Menu

Poslední vzdor 3:Strážci Khorinisu

Diskuse a hodnocení filmů.
Příspěvekod RavenGameCZ » pon 26. bře 2018 18:51:39 » Poslední vzdor 3:Strážci Khorinisu
    Poslední vzdor 3:Strážci Khorinisu

Datum vydání: 25.3.2018
    Autor: RavenGameCZ
    Délka: 47 min
    Prostředí: Gothic 2
    Doba: po odplutí bezejmenného

! Český dabing !

Děj:Ukončení příběhu mladého Bergmara. Magická bariera nad hornickým údolím zmizela a Bergmar se spolu se svým přítelem Jerganem,vydávají osvobodit jednoho starého známého. Netuší však, že nad ostrovem se zbýhá temnota...

Celý film:
https://www.youtube.com/watch?v=dboLt97dfKo
RavenGameCZ
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pon 26. bře 2018 19:48:34 » Re: Poslední vzdor 3:Strážci Khorinisu
Tak Bergmar k nám přichází potřetí a naposledy. Tentokát u nás ale pobude pěkně dlouho, zatímco předchozí díly série měly po dvaceti minutách, její závěr je více než dvakrát delší.

Co potěší, jsou hned ze začátku dobře zvolené záběry a vůbec zdařile komponovaný začátek. Bohužel, co to hned pokazí je nevhodně zvolený font, který nezná háčky a čáky, to samozřejmě dojmu ubírá neskutečně. Vidno, že pátrání po Grimesovi dalo našim hrdinům dost zabrat, když bezejmenný mezi tím vším stíhá pořešit svoje úkoly. Vhodné rozhodnutí bylo svěřit více důvěry Márovi, který opět patří k nejlepším dabérům filmu.

Děj se zpočátku trochu zbytečně vleče, některé dialogy jsou přebytečné, občas by to chtělo i trochu více pohybu na plátně, postavy často staticky setrvávají ve svých pozicích. Nicméně zajímavé je pozorovat psychologii postav, ne vždy úplně zapůsobí, ale například Bergmarova provinilost vůči Grimesovi je na místě, stejně tak i Jergan a Maria jsou v tomto ohledu zajímavou epizodou.

Přichází scéna s poraněným rytířem. Možná by stálo za to trochu zapracovat s animacemi chůze, protože příliš zraněný při chůzi nepůsobí. Redligthningův dabing rozhodně zajímavý, nicméně možná trochu moc teatrální.

První souboj se skřety se mi docela líbil - způsob snímání boje byl poměrně neotřelý, určitě by se dal rozvíjet.

Po návratu z údolí se rozjíždí hlavní příběhová linie, tj. obrana města před skřety. Velmi dobře působí SilverJawsův dabing Andreho. Příběh se rozvíjí vlastně dost přirozeně (alespoň já tak teda soudím, protože velmi podobně jsem to provedl i já kdysi ve Zkáze ostrova Khorinis), je to tu tedy provázáno s příběhem o přátelství i lásce. Bitevní scény jsou samozřejmě náročnou disciplínou a zde se asi nejvýrazněji projevuje slabina filmu, kterou je práce s MARVINem, celkově si myslím, už jsem na to jednou poukazoval, že postavy by se mohly více a - nyní dodávám - lépe hýbat. Zajímavé jsou dialogové aluze na repliky z Pána Prstenů. Větší dynamika by pak více využila potenciálu napětí v bitvě. Jestli na mě něco zapůsobilo, tak to byla scéna snu: mrtvá ale mluvící Velaya skutečně dokázala nahnat husí kůži (probliknuvší nápis "ovce" mu zas trochu ubral).

Rozuzlení filmu se mi osobně líbilo asi nejvíce: situace je vykreslena náramně - je beznadějná, hrdina přišel o svého přítele, ANdre je mrtvý a o své lásce taky neví nic. Je to neobyčejná konstelace a on v tu chvíli skutečně přesvědší své přátele, aby ve jménu civilistů bojovali o přežití. Nelze si představit situaci, v jaké by Bergmarův (/Aragornův) projev mohl mít větší působivost.

Celkově si myslím, že Poslední vzdor byl zajímavý projekt (už jenom dabingem) a určitě ses na něm mnohé naučil. A teď samozřejmě přichází ta otázka, na kterou bych opravdu rád slyšel odpověď: máš v plánu něco dalšího, nebo už ve filmařině pokračovat nebudeš?
A samozřejmě nemohu zapomenout: bylo mi ctí se na projektu podílet i svou troškou dabingu a děkuju za tu možnost :)
Vojta1122
Kronikář