Menu

Gothic vs. Predátor

Diskuse a hodnocení povídek.
Příspěvekod Vojta1122 » ned 25. lis 2018 21:24:55 » Gothic vs. Predátor
Gothic vs. Predátor

Soutěžní povídka Zlatého Diega 2018.

Autor / Jarda Punčochář
Umístění / 4.místo ze 7


Čtěte zde!
Uživatelský avatar
Vojta1122
Kronikář
 
Příspěvky: 5540
Registrován: sob 21. lis 2009 12:12:06

Příspěvekod fopa » sob 08. pro 2018 19:23:45 » Re: Povídka 6 - Gothic vs. Predátor
Gothic VS. Predátor

Povídka spoléhající na nevšední kombinaci dvou světů. Slohově povídka nijak zvlášť nevyniká, nelze říct, že by byla špatná ani nějak umělecky nadprůměrná, drží se zkrátka osvědčených metod a v tomto ohledu nijak nepřekvapí ani neurazí.

Pochválit lze rozhodně svižné vyprávění. Autor se nezdržuje sáhodlouhými popisy emocí, míst či detailů a raději se soustředí na rychle se měnící děj. Zde je ale zároveň menší kámen úrazu této povídky – místy je znát, že autor až příliš spoléhá na čtenářovu znalost pop-kultury a na jeho obrazotvornost. Ostatně, co člověk tak dobře zná, netřeba popisovat, že? Upřímně, kdybych Predátora nikdy neviděl, asi bych úplně nepochopil co, jak a proč se tady vlastně odehrává. Problém je, že takový způsob popisování událostí působí dojmem, že nepřekvapují ani hlavní aktéry příběhu, přestože nemají absolutně tušení, s čím mají tu čest a ihned si dávají dvě a dvě dohromady.

Kromě odbytého vysvětlení Predátorových pohnutek, vybavení a chování, nicméně pořád platí, že povídka baví od začátku do konce a svižné vyprávění vhodně koresponduje s celkový námětem příběhu.

Originalita: + + + + -
Sloh: + + + + -
Příběh: + + + + -
Celkové hodnocení: + + + + + + + + + + + + - - - (12/15)
Uživatelský avatar
fopa
Uživatel
 
Příspěvky: 518
Registrován: čtv 13. zář 2007 19:25:23
Bydliště: Heřmanova Huť

Příspěvekod Kristi » sob 08. pro 2018 21:08:38 » Re: Povídka 6 - Gothic vs. Predátor
Marvel: Infinity War is the most ambitious crossover event in history
Autor poviedky:

Crossover event sa v tomto prípade, myslím, celkom podarila. Autor vťahuje do deja neustálou akciou a spolieha na naše znalosti popkultúry, aby nám k dielku vytvorili nejaký ten citový vzťah. U mňa sa to stopercentne nepodarilo, keďže som z danej série nevidela celý ani jeden diel, ale myslím, že v cieľovke tejto súťaže to možno až taký problém nebude. :) Poviedka nenudí a zaujme, imerziu možno miestami rušia mierne nerealistické dialógy a drobnosti v charakterizácií postáv, ale nie je to nič mimoriadne vážne - zachraňuje to autorova schopnosť pútavo písať. Na konci poteší previazanie s dejom prvej hry.

K štylistike a forme mám možno drobné výtky, kazili to občasné malé preklepy a chýbky. Celkovo ale asi jedno z tých lepších diel v súťaži.
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Uživatelský avatar
Kristi
Uživatel
 
Příspěvky: 651
Registrován: ned 22. čer 2008 19:42:11
Bydliště: nie


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé