Menu

Diskuse o screenshotech, artech a videích

Obecná diskuze o druhém díle série Risen.
Příspěvekod El Kamil » čtv 22. bře 2012 18:49:22 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Co je tak směšného na tasení meče? Abych se přiznal, tak tohle je jedna z posledních věcí, které bych si všiml. Vlastně jsem si toho ani nevšiml, že by to bylo nějaké divné. Patty vypadá špatně, ale opět - na tomhle hra nestojí a nepadá. :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Golder » čtv 22. bře 2012 18:58:05 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Už to vidím - forum po vydání hry zahlcené příspěvky jako za časů Arcanie :D. Teda co se mi nelíbí aniž bych to hrál je například bojový systém, co jsem viděl ve videu, byla to jako čutaná a cinkání mečů bylo jako když na zem padají špendlíky. Pak ještě absence toho že hrdina (ne)vypije lektravy a pití, že člověk na položku klikne v inventáři a on jí za nějakého zvuku aut. zkonzumuje, nevím jestli je i toto u jídla, ale nejspíše ano. Patty také nevypadá zrovna k světu, a to jsem si myslel, že jí ve dvojce udělají stokrát lepšíc :). A například když jsem dnes viděl obrázek ghůla... tak to je hodně zoufalý, příšera/y zatím k smíchu jako v Gothicu 3. Ale jo! Těším se a těším, až budu brečet jak jsem vyhod... pardon, jak budu hrát pokračování pro mě vcelku dobrýho Risen 1. :D
Fight with honor!
Golder
Uživatel

Příspěvekod McMatejovsky » čtv 22. bře 2012 19:12:06 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Základem je na hru jen nekoukat, ale taky si to zahrát... ti kdo to hráli si všimli, že souboje s lidmi nabízí poměrně dobrou zábavu a že skutečně nejsou snadné... ano některé pohyby vypadají divně, je jich víc ale pohyby vypadají divně snad ve všech hrách od piraní :)

To že hrdina lektvary nepije, se stává tradicí a brzy to tak bude u všech her ( asi ne u Zaklínače, který si na tom dost zakládá - tam to ale přehnali ve dvojce s pitím v meditaci, což může hodně obtěžovat ) Patty nevypadá k světu, ve hře to je o něco snesitelnější než na tom, co uvidíš na netu, i zvířata jsou hooodně divná, čekám, že v pozdější fázi hry se objeví i nějaká na která jde koukat.

Co se týká hry samotné tak se mi na ní zamlouvá přítomnost více bossů, může to hře dát větší rozměr, po shlédnutí videa, které se tu na stránkách objevilo to vypadá i na pořádný boj s Krakenem. Sám ještě nevím co od hry čekat, ta snad to bude dobré :) Tak zlé to na konec není, myslím, že z toho co jsem viděl v demu se mi hra i docela líbila. Je hodně vítek ale je to rozhodně lepší než spousta her, které vychází.
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod Milan0101 » čtv 22. bře 2012 19:24:21 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Jako v demu, když se postavíte před tu skupinku stráží a vytasíte meč, to je prostě něco tak otřesného, co se zaryje do paměti. :D A první potkání Patty jak leze z vody a utočí na ni ty divné ryby s nohama. Jako prostě jsem se tomu smál, smál sem se jakym to na mě působilo dojmem. :D Patty když zaujala ten její "bojový" postoj, fakt jsem si malem crvnknul. :D Škoda že to bylo z veliké části sklamáním. Navíc se mi fakt nelíbí ti domorodci a střelné zbraně, to je ale věc názoru že.
Milan0101
Uživatel

Příspěvekod Golder » čtv 22. bře 2012 21:07:19 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Jak tak čtu, tak tam mohli nechat soubojový systém z jedničky... Jo a taky mě zajímá, jestli se zde vyskytuje klasický problém po zabití nepřítele - jak člověka tak zvířete/monstra, že se z dotyčného stane hadrový panák, např. že třeba tělo na zemi rezonuje, vrtí se, nebo rovnou někam odlítne... :D
Fight with honor!
Golder
Uživatel

Příspěvekod CryCrazy » pát 23. bře 2012 1:10:16 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Ne, tohle tam rozhodně není. Ale ještě jsem nezkoušel nekoho zhodit třeba ze skály, nevim jak by to vypadalo.
CryCrazy
Uživatel

Příspěvekod Farflame » pát 23. bře 2012 4:15:33 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Měl bych dotaz na ty, co to hráli - když narazíte na přesilu nepřátel, opravdu to vypadá tak, že bojujete vždycky jen s jedním (přitom levým/pravým myšítkem časujete útok/kryt), zatímco ostatní tam jen tak postávají, popocházejí, pokřikují a nic nedělají, dokud na ně nedojde řada a nevystřídají toho předchozího?
Farflame
Uživatel

Příspěvekod McMatejovsky » pát 23. bře 2012 8:37:00 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Přesně tak tomu je, ikdyž se ale střídají často a náhodně. Boj s jedním nepřítelem rozhodně není tak těžký jako se skupinou. Nedokáži si představit jak bych bojoval kdyby útočili opravdu doslova současně, když ti dá občas zabrat i jeden nepřítel.
Dohráno: Gothic 1 = 5x, Gothic 2 = 1x, Gothic 2 NotR = 8x, G2A Návraty = 5x, Gothic 3 = 1x, Gothic 3 FG = 1x, Risen = 4x
McMatejovsky
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » pát 23. bře 2012 8:45:56 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Tak záleží, co bereš jako "současně"... třeba domorodci po tobě házejí oštěpy, i když si to s jedním rozdáváš mečem. Prasata to tebe jdou taky všechna. V podstatě ani nevím, jak to je. Rozhodně to ale není jako v G3, když ostatní fakt jen blbě čuměli, ale není to ani jako v G1, kdy tě všichni v momentě rozsekali...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Brouzi » pát 23. bře 2012 11:01:19 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Ľudia, neodsudzujte hru, kým ste ju ešte nehrali. Ani mne sa mnohé veci na tom nepáčia, ale zase na druhej strane má aj mnoho dobrých vecí, preto jej dávam šancu. Ja osobne až počas samotného hrania Risen 2 túto hru buď odsúdim, alebo pochválim. A pevne dúfam, že ju pochválim :wink:
Brouzi
Uživatel

Příspěvekod Jémák » pát 23. bře 2012 19:33:38 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Gustik 5 » pát 23. bře 2012 21:50:30 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Už se na něj těším, mám pro něj vyhrazené místo na stole :).
"Podpisový obrázek zmizel v hlubinách internetu... Zůstává jen odkaz na tvorbu fanartové skupiny, jež odpočívá v hlubinách fóra..."
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Bydliště: Tam, kde slunce svítí, řeky pramení a stromy rostou...

Příspěvekod Jémák » pát 23. bře 2012 22:00:36 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
no jo, aby to pak nebylo nafocené tak důmyslně, že Jaffar bude pár centimetrová a flaška hodně daleko za ním.. anebo aby pak němci neměli nějaké super malé flašky :-o
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Treon » pát 23. bře 2012 23:12:04 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Mám takový dojem, že jsem někde četl, že by měla soška být vysoká kolem 18cm. Což by podle té dotky i odpovídalo... tak uvidíme.
Treon
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » sob 24. bře 2012 0:36:18 » Re: Diskuse o screenshotech, artech a videích
Farflame píše:Měl bych dotaz na ty, co to hráli - když narazíte na přesilu nepřátel, opravdu to vypadá tak, že bojujete vždycky jen s jedním (přitom levým/pravým myšítkem časujete útok/kryt), zatímco ostatní tam jen tak postávají, popocházejí, pokřikují a nic nedělají, dokud na ně nedojde řada a nevystřídají toho předchozího?

hlavně boj s lidmi vypadá šíleně komicky :). To i v tak špatné a mizerné hře = nekomerční a neprodejné hře, jako byl gothic 1 nebo gothic 2, když tedy bojoval hrdina s člověkem a zbytek neměl zasahovat (dokud to hrdina nepřehnal), lidé fandili a do boje se nepletli. Tady stojí s tasenou zbraní a čekají, až hráč otočí na ně pohled (což logicky vzhledem k debilní kameře se stane často, vzhledem k tomu, že hráč nemá hrdinu pod kontrolou). Jenže ono je to dáno tím, že je ve hře "bojový systém" a pokud by útočili všichni, tak ty super mega triky by se nedali použít, protože by si to nestihl. Nakonec to stejně skončí tak, že všechno prostě umlátíš, ale ty bojové "triky" tam prostě jsou, takže to "není" klikačka.

Brouzi píše:Ľudia, neodsudzujte hru, kým ste ju ešte nehrali. Ani mne sa mnohé veci na tom nepáčia, ale zase na druhej strane má aj mnoho dobrých vecí, preto jej dávam šancu. Ja osobne až počas samotného hrania Risen 2 túto hru buď odsúdim, alebo pochválim. A pevne dúfam, že ju pochválim :wink:

ono jde ale opravdu o to, jestli to vůbec hrát. Jelikož možnost si to zahrát, znamená nutnost si to koupit. Pokud si to koupíš a zjistíš, že je to blbina a odsoudíš to, už ti to bude prd platné. Jednak vyhodíš peníze za blbinu (což už začíná být tradice) a jednak se tím zapíšeš do statistik prodeje, jako mnoho dalších, který budou mít obdobný názor, jako ty a hra tak z toho vyleze, že je super, když se tak super prodává. Tím, vzhledem k tomu, že se kvalita hry hodnotí jen čistě podle prodejnosti a množství prodaných kusů a nic jiného nikoho nezajímá, podpoříš produkci dalších takových her a tohoto trendu, ačkoliv s ním nesouhlasíš a nechceš, aby byl. Tvůj názor, tvoje kritika, nebo tvoje odsouzení hry, bude každému a především pak autorům a distributorům, naprosto u paty.
A jak tak koukám, tak démo nejspíše nevydají, aby se to dalo vyzkoušet alespoň trochu, takže žádná jiná možnost, než sledovat videa a screeny, případně číst názory těch, co to zkoušeli, neexistuje.

Celkově, jak se zde řeší ty různé drobnosti, které některým nevadí, jiným ano, řekl bych, že PB zřejmě úplně rezignovali na detaily a drobnosti a tedy komplexnost svého dílka. Což právě třeba na gothicu bylo docela sympatické, jak si hráli s každou blbostí a právě ty detaily a drobnosti té hře dávali onen unikátní dojem. Zde to tedy zjevně mají asi u paty, takže je otázka, jak hra bude působit jako celek a jestli si dají práci alespoň s těmi hlavními věcmi, když na drobnosti prdí. Ale je to zas o penězích a komerci, no. Už to tu bylo řešeno hodněkrát. Je zbytečné se tím dále zabývat, dokud nevydají demo.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

PředchozíDalší