Menu

Risen 2 a STEAM

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.

Ochrana STEAM - má nějaký dopad na váš názor o koupi?

Bezva! Už jen kvůli STEAMu kupuji!
2
4%
Je mi to jedno, nijak mě to neovlivní.
13
28%
Nadšený nejsem, ale pokud bude hra dobrá, tak si ji koupím.
16
35%
Kvůli STEAMu si nejsem jistý, zda si hru koupím, ikdyž bude dobrá.
10
22%
Kvůli STEAMu si hru určitě nekoupím.
5
11%

Celkem hlasů : 46

Příspěvekod Milhaus » pát 17. úno 2012 12:22:25 » Re: Risen 2 a STEAM
janbal5 píše:Tak trochu nechápu pojetí producentů,že "komerčně zajímavé" znamená "vytvořené pro připitomělé obtloustlé (chtěl jsem napsat americké,ale nebudu xenofobní) děti".Věřím,že mají kupní sílu,ale ti přece tento typ her hrát nebudou,nebo se mýlím?

podle mě jsi dost vedle. Ty hry a důvod, proč jsou udělané pro pitomce je ten, že hry hraje stále více a více lidí. Ono kdyby šlo o děti, tak ty si zvyknou na cokoliv a přijmou cokoliv. Tedy byla-li by obtížnost vyšší, hry složitější atd, tak děti by si přivykly a přišlo by jim to normální (tak jako nám, když jsme byli děti - mladší). V dnešní době nejsou zvyklé na nic složitého, to je pravda a jejich závity tedy jsou namáhány pouze na jednu funkci - například mačkat zběsile tlačítko na myši, nebo ovladači konzole a to samo o sobě stačí na zdárné dohrátí. Ale pravej důvod nejsou děti, jelikož ty by se přizpůsobily. Pravý důvod jsou naopak hráči starší, kteří dřív nikdy nic nehráli, neví co je PC a o počítačových komponentech, nebo software nikdy neslyšeli a když slyší, tak se toho bojí. Právě pro tyto lidi se dělají konzole a právě pro ně se dělají na konzole hry. Dřív ti lidé sledovali třeba filmy a PC je nezajímal, nyní pomalu přechází na interaktivní zábavu. Problém je v tom, že se tak z toho stal byznys a každej se to snaží prodat právě těmto, zatímco na ty původní hráče, kteří jsou zvyklý na něco jiného a už si těžko převykají, tak na ty kašlou. Ono děti se přizpůsobí, nové to přitáhne a staří nejaí jinou možnost, sice budou nadávat na fóru, ale co, hru tak či tak koupí, prachy vyděláme a to, že se jim to nelíbí, nám může být ukulele. Například jsem si 100% jistej, že minimálně 70% uživatelů tohoto fóra si koupí risen 2 už z principu. A to jsou právě ti staří. 40% z toho jsou malé děti, které "vyrůstaly" na arcanii, možná na Gothic3, tedy ti se přizpůsobí. Zbytek bude dost dobře pravděpodobně nadávat, nebo nebudou spokojeni. Ale zase tu třeba stoupne návštěvnost o 50 %, což budou ti nový, co o gothicu nikdy neslyšeli, koupili si svojí super ultra mega dobrou nadupanou konzoli s boží grafikou, ovládáním a vůbec možnostmi a ve hře se dostali do zákysu, protože neví, jak zabít muchu.

Tedy důvodem jsou hráči starší, noví, kteří nejsou hrami ještě tak úplně poskvrnění a dá se jim prodat naprosto všechno.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod McMatejovsky » pát 17. úno 2012 12:52:34 » Re: Risen 2 a STEAM
máš pravdu, ono je to skutečně globální problém ať už vezmeme v potaz cokoli, nejen hry... lidé jsou navyklí dělat něco tak jak se to naučili, bezhlavě chodí a fungují automaticky a bez přemýšlení... toho si lze snadno všimnout a přesně tomu se přizpůsobují hry, od kterých očekávám něco speciálního, něco co mě donutí zapnout mozkový závity a opravdu se snažit... jenže toho se jaksi moc nedočkám... Proto se stále držím Doty, která je obtížná především kvůli tomu jak je udělaná a vůbec mi nevadí, že u toho trávím večery již 7 let :) Sice je to multiplayer, tudíž hrají roli hráči na druhé straně... koneckonců to je jediný způsob jak se ve hře dočkat skutečné výzvy. Často ty hry bývají namáhavé alespoň na začátku, kde se člověk seznamuje s prostředím a když je vrhnut rovnou do děje, tak z toho může být aspoň chvíli na nervy. Pokud to ale dobře chápu, tak bude první ostrov ještě ke všemu tutoriálový, kde se setkáme s pár slabými nepřáteli, tudíž krom toho, že bude snadný bojový systém i questy ( většina z nich ) tak bude snadný i začátek, který byl u Gothicu a stejně tak i u Risenu nejtěžší. Já už jen doufám, že ikdyž se mi hra vizuálně celkem líbí, tedy jak v čem, tak alespoň nebudeme bězhlavě běhat za nosem a dělat co se nám řekne v nějakých cestičkách s nemožností vychýlit se z příběhu a nemoct si tak alespoň něco udělat podle sebe.

Co se týká koupě té hry, tak se vážně hodně rozhoduji... nejvíc mi na tom vadí právě ty DLC momentálně se snad jeví výhodněji warez :D
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Předchozí