Menu

Risen 2 DLC

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.

Pokud bude možnost, přikoupíte si i DLC ? Popřípadě kolik byste byli ochotni za ně dát?

Ano, bez váhání
2
4%
Uvidím podle ceny (pokud bude v rozmezí 300 - 500 Kč)
8
17%
Uvidím podle ceny (pokud bude v rozmezí 500 - 700 Kč)
0
Žádná hlasování
Záleží na tom, co všechno v těchto DLC bude
23
48%
Ne, nekoupím
15
31%

Celkem hlasů : 48

Příspěvekod El Kamil » úte 31. led 2012 17:41:28 » Risen 2 DLC
Oznámeno první DLC k Risen 2, která má být exklusivně pro předobjednavatele.

http://www.risen.cz/novinka/?id=569

Co vy na to?
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Martin3D » úte 31. led 2012 17:57:26 » Re: Risen 2 DLC
Nadšený zrovna nejsem. Ohlašovat DLC více než 2 měsíce před vydáním hry je jenom marketingový tah. Pak to vypadá, že vytahují z plné hry části, které chcou prodávat samostatně a udělat z toho exkluzivní obsah. No snad to za ty peníze bude stát.

P.S. Začínají chytat manýry velkých společností alá Bioware.
Martin3D
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod jack1220 » úte 31. led 2012 18:13:18 » Re: Risen 2 DLC
Ja by som prijal skor nejaky datadisk rok po vydani nieco ako do G2...ale neda sa nic robit
Obrázek
jack1220
Uživatel

Příspěvekod Jémák » úte 31. led 2012 18:27:10 » Re: Risen 2 DLC
aj jaj, Arcania :???:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod El Kamil » úte 31. led 2012 18:29:48 » Re: Risen 2 DLC
No arcania ani né, tam žádné DLC nebylo... to spíš mafia dvojka :)... Každopádně já z toho moc velkou radost nemám, je to jen způsob, jak z lidí vytáhnout prachy navíc. Nicméně na druhou stranu z pohledu obchodníka je to zlatý důl...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Jémák » úte 31. led 2012 18:30:24 » Re: Risen 2 DLC
myslel jsem spíše vyříznutý datadisk - tam Setarrif, tady ostrov :wink: ale radost z toho nemám, přeci jen PB tací nebyli (anebo jo?) :)
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod McMatejovsky » úte 31. led 2012 18:30:50 » Re: Risen 2 DLC
zbláznili se ? To si mám přikupovat nějaké hloupé odsekané části hry abych si užil vše co hra má ? ještě jednu takhle dobrou zprávu a nedostanou ze mě prachy ani za základní hru...
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » úte 31. led 2012 18:40:43 » Re: Risen 2 DLC
Jémák píše:myslel jsem spíše vyříznutý datadisk - tam Setarrif, tady ostrov :wink: ale radost z toho nemám, přeci jen PB tací nebyli (anebo jo?) :)

Nebyli, ale očividně jdou s dobou... respektive vydavatel Deep Silver, Piraně tu jsou malí páni... Otázkou je, co všechno bude a nebude v základní hře a co všechno pak budou nabízet jako dlc...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Treon » úte 31. led 2012 19:17:09 » Re: Risen 2 DLC
A velebnosti... jdu blejt...
Treon
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jémák » úte 31. led 2012 19:49:32 » Re: Risen 2 DLC
ne, ono mi to přijde již tak, že se z toho dělá už celosvětový standard - vyřízneme kus hry a zkusíme ji prodat bokem - pak budeme mít více peněz - a ikdyby ne, tak to časem prodáme jako datadisk. Pro mě bylo klasické DLC např v DAO, kde to bylo něco "extra", tedy ne že by ostrov něco extra nebyl, ale dle mého zrovna takový ostrov s kupou úkolů a jiných věcí má být v základě hry. Ono co si budeme říkat - od dob G2A již PB žádné extra terno neudělali - kdyby nebylo G1 + G2A, tak by je možná ani tolik lidí neznalo - ale co to zkouší teď, to mi zůstává rozum stát. osobně opravdu přemýšlím, zda ještě nezruším objednávku na xzone, přeci jen nejsem hráč, na kterém budou zkoušet tyto svoje rádoby pokusy.. Ale samozřejmě ještě nic nevíme, ale už jen ta myšlenka mě dokáže naštvat :???:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Lovec-mag » úte 31. led 2012 19:56:04 » Re: Risen 2 DLC
Je to hnus, s tím souhlasím. Zajímalo by mě, kolik z vás se ještě diví lidem, co si radší hru stáhnou z nějakýho warezu, než aby si jí šli koupit?
Jen když se přestanete bát smrti, nebojíte se žít!
Ten, kdo překoval meče na pluhy, bude orat pro toho, kdo tak neučinil.
Obrázek
http://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c&feature=related
Lovec-mag
Uživatel

Příspěvekod Treon » úte 31. led 2012 20:06:04 » Re: Risen 2 DLC
To je jako si předobjednat auto, a k předobjednávce dostaneš jako bonus volant... a po koupi vydají opravný patch v podobě předního skla, které na původním voze nebylo :D .. taky by to asi moc lidí nekupovalo... ale u PC her se to nějak chytlo :roll:
Treon
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » stř 01. úno 2012 10:23:32 » Re: Risen 2 DLC
Nebudeme si nic nalhávat, už půl roku kritizuji to, že se vydali PB komerční cestou a podle toho prostě dělají hru a všechno kolem ní. Je naprosto evidetní, že jde jen čistě o prachy a o to tu hru prodat, nic víc a každý takový krok, kterým kopírují mega-ultra super pecky s biliony prodaných kusů to prostě potvrzují. A je úplně jedno, jestli je to chyba PB, jakožto vývojáře, nebo distributora. Výsledek bude tak či onak stejný.

DLC ve stylu vyříznu co se dá, pár žďobků dám "zadarmo" k předobjednávce a zbytek prodám za měsíc (aby se neřeklo) to pak prostě jen dokazuje. Ono při nákupu hry v den vydání, je nejvyšší cena hry. Tedy pokud by si někdo snad plánoval, že počká měsíc - půl roku a že to mezi tím slevní, tak hold nebude mít kompletní hru. Tedy, pokud je někdo skeptik a nevěří tomu, že ta hra bude dobrá (jako třeba já) a chce si počkat, jak to dopadne a rozhodně nebude spěchat s předobjednávkou, nebo pokud chce někdo koupit hru později a levněji, tak tímto ho defakto vyloženě tlačí - nutí ho k tomu koupit zajíce v hodně drahém pytli. Jakmile to bude prodaný, už je to jedno a nikoho nezajímá, co o tom říká ten, kdo si to zaplatil. Prachy jsou v bance, o to jde...

Nemluvě o tom, že se to váže i k tomu steamu a člověk bude přepokládám nucen opravdu se zaregistrovat na steamu, opravdu tam zaregistrovat hru a tím je pro něj ta hra neprodejná v bazaru. Tak by si hru mohl koupit, ale použít třeba crack.

Tedy cílem těchto "DLC" po vydání je právě toto všechno. Cílem DLC měsíc po vydání je ždímání peněz. DLC třeba 3 měsíce po vydání bych i věřil, že to nemusí být zlodějna a navíc že to může být i ucházející, ale byl bych i zde opatrný (zde by šlo ale hlavně o kvalitu).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod El Kamil » stř 01. úno 2012 17:29:13 » Re: Risen 2 DLC
Ono je to těžké. Každopádně pokud už v den vydání má být k dispozici DLC, tak se fakt ptám, proč to teda nemohlo být přímo v plné hře?
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Treon » stř 01. úno 2012 17:39:45 » Re: Risen 2 DLC
Milhaus to popsal naprosto přesně..... protože kdyby to v té plné hře bylo, tak by sis to mohl koupit i za X měsíců ve slevě. Když je to takhle rozdělené tak ten výstřižek jako DLC, tě nutí k tomu, aby sis to objednal hned.
Protože potom když zaváháš, tak už nebudeš mít "kompletní" hru. Je to prostě humus... :roll:
Treon
Zasloužilý člen fóra

Další