Menu

První dojmy

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod sleeper » sob 06. dub 2013 23:10:10 » Re: První dojmy
Tak hrám Risen 2 aj ja a tu sú moje dojmy:

Tak som bol na Caldere, Tacarigue, Mečovom pobreží, Antigue(moja najoblúbenšia lokácia). Hra ma chytila(hrám za inkvizíciu, voodoo som neskúsil) , ale na Risen či Gothicy nemá(tie ma chytili viac, bavili, vžil som sa do nich). Keby som mal hru ohodnotiť na stupnici od 0 po 10, tak jej dám 7,5 až 8 bodov. Hra ma nechytila tak ako R1 či Gothicy, čo je škoda :sad:
Pripisujem to hlavne malému množstvu vedlajších úloh, problémov, postáv(Mud, týpek čo mu v G1 urobili druhé dvere do domu, kopáči čo hrdinu napadli pri starom tábore v G1...). Mám rád tiež miesta, mŕtvoly, o ktorých sa nikto nezmieni alebo len pár slovami, sú také tajomné (opustené veže, veci a mŕtvoly v jaskyniach - G1 - či lúpežník čo býval v dome pri pláži v R1). Naopak musím pochváliť hudbu, svet, lokácie, streľné zbrane, súbojové systémy(vadí mi však , že meče pri boji zanechávajú šmuhy, podľa mňa to nevyzerá dobre), zlodejstvo...
Určite by som však neprirovnával R2 k Arcánií. Sú si podobné, ale v Arcánií úplne pokazili príbeh, bola lineárna a jednoduchá(keby nemala v názve Gothic 4, bola by to dobrá oddychovka, takto je to hnus).
Vadí mi veľmi rýchly postup príbehom. R1 mal oveľa menší svet, pritom mi však hra zabrala oveľa viac času a viac som sa do nej vžil. Na začiatku Risenu, Gothicu, Gothicu 2 bol človek nula vhodená do neznámeho sveta, v R2 žial nie... Vadia mi aj minihry. Pirane, kašlite na minihry a radšej urobte záživnjší príbeh! Sklamali ma frakcie! Jeden zo zakladateľov PB v rozhovore o vzniku Gothica(na Gothicz.net) hovoril, že nechceli, aby sa hráč pridal k frakcí preto, že chcel byť bojovníkom a nie mágom. To porušili v G2 aj v Risene, ale to by až tak nevadilo. Keď som sa pridal k banditom, bol som s nimi celú hru. A dostal som ich oblečenie. Alebo s inkvizíciou. V R2? Som s nimi na chvíľu a je to oničom...
Tiež mi vadí len jeden, ajkeď podarený model lode či opakovanie domov a tvárí...

Takže - hra sa mi páči, ale mohla byť lepšia. Ak ju mám hodnotiť všeobecne, dávam 8/10 bodov. Ak ako Risen 2, hru od PB, dávam 7,5/10. Máju na viac.

Klady:
+ streľné zbrane
+ svet
+ grafika
+ atmosféra
+ hudba
+ odkazy na prvý diel
+ vzhľad hrdinu
+ piráti
+ vtipné hlášky, dialógy
+ súbojový systém
+ zlodejstvo, špinavé triky, opica
+ príšery (zvlášť "ohnivákov" - ohnivé vtáky - a termity mám rád)
+ otváranie zámkov
+ lode(vyzerajú dobre)

Mínusy:
- málo vedlajších úloh, postáv
- absencia mágie
- príliš rýchly postup hrou
- frakcie (nie samotné frakcie, ale veci okolo nich, viz. komentár hore)
- do hry som sa nevžil tak ako do prvého dielu, do Gothicov
- nemožnosť sadať si na stoličky, interakcií
- absencia plávania, ponárania
- príliš veľká zmena oproti prvému dielu (hrdina, prostredie)
- málo modelov tvárí(opakovanie)
- málo modelov domov(opakovanie)
- minihry
- DLC
- lode(vyzerajú všetky rovnako)
sleeper
Uživatel

Předchozí