Menu

Co vy na Risen 2

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.

Zakoupíte si Risen 2? A pokud ano, jaké balení?

Ano, zakoupím - určitě si seženu nějakou rozšířenou verzi (DLCs atd)
29
34%
Ano, zakoupím - ale zůstanu u klasiky, samotná hra mě bohatě stačí
20
24%
Ne, nezakoupím - i když si ji určitě zkusím
22
26%
Ne, nezakoupím - hra pro mě ztratila smysl
14
16%

Celkem hlasů : 85

Příspěvekod Jémák » úte 06. bře 2012 15:54:08 » Co vy na Risen 2
Co si myslíte o Risen 2, potažmo o práci Piranha Bytes (tedy z informací zveřejněných do této doby) - je to krok ke komerci a PB na to určitě dojedou anebo se vytáhli a udělali konečně hru, která bude řádným nástupcem série Gothic?
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Lovec-mag » úte 06. bře 2012 17:30:53 » Re: Co vy na Risen 2
Treon píše:... Bohužel, dneska se už na nějaké fankluby asi nehraje :???:

Jen velmi zřídka, ale máš pravdu, že nevydrží moc dlouho. Třeba takový STALKER si komunitu vytvořil a jezdily i na různé larpy (což se u Gothiku neděje). Fórum v poslední době zřejmě upadá, jestly ještě LAPRí, nevím. Každopádně stalkera považuju za dost novou hru (počítám od 1. dílu). Nebo možná i Assassins Creed. Občas se unikátní hry, které něčím utkvějí v herní paměti dneska najdou, ale je jich jako šafránu.
Jen když se přestanete bát smrti, nebojíte se žít!
Ten, kdo překoval meče na pluhy, bude orat pro toho, kdo tak neučinil.
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c&feature=related
Lovec-mag
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » úte 06. bře 2012 17:45:52 » Re: Co vy na Risen 2
U gothicu se jezdí na larpy... :) Fórum upadá, to je přirozený vývoj. Poslední Gothic vyšel před pěti a půl roky, dokud neohlásí další díl, fórum bude upadat dál. Risen to nezachrání (nejspíš), protože (zatím) nemá takovou komunitu ... :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Mike1 » úte 06. bře 2012 17:52:08 » Re: Co vy na Risen 2
Kamil: Přesně tak, ale to je čistý a přirozený vývoj. Prostě tak to je a nikdo to (úpadek) nijak neodvrátí - snad jen další Gothic.

Ad anketa: hlasoval jsem pro "Ano, zakoupím - ale zůstanu u klasiky, samotná hra mě bohatě stačí" ...
Mike1
Trvalý ban

Příspěvekod McMatejovsky » úte 06. bře 2012 17:58:40 » Re: Co vy na Risen 2
AssassinsCreed není rpg, takže to sem nelze počítat.

Není divu, že fórum upadá. Já se na Gothic fóru už ani nevyjadřuji, protože už bylo vše řečeno nejmíň milionkrát a není o čem diskutovat. Rozhodně to nezachrání už nic, za pár let, možná dřív to fórum odpadne úplně... U Risenu se to teď v dubnu možná rozjede, protože ačkoli neočekávám nějaké zásadní zádrhely s hrou, tak se i přesto najde hodně lidí, kteří si s něčím nebudou vědět rady ( xD ) rozhodně to ale dá prostor i novým diskuzím, tvorbám atd. což je dobře :)
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod Lovec-mag » úte 06. bře 2012 18:28:00 » Re: Co vy na Risen 2
Že není RPG! O to tady ale přece vůbec nejde :D bavíme se tu o komunitě nějaké hry.
A jinak, vy jste se toho všichni chytly, ale já nemyslel úpadek tohoto fóra, ale toho stalker fóra :) Jakože ta komunita tam rychle vznikla a zase relativně rychle zaniká.
Že se to děje i na tomhle fóru, je samozřejmě pravda a je to logické, z důvodů co už popsal Kamil.
Jen když se přestanete bát smrti, nebojíte se žít!
Ten, kdo překoval meče na pluhy, bude orat pro toho, kdo tak neučinil.
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c&feature=related
Lovec-mag
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 06. bře 2012 20:48:09 » Re: Co vy na Risen 2
Treon píše:Mega cákance krve tam nejsou, ale když zabiješ potvoru, tak je občas zpomalený záběr jak ji hrdina doráží :lol:

jak jinak, bez toho by to nebylo pořádné RPG.

Treon píše:Hele a kde berete tu jistotu, že kdyby dnes vyšla opravdu kvalitní RPG hra ve starém PB stylu, tak bude mít takový úspěch jako první Gothic? A nebo je lepší si ujasnit co je to dneska úspěch?

Jistota neexistuje, nicméně vycházím z toho, jak dopadl třeba právě Risen1. PB měli komunitu lidí, které bavili poměrně hodně specifické hry, které oni dělali. On ten styl nemá obdoby a neexistuji vůči nim plnohodnotná přímá alternativa, nebo konkurence. Pokud by tedy PB dělali dál, co od nich fanoušci čekají, nemohlo by to dopadnout neúspěchem. Možná by to nebyl megamilionový hit (což stejně nebude), ale prostě určitě by to potěšilo všechny, kteří gothic někdy hráli a měli jej rádi. A pokud by to tito lidé chválili, přilákalo by to hráče nové, kteří by to chtěli zkusit. Nicméně gothic taky nebyl zrovna ekonomický megahit. Obecně jde o kvalitu.

Treon píše:- když vydáte moderní akční filmovou primitivní hru, kterou si koupí miliony lidí, kteří to dohrají jednou a už slintají po dalším díle?
- nebo vydáte hru starého RPG stylu, kterou si koupí jen tisíce starších hráčů, protože to nemá mega grafiku s odlesky u které epileptici padají pod stůl, a je to na dnešní poměry složité? Ale zato ti, co si to koupí to budou hrát roky, a budou tvořit komunity...

Já osobně považuji za úspěch kvalitní hru, která bude bavit především mě. Předpokládám, že podobný vkus má většina fanoušků série gothic a risen, tedy většina, která očekávala novo hru od PB. Tedy podle mě by byl úspěch udělat hru, která by nadchla právě tyto lidi, kteří například PB podrželi v době, když byli v krizi. Navíc zde přece nejde o grafiku. Grafika klidně může být naprosto mega super a přitom to pořád může být skvělá hra. Risen2 ale co si budeme namlouvat megasuper grafiku nemá. Jde prostě o kvalitu, to je pro mě úspěch a to mě osobně jakožto hráče zajímá. Je jasné, že distrubotora zajímá pouze zisk. A teď je otázka, kdo se musí přizpůsobit. Zákazník, nebo obchodník. Zatím se obchodníkům dařilo zákazníkům lhát a nalákat je na něco, co nebyla pravda s tím, že jakmile se chytli a hru koupili, již neměli jinou možnost a prostě jim nikdo prachy nedal zpět. Navíc jejich koupě se zaznamenala do statistiky koupených kusů a vyšlo mega super číslo, která ukazovalo, jak super hra to je, ačkoliv se ve skutečnosti o dobrou hru nejdenalo a nikoho to nebavilo. Nicméně přece tyto lži nemůžou fungovat věčně. Pokud nebude nikdo vyrábět hry, které mě baví a všichni budou dělat megahorké pecky o ničem, tak hold třeba já zřemě přestanu hrát hry, protože proč bych měl hrát něco, co mě jednoduše nebaví a nijak neoslovuje. A pokud není ani jeden jediný tým schopný udělat hru, která by mě bavila a pokud to takto vnímá více lidí (jakože určitě ano), pak jednoduše musí na trhu vznikat díra. Chybí na něm kvalitní hry. Pokud by se tedy někdo obtěžoval a takovou hru udělal, dle mého názoru by si fanoušky získal. Nikdo takový ale neexistuje.

Treon píše:Asi jak pro koho... pro vydavatele asi to první - větší množství prodaných kusů = větší cash. Naladění lidí na dlaší díl seriálu = a zase další cash. Bohužel, dneska se už na nějaké fankluby asi nehraje :???:

ono nejde o fanluby, ale o to, aby ta hra byla alespoň do-hratelná, alespoň jednou do-hratelná. Protože ta bída, co ve světě RPG her je, už způsobuje, že ty hry nejsou zábavné ani do poloviny svého hracího času (a to navíc ten hrací čas zkrátili na 15 hodin). Bohužel myšlenka, že by někdo udělal hru legendární, kterou si člověk rád zahraje každý rok alespoň jednou třeba 10 let po sobě, ta už je nesmyslná. Tady jde o to, aby udělali hru alespoň trošku dobrou a aby všichni nevyráběli ty béčkové hry, které jsou všechny úplně stejné.

Nebo opravdu věříš tomu, že cutscény na každém kroku, hektolitry krve po každém boji, sex nebo romantický vztah, žádný rozvoj hrdiny a když tak naprosto dementní, debilní boj a ovládání pro idioty, že to jsou věci, které jsou nutné a prodávají hru? Které jí dělají kvalitní? A proto to všichni musí dělat stejně, protože pokud by to bylo jiné, nebylo by to prodejné? Když si třeba vezmu jen to, jaké má gothic ovládání, tak pokud by bylo výše napsáno pravdou, tak gothic by nikdy neměl mít šanci uspět, jelikož už v té době bylo ovládání u většiny her jiné, standardní. A i přes to uspěl.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Treon » úte 06. bře 2012 21:16:34 » Re: Co vy na Risen 2
Nebo opravdu věříš tomu, že cutscény na každém kroku, hektolitry krve po každém boji, sex nebo romantický vztah, žádný rozvoj hrdiny a když tak naprosto dementní, debilní boj a ovládání pro idioty, že to jsou věci, které jsou nutné a prodávají hru?

No... když tak sleduji celkové dění kolem dnešních her, tak mi to právě tak začíná připadat, že to je nutné. Ale já osobně ani jednu z uvedených věcí ve hře nepotřebuji. A kdysi to hry vůbec neměli a dnes to jsou legendy... ale vysvětli to tvůrcům :roll:
Treon
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod jack1220 » úte 06. bře 2012 22:04:20 » Re: Co vy na Risen 2
Tu tretiu volbu ako myslite? nezakupim ale vyskusam demo alebo nezakupim ale upiratim?
Obrázek
jack1220
Uživatel

Příspěvekod Jémák » stř 07. bře 2012 6:56:29 » Re: Co vy na Risen 2
třeba to demo, samozřejmě se dá pod tím ukrýt víc, ale tak nějak se mi to nechtělo zmiňovat - přeci jen to je ale další z možností, zvlášť v dnešní době.. :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Treon » stř 07. bře 2012 7:39:13 » Re: Co vy na Risen 2
Ano, a hlavně k těm "dalším možnostem" nás stále častěji nutí i sami vydavatelé, třeba jako teď díky EA Origin si myslím, že u ME3 po "další možnosti" skočí podstatně více lidí.
Treon
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » stř 07. bře 2012 8:19:56 » Re: Co vy na Risen 2
jsem zvědavý, jestli to demo vydají před vydáním. Jak to tak čtu tady na fóru, tak to zřejmě nemá až takový smysl, jelikož tu hru už hrál snad každý a každý měl betu, ale i tak, já třeba klíč k betě neměl, takže by bylo dobré, alespoň pro těch pár, co si sběratelku R1 nekoupili, jej vydat. Předpokládám ale, že pokud jej vydají, tak až po vydání hry (alespoň 14 dní).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod El Kamil » stř 07. bře 2012 18:18:24 » Re: Co vy na Risen 2
Každý betu neměl, spíš to tu každý stáhl na torrentech nebo já nevím kde :)...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod CryCrazy » stř 07. bře 2012 21:21:05 » Re: Co vy na Risen 2
Sakra ta sběratelka je pořádná!
CryCrazy
Uživatel

Příspěvekod Golder » pon 12. bře 2012 20:11:17 » Re: Co vy na Risen 2
Tak tohle se mi přestává líbit. Měl jsem za to, že Risen je jedna z mála her, která se vyvarovává vystřiženého DLC obsahu, nicméně cca. hodinu zpět dalo Xzone na facebook post s tím, že nabízí k předobjednávce 2 DLC, což je sice hezké, ale mě trápí to, že je možné že těch DLCček bude kolem 10 a všechny budou s cenou nahoře... takže kdo bude chtít mír Risen 2 Dark Waters pěkně "pohromadě" bude muset dohromady i s orig. hrou zaplatit třeba 1800 Kč (800 Kč DLC). A jestli se toto vyplní, tak určitě do těch ostatních DLC nejdu, přece jen dát za 2 nové pistole, animaci Patty jak se vám kroutí okolo krku (hmm, i když) a ponožky pro hlavního hrdinu za nějakých 200 Kč... Jo jo, kde jen ty časy jsou, kdy jsem si koupil ke hře DATADISK s hromadou nového obsahu a měl jsem pocit, že ve hře mám opravdu vše. :)
Fight with honor!
Golder
Uživatel

Další