Menu

Jakou hrou by měli PB vydat??

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.

Co dále?

Risen 3
7
13%
další díl Gothica (pokračování G2A)
11
21%
další díl Gothica (pokračování G3)
7
13%
další díl Gothica (před bariérou)
17
33%
zcela novou hru - RPG
8
15%
zcela novou hru - ne RPG
2
4%

Celkem hlasů : 52

Příspěvekod Liflaen » pon 10. pro 2012 15:42:41 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Nemám rád online hry. Už jen proto, že s připojením na tom nejsem nejlépe a když moje wifi nemá den, tak slýchám akorát nadávky, že jsem lagger, a lamka. Raději mám rád klasiku.
ObrázekObrázekObrázek
Liflaen
Voodoo čaroděj

Příspěvekod Milhaus » úte 11. pro 2012 1:03:18 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
no to je tvůj problém. Názor hráče nikoho nezajímá a marketinkové průzkumy hovoří jasně.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » úte 11. pro 2012 7:56:04 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
marketingové průzkumy? neměl by jsi nějaký k nahlídnutí? mě by totiž zajímalo, podle čeho se vlastně tyto studia při výrobě her řídí - když to není názorem hráčů, tak na co a koho se pak ptají :) :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Milhaus » úte 11. pro 2012 8:58:01 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
prodejností. Vidí, jaký typ hry se prodává, kolik čeho se prodalo kusů a kde se to prodalo (v jaké zemi). Sledují i platformu, na které se to prodalo atd. Ono velké množství prodaných kusů ale neznamená, že je hra dobrá, nebo dle představ hráčů. Nemluvě o tom, že každý člověk na to má jiný pohled. Jinak to uvidím já, jinak ty, jinak Liflaen a názor každého z nás je nezajímá, zajímá je, jestli si to koupíme všichni. Zde tedy navíc je ani nezajímá minulost - pohledy třeba hráčů gothicu, ale obecně trh. Nyní se prodávají online hry, na kterých je možno trhnout více cestami. Tedy hráči tam platí více způsoby, než jen za hru, odstartovalo to nejspíše wowko, které pak začali ostatní pomalu napodobovat, až se to dopracovalo k tomu, že i v hrách, kde to nemá moc smysl, je to jedna z hlavních reklamních atrakcí. To, jestli si tu hru koupili lidé kvůli tomu, nebo kvůli nečemu jinému, už nikdo nesleduje.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Treon » úte 11. pro 2012 11:42:20 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Nevím, jestli to tady už nepadlo, ale tady na té stránce je nějaký průzkum prodejnosti, a na všechny platformy se u Risena 2 prodalo 280 000 kopií ... což mi přijde celkem nicmoc teda :???:
Treon
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » stř 12. pro 2012 0:57:09 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
njn, nejvyšší čas udělat online hru.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » čtv 13. pro 2012 9:52:05 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Milhaus píše:no to je tvůj problém. Názor hráče nikoho nezajímá a marketinkové průzkumy hovoří jasně.

smutná pravda, ale je to tak, jde jen o kšeft a to mě neskutečně štvee, co to má sakra společného s hráčstvím :???:

Liflaen píše:Nemám rád online hry. Už jen proto, že s připojením na tom nejsem nejlépe a když moje wifi nemá den, tak slýchám akorát nadávky, že jsem lagger, a lamka. Raději mám rád klasiku.

Asi si nikdy nezahraju Diablo III, ano, mám internet, ale nechci být odkázán na stav serveru a vůbec mě štve fakt, že si koupím hru, chci si ji prostě zahrát, kdekoli, třeba na chatě bez připojení, a prostě nemůžu, protože tahle hra jakoby vlastně ani nebyla moje, ještě si k ní musím pořídit připojení, což mi přijde jako podfuk. A kecy o ochraně, stejně se to dá určitě nějak obejít, lidi jsou šikovný, zvlášť když jsou naštvaný.
Nemám nic proti online hraní, když to někoho baví, jít si ve skupině zabít nějakýho bosse, přičemž jeden tankuje, další odstřeluje z dálky lukem či koulí a třetí healuje (fakt tohle někoho baví? :roll: ... ale já si chci hrát sólo, už tak jsem měl u některých her problém s otravným strkáním DVD do mechaniky při každé hře. Co když se divko poškrabe - to tu hru můžu zahodit? Samozřejmě se čeká, že si koupím novou a namastím někomu kapsu o další prodaný kus. PODVOD!!! Ale nutnost stálého připojení k netu pro sólo hraní je prostě neskutečná hovadina!!! Obávám se, že skvělé hraní pro mě z těchto důvodů končí Gothicem 2 NOR, slušná zábava Risenem, a klidně to budu hrát furt dokola (občas si to zpestřím Titan Questem).

A abych se vyjádřil k otázce: Líbilo by se mi vydání něčeho jako Gothic:prehistory se soubojovým systémem Risenu I (ať maj klikači radost ... ne, vážně se mi to líbilo, na rozdíl od G3), ale nic takového nevznikne, vše se bude podřizovat diktátu trhu a hlouposti. Howg.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Pivl » pon 17. pro 2012 23:14:02 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Prakticky největší marketingová záležitost by pro ně byla samozřejmě možnost Gothic - Před bariérou a jakože Piraně si dost nechávají namluvit věci od fanoušků (taky to pak tak dopadá jako v Risen 2), tak si myslím že to tak i bude, pokud seženou finance. Bohužel já si ale myslim, že je pro ně čas zkusit něco jiného, protože jsme se v posledních třech pokusech - G3, R1 a R2 mohli přesvědčit o tom, že piraně se směrem nahoru už pohybovat co se týče RPG nebudou a jejich dříve "originální nápady" jsou teď spíš jen jako tisíckrát ohrané obyčejné RPG prvky, bez kterých by to RPG nebylo. Zkrátka a jednoduše - Ať to chlapci zkusí jinde a popřípadě až po-té se vrátí k tomu, co pro ně bylo vždycky hlavní - Gothic. Teď by to potom, co jsem viděl ten naivní příběh Risenu 2, dopadlo katastrofálně.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Jémák » pát 01. bře 2013 14:05:45 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Delicius169 » pát 01. bře 2013 14:18:29 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Já ani nevím, byl Risen 2 výdělečně úspěšný?
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Jémák » pát 01. bře 2013 14:22:01 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
osobně si myslím že moc nee a že pokud projedou i následnou hru, bude to pro ně hodně špatné :???:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Emperor » sob 02. bře 2013 14:42:47 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Nevstoupíš třikrát do téže řeky ... většinou je to průšvih už napodruhé. Ale zvědavej jsem, to zas jo, asi víc na ty ohlasy než na samotnou hru.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Jémák » sob 02. bře 2013 15:04:57 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
já zvědavý opravdu jsem, nebudu zapírat - PB na to dle mého mají, situací si taky jistí musí být, tak snad bude po těch průšvihách další hra stát za to. A pokud ne, no, tak dopadnou dle mého jako JW..Ani fanoušci nebudou čekat donekonečna.. :)
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Emperor » sob 02. bře 2013 15:35:54 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Moje skepse vyplývá ze současných tendencí dělat pokud možno herně jednoduché, vizuálně efektní hry. Za hodně peněz málo muziky. Proč by to PB měli dělat jinak? Vzhledem k tomu, že už se vlastně nejedná o tu samou skupinu nadšenců, kterou byli tvůrci prvních dvou dílů? Nevěřím, že jim na starých gotikářích záleží víc než na nových hráčích preferujících výše zmíněný styl hry.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Jémák » sob 02. bře 2013 15:40:02 » Re: Jakou hrou by měli PB vydat??
Proč? nevím no, možná to ta dnešní doba opravdu přináší, ale sami PB v mnoha rozhovorech přiznali, že začali vydělávat u G2A - tam by to pak asi chtělo nějaké výnosy z R1, R2, abychom to pak mohli porovnat - dle mého to ale bude tak, že čím novější hru vydají, tím méně peněz utrží - hry podle všeho jdou opravdu s kvalitou dolů, fanoušci již nejsou tak pravoslavní jako byli dříve a tak spíše než kupují stahují atd. Takže pokud by si chtěli zachránit krk, měli by zase dělat hry pro fanoušky..
Jémák
Crysis fighter no. 1

PředchozíDalší