Menu

(SPOILER) Konec

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod McMatejovsky » čtv 03. kvě 2012 21:00:09 » Re: (SPOILER) Konec
Zaklínač se může hodně lidem protivit... je hooodně linearni a svet je maly, za to plný a hra nabízí herní čas i příběh... Zaklínač je prostě takhle udělaný, proto říkám, že to není vyloženě rpg neni to prostě volná hra... tedy alespon dvojka. Každopádně v Zaklínači šli hodně do detailů a s hrou si pohráli, to je znát a to se mi tam líbí. Je to dost jiný žánr a hlavní pointou je Zaklínač tedy obrovská osobnost, což tvoří naprosto nejdůležitější část hry... kdybys tam dosadil bezejmenného hrdinu, tak to můžeš spálit... Jednička pak byla hodně obrovská a dlouhá na hraní, což se mi líbilo ale zároven mi tam dost veci vadilo... každopádně fallout jsem třeba nehral... premejslel jsem o nem, tak uvidim jestli se k nemu nekdy dostanu a zkusim. Ale risen 2 je opravdu odflaklej... pamatujete jak říkali, že je to jejich nejlepší hra ? myslím, že by moc lidí nesouhlasilo...
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 03. kvě 2012 21:16:34 » Re: (SPOILER) Konec
já osobně hlavně doufám, že jim to hodně lidí omlátí o hlavu, aby se probrali. Ale osobně nevěřím, že by to bylo do budoucna lepší. Ono zdá se, že hry vznikají všechny na stejné brdo. Mění se kulisy, obsah a způsob vytvoření je u většiny stejný. Hráč už nemá 2 různé alternativy, co hrát. Například si pamatuji, jak zde byli diskuze o tom, co je lepší, jestli TES3, nebo gothic2a. Některé bavilo více ono, některé onto, ale nakonec museli všichni dojít k názoru, že jsou to prostě hry naprosto odlišné. Tedy oni jsou podobné, ale přitom jiné. Je to trochu jiný styl, který byl daný tím, kdo hru vyrobil a stylem toho studia. V dnešní době o tom nemůže být prakticky řeč. Všechny jsou stejné, liší se maximálně prostředím - kulisami a možná onou propracovaností.

Přitom si pořád myslím, že kdyby teď, dnes udělali PB gothic1 (tedy hru, která by měla úplně 100% stejné herní mechanismy a principy) a byla by udělaná úplně stejně, jako G1 a změnili by pouze svět, prostředí a příběh, že by ta hra byla trhák. Nikdo jiný z vývojářů takovou hru už nevyrábí a přitom je hodně lidí, kteří by si tu hru zahrálo a nudí se tím, co vychází poslední dobou. Stejně tak třeba hry stylu toho fallout1/2, nebo PT. Prostě úplně stejně udělané hry, stejně promyšlené do posledního kousíčku, posledního dialogu, poslední věci a přitom současně relativně jednoduché na pochopení. Zas, naprostej trhák by z toho vznikl.

Ale prostě všichni si myslí, že když je Mass effect 2 "nejlepší hra" na světě a nejvíc se prodává a má největší úspěchy u recenzentů, tak že když to udělají stejně a jen změní drobnosti a kulisy, že se to také bude prodávat a že to musí být stejné jako vejce s vejcem a proto to tak všichni dělají a budou to dělat, dokud se to bude prodávat. Klon klonu klonu ... Bohužel, no.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod McMatejovsky » čtv 03. kvě 2012 21:26:05 » Re: (SPOILER) Konec
Ono spousta těch mladých, zejména supervyspělé USA s konzolemi ani neví jak vypadá skutečné rpg.... takže ti to můžou klidně považovat za dokonalou hru, že ? Tady opravdu problém kam to všechno spěje... jde to prostě do háje... opravdu si už není ve volné chvilce co zahrát a to je zásadní problém... ti, kteří se narodili dříve znají klasiku a vědí co je skutečné rpg... ti se s takovými změnami nemůžou srovnat a prostě mě, tobě a spoustě přijde fakt strašné. ALe ty mladší generace to ocení ... a proto tyhle hry budou vznikat dál takhle a těch kvalitních bude ubývat. Momentálně se bojím, že i Diablo III bude stát za prd, když už i někde prohlašovali, aby od toho lidi neočekávali příliš... co si o tom prostě myslet... Jde to prostě do háje...
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 03. kvě 2012 21:45:58 » Re: (SPOILER) Konec
Však ať ty hry klidně vznikají, mě to nevadí. Pokud to někoho baví, tak ať si to hraje. Ale to není důvod k tomu, aby to tak dělali všeci. Prostě přece může být hra stylu mm6, hra stylu fallout1/2, hra stylu gothic1/2, tes styl, arcania styl atd atd. Ale pokud dělají všichni arcania styl, tak to je problém. Zrovna od PB jsem čekal více, než Arcania styl. Čekal jsem, že to bude hodně komerčně laděné a zjednodušené, obával se opravdu toho přechodu na střelné zbraně, ale celou dobu jsem byl přesvědčený, že tam někde pořád bude něco od PB, ale není. (krom úplně mizivých zanedbatelných věciček).

Co se týče diabla, diablo byla vždycky klikačka. V podstatě to je předchůdce všech klikaček. Nikdy to nebylo RPG v tom pravém slova smyslu, ale po síti s více lidmi to bylo zábavné. Nešlo o děj, nešlo o propracovanost, nešlo o detaily, ale šlo jen a čistě o mlácení potvor, získávání věcí a jednoduchý rozvoj hrdiny. V podstatě se dá tvrdit, že předchůdcem Arcanie a Risen2 je právě Diablo. Ale Diablo je taková klasika, nevím, kolikrát již bylo naklonováno jinými hrami, ale prostě hodněkrát. Tedy osobně od diabla nic moc neočekávám, už to původní bylo o tom, že člověk vypl mozek, zapl prsty a klikal. Diablo 3 to má těžké v tom, že nemá čím překvapit. Může klonovat pouze sebe samo a takových klonů je již šílené množství. Tedy v čem ta hra může být lepší, než všechny ty klony, co už existují. Autoři tedy logicky musí něco udělat jinak, aby to nebyla vyložená kopie milionu jiných her alá Diablo a to - ty změny, nebudou vonět fanouškům Diabla, kteří očekávají právě klon Diabla. :). Je to prostě zapeklité. Já osobně o diablu 3 ani moc neuvažoval, že bych jej kupoval. Po síti to asi hrát nebudu a navíc máme hry jako Risen2 a ME2-3 a Arcanii, které nám dávají stejné herní požitky jako stařičké diablo plnými doušky, což mě na nich vadí ze všeho nejvíc :). Ono kdyby to jiní nekopírovali a Diablo byl opravdu unikát, tak by to bylo jiné. To by byla prostě odreagovačka - mělo by to stejný efekt, jako tehdy, když to vyšlo jako novinka - nový styl her. Ale to už teď neplatí a odregovaček jsem přesycený.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod McMatejovsky » čtv 03. kvě 2012 23:28:11 » Re: (SPOILER) Konec
Máš svým způsobem pravdu, ale mě prostě diablo II bavilo a tak doufám, že bude i diablo III... uvidíme, ale nakonec mě to možná taky zklame a pak už fakt nebude co hrát :D krom Doty... Ale stejně si nemyslím, že bude vznikat více klasik ... jsem si téměř jistý, že se to už bude jen zhoršovat, až nakonec bude úplně jedno jestli chceš hrát střílečku nebo rpg... výsledek bude úplně stejný. V tomhle ohledu již opravdu nejsem příliš optimistický...
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod host-pak » sob 05. kvě 2012 21:30:58 » Re: (SPOILER) Konec
Právě dohráno. Co se týče obhajoby této hry....tohoto "pokračovaní" Risenu 1....mám nejspíše volnou ruku

Chápu co vám chybí...volnost, užívání vlastních schopností ve větším měřítku a HLAVNĚ odpovědi na otázky z Risenu 1 (alespon u mně to byl rozhodující faktor)

Nečekal jsem takovou změnu, vážně ne...a rozhodně to není změna k lepšímu, ale ani k horšímu.Pouze to nabízí (alespon pro mně) pohled z úplně jiného úhlu pohledu všeho.Já rád filozofuju...a tahle hra je v tom skutečně dobrá.

-Například Podsvětí...to mě zaujalo nejvíce. Když jsem ten ostrov uviděl poprvé, hned mě napadlo spojení s mým oblíbeným filozofem Dantem Alighierim, který výstup z pater pekla popisuje jako ostrov stejné podoby a funkčnosti.
-Mára jako transmutující bytost mezi Medúzou? a Krakenem...
-Caldera jako poslední naděje lidské společnosti, která se za chvíly utopí v horké lávové lázni.
-Inkvizice a Domorodci...závislost na technologií nebo konzervativní chování? co je horší pro lidskou mysl ?
-A spousty dalšího materiálu k zamyšlení

Pokud to vezmete s nadhledem...je to dobrá hra s dobrým humorem (špatnou náladu mi to zahnalo mnohokrát).Ale bohužel, řeknu čistou pravdu...Gothic již nebude mít nastupce...možná je to špatně, možná tak získá na své vyjímečnosti. Jako Originální dílo se nám usadil ve vzpomínkách. Ale netrestejte Risen 2 za jeho odlišnost...chvalte ho za nové nadhledy na věc jako já. :wink:

Gothic-originální, skvostné...Risen 1-očekávaný nástupce, inovativní....Risen 2-perspektivní, velmi dobré :P
Tesla-Tech ... naše vnímání světa je směs objektivismu od Ayn Randové zpestřeno trochou životní filozofie kterou zastával Nikola Tesla...v zásadě jde jen o to aby lidé neházeli důvody své neschopnosti zlepšit něčím svět na"mužíčka na nebi" známého jako Bůh
host-pak
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 06. kvě 2012 2:21:22 » Re: (SPOILER) Konec
Já beru risen2 jako počítačovou hru a podle toho jí hodnotím. Filozofování mám pochopitelně též rád, nicméně musí být o čem a musí to mít smysl. Zde, v Risen2, to nemá ani jedno, jelikož o hloupých věcech je zbytečné filozofovat. Ono zde nejsou informace, které by to umožnili.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Bizarre » ned 06. kvě 2012 10:10:46 » Re: (SPOILER) Konec
tak sem to dneska dohral....rikal sem si ze si zanadavam na konec....ejhle....ono to tu uz je...
no tak valim kourit a premyslim co ze bych to mohl postnout sem na forko... linearnost hry....aha...pozde...
valim se nasnidat a rikam si ze nejaky post by to tu chtelo...rikam si ze kdyby udelali G1 do nove grafiky bylo by to to co bych si pral....koukam ze nejsem prvni koho to napadlo...
pak si tak nejak rekapituluji celou hru a rikam si ze to nebylo zas az tak hrozne...ze bych napsal alepon nejaky chvalivy komentar...ne...zas nic

sakra hosi to uz mame z tech her tak jednotvarny mozky?!...no...tak to schrneme...po dohrani gothiců sem mel vzdycky nutkani hrat to znova....a znova...a dokola...(arcanii od spellboundu pocitat nebudu to je hrozna hra) a ted kdyz mel vyjit risen 2 sem se tesil jak malej kluk....ze zas bude par tydnu/mesicu co delat....a ejhle...dohrano a ted nevim co...uz sem mi na tu osklivou ikonku na plose klikat nechce...instaluji gothica 1...xD

jinak na obhajobu risena 2ky musim rict ze to co tady pisete ze tam chybi...tam je...jenom kdyby ste se to nesnazily dohrat co nejrychlejc to de aby ste mohly machrovat jak ste strasne dobry...

a konec si nechavam na zaver....jediny co udelaly spatne je to ze neudelaly tu pasaz se zabitim mary celou jako ukazku....vsak ste ji zkolili jako krakena...a pred bojem s ni je videt jak se sotva plahoci po zemi...to je chcete dodelavat jeste dalsi tri hodky?!...kdyby udelaly ukazku jak k ni jenom hrdina prijde a bodne tak by to vyslo tak nejak nastejno...akorat by si usetrily ty keci od fanousku o spatnym konci (pravda...daleko vic rumu sem vychlastal na ostrove s crowem)...ted nezbyva nez jen cekat na risen 3
Bizarre
Nováček

Příspěvekod McMatejovsky » ned 06. kvě 2012 11:07:45 » Re: (SPOILER) Konec
asi si nepochopil, ze tam nejde o jen o ten boj, kterej je uz tak spatnej a finalovej boj naprosto trapnej.... já nevím jestli to třeba nevidíš, nebo sis toho jen nevšiml, ale po dohraní Risen 2 člověk ví stejně jako na začátku hry... jen už je to prostě konec...
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 06. kvě 2012 12:01:50 » Re: (SPOILER) Konec
hlavně já tu hru prošel opravdu důsledně se vším, všechny dialogy jsem četl, splnil všechny úkoly atd. Tedy o důslednosti nemůže být řeč. Mě osobně hlavně vadí, jak zprimitivnili děj. Nestačilo jim udělat promitivní hru, museli jí dát i naprosto primitivní obsah. + absolutně si nepohráli se vším, co hra obsahuje, nehráli si s dteaily a drobnostmi, nepromýšleli jak hlavní obsah, tak ty věci vedlejší, tak drobnosti a bylo jim naprosto fuk, co na to hráč. To je největší kontrast mezi třeba gothicem1-2 a risen2.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod LP3W7 » ned 06. kvě 2012 17:53:48 » Re: (SPOILER) Konec
Tak jsem to ted taky dohral ...

Necelych 38 hod herniho casu a to jsem prolezl opravdu snad vse, co se dalo. Kdyz jsem to zacal hrat, tak jsem myslel, ze to hned vypnu a odinstaluju :D No mozna skoda, ze jsem to neudelal ...

Nakonec me to trochu bavilo, ale tohle neni uz skoro vubec Gothic a ani Risen. Risen 1 me bavil a celkem hodne a radoval jsem se, ze je tu nova znacka. Ale co s tim provedli? Hnus ...

Soubojovy system? To je snad jeste horsi nez v G3, tam je aspon vydrz, ale tady si muzete klikat do aleluja ...
Celkove je ta hra proste nedotazena, jak pise El Kamil v recenzi.
A kam zmizeli dovednostni body? Platit za perky jen zlatem? Ach jo ...

Akorat jsem cumel s otevrenou pusou, kdyz jsem videl ty plaze atd., ale casem to omrzi a je to porad to stejne.

No muj zaver je, ze tahle hra se mi teda moc nelibi a doufam, ze to daji fanousci PB jasne najevo a ze PB treba radsi udelaj dalsi Gothic.

A konec? Pche ... cekal jsem dost tezky souboj, ale Mara byla zachvili mrtva a ani se me nedotkla ...

Opravdu Risen 2 se nepovedl ...
Gothic ? Nejlepsi RPG :)
LP3W7
Uživatel

Příspěvekod Lovec-mag » ned 06. kvě 2012 21:29:53 » Re: (SPOILER) Konec
LP3W7 píše:Akorat jsem cumel s otevrenou pusou, kdyz jsem videl ty plaze atd., ale casem to omrzi a je to porad to stejne.

Tohle mě právě štve, že všechny ostrovy vypadají stejně. Teda já chápu, že se to odehrává polohou v "karibiku" nebo co a tudíž nemůže být jeden ostrov zarostlý palmami, druhý nemůže vypadat jako Šumava a na třetím nemůže sněžit. Ale stejně by mohli vypadat trochu odlišně (ne třeba všechny, ale hergot mohli).
Jen když se přestanete bát smrti, nebojíte se žít!
Ten, kdo překoval meče na pluhy, bude orat pro toho, kdo tak neučinil.
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c&feature=related
Lovec-mag
Uživatel

Příspěvekod Brouzi » pon 07. kvě 2012 0:31:13 » Re: (SPOILER) Konec
Tak na túto hru môžem povedať iba jedno: veľké sklamanie. :evil: Hra má veľký potenciál, ktorý PB vôbec ale vôbec nevyužili. Prepána, však tam by sa dalo toľko toho urobiť a vylepšiť!!! Proste je to odfláknutá hra. Také hry, ako boli G1, G2+addon a aj Risen, už asi bohužiaľ nevyjdú :cry: Jediné "slušné" RPG za posledné roky, ktoré som hral, je Skyrim. A aj zaklínač sa dá. Inak úplne nič !!! Nech idú dpc s takými hrami, nech si takéto hry vyrábajú amíci pre ich faganov. Som hrozne sklamaný a smutný, že opäť sa skazilo meno dobrej hry. :x
Brouzi
Uživatel

Příspěvekod LP3W7 » pon 07. kvě 2012 7:53:20 » Re: (SPOILER) Konec
Lovec-mag: Tak tak ...

Kdyz jsem zacal hru na Caldere a videl to mesto v plamenech a vsecko sedy, tak to bylo na me az moc takovy pesimisticky.
Pak jsem prijel na ten druhy ostrov, myslim na Tacariguu a vylezl jsem z lodi a krasnej den a ty plaze a palmy a vsecko pripadal jsem si jak na dovoleny :D Proste jsem se jen toulal po ostrove a :-o :D

Jenze pak me to omrzelo, protoze dalsi ostrov vypadal podobne a dalsi taky ...

Jasne taky nevim, jak moc to odlisit, ale alespon trochu by to snad slo.
Gothic ? Nejlepsi RPG :)
LP3W7
Uživatel

Předchozí