Menu

Obecná diskuse o kresbách

Diskuse a hodnocení kreseb.
Příspěvekod El Kamil » pon 16. čer 2014 0:49:15 » Obecná diskuse o kresbách
Rád bych zahájil obecný pokec o kresbách. Můžeme tu diskutovat o oblíbených technikách tvorby, nápadech, námětech a tak...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Kristi » úte 17. čer 2014 15:14:04 » Re: Obecná diskuse o kresbách
drahí kresliči, kresliari, maliari a podobná háveď, ako si hľadáte inšpiráciu? :)
ja mávam dlhé obdobia, keď mi ani zbla neprichádza, a potom ma to nejako trafí aj samo od seba... nie je to veľmi pohodlné pre môj proces snahy o zlepšenie sa
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

Příspěvekod dablik123 » úte 17. čer 2014 16:55:20 » Re: Obecná diskuse o kresbách
Největší inspirací k tvorbě pro mne vždycky bylo/je/bude prohlížení jiných kvalitních prací na internetu. Vzhledem k tomu že se snažím kreslit spíše na PC a mým snem je matte painting, tak na probuzení kreativního ducha v sobě nejčastěji využívám stránek mattepainting.org (ale mám i jiné stránky a autory kteří fungují podobně :) ). Ale po pravdě řečeno asi každý máme to období kdy se nic nechce - já si třeba ani nepamatuju kdy jsem měl naposledy zapojený tablet v PC nebo kdy jsem naposledy držel v ruce tužku :) - což samozdřejmně není pro moje učení nejlepší :)
Obrázek
dablik123
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » úte 17. čer 2014 17:10:12 » Re: Obecná diskuse o kresbách
Já bych se chtěl naučit kreslit :) ...Tip na nějaký dobrý tutorial (český/anglický) ? :)
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod dablik123 » úte 17. čer 2014 18:40:48 » Re: Obecná diskuse o kresbách
Tak na webu tutoriarts můžeš najít seriál, který zhrnuje takové obecné základy kreslení: http://www.tutoriarts.cz/tutorialy/kresleni-7

Anglických najdeš určitě víc. Já znám 2: jednak stránky ctrlpaint (http://www.ctrlpaint.com/library/), které se sice zaměřují spíše na digitální malby, ale najdeš tam určitě spoustu užitečných videí, a pak to jsou stránky drawspace (http://www.drawspace.com/lessons) tam jsem taky našel spoustu užitečných rad. (btw. na drawspace je změněný design takže mi to celkem trvalo než jsem je našel/poznal :) )
Obrázek
dablik123
Uživatel

Příspěvekod Kristi » stř 18. čer 2014 0:16:38 » Re: Obecná diskuse o kresbách
dablik123 píše:Největší inspirací k tvorbě pro mne vždycky bylo/je/bude prohlížení jiných kvalitních prací na internetu. Vzhledem k tomu že se snažím kreslit spíše na PC a mým snem je matte painting, tak na probuzení kreativního ducha v sobě nejčastěji využívám stránek mattepainting.org (ale mám i jiné stránky a autory kteří fungují podobně :) ). Ale po pravdě řečeno asi každý máme to období kdy se nic nechce - já si třeba ani nepamatuju kdy jsem měl naposledy zapojený tablet v PC nebo kdy jsem naposledy držel v ruce tužku :) - což samozdřejmně není pro moje učení nejlepší :)

Rozhodne máš pravdu, že ten drive zlepšiť sa je veľkým faktorom - u mňa možno až priveľkým, stačí, že sa pozriem na niektoré super diela (či už digital alebo traditional), a mám skôr chuť to vzdať :lol: ale tak to sú moje osobné problémy, u správne ambiciózneho človeka by to malo fungovať tak, že sa pozrie a "damn, takto to chcem robiť" :) k takémuto druhu nabudenia mi potom stačí deviantArt alebo tak :) máš rozhodne zaujímavý sen, obdivujem ľudí, ktorí sa venujú takýmto druhom, vyžaduje to veľkú presnosť a venovanie pozornosti detailom, myslím si, že dokonca na takom leveli, že by som to nezvládla ani keby čo.
To je samozrejme pravda, len začínam mať pocit, že by sa mi zišlo ich prekonať, pre moje vlastné dobro. Ale tak keď to nejde, tak to nejde, ticho počkám, kým to prejde :P

El Kamil píše:Já bych se chtěl naučit kreslit :) ...Tip na nějaký dobrý tutorial (český/anglický) ? :)

popravde, záleží od toho, čo chceš ... mne s niektorými základnými vecami, čo sa týka kompozície a tak, dosť pomohla knižka Drawing for the Absolute and Utter Beginner (čo sa môže zdať ako podceňovanie, ale až ma prekvapilo, koľko som sa naučila) bez problémov zohnateľná v pdf-ku, to isté platí aj pre The Complete Book of Drawing Techniques. S digital paintingom mi zasa dosť pomohlo pozeranie videí procesu na youtube, výborný kanál je napríklad tento - chlapík menom Xia Taptara, kopa kopa videí aj s dobrým komentárom, úplné začiatky síce asi nepokryje, ale tie sa dobre prekonajú skúšaním a skúšaním a skúšaním. Od Xiu sa dajú odkukať dobré fígle a častokrát prevedie celým procesom tvorby diela celkom detailne. :)
A pokiaľ v digital paintingu narazíš na konkrétny problém, stačí rýchla návšteva v Googlelande a hneď väčšinou vyskočí celkom slušné množstvo výsledkov na dA
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

Příspěvekod dablik123 » stř 18. čer 2014 13:52:08 » Re: Obecná diskuse o kresbách
Kristi píše:To je samozrejme pravda, len začínam mať pocit, že by sa mi zišlo ich prekonať, pre moje vlastné dobro. Ale tak keď to nejde, tak to nejde, ticho počkám, kým to prejde :P

To si říkám asi už půl roku a pořád nic :)
Je to přesně jak říkal ten chlápek z ctrlpaintu: nejtěžší jsou ty začátky, kdy má člověk největší cíle a představy a chtěl by kreslit co nejsložitější a nejúžasnější díla a při tom když si sedne k tabletu/papíru má problém nakreslit ty nejjednodušší objekty :) . Prý to chce trpělivost a začít těmi jednoduchými věcmi a ono to prý přijde samo, ale to se mu lehko řekne :P :)

Btw: zjistil jsem že pro inspiraci nemusím chodit daleko - stačí navštívit Treonovu galerii :)
Obrázek
dablik123
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » stř 18. čer 2014 16:23:37 » Re: Obecná diskuse o kresbách
Nemá tu někdo doma nějakou takovou věcičku? - http://www.alza.cz/search.htm?exps=graf ... &pg=1&pn=1
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Kristi » stř 18. čer 2014 16:36:30 » Re: Obecná diskuse o kresbách
Ja mám presne túto vecičku. Bola kupovaná v podstate na skúšku, že čo to vydá, ale zatiaľ slúži celkom dobre - nie je to rozhodne zlý tablet, pre človeka ako ja, ktorý naň nemá až také vysoké nároky a prakticky len experimentuje občas s technikami a prípadne si dá nejakú rýchlu kresbu, ktorú potom hodí maximálne na deviantArt, ale občas nefunguje tak, ako má, pero sa zasekáva a ani jeho senzitivita už nie je to čo bývala. Verím, že niekto, kto je profesionálny digital artist by na ňom asi našiel monštróznu kopu chýb, ale ako som už povedala, mne stačí.
Ale vzhľadom na jeho občasné funkčné defekty som sa začala porozhliadavať po novej vecičke, a v pláne je kúpa nejakej vecičky od značky Wacom, o ktorej mi bolo referované len v dobrom ... ale nebudem premotivovaná, úplne by stačil aj jeden z ich nižších modelov :)

EDIT:
ďábel píše:To si říkám asi už půl roku a pořád nic :)
Je to přesně jak říkal ten chlápek z ctrlpaintu: nejtěžší jsou ty začátky, kdy má člověk největší cíle a představy a chtěl by kreslit co nejsložitější a nejúžasnější díla a při tom když si sedne k tabletu/papíru má problém nakreslit ty nejjednodušší objekty :) . Prý to chce trpělivost a začít těmi jednoduchými věcmi a ono to prý přijde samo, ale to se mu lehko řekne :P :)

áno, ja osobne mám stále dosť veľký problém s kreslením bez predlohy. Snažím sa to zlepšovať, ale ide to dosť zle ... tu by vážne bol užitočný ten reštart, začať od základov.
Kristi
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » stř 18. čer 2014 16:46:03 » Re: Obecná diskuse o kresbách
Já jsem si právě říkal, že bych šel do něčeho do 2 tisíc kč... Pod litr bych jít nechtěl. Ještě jsem nekoukal na nějaké specializované weby/recenze, takže spíš jen tak sonduju :) ... Wacom mám ve spojitosti s těmito tablety taky zafixovaný jako dobrou značku... ani nevím proč :)
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Vojta1122 » úte 12. led 2016 10:12:46 » Re: Obecná diskuse o kresbách
Koukám, že v posledních dnech sekce kreseb velmi, velmi ožila. Chtěl bych se tedy zeptat, jen čistě nezávazně, protože není jisté, jak se k tomu já s Pivlem a Lordanem budeme moci dostat: Nebyl by tu zájem o kreslířskou soutěž?
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod sleeper » úte 12. led 2016 10:53:11 » Re: Obecná diskuse o kresbách
Tiež pozerám, skvelý začiatok do nového roka. :D Bol! :P
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Howky » úte 12. led 2016 19:54:17 » Re: Obecná diskuse o kresbách
Jop hele přemýšlel jsem si takyo tom taky no myslím, že nevím jak by tam byla ta chuť (teda u ostatních účastníků sebe počítám jako samozřejmýho, no já netvořím kvůli výhře jak už jsem říkal že :D) pokud by se například zúčastnil někdo se schopnostmi lvl. Treon... Tam by totiž byl vítěz jasný co? :lol:
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Vera » úte 12. led 2016 20:01:33 » Re: Obecná diskuse o kresbách
Já jsem pro. Šla bych do toho. Za zkoušku nikdo nic nedá, ne? :D
Já neutíkám.
Tomu se říká "zrychlený přesun na strategicky výhodnější pozice"
Vera
Uživatel

Příspěvekod Pivl » stř 13. led 2016 8:45:33 » Re: Obecná diskuse o kresbách
Zkazil jsi nám překvapení, Vojto, o kreslířskou soutěž jsem se nikdy nebál, že nebude zájem, protože to je prakticky jediná soutěž na fóru, které se, (kromě zlatého diega, ale zas tolik lidí na internetu nepíše jako nekreslí, podle mě. :) ) může zúčastnit i ten do hry totálně nezainteresovaný. :D
Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Další