Menu

Risen 2 - Preview & dojmy

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod El Kamil » pon 05. bře 2012 17:37:01 » Risen 2 - Preview & dojmy
Na webu jsou moje dojmy z hraní - http://www.risen.cz/risen-2/clanky/2012-03-05-preview/
Své dojmy vydal i Eurogamer - http://www.eurogamer.cz/articles/risen- ... -rozehrani

Pokud vás zajímá něco, co v dojmech nebylo, můžete se ptát tady. Jinak samozřejmě můžete o dojmech diskutovat (popřípadě přinášet svoje)...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Gimli » pon 05. bře 2012 17:41:38 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Gimli
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » pon 05. bře 2012 17:44:05 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Se s těma preview dnes roztrhl pytel, díky za info :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod moolker » pon 05. bře 2012 21:39:18 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Bodejť by ne, když dnes padlo informační embargo z Cenegy, jestli se nepletu :)

Mimochodem, tady ještě jeden aktuální link k našim východním bratrům: http://www.sector.sk/preview/29602/rise ... waters.htm
moolker
Čestný člen fóra

Příspěvekod Gwydion » pon 05. bře 2012 23:11:11 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
No vypadá to zajímavě ale mám i trochu strach z té hry. Přinejhorším to bude propadák a pak hurá na Gothic :D . Ale tím bych nechtěl odsuzovat RISEN 2 . Uvidíme jaké to bude no.
Gwydion
Uživatel

Příspěvekod Treon » pon 05. bře 2012 23:19:09 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Troufám si tvrdit, že "propadák" to rozhodně nebude... ale ani žádnej drtič žebříčků a konkurence. Zatím to vidím na obdobu Risena 1.
Někomu to sedne více, někomu méně... prostě taková klasika, co si své příznivce najde :wink: Proto opravdu se těžko odhaduje, jestli bude následovat Risen 3, nebo nový Gothic.
Treon
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod sara » úte 06. bře 2012 7:50:47 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
novy gothic? už doufam ze ne :wink: nikdy už nebude jak býval ani od pirani už ne :wink:
Gothic 6x, Gothic 2 4x, Gothic 2:NOTR 4x, Gothic 3 2x, Gothic 3:FG 1x, Risen 4x
Obrázek
sara
Uživatel

Příspěvekod Jémák » úte 06. bře 2012 8:30:49 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
V tomhle zapomeňte na Gothic - Gothic byl jedinečný a bylo to dáno více faktory, které již nyní neplatí a u PB již zřejmě platit nebudou - šlo zejména o nápady mladých lidí, kteří měli chuť a chtěli udělat díru do světa. Vše dělali z láskou, zaujetím, ze svých finančních zdrojů - to vše již nyní zkrátka není - je to klasická firma, která má sice nápady a chuť, ale ten počáteční zápal již vystřídaly pouze závazky vůči společnosti, ve které dělají. Risen 2 buď vyjde a bude trojka anebo nepřinese tolik, kolik si představují a dopadne to neznámo jak - Gothic je ale dle mého již hodně nereálný, zvlášť také kvůli tomu, že ona značka již není tak ceněná, jak tomu bylo třeba před vyjitím G3..

Už to prostě nejsou ti mladí kluci, kteří objetovali vše, aby udělali hru, která by se jim líbila, která by byla něco, co zde do té doby nebylo, hru, která by byla něco extra - také se musíme podívat, kolik z těchto autorů tam nyní stále je. Prostě a jednduše PB je značka, ne parta nadšenců..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Terrorblade » úte 06. bře 2012 11:19:03 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Jémák: Souhlasím i nesouhlasím. Hlavní problém spíše vidím v tom, že dnešní pařanstvo je zparchantělé, chtějí vše jednoduché, všechno usnadnit. A jeden z hlavních faktorů Gothicu byla právě ona hardcore obtížnost. A Piraně to moc dobře vědí, že by si jen těžko takto hledali hráče z řad teenagerů. Je to vidět právě na Risen 2, kde je spousta věcí proti jedničce automatizovaná (prohldávání padlých NPC, pickpocketing, lockpicking) nebo až ošklivě jednoduchá (vývoj postavy - jen 5 úrovní každého hlavního zaměření? WTF?).

Zkuste přitáhnout na Gothica 2 NotR někoho kolem patnácti. První, co Vás čeká je "Fuj taková grafika. To hrát nebudu." Když se Vám ho podaří přemluvit, následuje setkání s vlky a smrt "Má ta hra cheaty?". A to už bych si hodil mašli já....
Terrorblade
Nováček

Příspěvekod Treon » úte 06. bře 2012 11:41:25 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Záleží taky, jak moc je tohle zjednodušování a "modernizace" rozhodnutí PB. Přeci jen Risen patří Deep Silveru, a ten si může diktovat jak je libo, co ve hře chce a co ne...
PB by museli zase začít čistě svůj projekt, do kterého by jim nikdo nekecal. A pak bychom viděli jak moc jdou s dnešní dobou.
Treon
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » úte 06. bře 2012 13:03:58 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
zajímavé je, že když jim teklo po gothicu3 do bot, udělali klon gothicu1, aby neztratili ten zbytek fanoušků a šlo to. Vybudovali si značku právě na základě tohoto a ačkoliv to už nebylo tak super, daloby se očekávat, že právě ty nedostatky doladí v risen2, ale že prostě pochopili, co fanoušky na jejich hrách láká, co stojí za úspěchem jedničky a že se budou snažit v tom pokračovat. Místo toho se rozhodli značku Risen definitivně zničit a už se ani vzdáleně nepřiblížit risen, nebo gothicu. To je docela dost smutné. PB byli jednou z posledních nadějí na klasické RPG, ale už ani oni nedělají hry tohoto stylu.

Obecně pak nejde o to, aby to bylo úplně jak gothic, ale aby to mělo společné základy a podle těch preview Risen2 nemá absolutně nic společného s gothicem.

Zatím jsem teda tu hru nezkoušel a docela mě překvapuje, jak moc lidí má klíč k betě a kolik si jich koupilo sběratelku k Risen1. Možná, pokud vydají demo před vydáním, jej zkusím. Ona stejně ta "beta" je ve skutečnosti obyčejné demo, dokonce se mi zdá, že se nikde ani nehlásí chyby a nedostatky, které hráči objevili, takže se těžko může jednat o betaverzi. Nicméně ty recenze mě prostě utvrdili v tom, že PB jsou naprosto mimo mísu a že je PB prostě další skupinka autorů, která mě již v ničem nezajímá. Stejně tak, jako jiné vývojářské týmy a vůbec produkce nových "RPG" her. Už z principu tedy podporovat takovéto hry nehodlám. Ze strany PB je to pak pro mě jen těžko pochopitelné. Je jasné, že v USA si ani neškrtnou, na to nemají dostatečný marketing a v Evropě od nich lidé čekají dle mého něco jiného. Ale budiž, alespoň budou mít malé děti co hrát, ostatně je obecně známý fakt, že mladí lidé si hry kupují nejčastěji a vůbec je nekradou, vzhledem k tomu, že vydělávají hodně peněz. Tudíž nač se snažit získat a udržet fanoušky starší, kteří mezi tím vyrostli a chodí do práce a zrovna jejich hru by si zahráli, kdyby stála za to.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Lovec-mag » úte 06. bře 2012 13:43:07 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Tak to vypadá, že nezbývá než čekat, kdyby se náhodou našla podobná skupinka lidí, jako Pb tehdy a udělali hru stejně, jako tehdy PB. Jak se říká, Nadeěje umírá poslední. I když v dnešní době nevím, nevím :)
Jen když se přestanete bát smrti, nebojíte se žít!
Ten, kdo překoval meče na pluhy, bude orat pro toho, kdo tak neučinil.
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c&feature=related
Lovec-mag
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 06. bře 2012 13:46:56 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
Musel by se asi změnit trend, pak by zase všichni dělali to stejné, ale přitom jinak, více blízko tomu staršímu konceptu. Ono béčkových her je neobyčejné množství na trhu a všechny jsou jak přes kopírák, obávám se, že to je asi to nejhorší na tom celém. Nikdo se už nesnaží mít nějaký styl atd. ale prostě kopíruje to nejúspěšnější a nejvydělečnější a to do té doby, dokud to vydělává. Pak to všichni zase změní.

Ale to je jedno, zjevně se na produkci PB již nikdy nic nezmění a je úplně jedno, jestli by se případná jejich nová hra jmenovala Risen, nebo Gothic, výsledek bude prostě vždy stejný.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Lovec-mag » úte 06. bře 2012 14:06:04 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
No asi máš pravdu. Já když jsem poprvé začal hrát Risen (v té době jsem si jen na zkoušku stáhl demo), úplně mi to vyrazilo dech. "Wow, páni, vždyť to je jako Gothic, jen se jinak tváří!" Vůbec mě nenapadlo po tom fiasku s G3, že by udělali dobrou hru, ale když se nad tím člověk zamyslel, dávalo to smysl.. tenkrát. Pohádka se štastným koncem o tom, jak hodné studio PB naletělo zlému studiu JoWood a po G3 se zachránilo a vydalo znovu samo za sebe Risen. Tedy, tak jsem si to tenkrát myslel :)
Ale zatím to vypadá, že nám jen mazali med kolem huby a těch pár hráčů, co si díky R1 přitáhly z5, zase pěkně díky R2 odkopnou, spolu s dalšími, co jim ještě jakž takž zůstali verní. Takže ona ta pohádka nemá až tak štastný konec, zdá se :???: Co naplat. Nezbývá, než doufat, že je osvítí duch svatý (nebo vlak v úzkém tunelu) a po tom šoku se jim rozsvítí v palicích. Ale to už je zase jinná pohádka.

Každopádně já si počkám až vyjde plná hra a na youtube se objeví víc gameplay videí :)
Jen když se přestanete bát smrti, nebojíte se žít!
Ten, kdo překoval meče na pluhy, bude orat pro toho, kdo tak neučinil.
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c&feature=related
Lovec-mag
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 06. bře 2012 14:29:48 » Re: Risen 2 - Preview & dojmy
no pokud v těch recenzích nekecají, což asi né, protože proč by to dělali, tak myslím, že je to nejvíce směrodatné z toho, co je přístupné. Ono ani na videích neuvidíš a nepochopíš všechno, ale pokud se jedná přímo o popis hry atd, tak tam už se z toho dá vyčíst hodně. Takže dle těch recenzí je to propadák na celé čáře a zachránit to může už jen vlastní zkušenost s hraním, nejspíše onoho déma. Nicméně pokud si člověk po několika hodínách s těžkým srdcem "zvykne" na novinky, respektive je ochoten je přejít, aby to hned následně vypnul, jelikož to za a) dohrál - b) vzdal a přestalo ho to bavit, tak to je docela mazec. A pokud si vezmu, že odstranili z těch základních věcí naprosto vše, co by byď jen vzdáleně připomínalo RPG hru stylu PB z dřívějška a nahradili to čímsi hodně podivným a nepochopitelným, tak jako fakt nevím.

Obecně vzato mi tam už chybí jen obří cákance krve všude a pořád, pokud možno zpomaleně v cutscénách, aby hrdina potřeboval stěrače aby vůbec po boji něco viděl a bude to naprosto dokonalé. To jestli tam nebude, tak ta hra nemá absolutně šanci.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Další