Menu

Co vy na Risen 2

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.

Zakoupíte si Risen 2? A pokud ano, jaké balení?

Ano, zakoupím - určitě si seženu nějakou rozšířenou verzi (DLCs atd)
29
34%
Ano, zakoupím - ale zůstanu u klasiky, samotná hra mě bohatě stačí
20
24%
Ne, nezakoupím - i když si ji určitě zkusím
22
26%
Ne, nezakoupím - hra pro mě ztratila smysl
14
16%

Celkem hlasů : 85

Příspěvekod Polly » úte 22. kvě 2012 15:28:44 » Re: Co vy na Risen 2
A nie že by mi to nejak vadilo ale zas tam bol typ najdi 4artefakty k zabitiu Mary ... to isté bolo aj v Risen 1 najdi 5 diskou ... a aj v Gothic3 tých 5alebo4 posvatné artefakty ... fakt nevedia vytvoriť nič iné ako hlavnú úlohu?? ... :|
Metal is real music
Polly
Nováček

Příspěvekod Zajdaz » pon 28. kvě 2012 23:30:54 » Re: Co vy na Risen 2
Zajdaz
Uživatel

Příspěvekod Gustik 5 » úte 29. kvě 2012 14:12:19 » Re: Co vy na Risen 2
Zajdaz píše:http://i48.tinypic.com/2mhslqo.jpg

Tak tohle je opravdu zatraceně výstižné... Bohužel. :???:
"Podpisový obrázek zmizel v hlubinách internetu... Zůstává jen odkaz na tvorbu fanartové skupiny, jež odpočívá v hlubinách fóra..."
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Bydliště: Tam, kde slunce svítí, řeky pramení a stromy rostou...

Příspěvekod Gatě » úte 29. kvě 2012 20:59:27 » Re: Co vy na Risen 2
První dojem byl celkem špatný. Druhý byl lepší, otrkal jsme se z toho horšího zpracování animací a zakoukal se do pěkného prostředí. Třetí byly mini hry a poklady - celkem ušlo. Čtvrtý dojem je shrnutí všech dojmů: Průměrná hra, očekával jsem mnohem víc. Nezajímavý příběh mě zklamal nejvíc. Slabá atmosféra (Skyrim! Tomu říkám atmosféra! Ne toto :roll: ) Jsem z toho rozčarovaný a zklamaný...aspoň, že to DLC bylo u xZone "zadarmo" :roll: .
...
Gatě
Uživatel

Příspěvekod relouth » pát 01. čer 2012 18:27:55 » Re: Co vy na Risen 2
perfektne,ovela lepsie ako jednotka..hlavne rpg zlozka,vyvojovy strom ma dost bavi..mraky vedlajsich questov..lod a posadka..skvely napad

grafika je perfektna,len je to dost narocne na vykon..i ked mam hd6970 a 4 jadro
relouth
Uživatel

Příspěvekod tomikzlesa » pon 02. črc 2012 10:13:35 » Re: Co vy na Risen 2
relouth píše:perfektne,ovela lepsie ako jednotka..hlavne rpg zlozka,vyvojovy strom ma dost bavi..mraky vedlajsich questov..lod a posadka..skvely napad

grafika je perfektna,len je to dost narocne na vykon..i ked mam hd6970 a 4 jadro

s první částí nesouhlasím, napsat že R2 je lepší než R1 je skoro rouhání :twisted: s druhou částí souhlasím, mě hra i pře různá zklamání celkem bavila, na R1 to zdaleka nemá, tam byl ještě ten G feeling, tady už nebylo nic, pro mě osobně naprosto nová hra
tomikzlesa
Uživatel

Příspěvekod Jémák » pon 02. črc 2012 20:36:33 » Re: Co vy na Risen 2
ono ani jeden díl nebyl z toho nejlepšího, co kdy PB vytvořili, to je fakt - a když bych si měl vybrat mezi jedničkou a dvojkou, zvolím určitě jedničku, dle mého byla více RPG ala old school, než právě dvojka.. ale ani dvojka není dle mého tak hrozná, jako často s ní srovnávaná Arcania - Arcania byla samé dno RPG her a všeho, co kdy bylo u těchto her důležité.. :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Gustik 5 » pon 02. črc 2012 22:46:01 » Re: Co vy na Risen 2
Tak nějak, taky si myslím, že srovnávat Arcanii s R2 je trochu silnější kafe, ačkoli jsem ji nehrál, stačí mi odezva, jakou měla...
"Podpisový obrázek zmizel v hlubinách internetu... Zůstává jen odkaz na tvorbu fanartové skupiny, jež odpočívá v hlubinách fóra..."
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Příspěvekod DasaDek » sob 21. črc 2012 16:56:40 » Re: Co vy na Risen 2
Tak nakonec, po dohrání, mi Risen DW nepřišel jako špatná hra. :)
Začátek mě nebavil, ale potom, když už jsem dostal svou loď, mě to začalo bavit.
Sice jsem narážel na bugy, ale ty jsem bral s nadhledem a přišly mi docela úsměvné.
A konec se mi líbil, mohl být sice ještě trošku epičtější, ale byl dobrý. :)
A jestli si jej zahraju znovu? Možná, jen kvůli čmajzákovi Jaffarovi, který měl správné hlášky, :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod maxinik55 » stř 25. črc 2012 15:49:19 » Re: Co vy na Risen 2
U Risena 2 jsem strávil jen chvíli, hra mě jaksi nebavila už od samého začátku a seknul jsem s tim když jsem se dostal do té pirátské zátoky. Můj názor na hru je, že se nepovedla, prvnímu Risenu nesahá ani po kotníky. Zklamalo mě že jsem nikde nenašel žádný luk ani štít, možná je to tím že jsem se nedostal tak daleko. Pak ty pistole, podle mě se to tam nehodí a ulehčuje to hru. A soubojový systém, to je kapitola sama o sobě. Už si nevzpomínám jaký byl přesně v Risenu 1, tam se mi relativně líbil, ale teď v Risenu 2 mě připadá přímo strašný. Možná je to tím že jsem si zvykl na souboje z TES série. Říká se to těžko, ale už Arcania mě bavila víc než Risen 2. Ale první Risen je stále dobrá hra, druhým dílem nepřekonána. Chápu že to někoho může bavit, tohle je čístě můj názor tak mě s tím prosím hned neposílejte do... Jen jsem vyjádřil svůj názor, nikoho tím nechci nijak urazit.
Naposledy upravil maxinik55 dne stř 25. črc 2012 17:38:31, celkově upraveno 1
Gnom je best
maxinik55
Uživatel

Příspěvekod Gustik 5 » stř 25. črc 2012 17:15:05 » Re: Co vy na Risen 2
Myslím, že tím nikoho neurazíš, je to pravda. Luky ani štíty ve hře nejsou, to bys tam opravdu nenašel. :wink: R1 měl velmi dobrý a celkem líbivý bojový systém, podle mne vůbec nejpovedenější ze všech her, jaké PB splodili. Příběh se snad ani nedá srovnávat, to je jasné. :)

Jo a ve svých příspěvcích si dej pozor na sprostá slova, to že jedno písmeno vyhvězdičkuješ na tom nic nemění, je to tak v pravidlech fóra, mě osobně to zas tak nevadí, ale aby ti pak nějaký admin nebo mód nedal ban.
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Příspěvekod maxinik55 » stř 25. črc 2012 17:40:06 » Re: Co vy na Risen 2
Díky za upozornění, upraveno :) . Takže tam ty luky ani štíty nejsou vůbec? To je škoda, skoro v každém RPG hraju stylem meč + štít a luk..
Gnom je best
maxinik55
Uživatel

Příspěvekod Gustik 5 » stř 25. črc 2012 19:55:06 » Re: Co vy na Risen 2
Mno, a tady máš bodné/sečné zbraně, pušky jako druhé hlavní zbraně a doplňkové pistole. Chtěli holt udělat pirátskou hru, tak se to podepsalo i na zbraních...
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Příspěvekod Liflaen » ned 12. srp 2012 12:57:43 » Re: Co vy na Risen 2
Mám rád PB už od Gothic 1, ale přeci jen kritika by měla být. Samozřejmě Gothic 1, ani Gothic 2 + Datadisk to prostě není a na to asi už nebude mít žádná hra. Nostalgie je veliká a to kouzlo, kterým mě Night of the Raven pohltil už přeci jen tak nevyprchá !! Líbila se mi tam byť pramalá zmínka o G2NotR, když jsem četl nějakou knihu o Legendárním předmětu dočetl jsem se tam o Kapitánovi Gregovi. To byl klasa ! A to mě potěšilo. Samozřejmě, že má hra nějaký nedodělávky. Doslava mě sejřilo, že nemohu změnit průběh příběhové linie. Před jeskyní jsem toho proradnýho Slaynea zmidlil asi 10x a stejně když jsem šel k truhle se zase s tím hloupým sudem prachu připotácel. Neškodilo by kdyby PB zařadila více možností příběhu. Samožejmě další pitomost je ten kraken, super by bylo kdyby mě čas od času napadnul loď poboural by stěžně, strhnul děla do moře, já bych ho odrazil a plul do Antigui opravit loď kde by třeba běžel časový limit opravy a já bych skutečně viděl jak tam nějací týpci přibíjej prkýnka. Nebo když zjistíte, že je Gracia převlečený tak ho vylákat na divokou zvěř a kuchnout ho. Mušketám by skutečně neuškodilo kdyby se nabíjel delší čas, ale tím by jejich výhoda v boji naprosto padla, a hra by se stala těžší a hezčí takže jednoznačně plus. Nejvíc mě přišel absurdní bojový režim zvířat. Nevím jak vám ale já jsem po chvilce dokázal zabít jaguára (stačí držet mocný útok a jaguár se jenom otáčí) nebo skupinku ghůlů, ale doslova si mě dávali ty Píseční ďábli pořád na vás doráželi dokolečka a šlo se těžko bránit a potom útočit. Ostatní hlouposti už tu padly a tak to asi ukončím, v tý hře toho je ještě víc než tohle, ale přeci jen je to dobrá hra. Grafika fachala na full výkon a já si užíval tu skvostnou grafiku :D :D
ObrázekObrázekObrázek
Liflaen
Voodoo čaroděj

Příspěvekod CholMa » úte 04. zář 2012 19:33:29 » Re: Co vy na Risen 2
Právě teď jsem dohrál Risen 2. Slabota. Zezačátku mě to celkem chytlo, stát se pirátem, najít si loď, posádku.... Ale později mě to už tak moc nebralo, byl jsem silný, drtil jsem nepřátele, měl jsem ostrovy celé prozkoumáne, a měl jsem pořád jen jeden úkol, najít artefakty. A ke konci mě to úplně zklamalo. Duch steelberda (nebo jak se to píše) to ylo fajn, být v posmrtném životě, ale potom to bylo o ničem.
SPOILER:
Kliknutím odkryjete skrytý text
Kraken mi dal zabrat, než jsem zjistil jak na něj, a házel jsem kopí. A pak přišel boj s marou. Čekal jsem že na ní budu muset střídat artefakty jako zbraně, že se do boje přidá celá posádka, a já ji jen sekal jako nějakého jiného moba a byl konec. Bylo to strašně lehké i na těžkou obtížnost.
Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.
Velké zklamání pro mě, ale nebylo to zase tak ztrašné, měli se piraně radši vrátit ke Gothicu. Ale velké + mají u mě za skvělí humor a hlavně ten Jaffarův :D
CholMa
Uživatel

PředchozíDalší