Menu

Risen 2 a STEAM

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.

Ochrana STEAM - má nějaký dopad na váš názor o koupi?

Bezva! Už jen kvůli STEAMu kupuji!
2
4%
Je mi to jedno, nijak mě to neovlivní.
13
28%
Nadšený nejsem, ale pokud bude hra dobrá, tak si ji koupím.
16
35%
Kvůli STEAMu si nejsem jistý, zda si hru koupím, ikdyž bude dobrá.
10
22%
Kvůli STEAMu si hru určitě nekoupím.
5
11%

Celkem hlasů : 46

Příspěvekod Romop5 » pon 01. srp 2011 12:59:01 » Re: Risen 2 a STEAM
povedal by som, že to bude ako u Counter-Striku: v obchode si kúpiš DVD, prídeš domov, vložíš do mechaniky, spustí ti to inštaláciu steamu, regneš si acc, aktivuješ CD key a môžeš hrať. Alebo si R2 kúpiš rovno na steam obchode a nebudeš mať ani DVD, len ti steam stiahne hru do PC
Obrázek
Romop5
Uživatel

Příspěvekod janbal5 » stř 03. srp 2011 21:45:41 » Re: Risen 2 a STEAM
Milhaus píše:já si myslím, že to prožíváš až příliš. Ta registrace jako taková není zas takový problém, ostatně doporučuji ti to si to vyzkoušet už nyní, jelikož ta registrace pochopitelně není nijak závazná. Pokud ti nedělalo problém se zaregistrovat na toto fórum, neměl by ti dělat problém zaregistrovat se na steamu. Problémy jsou trošku jinde, než zrovna v registraci.

Jj,prožívám to příliš,protože jsem se na R2 těšil a tato zpráva je pro mne dost ledová sprcha.Registrovat se na toto fórum pro mne bylo potěšením,protože se na rozdíl od steamu nejedná o průhlednou ultrakomerční marketingový nesmysl,ze které je mi stejně nevolno,jako např.z těch hromad potištěných letáků,které mi pořád kdosi háže do schránky,a které se nehodí ani na zátop,protože prd hoří.Na životě je krásné mimo jiné to,že máš možnost volby.Deep Silver se mi to snaží zkazit tím,že mne nutí se podepsat pod něco,co vychází z metod,které bytostně nesnáším (tady je můj problém s registrací).A bohužel začínám mít obavy z toho,jestli vůbec bude nový Risen stát za to,abych se tady vzrušoval.Je mi jasné,že potřebují nové mladé fanoušky,a to pokud možno v hojném počtu.Aby ovšem nepřekročili určitou mez a zcela neodradili ty staré....

Upraveno moderátorem..
i7-870 3,2GHz,HD 5870 1GB,4GB RAM/1600 MHz,Win 7
janbal5
Patty's uncle

Příspěvekod Gatě » pát 05. srp 2011 19:43:26 » Re: Risen 2 a STEAM
Já v tom nevidím moc problémů. Steam mám už asi 2 roky a věci které se stávají: výpadky a potkal jsem !1 vir! v Steam shopu. Nemůžu říct, že s tím jsem spokojen ani nespokojen - můj postoj je neutral, ale když to vezmu z pohledu vývojářů a ochrany proti kopírování je to asi nejlepší možná volba.
...
Gatě
Uživatel

Příspěvekod rovr » pát 05. srp 2011 22:05:57 » Re: Risen 2 a STEAM
No, já patřím taky k zarytým odpůrcům těchto "bezpečnostních" mechanismů. Je mi docela líto, že k mým originálkám od PB už další nepřibude, ale každý má právo na "své" důvody a svůj pohled na svět.

R.I.P. Priranha Bytes
rovr
Nováček

Příspěvekod McMatejovsky » sob 06. srp 2011 1:22:47 » Re: Risen 2 a STEAM
Ve skutečnosti cracknutí a stahnutí hry dá milionkrát víc práce a času než zaregistrování se na steamu.

Nehledě na to jak to s hrou bude a jak bude dobrá, používáte steam čistě jako záminku k tomu aby ste to nemuseli koupit, jsem odpůrce steamu a věřil jsem, že ho nikdy nebudu muset použít ( a možná to tak bude pokud za to hra nebude stát ) Ale abych to používal jako záminku k ušetření peněz... tak hluboko jsem ještě neklesl, díky bohu...
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod M27 » sob 06. srp 2011 9:30:19 » Re: Risen 2 a STEAM
McMatejovsky píše:Ve skutečnosti cracknutí a stahnutí hry dá milionkrát víc práce a času než zaregistrování se na steamu.

:lol: Tak nad tymto co si povedal sa da len zasmiat. :lol:

Co sa tyka steam ochrany ta uz je davno prekonana a ak to bude jak u mafii 2, tak este pred vydanim hry si to budu moct warezi zahrat, takze im to problem nevyriesi. Jediny pravy dovod prechodu na steam je ich marketing a rozsirenost.
cpu AMD Phenom II X4 945 3.0GHz gpu SAPPHIRE HD 5750 1GB mb ASUS M4A785TD-M EVO ram 2x2GB+2x4GB Kingston KHX1600C9D3K2 hdd Seagate Barracuda 7200.12 a Seagate Barracuda LP power Fortron Blue Storm Pro 500W dvd NEC Optiarc DVD RW AD-7240S system Win 7 Ultimate 64-bit
M27
Uživatel

Příspěvekod McMatejovsky » sob 06. srp 2011 10:41:52 » Re: Risen 2 a STEAM
O tom tu ale neni rec... o nake o chrane, jen rikam ze koupit si hru normalnim zpusobem + registrace je ten nejjednodussi zpusob...

Ten kdo si tu hru nekoupi nekoupi v pripade ze za to bude stat, tak neni fanouskem PB ani RIsenu, bude to jen obycajny hrac co patri do vezeni :)
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod jack1220 » sob 06. srp 2011 17:09:26 » Re: Risen 2 a STEAM
R.I.P PB kvoli STEAMu...to moze povedat len zebrak...ked pred vydanim hry ohlasie nejake DLC tak vtedy bude R.I.P a nie zato ze to daju na STEAM :???: a vidno ze tu polovica z vas ani nevie co ten STEAM vlastne je.
Obrázek
jack1220
Uživatel

Příspěvekod McMatejovsky » sob 06. srp 2011 23:50:39 » Re: Risen 2 a STEAM
Přesně tak, nenávidím steam, jako spousta lidí tady... ALE já říkám, že pokud Piraně udělají dobrou hru, tak to není důvod k tomu aby sme se na ně vykašlali a nepodpořili je, dobrá práce má být odměněna, to chce přece každý a steam ať je vám jakkoli nepříjemný není důvodem to neudělat, není zase až tak bolestné, všechno dobré má vždycky i špatné stránky, ale co by se stalo kdyby takto zareagovali všichni ? Hru od Piraní by ste už neviděli a co když to nakonec bude opravdu dobrá hra ? ještě pořád o ní nevíme prakticky nic, rozhodnout se že kvůli steamu nekoupím hru o které ještě nic nevím je trochu unáhlené a hlavně hloupé... opravdu někteří lidé jsou vskutku marný, nedokážu tohle pochopit...
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod janbal5 » ned 07. srp 2011 22:09:44 » Re: Risen 2 a STEAM
McMatejovsky píše:Ve skutečnosti cracknutí a stahnutí hry dá milionkrát víc práce a času než zaregistrování se na steamu.

Nehledě na to jak to s hrou bude a jak bude dobrá, používáte steam čistě jako záminku k tomu aby ste to nemuseli koupit, jsem odpůrce steamu a věřil jsem, že ho nikdy nebudu muset použít ( a možná to tak bude pokud za to hra nebude stát ) Ale abych to používal jako záminku k ušetření peněz... tak hluboko jsem ještě neklesl, díky bohu...

Znovu opakuji,že jsem ochoten připlatit klidně pětikilo za krabicovou verzi bez nutnosti registrace na Steamu.Obviňování ze záminky ušteření peněz není v žádném případě relevantní,tady se jedná o životní filozofii,ne o peníze.Ale abych byl objektivní,stejně jako se mi nelíbí tento fenomén,silně nemám rád supermarkety,přesto do nich chodím poměrně často (cca 5xměsíčně) nakupovat z čistě racionálních důvodů.Snažím se však nakupovat věci každodenní spotřeby v malých obchodech a vůbec mi ale nevadí dát za zboží v tom malém zbytku "normálních" obchodů vyšší částku za stejné zboží,ale s pocitem,že alespoň trochu stojím proti trendu,který považuji za zhoubný.
Určitě neodmítám Steam kvůli "pracnosti" registrace,to je snad doufám zřejmé :D .

McMatejovsky píše:Přesně tak, nenávidím steam, jako spousta lidí tady... ALE já říkám, že pokud Piraně udělají dobrou hru, tak to není důvod k tomu aby sme se na ně vykašlali a nepodpořili je, dobrá práce má být odměněna, to chce přece každý a steam ať je vám jakkoli nepříjemný není důvodem to neudělat, není zase až tak bolestné, všechno dobré má vždycky i špatné stránky, ale co by se stalo kdyby takto zareagovali všichni ? Hru od Piraní by ste už neviděli a co když to nakonec bude opravdu dobrá hra ? ještě pořád o ní nevíme prakticky nic, rozhodnout se že kvůli steamu nekoupím hru o které ještě nic nevím je trochu unáhlené a hlavně hloupé... opravdu někteří lidé jsou vskutku marný, nedokážu tohle pochopit...

Unáhlené a hloupé mi připadá podpořit něco,co nenávidíš,kvůli jednomu dílčímu dílku.Z objektivního hlediska to opravdu jinak není.Piraně měli problém kvůli producentovi už s G3.Z mého pohledu si to měli předem lépe pohlídat.Nemám vůbec obavy o osud piraní,z marketingového hlediska je určitě steam dobrou volbou,alespoň nalákají více přihlouplých teenagerů.Podle mých životních zkušeností má komercionalizace (o nic jiného se nejedná,argumenty o "lepší" ochraně jsou lživé a nesmyslné) zákonitý vliv na kvalitu.Rozhodnutí se,že kvůli Steamu nekoupím sebelepší hru rozhodně není unáhlené a hloupé,naopak mi připadá hodně vyzrálé postavit se proti něčemu,s čím nesouhlasím.
i7-870 3,2GHz,HD 5870 1GB,4GB RAM/1600 MHz,Win 7
janbal5
Patty's uncle

Příspěvekod McMatejovsky » pon 08. srp 2011 2:01:09 » Re: Risen 2 a STEAM
Hezké sepsání přesného opaku než jak to ve skutečnosti je... vskutku si obrátil všechno co jsem napsal já, ale to můžu udělat taky, ale už mě to nebaví...

Každopádně, za pravdu ti je nutno dát jednu věc, dávám ti v ní zapravdu už od začátku... ano jde jen o marketing, jiný důvod zde není, koho ale zajímá názor nenapravitelných jako ty ? :D Je zcela zřejmé, že ty svůj názor asi nezměníš, jde ti totiž jen o princip, děláš to čistě z principu a to je hodně špatný důvod... Prostě KDO NECHCE, TOMU NENÍ POMOCI... dělejte si co chcete, stejně vám to bude k ničemu, já se klidně ačkoli je to naprosto proti tomu co chci nejspíš obětuju ( to bude záležet na kvalitě hry, to co nestojí nekupuju ) a zaregistruju se na tom steamu, a bože strávím na tom asi 2 minuty svého života a všechno se kvůli tomu zbortí, je to přeci hrozný steam to přeci nemůžu to je proti mým záadám !! NENECHAM SE NIKAM TLACIT :D... popravdě myslete si vy co jste na té druhé straně co chcete, ale tenhle blábol podaný jako důvod, je ta největsi blbost co sem za poslednich par mesicu slysel, je to absurdni duvod, a neni to ani duvod... ale budiž dělejte si co chcete, vaše mínus, už se tu o tom nehodlám bavit, je to vážně unavující, v kazdem z tvych prispevku napises vzdycky tu stejnou blbost a to skoro doslova takze to nema smysl, takhle bych moh pokracovat do nekonecna, jakykoli argument obratis proti mému argumentu a udelas to jen z principu ne protoze to tak skutecne je, tímto jsem skončil v diskuzi tohoto typu...

upraveno moderátorem
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod Gatě » úte 09. srp 2011 12:22:19 » Re: Risen 2 a STEAM
M27 píše:

:lol: Tak nad tymto co si povedal sa da len zasmiat. :lol:

Co sa tyka steam ochrany ta uz je davno prekonana a ak to bude jak u mafii 2, tak este pred vydanim hry si to budu moct warezi zahrat, takze im to problem nevyriesi. Jediny pravy dovod prechodu na steam je ich marketing a rozsirenost.

Ano, to je pravda. Steam ochranan se dá obejít. Kámoš si stáhl myslím Mafii 2 myslím asi z uloz.to (to byste se ho museli zeptat odkud :D ) a hraje v pohodě a Steam má taky jen si to nechtěl kupovati :) .
...
Gatě
Uživatel

Příspěvekod McMatejovsky » úte 09. srp 2011 18:57:01 » Re: Risen 2 a STEAM
To ti nikdo nebere, jde tu o cas straveny prave tím, jednak tím nikoho nepodporis ( napriklad u mafie 2 bych to taky nekoupil ) ale princip je v tom, ze je to prakticky stejny koupit si RIsen 2 bez steamu jako s ním... jen několik lidí tu furt opakuje, že se nenechají nikam tlačit a používají steam jako záminku k tomu aby si hru nekoupili, proti tomu se vsak musim oborit at uz steam nesnasim jakkoli moc, tohle proste neni duvod na tom trvam a trvat budu
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod Cursed » úte 09. srp 2011 20:43:57 » Re: Risen 2 a STEAM
v WWI chtel nemecky cisar popravit ruske zajatce hlady ale zatrhli mu to
a ve WWII si hitler uz delal co chtel
pirane udelali super g1 a g2 a jowood se choval slusne(neco mu rikalo mas to zatrhli)
ale u g3 uz tam ten "zatrhavac" nebyl
nemluve o g3fg a arcanii
risen 1 byl dobrej
a r2 by mohl byt taky dobrej ale nutnost steamu tu hru zakopala do zeme
Cursed
Trvalý ban

Příspěvekod jack1220 » stř 10. srp 2011 8:50:08 » Re: Risen 2 a STEAM
Keby to mal byt len ten STEAM ktory hru zakope pod zem tak to nedostane mensie hodnotenie ako 90% :D
Obrázek
jack1220
Uživatel

PředchozíDalší