Menu

Stmívá se

Diskuse a hodnocení povídek.

Hodnocení:

Pět hvězdiček (za 1)
28
85%
Čtyři hvězdičky (za 2)
4
12%
Tři hvězdičky (za 3)
1
3%
Dvě hvězdičky (za 4)
0
Žádná hlasování
Jedna hvězdička (za 5)
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 33

Příspěvekod Lucanus » pát 22. srp 2008 22:47:54 » Stmívá se
Název: Stmívá se

Autor: Lucanus

Lucanus píše:Takže zde je první díl mé povídky, kterou prezentuji jako člen Nordmařanů. Psal jsem se s tím dlouho, ale jsem si vědom toho, že to není žádné veledílo.
Jinak se těším na vaše názory a hodnocení nebo připomínky k tomu co by se dalo vylepšit.
Zběžně k ději. Odehrává se po celém světě Gothic, po osvóbození Myrtany a částenčém dobytí Varantu. Hlavním hrdinou je Bezejmenný, kterého jsem si ale pojmenoval, ale jeho pravé jméno zná jen několik málo lidí.
Eldar po porážce Zubena(první díl), bude muset čelit ještě mocnějším nepřátelům, než s jakými se doposud setkal, ale více již neprozradím, abych vás nepřipravil o zábavu při čtení, teda pokud si to někdo vůbec přečte. :wink:

Povídku oznámkujte zde nebo na webu Gothicz.net
Naposledy upravil Lucanus dne stř 07. črc 2010 12:45:41, celkově upraveno 67
Lucanus
Zasloužilý člen fóra

Bydliště: Rozlehlé sály, tonoucí ve tmě hluboko pod Sopečnou pevností

Příspěvekod El Kamil » úte 18. led 2011 18:46:06 » Re: Stmívá se
Tak povídka se konečně dostala na web, bohužel to trvalo dýl, než jsem původně předpokládal, ale nakonec přece jen :)...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Lucanus » úte 18. led 2011 21:16:25 » Re: Stmívá se
El Kamil píše:Tak povídka se konečně dostala na web, bohužel to trvalo dýl, než jsem původně předpokládal, ale nakonec přece jen :)...

Vůbec nic se nestalo. Vím, že nemáš času na rozhazování, což asi nikdo. A navíc děláš celý web, takže to nemusí být vždycky tak lehké a rychle udělané.
No, já jsem nakonec hrozně rád, že se mi to povedlo propašovat na web, v což jsem ani nedoufal. :wink:
Nedávno jsem to četl, abych si to tak nějak oživil, než začnu psát znova. A doslova jsem se u toho zhrozil, jak jsem takhle mohl psát. Dneska bych už to asi napsal jinak, o tom si ale každý udělá obrázek sám, hned jak budou nové díly.
Ještě čtenářům, kteří to četli od samého začátku. Bude chvíli trvat, než se sem dostanou všechny díly, protože ve své nekonečné blbosti jsem se pořádně nenaučil přímou řeč, takže to celé projíždím, s Kofiho pomocí. Každpádně se vynasnažím, abych to do pátku měl a mohl celé poslat Kofimu.
Zároveň výše zmíněnému dlužím obrovký dík, který by měl být veřejný, za to, že se patlal s tím, aby první díly opravil.
Takže, ještě jednou mockrát díky, Kofi. :wink:
Nevím, zda budu schopen to někdy splatit.
Lucanus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Kofi » stř 19. led 2011 14:19:00 » Re: Stmívá se
Maličkost. :)
(Však já si to někdy vyberu... :lol: )
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod vrabčanda » čtv 20. led 2011 21:44:48 » Re: Stmívá se
Výborná povídka, už aby byly další díly! :)
.-.Štýl.-.
vrabčanda
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 20. led 2011 21:49:42 » Re: Stmívá se
Jednou jsem si tuto povídku začal číst, ale zalomil jsem to asi v půlce tehdejších dílů, protože už nevycházely další. Každopádně teď si to budu číst znovu, souběžně s vydáváním na webu.
Povídka se mi velice líbí, děj se zatím nestihl v prvních dílech rozvinout, ale já si dobře pamatuju, že to bude pokračovat velmi zajímavě. Za 1.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Balalajka » pát 21. led 2011 6:49:57 » Re: Stmívá se
Pěkná povídka, ale příliš se mi nelíbí pár prvchních dílů.
Je tam fakt vidět, že si začínal.. když srovnám 1. s 15. tak je to nebe a dudy.
1 s malým mínus za ty první díly :)
Balalajka
Uživatel

Příspěvekod Lucanus » pát 21. led 2011 9:48:16 » Re: Stmívá se
Díky pánové.
Balalajko, můžu říct, že máš pravdu. Teď jsem pro srovnání otevřel díly 1, 15, 22 a 29...
Tam není vidět, že jsem začínal, tam to přímo tluče do očí. :)
Lucanus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Reinmar » sob 22. led 2011 19:56:42 » Re: Stmívá se
... a přichází Reinmar, jediný čtenář Kronik smrti. :lol:
Jsem rád, že si s tím nesekl, protože tahle povídka si pokračování a důstojný konec zaslouží. Také doufám, že Kofi bude stále přijímat úplatky a dávat nové díly na web.
Přečetl jsem první dva díly. Buďme upřímní, délkou se to vyrovnalo zápisem do deníčku. U prvních kapitol by se hodilo remake, které by se vyrovnalo pozdějším dílům.

Hodnocení jsem už ale psal ve starém topicu a známka zůstává stejná.
Reinmar
Uživatel

Příspěvekod Lucanus » pát 18. bře 2011 9:45:32 » Re: Stmívá se
Tak remake zatím v plánu není a těžko říci, zda někdy vůbec v plánu bude.
A pokud bych se, nedej bože, dostal k tomu plánování, zda bych se ještě dokázal hecnout a skutečně to remakovat.:D
Třeba na to jednou dojde.
Jak jsem teď koukal na ty známky v anketě, ptám se sám sebe, zda jsem si ty známky nevysloužil jen tou odvahou, abych tenhle brak poslal před komisi.
Ono, ze začátku je to skutečně šílené, ale holt každý někde musí začít.
Pak jsem si ještě celkem všímal takových menších poskoků vpřed, většinou, když došlo k nějaké pauze v psaní.;)
Ale co se týká té délky, Reinmare, máš pravdu.
Osobně bych řekl, že dneska bych si to povídku zvládl okomentovat postem, který bude delší než první díl...:D
Jinak, zatím jsou pořád ještě nějaké díly v zásobě, protože to teď už zase nepíšu, ale soustředím se na něco jiného.
Ale rozhodně to nebalím.;)
Ono je to ještě dost dlouhé a bude ještě spousta dílů, pokud tedy neumřu dřív, než to dopíšu.
Lehkým propočtem jsem se dostal k tomu, že pokud bych zvládal psát díl za měsíc, tak za čtyři roky a nějaké drobné se konečně dočkáte konce...:P
Ale to je asi celkově nereálné. Spíš se stane to, že mě to přestane bavit nebo to přestane bavit vás.
Ale bylo by hezké to dokončit.
No, toť asi vše z mé strany, koukám, že jsem se docela rozepsal, ale zavrhuji tu myšlenku.
Opravdu tímto postem radši nebudu překonávat délku prvního dílu...:D
Lucanus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Kofi » pát 18. bře 2011 13:53:38 » Re: Stmívá se
No, ten začátek by si snad i remake zasloužil, ale zase se k tomu zpětně vracet nemá cenu, aspoň čtenář (u)vidí to zlepšení.
SPOILER:
Kliknutím odkryjete skrytý text
Ale jen tak mezi náma, za to nechutný, absurdní, ujetý holywoodský ušetření úhlavního nepřítele okolo pátýho dílu bych ti nejradši omlátil pevnej disk o hlavu pokaždý, když to čtu... :lol:
Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Lucanus » pát 18. bře 2011 17:52:46 » Re: Stmívá se
No, v tom případě, Kofi, škoda pevného disku...:D
Ale myslím, že dneska bych to už asi neudělal, však uvidíte v PK...;)
Ale nepředbíhejme...
Jak jsem řekl, třeba se k tomu začátku ještě vrátím, ale rozhodně ne brzo.
Lucanus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Eridor » pát 26. srp 2011 16:56:17 » Re: Stmívá se
Rád bych položil otázku, proč je na webu dílů jen 10, když já jich mám už dost dlouho na disku 26 a jestli pokračuješ, Smou...ehm...Lucanusi 8-) Dnes jsem se k povídce vrátil, a musím říct že mě opět nesněsitelně zaujala a prostě musí být pokračování, jinak si mě nepřej :lol: :)
"Je lepší shořet, než vyhasnout."
Eridor
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pát 09. zář 2011 18:53:47 » Re: Stmívá se
Tak jsem si to přečetl. Znovu :) Je to opravduz vynikající četba, sem tam se sice trošku zbytečně nějaký to slůvko, občas je nějaká ta pasáž hůře pochopitelná, ale přesto to je naprosto strhující! Sem s novými díly :D
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Lucanus » sob 10. zář 2011 8:00:30 » Re: Stmívá se
Díky, hoši.;)
Jsem rád, že to někdo čte, i když už ví, o čem to je.
Strašně potěší, když vidíte někoho, kdo se k vašemu dílu vrací a stále se mu líbí.
Kéž bych sdílel Váš optimismus a nadšení, protože já bych tohle zařadil naspod své fanartové tvorby. Aspoň teda nějakých prvních šestnáct či sedmnáct dílů.:D

Co se týká pokračování, určitě bude. Zatím je prioritou naházet ty "staré" díly na web a pak přidat nějaký nový.
Abych Vás uklidnil, tak asi 3 nikde neprezentované díly mi už skoro půl roku leží na harddisku a čekají na to, až se to líné prase(ano, tím myslím sebe) dohrabe k tomu, aby je prošlo, upravilo a opravilo.
Už se na to strašně dlouho chystám a vždycky od toho nějak uteču.:D

Abych to ale uzavřel. Pokud dobře počítám, čekají Vás tu dva nudné měsíce, kdy budou přibývat staré díly, tzn. 2 povídkové updaty na webu.
No a na konci toho druhého by se měl objevit první nový díl.;)
Lucanus
Zasloužilý člen fóra

Další