Menu

Co vy na Risen 2

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.

Zakoupíte si Risen 2? A pokud ano, jaké balení?

Ano, zakoupím - určitě si seženu nějakou rozšířenou verzi (DLCs atd)
29
34%
Ano, zakoupím - ale zůstanu u klasiky, samotná hra mě bohatě stačí
20
24%
Ne, nezakoupím - i když si ji určitě zkusím
22
26%
Ne, nezakoupím - hra pro mě ztratila smysl
14
16%

Celkem hlasů : 85

Příspěvekod sara » úte 13. bře 2012 19:51:28 » Re: Co vy na Risen 2
Tak to už je na tobě jestli si je koupis ale jestli dostanes dva jako darek tak myslim ze bych akorat rád :D a hodne jich rozhodně nebude :!: :lol:
Gothic 6x, Gothic 2 4x, Gothic 2:NOTR 4x, Gothic 3 2x, Gothic 3:FG 1x, Risen 4x
Obrázek
sara
Uživatel

Příspěvekod Golder » úte 13. bře 2012 20:18:06 » Re: Co vy na Risen 2
Já bych nechtěl žádný DLC. Respektive bych kompletně zrušil trend DLC, a když užbych chtěl dát hráči do hry o zábavu navíc, tak vytvořím ke hře plnohodnotný datadisk.
Fight with honor!
Golder
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » úte 13. bře 2012 20:48:44 » Re: Co vy na Risen 2
Jó před pěti lety možná, dneska se prachy rejžujou jinak :)...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Jémák » úte 13. bře 2012 21:19:09 » Re: Co vy na Risen 2
možná, ale dle mého je pořád ještě výhodnější udělat jeden nový datadisk (tedy kde by se mohli objevit třeba tři nové ostrovy), než to prodávat po jednom včetně toho, co si stejně samostatně koupí jen málo lidí - tedy právě ty ingame předměty.. ale asi ano, dnes je jiná doba, my s tím nic už asi nenaděláme..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Golder » sob 17. bře 2012 23:26:56 » Re: Co vy na Risen 2
Pravda, datadisk bych si koupil, kdyby byly dva tak dva a klidně i ten třetí. Ale DLC? Do žádnýho už předem nejdu jestli se to bude týkat jen nových in-game předmětů, což nejspíše bude. Přece jen... Gothic 1 bez datadisku, Gothic 2 s datadiskem. Myslím si že by mohli ke dvojce nějaký udělat.
Fight with honor!
Golder
Uživatel

Příspěvekod CryCrazy » pon 16. dub 2012 11:31:56 » Re: Co vy na Risen 2
Nebo by nějaké další DLC mohli udělat zadarmo pro ty, co si hru koupili. Je to úplně nahovno pocit, když si koupíte hru za 999Kč a pak zjistíte, že po vás chtějí ještě další peníze. Mě to teda hrozně vadí. HNUS!!!
CryCrazy
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » pon 16. dub 2012 15:59:13 » Re: Co vy na Risen 2
Další peníze po tobě nikdo nechce. Nechceš platit za dlc? Nekupuj. Jednoduché.
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod RyanGrant » pon 16. dub 2012 20:01:01 » Re: Co vy na Risen 2
Pamatuju jak jsem v Gothicu prohledával každou jeskyni, Gilberta nad Old campem, ve dvojce dopis co po něm zbyl.. Po dohrání dvojky jsem se vrátil zase k jedničce a zkoumal prazdné jeskyně, v kterých ve dvojce něco bylo, třeba ty kempy, kde se těžila ruda.. Nic z toho se však nedá dělat v Risen 2, projdeš jeskyni která bude prázdná a řekneš si, že kdybys měl DLC tak tam třeba něco bude.. Už z toho duvodu člověk prostě musí mít ty DLCčka, je to nechutnost! :/
RyanGrant
Nováček

Příspěvekod Mike1 » pon 16. dub 2012 21:31:49 » Re: Co vy na Risen 2
Zde se jasně ukazuje, že jakkoli tu kdokoli vychvaluje PB, tak by měl svou chválu utnout ku G25A, možná k G3/ R1...
Ale vychvalovat zde není co, nyní je PB jen jedno z tuctových studií, neboť se chová - pro ně samotné velice výhodně- stejně jako ostatní v dnešní době.
Mike1
Trvalý ban

Příspěvekod El Kamil » pon 16. dub 2012 22:04:50 » Re: Co vy na Risen 2
Tak ono to není tak snadné, nejspíš. Oni by možná rádi udělali obsáhlejší, s obsahem z dlc již přímo v ní, atp. Ale nejsou na to peníze. Oni tu hru neplatí, platí ji Deep Silver (vydavatel), který má pravděpodobně konečné slovo, co ještě tam dát a co už ne. Koneckonců PB jsou de facto jen jejich zaměstnanci. A dokud to bude v herním bussinessu tak, že každý chce vydělat, situace se nezmění...

Bohužel PB nejsou v pozici vývojářů, kteří by byli světoví. Gothic při vší úctě sotva překročil oceán, Risen na tom není o moc lépe. Takže já se nedivím tomu, že Risen 2 je víc mainstreamová hra. Koneckonců i ten Diablo 3 asi určitě nebude stejný jako deset let stará dvojka. I přesto si Risen 2 ale zachovává mnoho elementů, které mě v prvním díle a v Gothicovi velmi bavily, dlc sem, dlc tam.

To už musí každý sám zvážit, jestli pro něj má smysl utratit litr za obsah v plné verzi. Pokud se ti to zdá málo, nekupuj. Je to snadné. Ano, je to zvyšování nákladů. A dokud to většina hráčů bude kupovat, tak to tak zůstane...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Milhaus » pon 16. dub 2012 22:32:21 » Re: Co vy na Risen 2
Tak tyto věci fungují tak, že autoři představí svůj projekt vydavateli - investorovi a domluví se, jak ten projekt bude vypadat, kdy bude uděláno co atd. Pokud je vše, jak má být, tak vydavatel - investor investuje do hry (tj plat autorů, případně externí zaměstnanci atd). Díky tomu má investor poměrně velkou kontrolu nad finálním produktem a jakmile je hotov, ještě jej může rozstříhat a prodat po částech.

Docela se mi líbí ten projekt, který na netu je, kde může autor napsat, že by rád udělal takovou a takovou hru a že potřebuje tolik a tolik peněz na její vytvoření. Lidé pak dopředu vývoj hry financují (tj dávají peníze dopředu na hru). Pokud se vybere potřebný obnos, hru pak začnou dělat a ti, co přispějí jí pak dostanou již zdarma (dle toho, kolik investují, dostanou hru). Dobré na tom je, že ten vývojářský tým je naprosto nezávislý na vydavateli. Tedy finální hru může udělat dle sebe.

Nicméně v případě risen2 si nemyslím, že by se PB nějak bránili tomu, udělat to co nejvíce komerčně. Asi si vážně naivně myslí, že tím udělají trhák v USA, což dle mě se nestane a ještě tím naštvou bývalé fandy. Možná tím získají pár lidí navíc, ale podle mě jich mnohem více ztratí. Ostatně není náhoda, že risen1 je víceméně klon gothicu1 a PB to zase vrátilo do hry. Pokud by tam experimentovali a riskovali původní fanoušky, neměli by šanci. Teď už to bohužel jim je jedno, založili značku na minulosti a jméně a počítají s tím, že lidé si koupí i risen2, když byl risen1 vcelku dobrý. Tedy peníze mají jisté a to jde. Pak se vrátí třebas ke značce gothic a udělají to stejné. V dnešní době bohužel hry prodávají značky, takže hold to je tak, no.

Co se týče DLC, nemyslím si, že by byly udělány tak, že ve hře bude jeskyně, která bude prázdná, pokud si člověk nekoupí DLC. Spíš případná nová dlc, která přidají, opravdu budou nové lokace - nové ostrovy, kam bude moci člověk odplout lodí. Pokud DLC mít nebude, prostě tu značku na mapě - tu lokaci mít nebude. Je to hodně jednoduchý způsob, jak hru rozšiřovat.

Uvidímě, jak tato hra dopadne, no. Jisté je, že jestli to dopadne jako gothic3, tak je to konec studia PB a to jednou pro vždy, protože podruhé je jejich fanoušci už nepodrží. Ale ono stejně z původní studia PB, které dělalo gothic 1 a gothic2, je v PB minimum lidí, takže jsou to úplně jiná studia.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod RyanGrant » pon 16. dub 2012 22:49:29 » Re: Co vy na Risen 2
Ano Milhaus to vystihl s těmi jeskyněmi, ale jen za předpokladu, že DLC do hry obsah přidávají. Čemuž se těžko věří, když jsou DLC na stole pomalu dřív, než hra samotná.. Například ten poklad Ocelovouse vidim tak, že prostě měl být součástí hry. Tady mi to příjde jako prachsprosté zneužití pojmu DLC. Jakože odebrání ze hry a následné vložení zpět... ( Ve stylu Fall of Settarif)
RyanGrant
Nováček

Příspěvekod El Kamil » úte 17. dub 2012 5:34:44 » Re: Co vy na Risen 2
Ano, PB se možná nebránili udělat hru komerční, nicméně myslím, že kdyby opravdu chtěli, tak ta hra může být mnohem mnohem komerčnější.

Zneužití pojmu dlc, to bych ani neřekl, spíš jeho využití. Pravdou je, že ty dvě dlc, co "přidávají" do hry možnost plout na nové ostrovy, mají své lokace na mapě základní hry již zakresleny, pokud správně tipuju. Jen se na ně člověk nedostane. Takže bych řekl, že všechny dlc byly již dokončeny se samotnou hlavní hrou, a teď se tyto části budou jen odemykat a rejžovat zlaťáky. :) ...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Polly » pon 21. kvě 2012 15:26:03 » Re: Co vy na Risen 2
najviac mi v Risen 2 chýbali zbroje a pridávanie k frakciám .. dúfam že PB ešte takú hru podobnú gothic1-3 risen 1 vyrobí :) :shock:
Metal is real music
Polly
Nováček

Příspěvekod Nekolacek » pon 21. kvě 2012 18:59:33 » Re: Co vy na Risen 2
Je to škoda , Risen 1 se mi líbil a dohrál jsem ho a pak rozehrál znovu , hra se mi líbila , ale tohle vypadá skutečně na lejno.
Nekolacek
Trvalý ban

PředchozíDalší