Menu

Co vy na Risen 2

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.

Zakoupíte si Risen 2? A pokud ano, jaké balení?

Ano, zakoupím - určitě si seženu nějakou rozšířenou verzi (DLCs atd)
29
34%
Ano, zakoupím - ale zůstanu u klasiky, samotná hra mě bohatě stačí
20
24%
Ne, nezakoupím - i když si ji určitě zkusím
22
26%
Ne, nezakoupím - hra pro mě ztratila smysl
14
16%

Celkem hlasů : 85

Příspěvekod sleeper » sob 05. říj 2013 20:06:33 » Re: Co vy na Risen 2
Dante píše:...úplně nejvíc se mi nelíbilo když jsem dal krit, celé se to zpomalilo a bylo vidět jak to vypadá strašně :D

Ak myslíš to Matrixové/Max Paynové spomalenie pri dorazení, to sa dá vypnúť. :wink:
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Morbid » ned 06. říj 2013 6:32:04 » Re: Co vy na Risen 2
to Sleeper: ako? Taktiež by som to z radosťou poslal niekam.
Morbid
Uživatel

Příspěvekod sleeper » ned 06. říj 2013 7:38:31 » Re: Co vy na Risen 2
Myslím že je to v nastaveniach...
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Morbid » ned 06. říj 2013 9:32:57 » Re: Co vy na Risen 2
Nevieš, prosím kde? Hľadal som to a nenašiel (v menu hry )
Morbid
Uživatel

Příspěvekod kabanos » pon 16. čer 2014 10:26:11 » Re: Co vy na Risen 2
Předevčírem jsem konečně dohrál první díl. Já vím, bylo na čase :). Hru už jsem hrál kdysi dávno, ale tehdy jsem skončil ve třetí kapitole, tentokrát jsem to jednoduše dohrál celé.

Začal jsem tedy okamžitě s druhým dílem a jsem dost zklamaný. Nelíbí se mi, že se nijak nesnažili zakrýt fakt, že i když je to stále stejná osoba, najednou vše co se naučil v prvním díle neumí. Z člověka co porazil Mendozu je najednou buran, co nedokáže ani sundat rybku na pláži. Chápu, že jinak by nebylo co hrát, ale v Gothicu se to na začátku druhého dílu alespoň snažili pokrýt tím, že hrdina pod hroudou kamení málem umřel a to ho stálo pamět a schopnosti. Sice to bylo taky klišé, ale aspoň si s tím dali práci.

Soubojový systém v R2 je ohavný. Nějaké krytí či podobně neexistuje, jde jenom o to neustále mačkat levé tlačítko na myši, hnus. Nakonec kompletní ztráta magie, kterou nahradilo Voodoo. Pardon, ale bez Ohnivé, Ledové, Černé a jakékoliv další magie to pro mě je nuda.

Nechápu proč někdo má potřebu vzít něco co funguje a totálně to zmastit. Chápu, že hra se jako každá jiná věc musí vyvíjet, ale pokud je to hra z jednoho a toho samého universa, není přece třeba ji jen kvůli pirátské tématice obracet naruby. Hru mám sto chutí odinstalovat, vynechat a čekat na R3. :x
Obrázek
kabanos
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 16. čer 2014 11:44:00 » Re: Co vy na Risen 2
kabanos píše:Nelíbí se mi, že se nijak nesnažili zakrýt fakt, že i když je to stále stejná osoba, najednou vše co se naučil v prvním díle neumí. Z člověka co porazil Mendozu je najednou buran, co nedokáže ani sundat rybku na pláži. Chápu, že jinak by nebylo co hrát, ale v Gothicu se to na začátku druhého dílu alespoň snažili pokrýt tím, že hrdina pod hroudou kamení málem umřel a to ho stálo pamět a schopnosti. Sice to bylo taky klišé, ale aspoň si s tím dali práci.

no, oni to do určité míry vysvětlili. Tedy né, že bych se chtěl R2 zastávat a mám na to též velmi špatný názor, ale vysvětlení, proč je hrdina v R2 troska zdá se mi lepším než třeba při přechodu z G2 do G3. Za vším hledej alkohol a čas, co uplynul mezi prvním a druhým dílem. Tedy deset roků, ve kterých hrdina nedělal nic jiného, než spořádaně chlastal.

Osobně si myslím, že by bylo i reálné udělat hru, kde by hrdina schopnosti neztrácel vůbec a opravdu by mohl pokračovat. Leč by to asi chtělo jiný systém rozvoje, který by byl komplexnější. V gothicu a ni v risenby to nešlo, protože by se již nebylo rozvíjet kam :).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod kabanos » pon 16. čer 2014 12:02:20 » Re: Co vy na Risen 2
Přesně tak, kdyby opravdu dokázali udělat druhý díl s tím, že si budeš moct naimportovat save z původního dílu a nepřátelé by se od toho odvíjeli, bylo by to naprosto přelomové :D... i když nezávidím tomu, kdo by to vytvářel :D
Obrázek
kabanos
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 16. čer 2014 12:41:28 » Re: Co vy na Risen 2
Tak ono by to zas tak přelomové nebylo (jsou hry, které to tak uměly) - pokud si postavu neměl a zakládal si novou (ve druhém díle), automaticky tě posunuli na patřičný level, který byl potřebný pro hraní druhého dílu a tys postavu/postavy prostě rozvinul. Hra potom je ale víceméně podobná, jako když začínáš od začátku, jen prostě potkáváš silnější obludy, lepší zbraně a zbroje, ale ze své podstaty jsi stejně slabý, a musíš se zlepšovat. Jenže je třeba s tím počítat a rozvoj postavy by podle toho musel být utvořen už v prvním díle a pořád by musel mít možnost se rozvíjet někam dál v tom díle druhém. Což ve hrách, jako je gothic nebo risen není. Nemluvě o tom, že risen2 je úplně jiná hra, než risen1.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod kabanos » pon 16. čer 2014 13:01:53 » Re: Co vy na Risen 2
No tak jediné co takhle znám byl Mass Effect, kde se ovšem akorát ukládaly rozhodnutí z předchozí hry. Jinak tam dopad moc velký nebyl. Noo podle mě by to bylo trošku složitější, protože bys musel brát v potaz i to, jaké jsi měl s postavami z předchozího dílu vztahy a dle toho to patřičně rozvíjet. Tohle by bylo si myslím docela problematické. Jinak máš pravdu a de facto by to asi nijak víc problémové být nemuselo a stačilo by jenom scalovat protivníky a zbroje.
Obrázek
kabanos
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 16. čer 2014 13:12:31 » Re: Co vy na Risen 2
Ono to umožňovali hry například založené na pravidlech dungeons and dragon. Akční střílečky jako ME by to zřejmě umožňovat ani neměly, jelikož u nich to nemá moc smysl. Vztahy v těch dalších dílech ( v těch hrách) byly řešeny tak, že tam žádné nebyly a nic a nikdo z původní hry v dalším díle nebyl. V tomto se začalo od začátku, nové seznamování se s přáteli, nové úkoly, nové problémy, mnohdy nový svět atd atd. Jen pravidla zůstala stejná a v nich se dal aplikovat ten posun v levelech. Ono to bylo víceméně i žádoucí, protože v jednom díle se nedalo docílit využití všech možností těch pravidel. (například v prvním díle byl max 15 level, ale pravidla počítala i s levelem 50) atd atd, takže ve druhém si se pohyboval mezi 15 - 30. Ale to už je prostě trošku jinde.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Lario » pon 16. čer 2014 15:08:13 » Re: Co vy na Risen 2
kabanos píše:Soubojový systém v R2 je ohavný. Nějaké krytí či podobně neexistuje, jde jenom o to neustále mačkat levé tlačítko na myši, hnus. Nakonec kompletní ztráta magie, kterou nahradilo Voodoo. Pardon, ale bez Ohnivé, Ledové, Černé a jakékoliv další magie to pro mě je nuda.

S patchem už by nějaká zvířata měla jít blokovat a hrdina by měl umět úskoky. Ten patch taky omezil počet autosavů na 10. Před patchem se totiž autosavy hromadily a složka s nimi časem měla velikost v gigabytech.

A jak řekl Milhaus. 10 let flákání a chlastání ztrátu schopností vysvětluje.

Mimochodem pokud tě nudí soubojový systém, tak nepřecházej na střelné zbraně - s nimi je prý hra ještě nudnější. Zkus se naučit špinavé triky (stejně budeš investovat do lstvivosti kvůli odemykání truhel, kapsářství a stříbrnému jazyku), případně pořídit sekundární pistolku pro zrychlení zabíjení protivníků. Hra je taky dějově zajímavější pokud se vydáš (dějovou) vodoo cestou (přidáš k Chani) - v pár úkolech můžeš posednout chlápka a hrát za něj.
Lario
Uživatel

Příspěvekod kabanos » sob 05. črc 2014 23:01:09 » Re: Co vy na Risen 2
jo, no já to hned mazal a nic mě nejspíš nepřinutí to znovu nainstalovat :/ ... si radši někde na netu přečtu příběh druhého dílu a budu doufat, že trojka se vrátí alespoň částečně do původních kolejí
Obrázek
kabanos
Uživatel

Příspěvekod sleeper » sob 05. črc 2014 23:29:42 » Re: Co vy na Risen 2
Príbeh 2. dielu je asi takýto:
SPOILER:
Kliknutím odkryjete skrytý text
Inkvizícia potrebuje zbraň proti krakenovi a Mare, titánskej vládkini a tak vyšle hrdinu v prestrojení k pirátom, kde sa stane kapitánom, zbraň získa a zabije Maru.
Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.
To ostatné (čoho ale veľa nieje) vedieť nepotrebuješ. :P :???:
sleeper
Uživatel

Příspěvekod kabanos » ned 06. črc 2014 23:24:11 » Re: Co vy na Risen 2
čekal jsem bůh ví co, ale tohle je celkem stručný a konkrétní výcuc :D :lol: ještě se po tom podívám na netu, ale to až si budu žhavit kompa na třetí díl, do té doby bych to stejně zapomněl :)
Obrázek
kabanos
Uživatel

Předchozí