Menu

Risen 2 - Preview & dojmy

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod Treon » úte 06. bře 2012 15:21:20 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Mega cákance krve tam nejsou, ale když zabiješ potvoru, tak je občas zpomalený záběr jak ji hrdina doráží :lol:

Hele a kde berete tu jistotu, že kdyby dnes vyšla opravdu kvalitní RPG hra ve starém PB stylu, tak bude mít takový úspěch jako první Gothic? A nebo je lepší si ujasnit co je to dneska úspěch?

- když vydáte moderní akční filmovou primitivní hru, kterou si koupí miliony lidí, kteří to dohrají jednou a už slintají po dalším díle?
- nebo vydáte hru starého RPG stylu, kterou si koupí jen tisíce starších hráčů, protože to nemá mega grafiku s odlesky u které epileptici padají pod stůl, a je to na dnešní poměry složité? Ale zato ti, co si to koupí to budou hrát roky, a budou tvořit komunity...

Asi jak pro koho... pro vydavatele asi to první - větší množství prodaných kusů = větší cash. Naladění lidí na dlaší díl seriálu = a zase další cash. Bohužel, dneska se už na nějaké fankluby asi nehraje :???:
Treon
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » úte 06. bře 2012 15:51:44 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Hoši, nevím jak vám, ale mě připadá, že se jedna a tatáž věc řeší skoro ve všech topicích - proto založím k tomu nové téma, kde to nebude lézt do jiné diskuze..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod El Kamil » úte 06. bře 2012 17:23:30 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Je to všechno o penězích (co dnes není?), je to smutné, ale upřímně - koho to překvapuje? Až se sebere banda kluků a udělají ze svého nadšení nějakou tak trochu underground hru (rpg) ze staré školy, může z toho být další super pecka. Do té doby se tady můžeme rozčilovat a utěšovat deset, dvacet let starýma super hrama, ale nic s tím neuděláme. Teda pokud někdo z vás nemá pár (desítek) volných milionů, že by to zasponzoroval... :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Balalajka » úte 06. bře 2012 18:34:27 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Výborné preview. Nakonec mě na hru zas navnadilo. :)

Jinak... všiml jsem si drobné chybičky (nebo možná ne?)
Jak je v preview ta fotka Patty, je pod ní napsáno : Patty, stará známá z druhého dílu, nebo tak nějak. Asi by tam mělo být z prvního dílu?
Balalajka
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » úte 06. bře 2012 18:36:14 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Tak to gratuluju, protože seš jeden z mála těch víc natěšených :)... Jinak jo, mělo tam být z prvního, ale... když se nad tím člověk zamyslí, může to dávat smysl i tak, jak to je :)...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Balalajka » úte 06. bře 2012 18:39:25 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Jo jo, teď už to v tom také vidím, že to jde tak i tak. Tak to je jedno... :wink:

Jinak dík za gratulaci :D. Mě se líbí hlavně to prostředí - pirátská tématika, nebojí se šáhnout do palných zbraní, nové magie... zkrátka, bude to hodně zajímavé a já jsem zvědavý, jak se s tím nakonec porvali. Protože to se nedá jen z videa a dojmů někoho jiného úplně 100% posoudit, aspoň u mě to tak je. :)
Balalajka
Uživatel

Příspěvekod sleeper » stř 07. bře 2012 15:27:28 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Terrorblade píše:Jémák: Souhlasím i nesouhlasím. Hlavní problém spíše vidím v tom, že dnešní pařanstvo je zparchantělé, chtějí vše jednoduché, všechno usnadnit. A jeden z hlavních faktorů Gothicu byla právě ona hardcore obtížnost. A Piraně to moc dobře vědí, že by si jen těžko takto hledali hráče z řad teenagerů. Je to vidět právě na Risen 2, kde je spousta věcí proti jedničce automatizovaná (prohldávání padlých NPC, pickpocketing, lockpicking) nebo až ošklivě jednoduchá (vývoj postavy - jen 5 úrovní každého hlavního zaměření? WTF?).

Zkuste přitáhnout na Gothica 2 NotR někoho kolem patnácti. První, co Vás čeká je "Fuj taková grafika. To hrát nebudu." Když se Vám ho podaří přemluvit, následuje setkání s vlky a smrt "Má ta hra cheaty?". A to už bych si hodil mašli já....

Ja budem mať patnásť v máji a sám vidíš, že som obrovský fanúšik Gothicu, zvlásť jednotky, a Risenu.
Gothic som hrával ešte keď som nevedel čítať... :lol:
sleeper
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » stř 07. bře 2012 18:17:13 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
To je teda výchova pustit takové mimino ke hře jako je G1 :)...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod sleeper » stř 07. bře 2012 18:30:24 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
No je, ešte si pametám na moje začiatky s G1... :D
Hrával som ho s o dva roky starším bratrancom. Páčili sa nám mrchožrúti a britvy, pripomínaly nám dinosaury. Tak sa to začalo. Odvtedy sme prešli všetky Gothicy a Risen. Dohral som aj Arcaniu, ale za Gothic ju nepovažujem. :wink:
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Uživatel:) » stř 07. bře 2012 22:34:26 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Myslím, že my jsme výjimka potvrzující pravidlo; mně je 16 a na Gothicu jsem dá se říci vyrostl. Poprvé jsem se s ním setkal před nějakými šesti až pěti lety, možná ještě dřív a druhý díl s datadiskem dodnes patří mezi mé srdcové záležitosti. Zrovna vloni jsem si ho znovu projel za paladina. :)

Ovšem i na nový Risen se těším! Grafika je obvykle to poslední, co u her hodnotím (býť má Risen 2 podle mého názoru grafiku moc pěknou) a i ústupky k mainstreamu které byly Piraně nuceny udělat (jistě jen kvůli Deep silver), jsem ochoten jim odpustit, jestliže to dostatečně vyváží. A myslím, že už jen úžasná atmosféra a výborné dialogy, které všechna ta prewiev zmiňují, budou dostatečná protiváha!
Uživatel:)
Uživatel

Příspěvekod Jémák » stř 07. bře 2012 22:52:54 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
mě je skoro třicet, začal jsem na G2, pak jsem hrál G1 a dál už to se mnou šlo z kopce - ostatních her jsem hrál přehršle, ale Gothic u mě zůstal na prvním místě.. Kdybych to měl sčítnout dokupy, tak celkově jsem sérii (tedy všechny díly, tedy i ty, které tam už počítány být asi nemají), tak bych zkončíl asi někdo okolo stovky - zní to bláznivě, ale ano, něco okolo tam bude..

a co se týče hry - prdím na grafiku (ikdyž v dnešní době by asi mohla být o něco lepší), prdím na hudbu (ikdyž ta vždy byla u PB na vysoké úrovni), prdím na inventář a jiné blbosti - mě vždy šlo o to, aby mě hra chytla, abych se od ní dostal ve dvě hodiny ráno a řekl si (ikdyž strašně ospalý), že už nemá cenu jít spát a hrál dál. Tohle přesně jsem zažil poprvé u G2 (které jsem také ostatně hrál jako první hru) a od té doby jsem věrný - nezajímají mě věci, které mi jsou jedno - zkrátka hraju hry, které chci a které si sám v nabídce vyberu - když mě bavit nebude, nebudu ji hrát.. :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod sleeper » čtv 08. bře 2012 14:22:16 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Podľa môjho názoru je tá hudba v dvojke celkom dobrá, len je trochu iná ako som bol zvyknutý, je poznať že má iného autora, ale zlá nieje... :wink:
sleeper
Uživatel

Příspěvekod McMatejovsky » pát 09. bře 2012 0:44:43 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
ta hudba je rozhodně dobrá, hodně dobrá. Jen prostě není nijak epická a super, není to hudba, kterou uslyšíš v hlavě i poté, co vypneš počítač :)
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod CryCrazy » pát 09. bře 2012 1:32:14 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Mě teda hudba přijde skoro stejná jak v jedničce. Hned při načítání, to téma tam je stejny jako ve hlavním songu risen1.
CryCrazy
Uživatel

Příspěvekod sleeper » pon 09. dub 2012 20:47:31 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
CryCrazy píše:Mě teda hudba přijde skoro stejná jak v jedničce. Hned při načítání, to téma tam je stejny jako ve hlavním songu risen1.

Máš pravdu, keď som písal svoj príspevok, tak som nevidel veľa gameplay videí ale tá hudba v menu je veľmi podobná tej z jednotky, a iného autora tu naopak vôbec necítiť .... :D
sleeper
Uživatel

Předchozí