Menu

MILTENŮV POHÁR 2019

Diskuse a hodnocení kreseb.
Příspěvekod Howky » pon 05. srp 2019 19:45:17 » Re: MILTENŮV POHÁR 2019
Ramesse píše:
Mladý Gomez dosť pripomína snímek nejakého NPC, silne upravený filtrami Photoshopu - s ktorými je možné dosiahnuť podobného výsledku. Pokiaľ je to ale kreslená vec - tak v tom prípade dosť dobrá práca: najviac sa mi páčilo natieňovanie tváre svetlom (doslova je vidieť tiene nerovností), dobre urobené sú rty, fúzy a brada. Tvár vyzerá vcelku realisticky: čiastočne postrádam ale výraznejšie obočie, a vlasy v predu pôsobia trocha umelo... :)

Je to opravdu namalované, ne jen upravený snímek NPC :lol: Odpovídám ale hlavně páč jsem sem zrovna přišel, abych poslal upravenou verzi, kde jsem přidal obočí, poněvadž na to jsem původně tak nějak pozapomněl (oof). Takže tady to je, přidal jsem i pár dalších jizev. Každopádně díky za komentář, doufám, že někteří další se inspirují a hodí nám sem nějaký ten feedback.
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » stř 07. srp 2019 19:00:56 » Re: MILTENŮV POHÁR 2019
I já to stručně ohodnotím:

Dračí chňapavec: Já jsem spokojen. Tohle digitální malování mně až tak nebere, ale ten chňapavec je velmi dobře vystižen. Hodně mě zaujalo pozadí s originálně deformovaným tvarem věže. Svítící oko je poněkud neortodoxní a ozvláštňující prvek. Myslím si, že autorka měla na to, aby šla do daleko větší invence, techniku zjevně ovládá, ale chybí tomu víc nějakého originálního pojetí.

Shwamp Shark is Coming: Tento výtvor vede na facebooku a je to podle mě proto, že oproti zbylým dvěma není skutečně jen prostým zobrazením, nýbrž má to i ten nápad s vtipnou situací. Technicky jsou postavy atd. zmáknuté sympaticky, problém je např. ta ohromná bílá plocha...

Mladý Gomez: škoda, Howky, že teď už nemůžu do hlasování zapojit komplet dílo, každopádně i v původní verzi vypadá velmi pěkně. Jistý facebookový uživatel oceňoval efekt toho, že hlava vypadá, jako by visela na zdi. To mně ani nenapadlo, ale myslím, že je to dobrý a vtipný postřeh. Technická úroveň je skvělá, líbí se mi i výraz, velmi dobře zvládnuté stínování, které dodává plasticitu. Možná by pak mohla být zajímavá výzva, která by kresbu posunula ještě dál, nějaká větší hra s výrazem, zapojením svalů atd.

Berte to jako poznámky od amatéra, jo? :wink:
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Vera » pát 09. srp 2019 19:08:29 » Re: MILTENŮV POHÁR 2019
Je blbý, že mi to letos tak hrubě nevyšlo (moc práce s kolonizací jihu Islandu)… ale... Co teď nadělám.
Každopádně můj hlas putuje Dračímu chňapavci!

Hele, co se toho Swamp Shark's Comin' týče... znáte Sinsitru (https://1url.cz/eMgVN)? :D
Já neutíkám.
Tomu se říká "zrychlený přesun na strategicky výhodnější pozice"
Vera
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 11. srp 2019 21:13:05 » Re: MILTENŮV POHÁR 2019
No ty vole, tohle je docela podraz...
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Dolero » ned 11. srp 2019 21:31:28 » Re: MILTENŮV POHÁR 2019
Ehm, trošku méně kvalitní plagiát... :D
Dolero
Templář

Příspěvekod Vojta1122 » ned 11. srp 2019 22:11:23 » Re: MILTENŮV POHÁR 2019
Právě. Autorku plagiátu jsem už kontaktoval, pokud se neobhájí, což očekávám, protože tohle hájit nejde, bude diskvalifikována. Na facebook jsem už přidal vyjádření, pro forma jej dávám i sem:

Zjistili jsme, že momentálně vedoucí dílo Miltenova poháru je horší kopií zcela cizího výtvoru z roku 2013 (viz sdílený obrázek).

Autorku plagiátu jsme kontaktovali, aby svůj krok hájila a chystáme se ji ze soutěže diskvalifikovat.

Aby ovšem soutěž mohla na úrovni doproběhnout, ➡️PRODLUŽUJEME HLASOVÁNÍ DO 15.8.⬅️

Věříme ostatně, že zjištění tohoto faktu jistě mnohé přesvědčí ke změně svého hlasu.

Děkujeme za pochopení.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 15. srp 2019 16:59:06 » Re: MILTENŮV POHÁR 2019
Vítězem letošního ročníku Miltenova poháru se stává:

Howky
se svým dílem
Mladý Gomez

Po diskvalifikaci okopírovaného díla porazil druhého
Dračího chňapavce od Soni Kinterové, a to v poměru 97:92 hlasům. Jednalo se tedy o vítězství velmi těsné, ovšem vítězem může být jen jeden... Obě díla ovšem čeká brzy umístění na náš web :)

Jako organizátor děkuji účastníkům i hlasujícím. Účast nebyla letos silná, takže nevím, jestli lze počítat s nějakým dalším ročníkem... Jsem ale každopádně rád, že mohla komunita zase na chvíli ožít :)
Vojta1122
Kronikář

Předchozí