Menu

První dojmy

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod El Kamil » pát 27. dub 2012 19:28:52 » První dojmy
Sem můžete psát se ucelenější první dojmy.

Topik slouží jako přehled dojmů pro všechny, tak se tu prosím vyvarujte diskuze mezi sebou.
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Milhaus » pát 27. dub 2012 20:35:35 » Re: První dojmy
Zatím jsem dokončil první ostrov, ten jeden vedlejší úkol na něm a zkusil pár bojů a dialogů. Mé ucelené dojmy z této pasáže by se dali shrnout asi do jednoho slova: nuda.

Zatím mě to opravdu nebaví, nejvíce času jsem asi strávil snahou o poražení toho jednoho vojáka a bojem s "bojovým systémem". Nevím proč, ale hrdina pravidelně vystřelí, nebo zaútočí směrem od nepřítele, ačkoliv je otočený na něj. Asi to bude tím skvělým ovládáním a kamerou, která nefunguje, protože jinak těžko říct. Boj tak trval s tím vojákem poměrně dlouho (ten vítězný), jelikož dlouho trvalo, než jsem jej umlátil/ustřílel. Nicméně čekal jsem tedy více "slávy" za jeho poražení a stejně tak jsem čekal i něco víc, než tu debilní větu, co prohodil. Naprostá ztráta času s ním bojovat.

Uvidíme, jak to bude probíhat na tom druhém ostrově.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod kokky » pát 27. dub 2012 20:45:44 » Re: První dojmy
Na tom prvním ostrově je nějaký vedlejší úkol? Hra na mě zatím působí nemastně, neslaně. Jsem teď na tom druhém ostrově, tak uvidíme...Zatím mě nejvíce pobavilo,
SPOILER:
Kliknutím odkryjete skrytý text
že jsem donutil Patty pracovat v kuchyni.. :wink:
Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.
kokky
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pát 27. dub 2012 20:50:18 » Re: První dojmy
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod bohemiakritik » sob 28. dub 2012 13:22:07 » Re: První dojmy
Jsem zatím v půlce ostrova Tacarigua a Risen 2 na mě udělal mnohem větší dojem než jeho první díl. Je to stále ten klasický GOTHIC styl plus nějaké ty novinky jako špinavé triky střelné zbraně a piráti v hlavní roli. Když jsem poprvé slyšel, že v Risen 2 budou pušky myslel jsem si že piraně zešílely. Uvidíme jaké to bude. Zatím jsem si žádnou pušku nekoupil. Příroda na prvním ostrově je úchvatná. Vidím, že si s tím piraně dobře pohráli. Zatím na mě RISEN 2 působí dobře. Jaké budou další ostrovy nevím, ale myslím si, že budou stejné možná i lepší. Akorát ten souboj mohli lépe udělat. Bohužel žádná hra není ve všem dokonalá.
Děkuji za pozornost Váš bohemiakritik
kritik her :)
bohemiakritik
Nováček

Příspěvekod Milhaus » sob 28. dub 2012 19:05:51 » Re: První dojmy
Tak jsem se stal pirátem a prošel kompletně celý druhý ostrov se vším všudy (neotevřel jsem některé truhle, mi chybělo zlodějství). Můj dojem je o trošku lepší, než po prvním ostrově, to se asi dalo čekat, no. Hlavně úkoly jsou o trochu na tom lépe, to je asi jediný rozdíl. Tedy ty úkoly tu především jsou, sice jsou většinou hodně primitivní, ale alespoň něco.

Celkově z té hry mám pocit, že PB úplně rezignovali na to, co jejich hry zdobilo nejvíc a to sice smysl pro detail a drobnosti. Nějak mě všechno připadá zatím hodně hloupě, nedotaženě a nedomyšleně. Nestálo jim za to si s tím pohrát a opravdu promyslet a dodělat a udělat, tak jako to bylo dříve. Což je dost cítit prakticky na každém kroku.

Co se týče bojů, již jsem víceméně skoro úplně přešel na používání pušek a zbraně na blízko používám jen, když chci šetřit náboje. S puškou se dá zabít snadněji opravdu všechno. Nejvíce rozvíjím lstivost, pušky a věci s tím spojené. Systém rozvoje hrdiny se mi příliš tedy nezdá, ale alespoň má člověk dojem, že se něco děje a někam to směruje. I peníze jsou docela problém a není jich zrovna nazbyt, zatím, takže se mnoho perků nedá naučit včas a alespoň o tomto člověk musí přemýšlet, co se kdy a proč naučit.

Co se týče příběhu, ten je zatím velmi slabou stránkou hry, ale asi by se nyní měl konečně trochu více rozjet, na tom třetím ostrově.

Zatím celkově z té hry mám spíše špatné pocity, ale alespoň některé části jsou zábavné. Gothic a Risen mi to nepřipomíná naprosto v ničem, spíše tu arcanii v některých věcech.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Casper » ned 29. dub 2012 17:21:54 » Re: První dojmy
Ač to píšu nerad,první dojem je nuda. Pomalé rozjezdy tu sice byli vždy, už od dob kolonie,ale když se to stále opakuje i v novém Risen 2 je to až otravné. Asi to nejde moc srovnávat,ale když vemu třeba zaklínače 2 a jeho úvod. Každou chvíli nějaký zvrat v příběhu,spousta akce,zábavné,filmové dialogy,tak tohle je opravdu slabý čaj. Jinak se mi zdá že je tam až moc bojových možností a vedlejších dovedností. Polovina z nich bude stejně jenom vata,kterou hráč zlepšovat nebude. Třeba když většina nepřátel padne na tři výtřely s pistole,tak nevím, jaký význam bude mít dovednost magie. Dál mi není jasné proč vynechali podstatnou část příběhu. Kdy přišel hrdina o oko? Jak se dali s Patty dohromady? Kde je ostrov faranga? Jestli se to dá zjistit z jiných zdrojů nebo herního manujálu tak se omlouvám. Mám verzi z internetu a jak to vypadá asi u ní i zůstanu. Později možná změním názor,ale teď bych dal 6/10.

EDIT Takže názor sem nezměnil. Po dohrání bych to hodnocení upravil až na 5/10. Hra ničím nepřekvapí,neohromí,absolutně žádné wtf momenty,stačilo by jen ždibec emocí,prostě nic. Nejlíp to lze popsat asi jako velké čekání na něco,co nepřijde. Z "velkolepého" finálního boje s krakenem alias marou si pamatuju jenom to, že jsem ji pořád zíral na prsa. Všechno ostatní vyšumí okamžitě poté, co vám Patty na konci "velkolepé cesty" řekne DÍKY!
Naposledy upravil Casper dne pát 22. čer 2012 16:48:42, celkově upraveno 3
Obrázek
Casper
Uživatel

Příspěvekod Starpilgrim » pon 30. dub 2012 0:23:05 » Re: První dojmy
Na nejvyší optížnost téměř nehratelné. Zabije vás i obyčejný kanec. Ovládaní stojí za prd.
Moje PC
Základní deska: Asus ROG Rampage V Extreme/USB 3.1, CPU: Intel Core i7-6950X 3.0 GHZ, Chladič: Noctua NH-D15, GPU: MSI DeForce GTX 1080, Disc: SSD Samsung 950 Pro 512GB (systémový), Disc Seagate 3TB na hry, Skříň CoolerMaster HAF 912, Monitor: Acer Predator XB271HK 27".
Starpilgrim
Uživatel

Příspěvekod tomikzlesa » pon 30. dub 2012 7:28:03 » Re: První dojmy
První dojem rozporuplný...Sice z toho cítím Gothic, tu atmosféru, prozkoumávání každýho rohu, šílenou radost mám z každý kostřičky u který něco leží :lol: . Ale nechci tu vypisovat klady ani zápory, každá má mouchy, ale co mě nejvíc štve...

1. boj s příšerami...klik klik klik, diablo hadr
2. fyzika...procházení padlými stromy, Patty se občas po kolena propadne do šutru, skoro žádná reakce okolních předmětů
3. jaksi nefugující AA vyhlazování, ale to je asi to nejmenší
4. nemožnost plavat
5. nevím jestli to je hrou či PC, ale v dálce mi problikávájí předměty, jako rychle mizejí a objevují se
6. velikost měnící vegetace

pokud tohle nějak dokážu ignorovat hru si budu dost užívat 8-)
Naposledy upravil tomikzlesa dne pon 30. dub 2012 17:23:49, celkově upraveno 1
tomikzlesa
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 30. dub 2012 7:54:06 » Re: První dojmy
Takže jsem dojel 3 ostrov/pobřeží. Moje dojmy z této části se drží v podstatě na tom stejném, jako po části druhé. Úkolů je zde více, hrál jsem to tak, abych splnil všechno v obou táborech (inkvizice/domorodci) až do konečného rozhodnutí. Pak jsem se přidal k inkvizici. Musím říct, že domorodci jsou docela sympatičtí, inkvizice (a vůbec běloši) naopak velice nesympatičí (naprosto všichni).

Svět na mě působí stejně, jako ten, co byl v Arcanii. Tedy koridory, kam člověk může jít a kam nemůže jít, které se snažili autoři zakrýt, jak mohli, ale marně. Dokonce ani šplhat nejde kdekoliv, kde hráč chce, ale jen na dopředu daných místech, které jsou navíc hodně snadno rozeznatelné. Tedy v tomto ohledu si to s arcanií moc nezadá. Je ale pravda, že svět je přece jen o něco plnější a smysluplnější jako celek a v tomto ta hra arcanii poráží. Ta třetí část je navíc i poměrně velká (řekl bych, že zatím největší ostrov) a trvalo mi docela dlouho, než jsem celý ostrov prošel.

Úkoly, hlavně ty hlavní, pak dokazují, jak neskutečně tupá hra to je. Když pominu všechny ty drobnosti, se kterými se autoři příliš nepárali a které dělali jejich hry takovými, jakými byly tak tady jde už opravdu rozum stát, u některých věcí. Ono obecně systémy, které ve hře "funguji" jsou hodně podivné. Například páčení zámků musela opravdu vymyslet asi kapacita a proseděli u toho hodiny a hodiny, aby to vymysleli. Totéž kapsaření. atd atd. Celkově z miniher je dobrá snad jen střelba, ta mi dala nejvíce zabrat, abych vyhrál ty soutěže, které ve hře jsou. (už na druhém a pak na čtvrtém ostrově). Tedy na to, že tu hru zřejmě dělali tupci bez mozku jsem si již zvykl (jakš takš, ač je velmi smutné, že to dělali PB), nicméně závěr třetího ostrova mě dorazil tím, jak byli udělány úkoly a hlavní děj. Začalo to už bojem s "obávaným pirátem" v chrámu. Ty zdejší animace, kde mí spojenci je všechny pozabíjeli a já následně "bojoval" s jejich šéfem, který padl na třetí ranu brokovnicí, působili neskutečně směšně. Následoval boj s titánem, kde jsem si říkal, že to už dosáhlo maxima tuposti a že horší už to být nemmůže a že teď už půjde hra dějově nahoru. Jenže omyl. Ta následná srdcervoucí animace, jak kapitán Ocelovous umřel a jak je z toho Patty nešťastná, to bylo opravdu ponižující a nechápu, jak toto mohli PB vyprodukovat. Pořád to ale nebylo nic, co následovalo potom při úkolu se zničením děl ve městě. Ten úkol jsem nepochopil. Bývalo dobrým zvykem, že jeden úkol šel řešit mnoha způsoby. Zde neexistuje žádné řešení. Jediná možnost je tam naběhnout, zničit jedno dělo a zdrhnout. Jakmile byl hrdina dostatečně daleko a vojáci jej přestali pronásledovat, mohli se zase v klidu vrátit do města a znovu. Bojovat zde nemělo smysl, jelikož NPC postavy není možné zabít a člověk by s nimi musel bojovat 3x. Navíc po hrdinovi jde celé město (tedy všichni, kteří jej vidí, a ti přivolají další). Naprosto k smíchu pak je, že vojáci a zdejší postavy přežijí několik zásahů brokovnicí do hlavy a jsou omráčení (a neexistuje způsob, jak je zabít), zatímco ony hrdinu zabíjí na 3 rány mušketou (a to definitivně zabijí). Tenhle úkol byl zatím vrchol tuposti této hry (a ta hra působí celkově hodně tupě).

Jinak ale mě to vcelku bavilo. Je pravda, že boj v této hře nemusel být vůbec, jelikož to je zbytečné a zbytečně to zdržuje. Zábavné to příliš není a to i za předpokladu, že člověk střílí. Na druhou stranu to mohlo dopadnout i hůř. Kdybych bojoval na blízko mečem, pravděpodobně bych v tuto chvíli tu hru už nehrál, jelikož to je ta horší varianta.

Brokovnice jsou pak překvapivě velmi účinné zbraně. Sice nevím, jestli autoři někdy viděli brokovnici, ale to, co je ve hře, je spíše dělo, než brokovnice. Rozhodně se mi zdá, že je to účinější, než muškety, tedy zatím. Ale já tedy mám obě ty zbraně a rozvíjím obě.

Jisté je, že ta hra nenadchne fanouška původních dílů a že Risen 2 má ambice bojovat o to, co je "lepší hra" pouze s tou arcanií a tu nejspíše asi porazí. (ačkoliv ten koncept je velmi podobný, risen 2 je zábavnější a bohatší na smysluplné dialogy).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Daeron.Silivren » pon 30. dub 2012 8:56:40 » Re: První dojmy
Já tuto hru nemůžu objektivně hodnotit, můžu posoudit jen technické zpracování v poměru výkon počítače/kvalita, a je to dost špatné, protože to hraju na notebooku, který mi Skyrim tahal na vyšší střední detaily a jelo to kolem 25 a více snímků za sekundu a vypadalo to skvěle. R2 tak skvěle optimalizovaný není, mám ho na jedny z nejnižších detailů, jede na méně než 20 snímků za sekundu, je to nehratelné a vypadá to úplně vyblitě. Takže si nějakou chvíli počkám, než budu mít zase nový stroj, a až pak si to zahraju, abych si to aspoň trošku užil.

Jinak už jsem zkoušel bojovat (šavlí nebo co to je) a je to fakt jen klikačka. To si radši znovu zahraju první díl, ve kterém byl boj radost.
Wyrd bið ful aræd!

Obrázek
Daeron.Silivren
Uživatel

Příspěvekod ONDRAxSEDY » pon 30. dub 2012 20:17:26 » Re: První dojmy
Mám odehraných 25 hodin hraní a právě jsem se objevil na Ostrově zlodějů. Uf, musím si dát pauzu, tak dlouho v kuse jsem pěkně dlouho nehrál (2 x 12 hodin).

Moj dojmy jsou hodně smíšené, ale více pozitivní. Hra je po technické stránce strašná. Viděl jsem, že nejsem jediný, který má problémy s kompabilitou, tudíž si nemůžu hru užít v plném grafickém podání (počkám na nějaký opravný patch a dám si repete asi). Ale na druhou stranu musím přiznat, že krajina je krásná a jde vydět, že si s tím pořádně vyhráli.

Co se týče bojového systému a volné kamery, tak stačí snad napsat, že jsem si už zvykl. Boje jsou klikačka, ale zpestření představují parádní špinavé triky (mohlo by jich být ale více), které usnadňují některé těžké boje. Obzkoušel jsem si zatím jen střelné zbraně (zvolil jsem totiž cestu inkvizice, voodoo asi dám až při druhém hraní, takže to nemohu hodnotit) a musím říct, že od té doby jsem nezničitený, protože to opravdu hodně usnadňuje hraní. Dále jsem trochu zklamán z toho, že mám neustálou možnost s někým cestovat po krajině, tudíž nejsem nikdy odpovědný sám za sebe, ale alespoň takhle hrdina pozná konečně nových více přátel. Hlavní problém je v obtížnosti, která je zde dosti slabá. Mám nastavenou střední obtížnost a ani jednou jsem se ještě u ní nezapotil...Jak jsem poprvé nadával na volnou kameru, tak už jsem si zvykl.

Úkoly a hlavní dějová linii je rarita. Úkoly jsou prosté, ale baví mě a rád je plním a rád získávám slávu a zlaťáky. Hlavní děj je hodně lineární a podle mě se málo větví, takže hodně velká škoda, uvidíme, co přinesou další ostrovy.

Nový systém postupování na další úrovně je podle mě hodně povedený! Také jsem na něj nadával, ale nyní si ho nemohu vynachválit. Utrácím slávu do skillů, ve kterých se pak učím nové dovednosti od učitelů za hodně moc peněz. A že peněz je zde opravdu málo! :) Taková obtížnost se mi zase líbila.

Herní svět je parádní. Džungle, přístavy, postavy, prostě dokonalé. Hodně se mi líbili domordoci a jejich mluva, což mě napadá, že jsou zde opravdu parádní dialogy a naprosto briliantní hudba, hned bych bral CD se soundtracky! :D

Abych to nějak shrnul, hra mě prostě baví! Je to hlavně kvůli tomu, že se jedná o pokračování, že je zde náš starý dobrý hrdina, že se vrátili staří známí, a že přibývají nové postavy (některé opravdu dobré!). Silnou stránkou je prostředí, hudba a nový systém postupu na další úroveň. Vše ale shazují hodně velké technické nedostatky, ale i to se dá zpravit. :) Je to prostě hra od Pyranha Bytes a já si ji naprosto užívám. A rád si i připlatím další DLC Chrám vzduchu. :)

Až hru dohraní, napíši závěrečné dojmy... ;)
....a proto je Barcelona nejlepší! :D
ONDRAxSEDY
Uživatel

Příspěvekod Durhil » úte 01. kvě 2012 20:22:31 » Re: První dojmy
Ja osobne souhlasim s milhaousem timhle opravdu zklamali ( niceni del, zabiti steelbarda totalni fiasko... atd....) Co se tyka dejoveho pribehu ten me celkem dosti vtahnul... 3 dni hrani ( 10hodin denne ) v kuse to je myslim dostacujici... Krom toho co zminoval milhaus me osobne nastvali ti domorodci ja bych se stokrat radeji pridal k nim, byli mnohem vice sympatictejsi nez ti blbci modrokabatnici... Prijde mi ze je to silne nevyrovnane... nemuzu soudit protoze sem u nich nebyl... ale rekl bych ze ta vodoo magie nebude nic moc v obycejnych soubojich atp... Prave strileni s musket a brokovnici me dostalo asi uplne nejvic to vidim jako velky + s tim me to opravdu bavi... ale zase na druhou stranu je to zas prochazka ruzovim sadem. System - buch buch sprintem o kus dal a buch buch a porad dokola, ale coz porad si myslim lepsi nez se nechat mlatit nablizko a modlit se abych ho uklikal driv nez on me

Hra dohrana : Prvni co sem rekl po dohrani hry i s ukazkou se vsim - Nebylo to spatne..... Kazdopadne finalni souboj s marou me teda opravdu VELMI VELMI zklamal..... to i s tim strazcem na ostrove smrti sem mel vetsi potize.... Nez sem vyplul do toho chramu tak sem si nakoupil as 1000 kulek 50 rumu 50 grogu cekal sem nejaky sileny boje apod.... a to co prislo me teda dosti zklamalo... parkrat sem ji strelil a bylo po ni ani jednou me neskrabla....

Kdyz to shrnu celkove tak za ty prachy si myslim ze je to az moc.... kdybych to mel ohodnotit penezne tak za 500,- vic bych za to nedal... Za ty temer stejny penize na nas ceka diablo 3 a na to se tesim jak malej kluk... hral sem dva dni tu betu a sem si naprosto jistej ze za ty penize ta hra bude odpovidajici... ale to sem trosku odbocil :)
Naposledy upravil Durhil dne sob 05. kvě 2012 13:06:17, celkově upraveno 2
Durhil
Uživatel

Příspěvekod andrejsnajdr » úte 01. kvě 2012 21:05:51 » Re: První dojmy
Moje první dojmy byli asi takovétok, sakra já pohnu myší o kousek a otočím se o celé kolo, zkrátka ze začátku bylo nějak citlivé ovládání ale zvykl jsem si. Už mi přišla celkem špatná grafika a celkem málo věcí k sebrání. Časem se ale dojmi vylepšili až k úžasu a teď jsem se do toho naprosto zažral tak něco napíšu později. Jen poznámka: Piraně narvou Jecka s majákem všude.
andrejsnajdr
Uživatel

Příspěvekod lojza.cr » stř 02. kvě 2012 12:23:15 » Re: První dojmy
Milhaus píše:Pořád to ale nebylo nic, co následovalo potom při úkolu se zničením děl ve městě. Ten úkol jsem nepochopil. Bývalo dobrým zvykem, že jeden úkol šel řešit mnoha způsoby. Zde neexistuje žádné řešení. Jediná možnost je tam naběhnout, zničit jedno dělo a zdrhnout. Jakmile byl hrdina dostatečně daleko a vojáci jej přestali pronásledovat, mohli se zase v klidu vrátit do města a znovu. Bojovat zde nemělo smysl, jelikož NPC postavy není možné zabít a člověk by s nimi musel bojovat 3x. Navíc po hrdinovi jde celé město (tedy všichni, kteří jej vidí, a ti přivolají další).

Hlídače stačí nalákat do skladu munice křed kterým děla jsou, poté ho zmlátit. Jelikož si v budově, nikdo to nevidí a nechce s tebou bojovat. Než se zmlácená NPC zvedne, všechna děla jsou sabotována. Mě naopak nenapadlo utíkat pryč, protože jsem předpokládal že by mě stejně po návratu sejmuli :)

Jinak pro mě velmi zábavná hrá, největší vady jsou systémový souboj, kde i když mám šavle naučené i s dovednostmi stejně pouze klikám levým tlačítkem takže nic moc zábava a samozřejmě nemožnost plavat ze které jsem byl naprosto v šoku. První věc kterou jsem udělal po spuštění hry byla že jsem si chtěl proplavat přístav a přeběhl mě mráz po zádech hrůzou když zčernala obrazovka a já stál opět na břehu...
lojza.cr
Uživatel

Další