Menu

FAQ Nejčastější technické problémy

Nespustí se? Padá? Pište sem.
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
  • Pokud založíte téma s dotazem a některá z odpovědí vám pomůže - napište to tam, ať je jasné, co vám pomohlo.
Příspěvekod Jémák » čtv 23. zář 2010 6:07:42 » FAQ Nejčastější technické problémy

Příspěvekod Jémák » čtv 23. zář 2010 6:09:29 » Re: FAQ Nejčastější technické problémy
Otázka: Jaké jsou Hardwarové nároky ?

Minimální:
  • Procesor: Intel Core 2 Duo @ 2.8 GHz / AMD Athlon II x2 @ 2.8 GHz
  • Operační systém: Microsoft® Windows® XP / Vista / Windows 7
  • Paměť: 2 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce 8600 GTS
  • DirectX®: DirectX 9.0c nebo vyšší
  • Místo na disku: 9 GB
  • Ostatní: Zvuková karta kompatibilní s DirectX 8.1, 6x DVD-ROM mechanika

Doporučené:
  • Procesor: Intel Core I7 @ 3 GHz / AMD Phenom II x4 @ 3 GHz
  • Operační systém: Microsoft® Windows® XP / Vista / Windows 7
  • Paměť: 4 GB RAM
  • Grafická karta: GeForce GTX 295
  • DirectX®: DirectX 9.0c nebo vyšší
  • Místo na disku: 9 GB
  • Ostatní: Zvuková karta kompatibilní s DirectX 8.1, 6x DVD-ROM mechanika
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » čtv 23. zář 2010 6:10:10 » Re: FAQ Nejčastější technické problémy
Otázka: Kde mohu stáhnout nejnovější ovladače grafických karet, popř. DirectX, PhysX, Microsoft Visual C++ ?

Odpověď: Pro tyto případy jsou nejlepší volbou oficiální stránky:

Ovladače ke grafickým kartám Nvidia

Ovladače ke grafickým kartám Ati

DirectX

PhysX

Microsoft Visual C++
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » čtv 23. zář 2010 6:10:59 » Re: FAQ Nejčastější technické problémy
Otázka: Při spuštění hry mi vyskočila hláška "Program Arcania přestal pracovat" - co mám dělat?

Odpověď: Tento problém se většinou vyskytuje u špatného nastavení vzorkovací frekvence zvuku - je tedy potřeba ji změnit na 24 bit 48000 Hz(Studio Quality). Toto nastavení by mělo být přístupné v Ovládacích panelech -- Zvuk -- Vlastnosti -- Upřesnit
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » pát 15. říj 2010 8:30:19 » Re: FAQ Nejčastější technické problémy
Otázka: Jak nainstalovat hru?

Odpověď: Při instalaci hry mohou nastat problémy s instalací, postupujte dle následujícího postupu:
  1. Odstraňte z PC veškeré jiné verze Arcanie ( Demo, jakékoliv stáhlé verze atd)..
  2. Přes funkci vyhledávání odstraňte zbývající obsah, který zůstal po odinstalování nan vašem pevném disku ( nezapoměňte na složku v dokumentech) - pročistěte počítač Ccleanerem..
  3. Pokud používáte antivir NOD32, vypněte jej nebo vypněte jeho antivirovou ochranu..
  4. Vložte DVD do mechaniky a spusťte instalaci hry..
  5. Po dokončení instalace spusťte hru - spustí se auto update - ten stornujte ( stahování přes auto update je velice pomalé, stažení patche přes oficiální stránky jede plnou rychlostí)..
  6. Po zrušení auto updatu aktivujte hru ( Kód naleznete na zadní straně manuálu - pozor neplést s kódem pro registraci na stránky oficiálního vydavetele Arcanie v ČR společnosti Cenega - tento kód se nachází na samostatném papíře)..
  7. Po aktivování hry stáhněte oficiální Oficiální Hotfix pro CZ verzy Arcania, rozbalte a nainstalujte..
  8. Nakonec spusťte hru, vše by mělo být nyní tak, jak má být..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » pát 15. říj 2010 9:25:54 » Re: FAQ Nejčastější technické problémy
Otázka: Jaké existují patche, popřípadě jaký z nich mám nainstalovat?

Odpověď: V podstatě existují druhy patchů:

• Release patch ( 13,6 MB) - jedná se o patch, který je možné instalovat na základní anglickou a němecckou verzi hry - tento patch neupravuje bug s deštěm !!
  • Polský patch ( 226, 8 MB) - neoficiální patch pro ČR, v mnoha ohledech stejný s oficiálním českým - opravuje bug s deštěm..
  • Patch přes auto update - patch, který také zvyšuje výkon, neopravuje ale bug s deštěm (stažení a instalaci ale nedoporučji, stahování je velice pomalé, mě trvalo něco přes hodinu)
  • Oficiální hotfix pro CZ verzi Arcanie ( 227 MB) - oficiální patch pro cz verzi, rychlé stažení, řeší bug deště ve hře - doporučuji stahovat !!
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » pát 15. říj 2010 9:29:12 » Re: FAQ Nejčastější technické problémy
Otázka: Ve hře se mi vyskytl grafický bug s deštěm, dá se s tím něco dělat?

Odpověď: Ano, tento problém by mělo pomoci odstranit nainstalování oficiálního Hotfixu pro CZ verzi Arcanie..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Milhaus » stř 20. říj 2010 6:55:54 » Re: FAQ Nejčastější technické problémy
Otázka: Ve hře se nepřehrává video. Co dělat?

Odpověď: Jedním z možných důvodů je rozlišení nastavené ve hře. Pokud máte nastaveno velké rozlišení, například 1920x1080, videa vám nebudou nejspíše fungovat. Možným řešením je pak hru přenastavit vždy před spuštěním nějakého videa na rozlišení 1280x720 v nastavení (hra zpravidla hru ukládá těsně před tím).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » pát 22. říj 2010 11:45:45 » Re: FAQ Nejčastější technické problémy
Otázka: Při instalaci Arcanie se mi zobrazila hláška "Program neodpovídá" - co s tím mám udělat?

Odpověď: Vůbec nic - tato hláška při instalaci je zcela normální a proto instalaci nestornujte a nechte ji doběhnout - trvá to sice o něco déle, než u jiných her, ale funguje to..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » ned 07. lis 2010 17:27:21 » Re: FAQ Nejčastější technické problémy
Otázka: Dohrál jsem hru, po čase jsem chtěl začít novou, ale hned na začátku samotného hraní zbělala obrazovka a nejde s tím nic dělat - přitom ale nahraný starší save z předchozího rozehrání funguje - co s tím?

Odpověď: V tomto případě stačí odstranit složku ArcaniA: Gothic 4 umístěnou v dokumentech pod vaším účtem - můžete si ji buď přemístit někam jinam a pak popřípadě použít anebo vymazat zcela - to je na vás. Pak by mělo vše fungovat tak jak má..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Jémák » ned 07. lis 2010 17:35:03 » Re: FAQ Nejčastější technické problémy
Otázka: Nainstaloval jsem hru, stáhl patch přes update, aktivoval a spustil novou hru - vše fungovalo správně, tedy až do té doby, kdy došlo na první dialog - zvuk vůbec nefunguje a dialogy přeskáčou hrozně rychle - co mám s tím dělat?

Odpověď: Tento problém by mělo vyřešit odinstalování hry, nové nainstalování ( pozor nestahovat patch přes auto update - auto update vystornovat), aktivování a stáhnutí polského patche - vše by po tom mělo být v pořádku..
Jémák
Crysis fighter no. 1