Menu

Absurdity, směšnosti a zajímavosti ve hře !

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod Mike1 » ned 20. kvě 2012 7:03:08 » Absurdity, směšnosti a zajímavosti ve hře !
Tak mě po vzoru tohoto tématu napadlo založit podobné i zde.

Luke píše:Když na něco narazíte, nehamouněte a hoďte to sem ! :D
(Myslím, že si to zaslouží zvláštní topic.)

--

Nuže něco ode mne:
Střílení z mušket, pistolí. Naprostá nereálnost. Nikdy jsem neviděl mušketu, která by se nabila za 2s. Směšné. Nápad možná fajn, ale nedotažený do konce.

Cestování. Hra nám naservíruje několik videí, kde kraken či jiná potvora ničí loď. Jak je možné, že hrdinově kocábcxe se všechny celou hru obloukem vyhýbají a hrdina může cestovat neustále nerušeně mezi ostrovy?
Mike1
Trvalý ban

Příspěvekod Nekolacek » ned 20. kvě 2012 9:40:28 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
Animace při smrti Steelbearda :D
Nekolacek
Trvalý ban

Příspěvekod Zajdaz » ned 20. kvě 2012 11:31:06 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
Nebo třeba jak se těžká kovová kotva vždy vyplaví na břeh. :D
Zajdaz
Uživatel

Příspěvekod Beyond » ned 20. kvě 2012 11:43:39 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
To nabití je nic proti omráčení člověka střelením mezi oči :D (nuff said)

Šměšná je také nesmrtelnost nedůležitých NPC, ta mi přijde opravdu divná.

Také přijde divné, jak můžou na Antique vědět, že jsi na Mečovém pobřeží zabil titána. Vždyť piráti tam nemají žádné spojení. Správně by to neměli ani tušit.

Další směšností je, že ve světě je strašně málo lidí (navíc někteří vypadají jak různé staré (či ostříhané, nebo oholené) klony jednoho člověka) a nic nenaznačuje tomu, že někde jsou další lidé.

Zajdaz píše:Nebo třeba jak se těžká kovová kotva vždy vyplaví na břeh. :D
Spíš to vypadá, jakoby měl hrdiná nějaký naviják, který ho vždy navine zpět :lol:

Cestování. Hra nám naservíruje několik videí, kde kraken či jiná potvora ničí loď. Jak je možné, že hrdinově kocábcxe se všechny celou hru obloukem vyhýbají a hrdina může cestovat neustále nerušeně mezi ostrovy?
Zrovna tohle jde vcelku uspokojivě vysvětlit. Ze začátku je to proto, že si vás Mara nevšímá. Později to je kvůli tomu, že máte titánské kopí - asi ta nejmocnější zbraň proti ní - a ona se vás jakoby bojí. :)
Ale je to s Krakenem a Marou takové polovičaté a nedomyšlené. Dokonce ani zmínka o Steelbeardově spešl receptuře na bezpečné plutí po moři.
Mě osobně přišlo na tomto nejabsurdnější to, že se vás Mara skoro nepokusí zastavit. Kromě té Slaynovi pasti samozřejmě. Ona se před vámi může kdykoliv objevit a seřezat vás tak, že to svět nevyděl. Ona však místo toho číhá a čeká až budeme proti ní mít všechny artefakty. Tse..
Beyond
Uživatel

Příspěvekod McMatejovsky » ned 20. kvě 2012 12:10:12 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
mám ještě jednodušší vysvětlení... pro naše vývojáře by to bylo už moc práce, tak tu hru moc neřešili...
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod Zajdaz » ned 20. kvě 2012 14:24:19 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
Beyond píše:
Zajdaz píše:Nebo třeba jak se těžká kovová kotva vždy vyplaví na břeh. :D
Spíš to vypadá, jakoby měl hrdiná nějaký naviják, který ho vždy navine zpět :lol:

No to by ještě tak nevadilo, možná i lepší než obrovský červ. Já jsem zde myslel skutečně kotvy, která se válí na nejedné pláži. Přitom je blbost, aby loď tak blízko kotvila a zároveň je blbost, aby moře tu kotvu vyplavilo na břeh. Třeba jak kraken potopí Steelbeardovu loď, tak pak se na pláži objeví naplavený kusy beden atd. a právě i kotva, co tam předtím nebyla. Leda že by ji kraken vyplivnul. :D
Zajdaz
Uživatel

Příspěvekod Beyond » ned 20. kvě 2012 14:48:13 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
Aha, takhle :)
Já si žádné kotvy nikdy nevšiml. Nemáš screen?
Beyond
Uživatel

Příspěvekod Zajdaz » ned 20. kvě 2012 15:13:58 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
Beyond píše:Aha, takhle :)
Já si žádné kotvy nikdy nevšiml. Nemáš screen?

http://www.imagehosting.cz/images/00001.jpg

Ta kotva se tam objeví až po smrti Steelbearda.
A podobné kotvy jsou na více plážích. Z hlavy si pamatuji jednu na tom ostrově se vstupem do podsvětí a v Caldeře.
Zajdaz
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 20. kvě 2012 23:19:05 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
Mě osobně přijde absurdní postavení pirátů ve hře. Tedy každý vám řekne, že je nenávidí. Inkvizice i domorodci. Přitom každý se k vám chová jako k nejoblíbenější herní postavě, má vás neskutečně rád a všechno vám řekne na počkání.

Nejvíce absurdní je situace, kdy hráč ukradne loď. Už moment, kdy porazí její stráž. Tedy vlítne na loď, všechny omráčí (leží na zemi) a jakmile porazí i posledního, všichni najednou čile vstanou a zhrdají z lodi.

Následně tedy hráč ukradne jedinou loď inkvizice na Mečovém pobřeží a nikomu a nikde to nevadí. Oni sice všichni vědí, že jí hráč ukradl, všichni jí i bezpečně poznají (aby ne), ale nikomu nikde to nevadí. Stejně tak nikomu nevadí, že se pirát prohání městy inkvizice a šťourá se všude, kde ho napadne. Dokonce pirátský oděv prodává vrchní krejčí lidí v Caldeře.

Absurdní je pochopitelně celá věc okolo Mary, od samotného začátku až do úplného konce. Ale to je tak nějak jasné, jelikož ona je ta hra celá absurdní. Nemá cenu vybírat něco spešl absurdního, nebo víc absurdního, než je zbytek.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Nekolacek » pon 21. kvě 2012 16:01:05 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
Když čtu tvé poslední řádky , tak mne napadlo : Yo dawg , i heard you like absurd stuff , so we created risen , which is absurd , we put in absurd things , so you can play absurd game with absurd things :D
Nekolacek
Trvalý ban

Příspěvekod Polly » pon 21. kvě 2012 18:30:23 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
že to bolo bez zbrojí a pridávaní sa k frakciám a ešte mi chýbala aj postupnost Lehká , Stredná, Ťažká zbroj ... ale inak súhlasím s tým že celá hra bola nedomyslená a nemala byť pokračovaním risenu ...
Metal is real music
Polly
Nováček

Příspěvekod Mike1 » pon 21. kvě 2012 18:40:09 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
Takže de facto jsem měl pravdu, když jsem tvrdil, že tato hra je více méně jako Arcania. Já nevidím rozdíl. Eh, vlastně jo. Vidím. U poražených v Arcanii jste mohli prohlédnout inventář. Zde nikoli.
Mike1
Trvalý ban

Příspěvekod Lovec-mag » úte 22. kvě 2012 0:29:00 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
Tak se ve mě ta hra nakonec tak rozležela, že jsem si musel spravit trochu chu´t a začal jsem hrát radši Oblivion :)

Jinak Polly: Si dobrý blázen aneb pobavila mě představa piráta z téhle doby v celoplátové zbroji :lol:
Jen když se přestanete bát smrti, nebojíte se žít!
Ten, kdo překoval meče na pluhy, bude orat pro toho, kdo tak neučinil.
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c&feature=related
Lovec-mag
Uživatel

Příspěvekod Polly » úte 22. kvě 2012 15:32:35 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
:D :D to bol príklad ale teraz sa kosím aj ja :D :D :D :D :D :roll:
Metal is real music
Polly
Nováček

Příspěvekod Mike1 » stř 11. črc 2012 7:54:19 » Re: Absurdity a směšnosti ve hře !
Lovec-mag píše:Tak se ve mě ta hra nakonec tak rozležela, že jsem si musel spravit trochu chu´t a začal jsem hrát radši Oblivion :)

To já to raději přestal hrát. (To sice není za úplně pravda- nebavilo mě to a nemám čas. A když nemám čas, nebudu si nějaký další vyhrazovat na toto...)
A nainstaloval jsem Gothic 2: Návraty, kde jsem potřeboval cosi ohledně češtiny. A jaký je to propastný rozdíl. Sice horší grafika, ale prošel jsem se do Khorinisu, poplnil nějaké úkoly... a pohltila mne vlna nostalgie...
Mike1
Trvalý ban

Další