Menu

Risen 2 vs. Zaklínač 2

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod cracken » stř 21. zář 2011 22:46:33 » Risen 2 vs. Zaklínač 2
Čau
jak si podle vas povede Risen 2 oproti teto starší konkurenci?
Myslim tim příběhu, hratelnosti, soubojoveho systemu, systemu preků, grafiky a požadavků
cracken
Nováček

Příspěvekod Mike1 » čtv 22. zář 2011 6:26:29 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
Myslím, že R2 si např. oproti zaklínači2 povede rozhodně lépe, neboť zrovna zaklínače moc nemusím :???:
Mike1
Trvalý ban

Příspěvekod Algirion » čtv 22. zář 2011 7:21:50 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
Doufám, že RPB2 bude mít menší HW než Witcher2... Witchera jsem rozjel na minimální požadavky a v tom lese s kajranem se mi to aj trhalo...
Obrázek
Algirion
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 22. zář 2011 8:31:40 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
myslím, že to bude dost odlišná hra, nebo v to přesněji řečeno doufám. Zatímco zaklínač2 je v určitém slova smyslu podobný arcanii, tedy v tom smyslu, že se člověk dostane do menší, poměrně dost uzavřené části, kde ani není moc kde bloudit, splní onu část a jde do další, aniž by se vracel do té předchozí. Tedy je to uzavřený svět přesně řízený autoru a příběhem. Samozřejmě je nesrovnatelně lepší, než aracania tím, že ten příběh tam opravdu je a také tím, že to má jakousi atmosféru. Doufám ale, že risen2 bude dělán spíše hako gothic, tedy s otěvřeným světem, kde třeba některé části na začátku budou blokovány, ale že prostě bude možnost cestovat postupně po celém světě a také, že k tomu bude důvod. Ale to je teorie, praxe naznačuje, že to bude asi také jak v zaklínači2, tedy člověk projde komplet celý ostrov, dostane se na další a zkoumat a procházet ten předchozí už nebude mít důvod :(.

Co se týče nároků, Zaklínač2 měl relativně malé nároky na dnešní nové mašiny, minimum je u každé hry stejné a je dáno konzolemi, takže prakticky každá nová hra má stejné minimální požadavky. Problém je v tom, že mnoho výrobců her si nedápříliš práci s maximálními, takže hry pak vypadají pořád stejně už několik roků. V zaklínači si s tím pohráli alespoň trochu, takže HW požadavky na max byly alespoň trochu slušnější (ale ne nijak zásadně). Toto se doufejme pravděpodobně změní novou generací konzolí, která se blíží. Ačkoliv ne nejasné, jak přesně to bude, protože pořád budou ve světě konzolí dominovat ty staré, no. Já osobně bych byl radši, kdyby hry využívali opravdu nové PC a HW a nepoužívali pořád ty stejné, 6 let staré technologie a počítače.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod cracken » čtv 22. zář 2011 17:02:02 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
Ja také doufam že to bude dělaný spíše jako Gothic než jako arcanie líbí se mi když je většina světa přístupná od začatku hry a omezení pohybu po světě dělá síla nepřátel v dané oblasti. Uzavírání světa do postupně odemykajcích se lokací, jako je arcanie, by nejspíš moc nefungovalo jako v arcanii, i když mohly by vývojáři překvapit, tento system perfektně v obou zaklínačích fungoval, tak proč by na druhou stranu nemoch fungovat i zde?
jinak co se požadavků týče podle mě minimalní budou nižší než u Z2 a rozjet to na plný výkon pujde i na starších strojích než u Z2.
kvuli zaklínači jsem kupoval novou grafiku AMD 6850 a ani na ní se při maximalnim nastavení (s vypnutym ubersamplingem) nedostanu v prumeru na vic nez 35FPS
cracken
Nováček

Příspěvekod Milhaus » čtv 22. zář 2011 18:07:36 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
on nejspíše tak fungovat s části bude, protože ty jednotlivé ostrovy se budou postupně odemykat. Takže na začátku určitě nebudeš mít přístup všude. Jde spíše o to, aby ta hra byla udělaná natolik fikaně a vyváženě, aby opravdu byl důvpd se pak vrátit a na ostrově, kde již hráč byl, něco dělat. V zaklínači to fungovalo, na druhou stranu i tam je to jedna z věcí, která mi úplně nesedí. A osobně bych bral spíše možnost s otevřeným světem, než s uzavřeným a postupně se odemykajícím. U hry od PB pak o to víc.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod cracken » čtv 22. zář 2011 21:01:46 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
V tohle s tebou plně souhlasím doufam ze bude duvod vracet se zpět a od určité časti hry (nemyslim tim cast těsně před koncem) bude svět plně přístupný s duvody po něm cestovat. Zase piraně měli vždy svět otevřený tak nečekam až tak výraznou změnu. Taky to byla jediná věc která mi trochu vadila v zaklínači Nová kapitola = nová lokace bez možnosti návratu do předešlé a nemožnost dodělat ukoly ktere jsem přehledl
cracken
Nováček

Příspěvekod Van Hand » sob 29. říj 2011 12:12:17 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
Zaklínač 2 je úplne iný level tu nie je čo porovnávať. Sú to dve odlišné hry, ja ani neviem či sa to vlastne dá...
To už skôr budem porovnávať R1 s Risen 2 Dark Waters. V tomto prípade to bude asi aj logickejšie si myslím. :roll:
Van Hand
Uživatel

Příspěvekod Brouzi » pon 14. lis 2011 19:51:44 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
Tak ja so presiel Zaklinaca 2 a nebola to zla hra. Ale na Risen to nema. Na zaklinacovi mi vadili tie vysoke HW naroky, hral som to na nizkych detailoch a niekedy mi to aj tak trhalo :roll: . V Risen sa mi pacila ta sloboda, ktoru mal hrac. V zaklinacovi musite prechadzat vsetko postupne a tym si myslim, ze straca na svojej znovuhratelnosti, lebo je to stale to iste. Ale ked ma clovek slobodu a hra hru po viacerykrat, nikdy to nie je to iste, lebo moze ist napriklad vyzabijat nejake prisery len tak namiesto toho, aby musel zobrat nejaky quest, aby sa posunul dalej. Co sa tyka bojoveho systemu, v Risen sa mi pacil o trosku viac ako v Zaklinacovi 2. 8-) Ale hlavne je podla mna to, ze Zaklinac 2 bol podla mna dost kratky a niekedy aj nezazivny. Preto dufam, ze Risen 2 bude dlhsia hra so skvelym bojovym systemom a pribehom :wink:
Brouzi
Uživatel

Příspěvekod McMatejovsky » pon 14. lis 2011 23:16:50 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
No dle mého názoru je Zaklínač 2 hra, která nezklamala a i trochu překvapila... hru jsem dohrál celkem 3x během dvou měsíců...

2x jsem se přidal k Iorwethovi a dohrál konec jak za záchranu triss tak Saskie... jednou jsem se přidal k rochemu a zachránil dceru foltesta... při tom jsem plnil všechny questy a hra mě nebavila opravdu jen místy, myslím, že na tom má zásluhu celkový design hry a různé možnosti plnění jednotlivých questů + odlišné konce... pokaždé jsem se také dočkal přijemných změn a našel nebo vyrobil neco pro mne nového ( zásluhu na tom asi měli patche ) Nakonec jsem si ji ted nedavno zahral po čtvrté s patchem 2.0 kde jsou opravdu zajímava vylepšení a nové zbroje i zbraně + temná obtížnost, a hle... musím říct, že mě hra bavila snad i víc než poprvé, protože sjem už věděl a věděl jsem, že už vše dělám přesně tak jak chci a že to dělám správně...

Myslím tedy, že Zaklínač určitě je znovuhratelný, už kvůli tomu, že druhá kapitola je naprosto odlišná v závislosti na tom ke komu se přidáte a stejně tak i další vývoj příběhu... Kdo si hru nezahraje minimálně 2x, tedy za obě strany, tak nemá ani šajna o příběhu a zdaleka si ho neužil.

Pokud jde o Risen 2, tak si nejsem úplně jistý jak to dopadne, zatím to na mně působí velice rozporuplně, což asi na každého... Animacemi pohybů, designem postav, či jakoukoli vizuální a technickou stránkou hry se to se zaklínačem 2 asi rovnat nemůže, možná v některých věcech ale to je asi tak všechno... Jediné v čem může zaklínače hra překonat je příběh, questy a volnost hrdiny ( to ale mluvíme o té lepší možnosti :D )

BTW ... HW nároky nejsou tak vysoké, to spíš tvůj počítač je stará vykopávka, takže věřím, že to v celkovém požitku ze hry hrálo velkou roli...
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod Brouzi » úte 15. lis 2011 12:06:21 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
Tak ja som nemyslel ze je Zaklinac 2 zly, je to dobra hra, len Risen je podla mna lepsi :wink: A s tou znovuhratelnostou neviem. Ja som to hral 2x a nejak ma to nenadchlo viac, ako po prvy krat, ale to je len moj osobny nazor :) Ale rozhodne to nie je zla hra - keby bola, tak ju nehram 2x :wink: Len som chcel povedat, ze Risen sa mi paci viac. A pocitac nemam zase az tak stary :) Len mozno uz na Zaklinaca 2 nestaci :) Ja nie som nejaky technick typ a nemam zase az tak vela penazi na novy, takze sa ja musim uspokojit s tym, co mam :???: Ale uz som si zvykol :D
Brouzi
Uživatel

Příspěvekod von.Nacht » úte 29. lis 2011 2:41:00 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
Tak zaklinač 2 je pro nekteré horší protože to jejich obstarožní stroje nezvládly.. To je mi logika... no to ovsem není problém hry ale problém lidí co se snaží hrát hry z roku 2011 na kompech které pamatují vydání druhého faloutu :D :D

Mne osobně se zaklínač 2 líbíl vice jak Risen 1 a nejen proto, že jsem si užil snad nejlepší DX9 zobrazení za posledních pár let v nejvyšším nastavení... Ale pro zajímavý příbeh a i díky dospěláckému ražení a zobrazení hry.... Proste Roche a ta jeho modropruhovaná banda mi přilostla k srdci...
von.Nacht
Uživatel

Příspěvekod McMatejovsky » úte 29. lis 2011 17:53:59 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
Přesně tak, Zaklínač představuje jednu z nejlepších her co za posledních pár vyšly... Co se týká Risenu, tak to vypadá strašně neurčitě, grafika je jaksi hranatá, na screenech je šílená a z toho co sme viděli z videí bude katastrofa i umělá inteligence a postavy...
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod Wercingetorix » pon 19. pro 2011 18:23:10 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
von.Nacht píše:Tak zaklinač 2 je pro nekteré horší protože to jejich obstarožní stroje nezvládly.. To je mi logika... no to ovsem není problém hry ale problém lidí co se snaží hrát hry z roku 2011 na kompech které pamatují vydání druhého faloutu :D :D

Mne osobně se zaklínač 2 líbíl vice jak Risen 1 a nejen proto, že jsem si užil snad nejlepší DX9 zobrazení za posledních pár let v nejvyšším nastavení... Ale pro zajímavý příbeh a i díky dospěláckému ražení a zobrazení hry.... Proste Roche a ta jeho modropruhovaná banda mi přilostla k srdci...

S tímhle plně souhlasím, Risen1 nesahá Zaklínačovi 2 ani po kolena. Risen 2 si myslím bude taky horší nežli Z2. Už ta grafika, která je horší než ve skyrimu, který je dělán jen na vylepšeném starém enginu a tohle bude novější hra a vypadá hrůzostrašně. Inteligence protiníků se taky příliš nepovedla ani nemám žádnou motivaci to koupit. Příběh v jedničce byl nudný, proč by mě měl zajímat příběh ve dvojce ?
Wercingetorix
Uživatel

Příspěvekod jack1220 » pon 19. pro 2011 21:26:28 » Re: Risen 2 vs. Zaklínač 2
Si uz hral R2 ze vies ake tam budu chyby a nedostakty? :roll:
Obrázek
jack1220
Uživatel

Další