Menu

Jakou hrou by měli PB vydat??

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.

Co dále?

Risen 3
7
13%
další díl Gothica (pokračování G2A)
11
21%
další díl Gothica (pokračování G3)
7
13%
další díl Gothica (před bariérou)
17
33%
zcela novou hru - RPG
8
15%
zcela novou hru - ne RPG
2
4%

Celkem hlasů : 52

Příspěvekod Senki » sob 02. bře 2013 15:58:27 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Přesně tak, když jde kvalita her dolů, tak proč neudělají něco, co se líbí fanouškům? Vždyt by to byl tah na branku ne?
Senki
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 02. bře 2013 16:05:13 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Protože jich je míň než potenciálních nových hráčů lačnících po jednoduché řežbě, ke kterým RPG směřují.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod janbal5 » sob 02. bře 2013 16:36:19 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Asi jako každý mám z dalšího díla PB taky obavy,zvláště,pokud by to měl být další Risen.Série Gothic mne bavila mimo jiné pro tu velkou škálu možností,co ve hře můžete dělat.V G3 mne třeba bavilo jen běhat po lese,kochat se malebnou krajinou a lovit lukem jeleny,sbírat byliny.Nebo si hrát s kouzly,např. taková "krvelačnost" uměla vyvolat hodně komické situace.V R1 se to sice kapánek vytratilo,pořád však bylo objevování a zkoušení variant zábavou,i atmosféra ála Gothic zůstala.R2 byla plochá nuda.Absenci magie nenahradili ničím (woodoo je k ničemu,to si mohli rovnou odpustit,vyhozené prachy),možná fajn nápad ochočená opice a papoušek,jinak tam ty perky zase tak zajímavé nebyly a interakce s okolním světem žádná překvapení nepůsobily.Ve světě Gothic a trochu i Risen 1 se krom plnění qustů dalo i jen tak "žít" (třeba jak se v G1 a G2 dalo na začátku slušně vydělat kovařinou),svět R2 mnoho zábavy nenabízí,spíše naopak,rychle splnit úkoly a honem pryč (třeba to tam bude lepší :d).
Možná nás PB překvapí a vrátí se ke kořenům,moc bych na to ale nevsázel.Možná ať udělají raději nějaké nové sci-fi RPG,třeba by jim změna dodala inspiraci ke spoustě neotřelých nápadů.Jinak jsem docela zvědavý na třetího Zaklínače (velký,otevřený,"živý" svět).
i7-870 3,2GHz,HD 5870 1GB,4GB RAM/1600 MHz,Win 7
janbal5
Patty's uncle

Příspěvekod Jémák » sob 02. bře 2013 17:00:22 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
toho sci-fi RPG se právě bojím :???: ne že bych takové RPG nechtěl, tedy nechtěl bych si jej zahrát, kdyby bylo opravdu dobré, ale bojím se toho, že pokud by to dělali právě PB, už by se nikdy ke středověkému RPG nevrátili.. Sami mnohokrát řekli, že je toto téma již vyčerpané, ale dle mého to není pravda - mnoho her ukázalo, že středověké RPG může být originální a oblíbené - Skyrim, Inkvizitor atd.. To bych už spíše řekl, že sami členové mají vyčerpané nápady a to akorát dospěje k tomu, že ať udělají jakoukoliv hru, bude bez nápadu.. :???:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Emperor » sob 02. bře 2013 17:40:11 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Sci-fi RPG si neumím ani představit, je pravda, že jsem nic takového nikdy nehrál, teda jednou jsem rozjel nějakou takovou, co si říkala akční RPG s prvky sci-fi, věnoval jsem tomu hodinu, víc jsem nemohl ...
Pokud jde o prožitek a atmosféru, co je lepšího než staré hrady, lesy, hřbitovy, chrámy, středověká města, vesnice ... pokud by měly meče a luky nahradit paprskomety a lasery, a přírodu nějaká futuristická architektura, bylo by to možná akční, ale ne zábavné, alespoň ne pro mne. Navíc to prostě vylučuje ono prožívání role hrdiny, takže by to nebylo RPG v pravém slova smyslu.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod janbal5 » ned 03. bře 2013 11:53:42 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Emperor píše:Sci-fi RPG si neumím ani představit, je pravda, že jsem nic takového nikdy nehrál, teda jednou jsem rozjel nějakou takovou, co si říkala akční RPG s prvky sci-fi, věnoval jsem tomu hodinu, víc jsem nemohl ...
Pokud jde o prožitek a atmosféru, co je lepšího než staré hrady, lesy, hřbitovy, chrámy, středověká města, vesnice ... pokud by měly meče a luky nahradit paprskomety a lasery, a přírodu nějaká futuristická architektura, bylo by to možná akční, ale ne zábavné, alespoň ne pro mne. Navíc to prostě vylučuje ono prožívání role hrdiny, takže by to nebylo RPG v pravém slova smyslu.

No,ono fantazii se meze nekladou,když si představím třeba nějakou polozapomenutou planetu na okraji galaxie,kam už se dávno "neskáče",protože je pro zbytek Galaktického společenství prostě nezajímavá a kde přežívá jen několik klanů starousedlíků,z nichž každý má své vize a zájmy,zbytky zastaralé (z pohledu 35.století) techniky,drsná fauna,neobvyklá flóra,artefakty dávno vyhynulé civilizace .... např. na takovém půdorysu by se jistě dalo stavět.
janbal5
Patty's uncle

Příspěvekod Emperor » ned 03. bře 2013 12:19:13 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Něco ve stylu Hvězdné brány? Hm ... možná,... ty artefakty dávné, vyhynulé civilizace, to nezní špatně, ale nesmělo by se to jmenovat Gothic :D
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod janbal5 » ned 03. bře 2013 13:35:09 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Hvězdná brána raději ne. Některé prvky by mohly být lehce inspirované Falloutem a název by byl Fantasthic :lol:
janbal5
Patty's uncle

Příspěvekod Delicius169 » úte 05. bře 2013 20:39:11 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Ale aby to neskončilo u střílečky! Já sám moc nemám rád RPG střílečky, jediné co mi vyhovovalo se střelnými zbraněmi byly první dva fallouty.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod pátrač » úte 05. bře 2013 21:43:31 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Chtěl bych předělávku min, ale s RPG prvky... myslím že by se toho PB ujmuli dobře. :)
fuck off
pátrač
Uživatel

Příspěvekod janbal5 » čtv 07. bře 2013 20:52:29 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
pátrač píše:Chtěl bych předělávku min, ale s RPG prvky... myslím že by se toho PB ujmuli dobře. :)

Nesměli by si do toho nechat moc kecat od vydavatele.Gothic 1 a 2 se tvořil v dobách "...kdy studia ještě nebyla nenažraná....".Tak,třeba si za R2,popř.R3 vydělají tolik,že budou moci paralelně pracovat na nějakém slušném pokračování G3.Jestli se nepletu,tak engine je jejich a absenci nejmodernějších technologií (Tress) by fanoušci určitě oželeli,takže by vývoj nemusel být zas až tak drahý.
janbal5
Patty's uncle

Příspěvekod sleeper » pát 29. bře 2013 21:53:08 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Mne by sa páčilo RPG odohrávajúce sa v prostredí z doby ľadovej, všade zima, niekde aj sneh, v prírode by žili šavlozubé tigre, mamuty... :) 8-)
Nebola by to reálna doba ľadová, skôr starovek, boli by tu aj niake príšery. Ľudia by žili v klanoch - kmeňoch v malých osadách či jaskyniach, táboroch, prípadne v malých hradoch. Bola by tu aj mágia, šamani, druidi, otvorený svet... Žiadne minihry, žiadna lineárnosť, žiadne módne moderné RPG.
Naopak klasické piraňovské RPG s otvoreným živým svetom, množstvom interakcí s prostredím, možností .

Mám aj druhý nápad na RPG. Odohrávalo by sa na ostrove, kde by žili domorodci. Z niakeho dôvodu by sem ale prišli aj vojacia a piráti/banditi (proti sebe), trebárs kvôli ťažbe nerastu, skoleniu určitej príšery či pod., získaniu artefaktu...

Čo sa týka Gothica, myslím že by už nový diel robiť nemali. Gothic je pre mňa mŕtvy a mŕtvi sa majú nechať odpočívať. A vyvíjať hru, ktorá by sa odohrávala pred jednotkou? Určite nie! V PB už dávno nerobia tí, čo ho založili a urobili prvý Gothic. Myslím že by to skončilo zle.
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 30. bře 2013 16:11:39 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
sleeper píše:Čo sa týka Gothica, myslím že by už nový diel robiť nemali. Gothic je pre mňa mŕtvy a mŕtvi sa majú nechať odpočívať. A vyvíjať hru, ktorá by sa odohrávala pred jednotkou? Určite nie! V PB už dávno nerobia tí, čo ho založili a urobili prvý Gothic. Myslím že by to skončilo zle.

Asi tak ...

Nevstoupíš třikrát do téže řeky (ano, G3 už bylo o něčem jiném), předchozí dva díly jsou výjimečné a neopakovatelné. Ale Gothic rozhodně není mrtvý, dokud ho někdo hraje.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod sleeper » sob 30. bře 2013 23:34:30 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Emperor píše:
sleeper píše:Čo sa týka Gothica, myslím že by už nový diel robiť nemali. Gothic je pre mňa mŕtvy a mŕtvi sa majú nechať odpočívať. A vyvíjať hru, ktorá by sa odohrávala pred jednotkou? Určite nie! V PB už dávno nerobia tí, čo ho založili a urobili prvý Gothic. Myslím že by to skončilo zle.

Asi tak ...

Nevstoupíš třikrát do téže řeky (ano, G3 už bylo o něčem jiném), předchozí dva díly jsou výjimečné a neopakovatelné. Ale Gothic rozhodně není mrtvý, dokud ho někdo hraje.

Tak to samozrejme áno. :)

Tak po dohratí Risenu dvojky si myslím, že by mala byť trojka: Risen 3: end of titans
Hra by bola v pirátskom prostredí. Na začiatku by sa z niakeho dôvodu hrdinova loď potopila a stratil by svoje vybavenie, schopnosti. V prvej štvrtine hry by musel nájsť členov posádky a získať novú loď. Potom by sa vrátil na Farangu, kde by musel zistiť, ako sa navždy zbaviť titanov. Potom by musel hrdina titanov nájsť a získať ďalšie titánske artefakty. Hrdina by musel oživiť inkvizitora Mendozu. Potom by zabil niekoľkých titanov a nakoniec pána titanov, čím by zničil všetkých titanov.

Čo sa týka samotnej hry: bolo by tu viac pirátov, aj takí čo by na hrdinu útočili (trebára počas plavby z Antiqui na Farangu by zrazu hrdinovu loď prepadli piráti), boli by zachované streľné zbrane, vrátila by sa mágia z jednotky. Takisto by sa oblečenie skladalo z viacerých častí ako v dvojke, ale boli by aj zbroje (staré), helmy. Streľné zbrane a zbrane na blízko by boli vyváženejšie. Boli by tu lokácie z dvojky: Caldera by bola zničená, inkvizícia by si postavila mesto na Arborey. Pirátske mesto na Antique by sa rozrástlo. Vrátili by sme sa aj na Farangu a boli by tu samozrejme aj nové lokácie - hlavne veľká časť Arborey. Podobne ako v jednotke by sa dalo pridať k frakciám, získať ich oblečenie. Podobne ako v jednotke(titán, pomoc Patty) by nebol len jeden hlavný príbeh(Risen 2 - zabitie Mary) ale viac naraz.

Takto si predstavujem Risen 3. 8-) :D

Liflaen píše:Nemám rád online hry. Už jen proto, že s připojením na tom nejsem nejlépe a když moje wifi nemá den, tak slýchám akorát nadávky, že jsem lagger, a lamka. Raději mám rád klasiku.

Hovoríš mi z duše.
Ináč, čo tak RPG v štýle Gothicu na divokom západe? Také som vždy chcel! :wink: :lol:

Sloučení příspěvků.
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 16. dub 2013 17:38:26 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Gothic jako kovbojka? :shock: A místo Innosa Manitúúú :D Vtipné ....
Obrázek
Emperor
Moderátor

PředchozíDalší