Menu

(SPOILER) Konec

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod ONDRAxSEDY » stř 02. kvě 2012 22:42:57 » (SPOILER) Konec
Čau lidi, tak jsem právě dohrál tak dlouho očekávaný Risen 2 a z konce jsem opravdu nemohl. To byl opravdu konec? Nic horšího jsem fakt ani nemohl čekat! Čekal jsem nějakej epickej závěrečnej boj, ale dočkal jsem se malého fightu s trapnou Marou. Rozhodně jsem čekal, že se objeví plno titánů po jedničce, hold jsem se nedočkal žádného. :( Hodně velké zklamání z konce. :(

A jaké jsou vaše dojmy? Jste na tom stejně jako já?
....a proto je Barcelona nejlepší! :D
ONDRAxSEDY
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 03. kvě 2012 0:14:44 » Re: (SPOILER) Konec
já to dohrál právě teď a ještě teď jsem v "šoku" z toho nečekaného závěru :). Celá ta hra je hodně trapná ve všech činnostech, které tam člověk dělá a prakticky nic v ní nemá smysl, nicméně co se příběhu týče, tak to je opravdový vrchol. Sice je to pořád lepší, než arcania, ale ne o moc, řekl bych, že lepší je to jen proto, že to jakýsi náznak děje a příběhu má na začátku/ve středu, na rozdíl od arcanie, ta neměla žádný příběh. V risen 2 se to zvrhlo v příběh = 0 až v určité fázi.

Co se týče závěrečného boje, ta obluda, která ve hře neměla absolutně žádný smysl, nebyla nijak vysvětlená, kde se vzala, co tam dělá, proč tam je, prostě nic, tak ta padla na 4 dvoj-rány mušketou. Myslím, že si asi v určité fázi přivolávala na pomoc ty malé potvůrky s lampičkou, ale nestihla to, chcípla dřív, než se objevili a pak v závěrečné animaci nám na to posvítili :).

Ale jako celkově strašné, celá ta hra. To je zase jedna z těch her, kde se člověk po dohrátí cítí jako naprostý idiot, že to vůbec hrál.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod McMatejovsky » čtv 03. kvě 2012 7:50:21 » Re: (SPOILER) Konec
já si myslím, že konec je ještě horší než arcanie... tam totiž ti bossové aspon meli nejaka kouzla a chvili trvalo je udolat :D
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod ONDRAxSEDY » čtv 03. kvě 2012 10:57:58 » Re: (SPOILER) Konec
Příběh se rovíjel opravdu dobře, smrd Steelbearda byla nečekaná, ale pak to šlo jen od 10 k 5. Závěrečnej boj byl tak traplnej, že jsem ji taky zabil na několik ran mušketou, nic víc. Byla slabá, na konci Arcanie jsem se zapotil víc než tady... :(
ONDRAxSEDY
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 03. kvě 2012 13:15:56 » Re: (SPOILER) Konec
ONDRAxSEDY píše:Příběh se rovíjel opravdu dobře, smrd Steelbearda byla nečekaná, ale pak to šlo jen od 10 k 5. Závěrečnej boj byl tak traplnej, že jsem ji taky zabil na několik ran mušketou, nic víc. Byla slabá, na konci Arcanie jsem se zapotil víc než tady... :(

Smrt Steelbearda byla třetí nejtrapnější část celé hry. Tadle animace se smrtí byla velice ponižující a dost dobře nechápu, jak se k tomu PB mohlo snížit. Nicméně závěrečný boj a likvidace děl to překonaly. Do žebříčku TOP10 nejtrapnějších momentů Risen2 by se dali zařadit i jiné věci. Jako například příchod do Chrámu ohně, a podobně. Možná by stálo za to udělat o tom samostatný topic.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod ONDRAxSEDY » čtv 03. kvě 2012 13:56:05 » Re: (SPOILER) Konec
Ano, to je sice pravda, že ta animace byla trapná, ale já to myslím z hlediska příběhu a ne z hlediska provedení. Já myslel to, že jsem byl opravdu překvapen, že jedna z hlavních postav umřela takřka na začátku.

Jinak ještě doplním, že tak, jak mě bavil první ostrov (opravdu ano!), tak jsem si říkal: No tyjo, jestli takhle bude zbytek , tak nemám co řešit, tak jsem byl nakonec hluboce zklamán, zvlášť trapným DLC Ostrov pokladů (herní doba -> 1 hodina...při úplném prohledávání) a trapným Ostrovem mrtvých, který bylo ve stylu -> pokecej s domorodcem...prohledek trapně malej "labyrint", poté ho prohledej znova a promluv se Steelbeardem. To stačilo, aby tam byl jenom ten Steelbeard a bylo by hotovo. Prostě některé části mě naprosto zklamaly.

Zase na druhou stranu, jsem byl spokojenej jednak s již dříve jmenovaným prvním ostrovem, ale taky s Antiguou, které mě opravdu bavili, jinak zbytek ostrovů a pevniny stál za zlámanou grešli.
ONDRAxSEDY
Uživatel

Příspěvekod Lovec-mag » čtv 03. kvě 2012 16:39:59 » Re: (SPOILER) Konec
Tak jsem to zrovna dohrál a už nemám sílu vypisovat zápory - bylo by toho asi na celé vlákno, jak říká Milhaus :???:
Boj s Marou byla naprostá trapárna - z mojí dvouhlavňový muškety stačilo vždycky vypálit, popoběhnout pár kroků a takhle to zopáknout cca čtyřikrát a hotovo... :shock: asi to mělo být tak, že je zesláblá po mém boji s krakenem, ale stejně - když ji celou hru vychvalují, jaká je to bohyně, prakticky a princezna temnot a já nevím co ještě.

Jako plus bych dodal, že miluju gnómy! :lol:
Jen když se přestanete bát smrti, nebojíte se žít!
Ten, kdo překoval meče na pluhy, bude orat pro toho, kdo tak neučinil.
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c&feature=related
Lovec-mag
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » čtv 03. kvě 2012 16:57:25 » Re: (SPOILER) Konec
Celkově si myslím, že je vidět odliv těch "kvalitních" lidí z PB. Koneckonců Mike Hoge je už jediný ze čtyř zakladatelů PB, který tam ještě zůstal. A třeba takový Ralf Marczinczik, který dělal návrhy (nejen) monster v prvním Risen a který na Risen 2 už nedělal, tak ten je opravdu znát, protože design (nejen) monster stojí za starou bačkoru. Kai Rosenkranz, který dělal muziku a vůbec zvukové efekty, je taky fuč. To jsou všechno drobnosti, které se postupně nabalují a které spolu v kombinaci s přerodem fungování studia od nadšených borců, co hledali vydavatele pro svou hru (Gothic 1, ze kterého těžil Gothic 2), po "zaměstnance", kteří hledají hru pro svého vydavatele a snahou prosadit se v USA jsou prostě cesta do pekel. Respektive cesta mezi tuny nezajímavých RPG rubaček.

Popravdě od doby, co jsem Risen 2 dohrál, tak dva týdny zpátky, nemám vůbec sílu si to zahrát znovu. Během hraní mě to docela bavilo, ale když jsem to rozjel po druhé (za inkvizici), tak jsem jen odklikával dialogy, nic moc jsem neprocházel, prostě žádná zábava. V pondělí jsem si koupil za deset babek Might and Magic VI a za ty dvě stovky mi ta patnáct let stará hra nabízí nesčetně více zábavy než většina dnešních rychlokvašek. Tolik nápadů a originálních úkolů, hádanek, schopností vývoje postav... to je prostě unikát všech počítačových dob a skutečně nerozumím tomu, proč dneska někdo nezainvestuje do nějaké takové hry, nepřidá k tomu editor map, módů čehokoli... postupně ať si klidně vydá nějaká dlc atp. Doufám, že se prostě jednou objeví někdo, kdo se tohoto nebude bát (v jakémkoli herním žánru) a prostě zase začnou vycházet hry, u kterých se dbá na obsah a ne na vypiplanou grafiku a všelijaké kraviny, které dnešní desetiletí haranti považujou za "cool"... :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod McMatejovsky » čtv 03. kvě 2012 17:19:35 » Re: (SPOILER) Konec
No Milhaus docela všechno dobře vystihuje a bez komentáře je Risen 2 prakticky úplně stupidní ve všech ohledech. Sice je tam pár zajímavých věcí, těm ale konkurují zklamání. vždy máš pocit, že se stane něco zajímavého, tak se těšíš a skončí to úplně trapně. Mara a závěr hry jsou jen třešničkou na dortu, díky čemuž jsem Piraně nadobro odepsal.

Co se týká toho co říkáš Kamile, tak máš pravdu. Jen bych snad dodal, že se to možná už ani nezmění :D Takovej Zaklínač je například velice slušnej titul... sice to asi není úplně vyloženě rpg ale pořád to je rpg a můžeš se u toho pobavit. Navíc je vidět, že se tam opravdu snažili... Lidi ještě baví TES, jehož nejsem fandou, ale ani jsem to nehrál. Nelíbí se mi tam to zpracování... Teď ještě uvidíme jak dopadne Diablo... snad to nebude propadák... jinak už nevím co budu po nocích hrát :D
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod ONDRAxSEDY » čtv 03. kvě 2012 17:41:48 » Re: (SPOILER) Konec
El Kamil píše:Kai Rosenkranz, který dělal muziku a vůbec zvukové efekty, je taky fuč

Zde musím s tebou nesouhlasit, hudba u R2 byla prostě parádní. To je opravdu něco, co se překonalo od všech her od Pyranha Bytes. Opravdu jsem aji plánoval, že bych si někde pořídil to soundtrackové cd, prostě hudba byla fakt mazec. :)

McMatejovsky píše: Mara a závěr hry jsou jen třešničkou na dortu, díky čemuž jsem Piraně nadobro odepsal.

Já bych nebyl tak hr, ony Piraně určitě ještě něco vydají a já se na to budu znovu těšit, takže je já takhle rozhodně neodepisuju. ;)

Jinak ještě jsem se chtěl taky zmínit třeba k těm hádankám. Ty zde opravdu chyběli. Když už mě přišli v Risen 1 tak trapně lehký (v chrámech atd.), tak zde bych je rozhodně uvítal. Pak mi zde hodně chyběli úkoly, se kterými jsem si někdy fakt nevěděl rady (G2 třeba), to byla prostě doba, kdy jsem se opravdu musel sem nebo někam jinam podívat na návod, protože jsem netušil jak na to. Prostě zklamání a zklamání. :(
ONDRAxSEDY
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 03. kvě 2012 18:04:20 » Re: (SPOILER) Konec
El Kamil píše:V pondělí jsem si koupil za deset babek Might and Magic VI a za ty dvě stovky mi ta patnáct let stará hra nabízí nesčetně více zábavy než většina dnešních rychlokvašek. Tolik nápadů a originálních úkolů, hádanek, schopností vývoje postav... to je prostě unikát všech počítačových dob a skutečně nerozumím tomu, proč dneska někdo nezainvestuje do nějaké takové hry, nepřidá k tomu editor map, módů čehokoli...

Zkus si zahrát Planescape Torment, nebo fallout1/fallout2. To jsu hry, které RPG posunuli o proti sérii MM i v dialogách a považuji je za vrchol RPG her. MM6-7-8 a Gothic1-2 jsou někde na pokraji toho vrcholu.

Ale mě osobně neskutečně překvapuje, že se PB snížili na něco takového. Jako chápal bych snahu o prodej hry a komerci, ale že se úplně vyprdnou na svůj styl a na tu takovou promyšlenost, či prostě ty drobnosti všude ve hře, to opravdu nechápu. Ale je pravda, že ti lidé, co tam nyní pracují, mají s gothicem společné jen jméno a značku. Doufejme, že PB už nikdy nebudou dělat gothic, protože to by tu značku vyřídili ještě víc, než arcania.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod McMatejovsky » čtv 03. kvě 2012 18:59:36 » Re: (SPOILER) Konec
ONDRAxSEDY píše:Zde musím s tebou nesouhlasit, hudba u R2 byla prostě parádní. To je opravdu něco, co se překonalo od všech her od Pyranha Bytes. Opravdu jsem aji plánoval, že bych si někde pořídil to soundtrackové cd, prostě hudba byla fakt mazec. :)

Ne nebyl to vrchol hudby od Piraní... V gothic 1 byla ta hlavní skladba úžasná a to i V Gothic 2... v datadisku G2 mě pak nejvíc zaujala ta skladba v chrámu kde se konalo finálový boj s Ravenem. Úžasná hudba ale byla V gothic 3... to byl jeden z jeho mála kladů...
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » čtv 03. kvě 2012 19:45:11 » Re: (SPOILER) Konec
ONDRAxSEDY píše:Zde musím s tebou nesouhlasit, hudba u R2 byla prostě parádní. To je opravdu něco, co se překonalo od všech her od Pyranha Bytes. Opravdu jsem aji plánoval, že bych si někde pořídil to soundtrackové cd, prostě hudba byla fakt mazec. :)

Já netvrdím, že hudba v Risen 2 je špatná, naopak, myslím, že je dobrá. To byla spíš jen poznámka, že lidi, kteří se zasloužili o vzestup té firmy, prostě odcházejí a jde to poznat. Zrovna u hudby to ale tak znát není, to máš pravdu.

McMatejovsky píše:Co se týká toho co říkáš Kamile, tak máš pravdu. Jen bych snad dodal, že se to možná už ani nezmění :D Takovej Zaklínač je například velice slušnej titul... sice to asi není úplně vyloženě rpg ale pořád to je rpg a můžeš se u toho pobavit. Navíc je vidět, že se tam opravdu snažili... Lidi ještě baví TES, jehož nejsem fandou, ale ani jsem to nehrál. Nelíbí se mi tam to zpracování... Teď ještě uvidíme jak dopadne Diablo... snad to nebude propadák... jinak už nevím co budu po nocích hrát :D

Já nedokážu posoudit, jak moc třeba Skyrim "zkomerčněl" oproti předchozím dílům série. Nejsem žádný fanoušek, hrál jsem kdysi pár (desítek) hodin Morrowind... Přesto je Skyrim v dnešní době tak trochu jedinečnou hrou, která hráčům nabízí obrovské možnosti, jak ji hrát. To se dneska jen tak nevidí. Většinou to jsou jednorázovky, které člověk nainstaluje, za chvilku dohraje a jede na další. Těžko říct, jestli je to to, co většina hráčů skutečně chtějí, nebo je to marketingový tah výrobců, aby vyrejžovali co nejvíc peněz na co nejvíc titulech. Takže Skyrim je takový malý poklad dneska, který se tak trochu vymyká. Člověk si pak opravdu rozmyslí, jestli vrazí tisícovku do Skyrimu, který mu nabízí sto a víc hodin zábavy, nebo do Arcanie, která nabídne dvacet hodin stupidní rubačky.

Upřímně mě překvapilo, když se můj kontakt z Cenegy zlobil, že recenzenti Risen 2 si stěžují na krátkou dobu hraní, že podle něj je dnes průměr 15 hodin, takže 30 je víc než dost. No jo, jenže ne pro RPG, kde si za 30 hodin sotva vyvinete postavu. Pak je konec a člověk si toho hrdinství ani nemůže moc užít :).
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod ONDRAxSEDY » čtv 03. kvě 2012 19:53:44 » Re: (SPOILER) Konec
Mě třeba Skyrim vůbec nebavil....
ONDRAxSEDY
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 03. kvě 2012 19:56:19 » Re: (SPOILER) Konec
Tak já myslím, že ono ani nejde o počet hodin, jak dlouho člověk hru hraje, ale spíše o to, co v té době dělá. Správně by se RPG hra ani neměla dát počítat na čas - tj jak dlouho jí hraješ, protože by měla poskytovat takovou volnost a možnosti,aby to bylo jen na hráči, co bude dělat a jak moc bude spěchat. Například gothic2a si mohl hrát 5 hodin a dohrát, ale taky si jej mohl hrát 60 hodin a být v polovině a to je pořád malý svět. Skyrim je trochu extrém. Ale já nemyslím, že Skyrim a TES obecně je příliš dobrá hra. Podle mě to postrádá hodně věcí. Ona sice hrozně moc věcí obsahuje, ale současně většina nemá moc smysl. Nakonec je to steretypní a nudné, protože je to pořád dokola to stejné. Nicméně je to správný směr, jak by měly RPG hry být dělány. Mě se třeba v poslední době libil fallout new vegas, to je něco mezi skyrimem a třeba zaklínačem.

U her jako je arcania, nebo risen2 se ale dá čas opravdu měřit. Je jasně dané, jak dlouho budeš dělat co, jelikož tam jednoduše nemůžeš dělat nic jiného. Tedy tam nejsou žádné možnosti, než tupě jít tam, kam tě hra vede. Ale zastavit se a dělat jen tak něco, to nemá smysl - není k tomu důvod. Stejně tak je to u toho zaklínače, tedy arcania, risen2 i zaklínač2 jsou typově hodně podobné hry. Zaklínač byl ale o něco lepší v tom, jak byl udělaný (ačkoliv mě se takto udělané hry příliš nelíbí a mám raději hry s otevřeným světem stylu risen/gothic nebo i tes). Ale jeprostě hodně vidět, jestli si autoři dají záležet, nebo to odfláknou, nebo na to možná vůbec nemají. (v pořadí: zaklínač2/risen2/arcania). Tedy risen2 jednoduše odflákli.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Další