Menu

Risen 2 a STEAM

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.

Ochrana STEAM - má nějaký dopad na váš názor o koupi?

Bezva! Už jen kvůli STEAMu kupuji!
2
4%
Je mi to jedno, nijak mě to neovlivní.
13
28%
Nadšený nejsem, ale pokud bude hra dobrá, tak si ji koupím.
16
35%
Kvůli STEAMu si nejsem jistý, zda si hru koupím, ikdyž bude dobrá.
10
22%
Kvůli STEAMu si hru určitě nekoupím.
5
11%

Celkem hlasů : 46

Příspěvekod Milhaus » pon 15. srp 2011 11:33:00 » Re: Risen 2 a STEAM
Tady najdeš vše
http://store.steampowered.com/

pokud nějak příjdeš o účet, jsi bez zakoupených her :)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod janbal5 » pon 31. říj 2011 21:26:25 » Re: Risen 2 a STEAM
Takže já to mám vyřešeno.Skyrim se má taky aktivovat přes Steam,takže to asi budu muset překousnout a fakt se tam regnout.Vypadá to na trend,můžu s tím nesouhlasit,zvracet,nadávat,ale to je asi tak všechno... :evil: .
i7-870 3,2GHz,HD 5870 1GB,4GB RAM/1600 MHz,Win 7
janbal5
Patty's uncle

Příspěvekod Vilem Otte » sob 05. lis 2011 1:32:31 » Re: Risen 2 a STEAM
O Risen 2 na Steamu jsem se dočetl až teď a docela mě toto zklamalo. Na steamu jsem, a mám tam zakoupeno pár her (včetně celé HL2, mimochodem několik let po vydání - až jej bylo možné rozumě rozjet na Wine).

Nicméně, stejně kvůli problémům Steamu (a jejich nechuti vydat Linux verzi - přičemž vedle Mac verze, která vlastně běží na vykradeném BSD jádře (takže stačí jen replacovat funkce Darwinu na X - což je pár provedení replace ve zdrojácích (takže asi tak 5 minut práce) a pak kompilace (možná půl minuta - v závislosti na rychlosti stroje)), se s Linux verzí ani nepočítá (toto se dá nazvat pouze leností vývojářů; samozřejmě když vydali veškeré své hry na Mac, mohli také na Linux - asi s podobným úsilím, jaké by měli u Steamu) - a samozřejmě sem tam spadne hra, nebo steam (a s ním i hra).

Ač si hru možná koupím (časem - tedy až bude Wine schopný ji rozjet, Windowsy si kvůli hře koupit nehodlám), nebudu ze steamu nadšený a zřejmě k tomu uwarezím Non-Steam patch (kecy o prvním spuštění se Steamem neberu, u Source engine her, které mám, pravidelně otravuje každý měsíc a hru nespustí, aniž by se připojil). :evil:
Currently working on "Project RPG (subject name to change)".
El. Psy. Congroo.
Vilem Otte
Uživatel

Příspěvekod janbal5 » pát 11. lis 2011 16:09:01 » Re: Risen 2 a STEAM
Tak se máme na co "těšit",viz komenty problémů ze Steamem u Skyrimu - http://xzone.cz/forum.php3?predmet=2969&druh=hra , http://www.eurogamer.cz/articles/porodn ... ze-skyrimu
janbal5
Patty's uncle

Příspěvekod Milhaus » pát 11. lis 2011 19:09:16 » Re: Risen 2 a STEAM
jo,je to prča. Vyhodil jsem za něj 1000 kč a po marných pokusech o instalaci mi je hra na nic (skyrim). Risen2 mě od této chvíle již dále opravdu nezajímá a pokud bych jí hrál, určitě ne úplně legální verzi. Ostatně budu to brát jako kompenzaci za vyhozené peníze za skyrim.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Van Hand » pát 11. lis 2011 19:25:11 » Re: Risen 2 a STEAM
janbal5 píše:Tak se máme na co "těšit",viz komenty problémů ze Steamem u Skyrimu - http://xzone.cz/forum.php3?predmet=2969&druh=hra , http://www.eurogamer.cz/articles/porodn ... ze-skyrimu

Tak sa mi zdá z tých komentou, že problémy majú poväčšinou len ty čo si nevedia prečítať návod na použitie?! Alebo Steam prvýkrát použili. Ale aj napriek tomu je Steam veľká hlúposť. trápna a zbytočná vec. Proste zakázať Steam navždy a basta, ale to asi nepôjde no čo už. Neviem no, ale na to sa asi nedá pozitívne reagovať.

A teš sa ako chceš na Risen 2, keď ťa Steam o nervy pripravuje! No to ma stále, ale čim ďalej tým viac odrádza od kúpi R2... :sad: :x :evil:
Van Hand
Uživatel

Příspěvekod jack1220 » pát 11. lis 2011 19:31:52 » Re: Risen 2 a STEAM
Milhaus píše:jo,je to prča. Vyhodil jsem za něj 1000 kč a po marných pokusech o instalaci mi je hra na nic (skyrim). Risen2 mě od této chvíle již dále opravdu nezajímá a pokud bych jí hrál, určitě ne úplně legální verzi. Ostatně budu to brát jako kompenzaci za vyhozené peníze za skyrim.

LOL...na Risen 2 si pisal ze vsetko smeruje k tomu ze to bude len komercna... a ze sa neoplati zato vyhadzovat peniaze este ked to bude na STEAMe a miesto toho si kupis SKYRIM?...:D na tom sa mozem len zasmiat...vyhlasili ze SKYRIM robia primarne na konzole
A ked uz niekto nevie nainstalovat hru na steam tak uz neviem... *PEACE*
Obrázek
jack1220
Uživatel

Příspěvekod janbal5 » pát 11. lis 2011 20:58:36 » Re: Risen 2 a STEAM
jack1220 píše:
Milhaus píše:jo,je to prča. Vyhodil jsem za něj 1000 kč a po marných pokusech o instalaci mi je hra na nic (skyrim). Risen2 mě od této chvíle již dále opravdu nezajímá a pokud bych jí hrál, určitě ne úplně legální verzi. Ostatně budu to brát jako kompenzaci za vyhozené peníze za skyrim.

LOL...na Risen 2 si pisal ze vsetko smeruje k tomu ze to bude len komercna... a ze sa neoplati zato vyhadzovat peniaze este ked to bude na STEAMe a miesto toho si kupis SKYRIM?...:D na tom sa mozem len zasmiat...vyhlasili ze SKYRIM robia primarne na konzole

Za prvé jsi myslím lehce "mimo mísu",to bych ovšem neřešil,takových lidí je spousta :D. Za druhé si prosím ještě jednou pořádně pročti komenty,problémy jsou mimo jiné kvůli tomu,že Steam-servery nevezmou autentizační kódy legálně a korektně instlých produktů (chápu přetíženost,ale za ty jejich opruzy na to mohli být připravení).
Vyčítat Milhausovi,že se snaží být korektní a profesionální,takže zkouší i to,co je mu lehce proti srsti,aby mohl být objektivní,to je taky "mimo mísu".
Podle mne je to tak,jak pořád říkám,Steam jen trestá poctivé zákazníky a je to vše pouze o byznysu.Divím se,že do toho Bethesda sklouzla,snad se z toho poučí.(I když lobing je lobing a prachy dělaj divy)

Edit:takže Skyrim mám zakoupen,abych měl čisté svědomí vůči tvůrcům,hru si však raději stahuji přes torrent-tracker,obdobně absurdně-schizoidní situaci zřejmě zažiji i u R2 :(
janbal5
Patty's uncle

Příspěvekod jack1220 » sob 12. lis 2011 10:22:23 » Re: Risen 2 a STEAM
Zaujimave ze pri SKYRIM chcel byt profesionalny ale uz pri R2 nie...btw na STEAMe hra SKYRIM 170 000 ludi ale to uz sem nepatri
Obrázek
jack1220
Uživatel

Příspěvekod McMatejovsky » sob 12. lis 2011 11:25:16 » Re: Risen 2 a STEAM
170 000 ? to je málo, zdá se, že se jim to zas tak dobře neprodává :D
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod jack1220 » sob 12. lis 2011 12:12:32 » Re: Risen 2 a STEAM
To znamena kolko ludi hra v tom momente...nie kolko ludi ma hru na STEAMe
Obrázek
jack1220
Uživatel

Příspěvekod McMatejovsky » sob 12. lis 2011 14:29:22 » Re: Risen 2 a STEAM
aj tak je to low ...
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » sob 12. lis 2011 15:28:41 » Re: Risen 2 a STEAM
jack1220 píše:LOL...na Risen 2 si pisal ze vsetko smeruje k tomu ze to bude len komercna... a ze sa neoplati zato vyhadzovat peniaze este ked to bude na STEAMe a miesto toho si kupis SKYRIM?...:D na tom sa mozem len zasmiat...vyhlasili ze SKYRIM robia primarne na konzole

Nechápu, čemu se můžeš tak akorát "zasmát". Skyrim tím, co předcházelo vydání mě zaujal a vypadalo to jako nadupaná RPG hra s obsahem. Ano, je možná vyvíjena primárně na konzole, ale je to RPG hra, kde záleželo na obsahu hry. Risen2 je také jednoznačně primárně vyvíjen na konzole (viz inventář), ale navíc podle toho, co o něm píší, neobsahuje nic, nebo alespoň nic, co by mě zajímalo. Nění to zkrátka RPG, po kterém bych prahnul. A to platí i o komerčnosti. A na tomto navíc i teď trvám, respektive stále si to myslím. Takže osobně dost dobře nechápu, čemu se tak "směješ".

Ano, pokud někdo vyhodí 1100 korun za krabicovou verzi hry, následně tu hru není možné za žádných okolností nainstalovat z DVD a neustále se stahuje celá z netu s tím, že jakmile se dostahuje, tak spadne a sekne se, s tím, že pokud použije "ověřený" návod na instalaci z DVD, tak se instalace sekne s hláškou, že je steam přetížený a podobně, tak to uršitě znamená, že je ... *PEACE* Jenomže já tu hru zaplatil víš, a já rozhodně nehodlám prolézat všechna možná fóra a hledat řešení, jak bych si laskavě mohl hru nainstalovat, já si jí kupoval proto, abych to nemusel řešit, abych prostě dal DVD do mechaniky a hrál.

McMatejovsky píše:170 000 ? to je málo, zdá se, že se jim to zas tak dobře neprodává :D

zbytku se to nepovedlo nainstalovat.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod jack1220 » sob 12. lis 2011 17:39:16 » Re: Risen 2 a STEAM
Tak do R2 sa snazia dat nieco nove oproti predoslemu dielu...ci to bude dobre to sa uvidi. Do TES V nedali ziadnu vyraznu novinku oproti predoslemu dielu takze neviem co ta tak zaujalo ale to je tvoja vec...
Obrázek
jack1220
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » sob 12. lis 2011 18:08:08 » Re: Risen 2 a STEAM
Risen2 dělají podle šablony Bioware a kopírují jiný styl. Změnili úplně styl svůj vlastní a aby se to dobře prodávalo, využili popularity pirátů z karibiku a dali to do jeho prostředí. Sloučili tak hned dvě věci, o kterých si myslí, že jsou komerční a budou se dobře prodávat. Navíc do toho dali další komerční prvky, kterými to obohatili. Žádné další informace o tom nejsou známé a tyto informace mě jednoduše odrazují sami o sobě. Ano, možná to bude dobré, možná ne, není ale jisté, jestli se to "uvidí, nebo neuvidí", pokud mě informacemi o hře nenavnadí.

Skyrim obsahuje styl Bethesdy, což samo o sobě mi vadí, jelikož mi úplně nesedí. Na druhou stranu dle zveřejněných informací se velmi snažili změnit a vylepšit věci, které mi například v TES4 vadily nejvíc a kvůli kterým mě Oblivion nebavil. Vytvořili i nový engine, který jim má umožnit některé věci, které Oblibion nemumožňoval a snažili se vytvořit komplexní promyšlený svět v něm, což se mi osobně líbí. To, jestli se jim to podaří, nebo nepodaří, to se uvidí. Ano, proto jsem onu hru koupil, abych viděl, jestli se jim to podařilo, nebo nepodřilo, protože mě to prostě zaujalo a zajímalo. Bohužel já to neuvidím, jelikož jsem se nedostal přes instalaci a steam, což je mrzuté, ale nedá se nic dělat. Dalších 6 hodin pokusů o instalaci mě prostě nebaví a nehodlám zbytečně ztrácet tento čas, nebo alespoň ne nyní. Možná to časem ještě zkusím, když jsem za to dal ten litr, ale teď jsem prostě dostatečně zhnusen samotnou instalací a i kdybych to nyní nainstaloval, pravděpodobně by mi ono zhnusení zůstalo i během hraní.

PB měli tu výhodu, že jejich hry mě vždy bavily a proto měli můj zájem už při oznámení hry. Bethseda měla tu nevýhodu, že mě jejich hry vždycky nudily a jejich další pokus mě na počátku vůbec nezajímal. Během vývoje hry a informací o nich, se to změnilo v opak. Samozřejmě, pokud bych měl možnost si hru zahrát ještě před tím, než si jí koupím, je úplně možné, že bych Skyrim nekupoval, protože bych vyhodnotil, že mě nebaví a naopak, pokud bych hrál Risen2 před tím, než bych si jí koupil, možná bych to nakonec koupil, protože by mě to bavilo. To pochopitelně možné je, jenže vzhledem k tomu, že to vyzkoušet legálně jinak nejde, než to koupit, tak to musím vyhodnocovat na základě jiných informací a věcí a rozhodovat se podle nich. Pořád nechápu, čemu se tak "směješ". Ty to děláš nějak jinak nebo máš snad nějaké jiné záhadné možnosti, jak to řešit? Já bohužel žádné jiné nevidím.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

PředchozíDalší