Menu

The Making of Risen 2

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod Jémák » úte 15. lis 2011 15:37:24 » The Making of Risen 2
The Making of Risen 2

Díl 1 - Tvorba herního světa

Díl 2 - Frakce

Díl 3. - Pohyb

Díl 4. Hudba (prozatím bez Cz titulků, pracuje se na nich)

Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod El Kamil » úte 15. lis 2011 19:56:30 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
Přidal jsem k tomu na rychlo udělané titulky... Je zajímavé, že dělají takové making of, to není u Piraní zvykem, rozhodně ne takhle dlouho před vydáním :). Jinak to video v podstatě moc zajímavé není, pár ingame záběrů... Co je ale zajímavé, jsou ty kulisy, které tam mají. :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod McMatejovsky » úte 15. lis 2011 20:19:12 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
ty se mi líbily :) nic nového v podstatě neřekli :X a ani nic nového neukázali, tedy krom záběrů z něčeho co se ještě nedalo ani vzdáleně nazývat hrou... ale snaha se cení :X
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod jack1220 » sob 19. lis 2011 13:29:09 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
Objavil som nejake info:
Bola to 1. cast zo 6.
Hudba v prvom Making of (creating worlds) je hudba z hry...
Obrázek
jack1220
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 21. lis 2011 14:31:08 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
dle mého soudu řekli všechno podstatné.
1. Hra není dělaná ručně, ale strojově generovaná a následně upravovaná.
2. Hra funguje úplně na stejném principu, jako dragon age a další hry tomu podobné od bioware
3. hráč bude hrát jem za piráta a ve hře nebudou frakce, ke kterým se přidá, krom pirátů (něco jako v dragon age Šedí strážci, předpokládám, že nejprve splní i nějakou tu zkoušku, aby se stal pirátem)
4. hra bude velice velice lineární s jasně daným naskriptovaným postupem, kde ostrovy A, B budou naskriptované od počátku do konce a hráč půjde prostě rovnou za nosem. Ostrovy C, D, F, G budou fungovat jako samostatně naskriptované celky, nezávisle na zbytku světa, na které hráč dopluje, splní na nich misi a odpluje. Jakmile dokončí celý skript na všech ostrovech, otevře se mu ostrov H, J ..., což bude finále, které bude taktéž naskriptované.

já myslím, že nic víc už říkat nemusí. V podstatě přesně jde o přesně pravý opak třeba hry risen a gothic a to, co na těch hrách bylo nejlepší, tedy onen smysl pro detaily, ručně udělání naprosto všeho a s tím spojená promyšlenost všeho, tedy vše, co mě na jejich hrách fascinovalo, to vše tam nebude.

To, že to video dělají mě naopak nepřekvapuje. Je to moderní a komerční a dělá to každej velkej výrobce mega super užo hry, kam nepochybně risen2 bude patřit.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod chorezm » pon 21. lis 2011 21:14:28 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
sice mě milhausi nesnášíš, Ale máš naprosou pravdu, hra ztratí kouzlo, naprosto, proč prohledávat každou jeskyni, hřbitov, budovu když všude bude velký..., bude to pro mě větší hrůza než arcania
Z vody udělám VODKU! Tak si mě važte!
chorezm
Trvalý ban

Příspěvekod McMatejovsky » úte 22. lis 2011 0:40:38 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
Ať už v to doufáš jakkoli moc ... pochybuji, že to může být horší než ArcaniA
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 22. lis 2011 8:05:30 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
chorezm píše:sice mě milhausi nesnášíš, Ale máš naprosou pravdu, hra ztratí kouzlo, naprosto, proč prohledávat každou jeskyni, hřbitov, budovu když všude bude velký..., bude to pro mě větší hrůza než arcania

no, já neřekl, že hra nebude mít kouzlo. Jen je prostě naprosto evidetní, že nebude mít kouzlo jako dřívější jejich hry. Respketive to nebude opravdu vůbec stavěné v ničem a nijak na jejich původních hrách. V tom lepším případě se jim klon biowarek podaří a bude z toho mega úspěšná komerční pecka, na kterou budou všichni recenzenti pět ódy (viz mass effect2, a tedy nikoliv RPG, ale prostě akční hra s dobrou prodejností), v tom horším případě se jim ten klon nepodaří a bude z toho komerční propadák. Nejspíše bude hodně záležet i na reklamě, kterou kolem toho udělají a zde to bude horší, než v případě EA a Bioware. Jisté ale prostě je, že to orginální pojetí a z něj pramenící kouzlo třeba gothicu, v této hře nebude. Myslím, že tímto videm to defakto potvrdili, tedy i věci, na které se fanoušci série báli i jen pomyslet, natož si je představit v praxi.
Arcania je vrchol herního odpadu, který byl zatím vydán. Myslím, že tato hra sice má poměrně slušnou aspiraci se jí příblížit, nicméně nejspíše to nebude až tak tupé. Problém je v tom, že her na tomto principu jsem se již nabažil dostatečně, takže ono je vlastně jedno, jestli to bude až tak moc tupé, jako arcania, nebo o něco méně. Výsledek bude stejně nejspíše hra akčně komerční s dialogy, tedy opravdu styl novodobých RPG, kteréžto mě nebaví a nějak mi v nich ono RPG naprosto uniká.

Co se týče nesnášení, nejde o to, že bych nesnášel tebe jako uživatele (v tomto ohledu nemám důvod tě nesnášet), ale jde o to, že tvé příspěvky bývají hodně často nemístné a nepatřičné, mnohdy dokonce scestné a nevhodné, dokonce občas to bývají jen jakési výkřiky bez nějakého smyslu či obsahu. A pak na takové příspěvky reaguji podle toho, tedy ne mnohdy dobře, což v tobě možná vyvolává dojem, že tě nesnáším. Pokud to změníš a začneš psát trochu více k věci a trochu více smysluplně, pak s tebou nebudu mít nejmenší problém a dokonce ani nebudeš dostávat neustále bany za spam a podobně. Hold, asi budeš ještě muset dospět v kvalitního uživatele, což ti možná nějakou dobu potrvá. Ono dávat někomu bany mě vůbec ale vůbec nebaví, ale někdy to je nutné. Ale to sem nejspíše nepatří a není vhodné zde tyto věci řešit.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod chorezm » úte 22. lis 2011 15:09:46 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
ty jsi řekl, že nebuzde mít "Gothic" kouzlo takže bude postrádat kouzlo... zkrátka každej 12 letej spratek o to uslyší ve škole a okamžitě to bude chtít, protože to mají ostatní a né proto, že je hra dobrá a na mladejch dětech se dá nejlépe vydělat...
chorezm
Trvalý ban

Příspěvekod McMatejovsky » úte 22. lis 2011 16:18:42 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
mladejm dětem se to bude líbit určitě....
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod chorezm » úte 22. lis 2011 16:46:24 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
ano jsou studny na peníze... každej fracek vidí P z Kar. a hned bude chtít R2 za nestydatě obrovskou cenu...
chorezm
Trvalý ban

Příspěvekod vrabčanda » stř 30. lis 2011 15:09:45 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
chorezm píše:ano jsou studny na peníze... každej fracek vidí P z Kar. a hned bude chtít R2 za nestydatě obrovskou cenu...

No tisícovka mi zase jako obrovská cena nepřijde. Každopádně mně je patnáct a už od svých 11 let hraju Gothica a baví mě tenhle styl RPG a ne akční RPG kterých je opravdu hodně a většina z nich je jen o boji, tudíž s RPG to má společného snad jen tvorbu postavy. Řekl bych, že jestli se dočkáme ještě nějakých vyloženě dobrých titulů v mém oblíbeném stylu, tak to bude zázrak. Jelikož pomalu upadá celý herní svět a všechno se, jak jednou zmínil Level "dělá pro naprosté idioty, aby to pochopila i stoletá babička, tří letý chlapeček a hlavně aby u toho dotyční nepřemýšleli, jen že to je zábavné" (bylo to sice v jiném kontextu, ale výsledek je stejný.)
.-.Štýl.-.
vrabčanda
Uživatel

Příspěvekod McMatejovsky » stř 30. lis 2011 17:50:15 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
tak už to ale v dnešním světě chodí... prý jsou lidé chytřejší a schopnější. Já jsem ale svědkem něčeho jiného.

Každopádně ty hry se tomu přizpůsobují, že ?
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod vrabčanda » čtv 01. pro 2011 14:25:26 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
Přeně tak, mam stejnej názor. Elektronika nám má všechno zjednodušovat, ale já si myslim, že nás akorát dělá na ní závislou a přitom, ruku na srdce, šetří vynálezy poslednín dobou nějak čas? Ne, jen ho místo kupříkladu věšení prádla strávíme u něčeho jinýho. A to něco jinýho je přesto to, co jsme dřív dělali stejně. No to už je trochu mimo mísu, ale je fakt, že dřív byly hry těžký, bez checkpointů, autosavů, luxusní grafiky, nastavení obtížnosti, bez tutoriálů, s těžkými bossy i úkoly a fungovalo to. Ale někdo zřejmě vývojářům řekl, že lidstvo je rok co rok tupější a tupější, takže se to má takhle "zlehčovat" (podobné elektronice). A přitom hodně lidí v dnešní době řiká, že hry jsou šaptný v tutom a tamtom (krátká herní doba, málo úkolů, linearita, neotevřený svět, špatná atmosféra, přílišná obtížnost) ale když už se takov hra vytvoří tak je také kritizována a ne zrovna příjmána většinou. Zajímavý to svět. A jsem zvědav co bude teďko za "updaty" ve hrách, které nám "zesnadní" hru (třeba už i v tom risenu).
.-.Štýl.-.
vrabčanda
Uživatel

Příspěvekod Katolík » sob 03. pro 2011 13:15:05 » Re: Risen 2 Making of Ep.1.
Námitka. Ano, hry se zjednodušují. Spousta z nich.

Ale zároveň se, některé, začínají stávat něčím jako uměním. Už to není o tom, abys běhal po světě, skilloval, expil, zabíjel co nejvíce nepřátel a snažil se mít co nejlepší věci, protože jinak nepřežiješ. Spousta dnešních her se místo toho zaměřuje na příběh a atmosféru. Jako příklad bych dal třetí díl Deus Ex, který mnozí osočují z přílišné jednoduchosti, ale který se podle mě zaměřuje na úplně jiné věci a dosahuje v nich takřka dokonalosti.
Konkrétně, hra má hodně silnou atmosféru, je barevně stylizovaná, má dobrý příběh, u kterého jsem se třásl napětím, kdo za tím vším stojí a jak to všechno dopadne. (Nepokazil mi ho ani divný konec.) A kdybych musel neustále loadovat, snažit se získat co nejvíc zkušeností, trávit hodiny nad každým těžším soubojem, hra by mě rozhodně tolik nevtáhla.
Zjednodušování podle mě nemusí být vyloženě špatné, ale musí ho provázet právě silná, možná i určitá umělecká stylizace (Mirror´s edge, trochu i Zaklínač II, Deus Ex - human revolution.)
A když příběh zároveň řeší i nějaká "dospělá" témata (jak daleko jde zajít, abych se mohl stále považovat za člověka... Je pokrok skutečně to, co lidstvo potřebuje?), hra se podle mě už může považovat za umění. Což je fajn... Upřímně, kdyby měla Risen II příběh ze kterého bych padl na zadek, celou dobu bych se cítil jako pirát a užíval si atmosféru tropických ostrovů, kdyby tam byla nějaká strašlivá tajemství, dobré postavy, strhující závěr, tak je mi úplně jedno, jestli to bude zjednodušené, nebo ne.
Dvě věci mě naplňují úžasem - hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně.
http://nd04.jxs.cz/708/044/91ea34fab9_69366241_o2.gif
Katolík
Bratr Knihovník

Další