Menu

Monstra

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod Ozzous » stř 23. úno 2011 11:13:43 » Re: Bestie
Dal bych přerostlého bosse na konec každé kapitoly. Ale měl by to být boss ala titán na konci R1 a samý konec hry dát něco hodně hodně extra velkýho.
Táta říká synovi: "Tak chlapče, už je ti 15, je na čase, abychom si trochu popovídali o sexu?"
Syn: "Tak fajn, tati, co chceš vědět?"
Ozzous
Trvalý ban

Příspěvekod El Kamil » stř 23. úno 2011 11:32:46 » Re: Bestie
Na velikosti přece nezáleží, nebo jo? :D No já nevím, kapitoloví bossové, to smrdí Diablem :). Já bych spíš bosse zakomponoval do nějakých úkolů. Třeba nějaký boss gnomů - no v jedničce byl Gyrger, ale při vší úctě, to byl velmi slabý boss... nebo nějaký velký hnusný vlk atp... A třeba i lidští bossové, třeba nějaký lídr banditů atp. Ale chtělo by to udělat ty souboje s nima speciální i jinak, než že to budou speciální protivníci...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Milhaus » stř 23. úno 2011 13:43:26 » Re: Bestie
já bych to udělal tak, jak je to v gothicu2 :).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Ozzous » stř 23. úno 2011 14:14:05 » Re: Bestie
Milhaus: V Gothic 2 byl jen Černý troll a draci že? Já bych si představoval širší spektrum bossů. Nebo ty počítáš i unikátní příšery, jako ten chňapavec tam co byl u průsmyku do HÚ?

El Kamil: Tak to byla jedna z věcí, co se mi na Diablu líbila. Ale dnes už máš hodně podobných her, kde máš v každé kapitole bosse. Opět zmíním Two Worlds 2, kde to tak je a je to jeden z mála kladných plusů. Ale tvoje verze rozmístění bossů se mi také líbí, tudiž by mohlo být bossů celkem dost. Už jsem tu někde psal, že pokud ten svět bude velký a to asi ano, tak si autoři nesmí dovolit to, co bylo v Gothic 3, tedy nic, nic, nic, nic, vesnice s 2 obchodníky, nic, nic, nic další vesnice.... to by nebylo dobré. Prostě čím větší svět, tím větší stereotyp a následná nuda.

Zpět k bossům... pokud bude každý mít unikátní vzhled a na jeho zabití budeš muset přemýšlet, např. na něj spustit haldu kamenů, tak by to bylo luxusní. Ten Gyrger, ač vypadal hrozivě se dal v pohodě umlátit na 10 levelu... to jsi měl větší šanci na to, aby tě zabili ti gnomové kolem něj. Risen 1 mi celkově přišel jako lehká hra, když se naučíš předvídat pohyby těžkch monster, tak si ani neškrtnou, protože se to neustále opakuje a žádný překvapivý chvat se nekoná. Tohle by se mělo napravit alespoň u bossů.

Souboj s bossem má vypadat takto:

A ne tak:
Táta říká synovi: "Tak chlapče, už je ti 15, je na čase, abychom si trochu popovídali o sexu?"
Ozzous
Trvalý ban

Příspěvekod Linkin » stř 23. úno 2011 14:35:02 » Re: Bestie
Ozzous píše: Risen 1 mi celkově přišel jako lehká hra, když se naučíš předvídat pohyby těžkch monster, tak si ani neškrtnou, protože se to neustále opakuje a žádný překvapivý chvat se nekoná. Tohle by se mělo napravit alespoň u bossů.

Naučí-li se někdo správně uskakovat, tak ano, je to lehké.Ale já nevím jak ty, mě monstrum v bitce vždycky něčím překvapilo.
Jákkékoliv z nich, je jedno, o co se jedná.

A pokud vím, žádný ze soubojů, ač už z G1 či G2, nebyl s bossem nic úžasného.Byl snad souboj se spáčem těžký?Či s drakem?
Obrázek
Linkin
Trvalý ban

Příspěvekod Fini » stř 23. úno 2011 14:37:48 » Re: Bestie
Tihle bossove...kolem sebe jen bezhlavě mlati a potom se nechaji hrdinou zabit.. občas tě bouchne aby to nevypadalo tak lehce ale ta prisera prostě "chce umřít"
(mluvim o tom assasinovi)
Všechno jednou skončí :]
Jsem ptačí muž! :D
Fini
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » stř 23. úno 2011 14:52:12 » Re: Bestie
Linkin píše:A pokud vím, žádný ze soubojů, ač už z G1 či G2, nebyl s bossem nic úžasného.Byl snad souboj se spáčem těžký?Či s drakem?

Nejde ani tak o obtížnost, jako o tu unikátnost. Samozřejmě by ale nemělo jít bosse sejmout na pár ran, to je jasné. Boss není unikátní tím, že má jinou texturu a jiný model, to je přece základ. Gyrger v G1 měl dobré předpoklady stát se dobrým bossem. Lidé jej brali jako legendu, člověk se k němu musel prosekat skrz hordu gnomů, až pak přišel do nějaké zapadlé ruiny, kde tohoto legendárního Gyrgera uzemnil pár ranama v tom nejtemnějším koutě nejtemnější místnosti. Nic zajímavého, nic unikátního.

To video ze zaklínače je dobrý příklad, trochu se podobá titánovi z Risen, nicméně je lepší v tom smyslu, že hráč má pocit, že se něco děje. V Risen rubeš titána a ten bez jakékoli dřívější známky poškození najednou padne a konec. Mně je jasné, že takových soubojů nemůže být ve hře tucet, ale alespoň dva nebo tři takové malé soubojíčky bych klidně rád viděl. :)
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Milhaus » stř 23. úno 2011 15:24:13 » Re: Bestie
Ozzous píše:Milhaus: V Gothic 2 byl jen Černý troll a draci že? Já bych si představoval širší spektrum bossů. Nebo ty počítáš i unikátní příšery, jako ten chňapavec tam co byl u průsmyku do HÚ?

ne, hlavně jsou tam obludy normální, působící přirozeně tam, kde jsou, dělající to, co jsou. Mohol si v první kapitole narazit na elitního skřeta a připadal ti jak nejtužší boss ze všech. V 5 kapitole ti připadal jak směšná postavička na dvě rány. Ale jak v první, tak v poslední měl smysl. Nebyl to boss, byla to prostě normální obluda, pouze si k ní mohl dojít v různou dobu a podle toho byla obtížná. Já bych tam nedával unikátní potvory, nebo unikátní monstra, protože s nimi je potíž v tom, že jejich existenci musíš nějak okecat a často to pak působí tak, že jsou to bossové jen proto, protože tam musí být boss. Co bych ale udělal, aby prostě každá obluda měla nějaký význam a pokud je pravděpodobné, že hráč třeba v první kapitole narazí na něco silného, dal bych na to místo i věci odpovídající hodnoty. Například jeskyně a v ní dvě stínové šelmy. Můžeš tam jít na prvním levelu, nebo taky na 20 levelu. U vnitř, když je vyskáš najdeš nějaký cenný předmět, třeba elixír síly. Když tam půjdeš na první úrovni, a budeš se stínovými šelmy bojovat jako slabý, bude pro tebe takový předmět úžasně cenný. Pokud tam půjdeš střední (třeba na 10 úrovni), bude ten předmět pro tebe mít hodnotu, ale už to nebude tak super. No a když tam půjdeš až na konci a budeš na 20 levelu, stínové šelmy dáš jednou rukou nadvě rány, tak elixír síly pro tebe nejspíše nebude nic zas až tak vzácného, i když hodit se to bude.

Stejně tak lidé, je zbytečné dělat spešl bosse bez minulosti. Prstě kde se vzal tu se vzal boss, člověk. Ale může to být pojato stylem majáku v g2. Tam jsou obyčejní banditi, akorát krapek silnější. Časem ti takové postavy a nepřátelé přijdou normální, ale v první kapitole je to boj a v ten moment hrají onu roli bossů. Celkově to působí tak nějak přirozeně. Samozřejmě, nějací větší bossové uzavírající třeba kapitolu by tam být mohli, aby měla každá kapitola třebas nějaké vyvrcholení, nebo tak něco. Ale ani to není vůbec nutné a potřebné, pokud je správně udělaný příběh, viz třeba gothic1/gothic2.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Van Hand » stř 23. úno 2011 15:24:49 » Re: Bestie
Gyrger bol v risen 1 legenda. V pokračovaní by ich mohlo biť viacej to by som sa potešil. Keďže v dvojke budú gnómovia tak mi to tak príde, že by tam mohol biť aj Gyrger, keď že je ich takzvaný veliteľ. Ja dúfam, že sa tam ukáže ghúl... pre mňa najj potvorka z hry Risen. Tie svietiace oči nemalí chybu, proste super príšera! Som zvedaví čo znázorňujú tie červené oči?! Možno to bude nejaká väčšia forma ghúla: nadrasa?! Alebo niečo podobné...
Van Hand
Uživatel

Příspěvekod Fini » stř 23. úno 2011 15:49:00 » Re: Bestie
No když už jsme u těch bossů.. asi každý si rád zabije bosse na ktereho je dostatečně silny.... třeba Gyrger mně docela sklamal protože zabít ho bylo.... až moc lehké (hrál jsem to na těžkou úroveň). Takže když už boss tak at jde s příběhem a třeba ve 3 kapitole nenarazis na bosse ktereho si měl zabit v 1.. obrazně řečeno.
V G2 byl Černý troll moc fajná příšerka.... mohl jsem ho zabít ale nemusel.. a vlastně to taky byla taková záhada..
Fini
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » stř 23. úno 2011 15:54:33 » Re: Bestie
Gyrger ale šel s příběhem (krystalový disk pro inkvizitora), i tak byl ale hodně slabý... Celkově jako úkol to byl dobrý úkol, ale Gyrger jako "boss" byl špatný... :)
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Fini » stř 23. úno 2011 16:20:17 » Re: Bestie
však to jsem napsal :D je slaby. To že se tam nehodi, tak jsem to nemyslel. jen jsem chtel rict že někdy je ve hře až moc bossu .(nemyslim risen ani gothic)
Fini
Uživatel

Příspěvekod Ozzous » stř 23. úno 2011 16:36:57 » Re: Bestie
Já tedy neznám hru podobnou Risen, nebo Gothic, kde je nadměrný počet bossů. Jakou hru máš na mysli?
Ozzous
Trvalý ban

Příspěvekod Fini » stř 23. úno 2011 16:40:27 » Re: Bestie
A znaš hru podobnou Gothic/Risen kde JE nadměrný počet bossu? :D
No nevim jak to je na PC ale např God of war .. je to velice dobra hra ale je tam až moc přebossovano podle mně..
Fini
Uživatel

Příspěvekod Ozzous » stř 23. úno 2011 16:44:41 » Re: Bestie
God of war jsem nehrál, tak nevím. Myslím, že to snad ani nevyšlo na PC a co nevyjde na PC jsem mimo mě. Ale viděl jsem to u někoho na PSP a máš asi pravdu, příšery tam jsou pěkný. Ale já myslel ty víc příbuzné hry, jako Oblivion, Morrowind, Two Worlds, atp.
Ozzous
Trvalý ban

PředchozíDalší