Dráčka.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » pát 27. črc 2018 22:36:15 » Re: Dark Angel
Díky moc za dojmy, Vojto. :) Tak přece jen kde jsou ty doby, kdy byl ivšichni unešení z toho, že jsem přišel se svým nejlepším efektem - Truhlou na zádech. :) Jsem moc rád, že sis i po roce našel čas kouknout na film, protože přece jen není tak krátký, ale doufám, že to stálo za to. :) Díky.
Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Předchozí