Otázka víry

Moderátor: Správci fanartu

Diskuse a hodnocení povídek.
Příspěvekod Lordan » pát 10. říj 2014 19:20:06 » Otázka víry
Autor: Paulie

Otázka víry
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod johnytopinka » úte 14. říj 2014 15:29:33 » Re: Otázka víry
Brrr, musím říct, že se to na těch stránkách hrozně blbě čte. Chtělo by to větší písmo, odsazení na začátku odstavce a možná i mezery mezi nima.

Teď k povídce. Zdá se mi, že ve větách na sebe nabaluješ moc slov. Třeba

Krčil se tam ve svém velikém kabátu, těsně přitaženým k tělu prokřehlýma rukama v rukavicích.

křičel dál chlapec na ztrácející se postavu kráčející o kus před ním

A rozhodně nikdy, opravdu nikdy, za žádnou cenu nepoužívej příslovce ve spojení s uvozovacím slovesem (dobře, jednou za čas ti to projde :D ).

rozhodl velitelsky - netřeba dávat dvě slova, co říkají (skoro) to samé.
dodal ještě - zase
zeptal se opatrně - můžeš napsat jen "zeptal se" a opatrnost mluvčího naznačíš váhavostí při řeči ("Pane... já... blablbablbab)
odvětil odhodlaně - zkus třeba napsat "odvětil a pozvedl bradu"... ne to zní blbě... "odvětil a napřímil se"?
Nebo prostě napiš:
Lojza se napřímil. "Běž si, já si nikam nepůjdu."

dodal samolibě - zkus:
Zbyšek si odfrkl. "Vy jste takový hovada."

ozval se najednou - najednou se stane všechno, tak proč to tam dávat? Najednou jsem napsal slovo... hele, najednou sem přibylo další... počkej, jenom se najednou poškrábu na... a už zase najednou píšu

Ale na mě nemáš, já když začínal, to bylo samý:
"Tady máš to mlíko," potrhle prohodila.
"Dík, Mařko," blahosklonně prohlásil Pavel.
"Nemáš zač, ty bejku," pořádně se začertila Mařka.
"Ale mám, cukrátko," poťouchle ... uh... po...po...jo.... oponoval (to jsem chtěl říct celou dobu) Pavel.

Tak tady to radši utnem.

Když někdo mluví, používej v 90% případů "řekl"
"Tady máš to mlíko," řekla.
Pavel si zamnul bradu. "Dík, Mařko."
"Nemáš zač, ty bejku."
"Ale mám."
johnytopinka
Uživatel

Příspěvekod Pivl » ned 14. pro 2014 12:11:54 » Re: Otázka víry
Pro mě rozhodně jedno z nejlepších povídkových děl letošního roku. Opravdu čtivé, poutavé a atmosférické. Osobně je mi dost líto, že jsme nepřidal komentář dříve a že jich tu není víc, každopádně musím vážně smeknout, protože Paulie opravdu tvoří furt a přitom jeho díla neustále neztrácí kvalitu. Rád bych udělal rozsáhlejší rozbor, který si povídka zaslouží, jenže jak už jsme říkal několikrát, v povídkářském odvětví jsem solidní kopyto. :)
Pivl
Správce fanartu

Příspěvekod Paulie » sob 20. pro 2014 22:05:44 » Re: Otázka víry
Pivl píše:Pro mě rozhodně jedno z nejlepších povídkových děl letošního roku. Opravdu čtivé, poutavé a atmosférické. Osobně je mi dost líto, že jsme nepřidal komentář dříve a že jich tu není víc, každopádně musím vážně smeknout, protože Paulie opravdu tvoří furt a přitom jeho díla neustále neztrácí kvalitu. Rád bych udělal rozsáhlejší rozbor, který si povídka zaslouží, jenže jak už jsme říkal několikrát, v povídkářském odvětví jsem solidní kopyto. :)

Velice si vážím jakékoliv zpětné vazby, o to ví, kdy je takhle pozitivní :) Komentářů je asi málo už jen kvůli tomu, že ne všem se chtějí číst delší díla, obzvlášť plné popisů a líčení. Jenže bez toho by to nebylo ono a atmosféra, kterou tak chválíš, by zmizela :) Takže ještě jednou díky a vytrvej, povídek bude ještě víc :)
Wibbly Wobbly Timey Wimey Stuff...
Paulie
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Kennedy_R » čtv 01. led 2015 20:59:35 » Re: Otázka víry
Zdar.
Mně se povídka líbí, ještě jsem ji celou nepřečetl abych vynášel soudy, ale pokud se nepletu, tak třetí a čtvrtý díl jsou stejné (tedy řekl bych, že třetí díl chybí a na jeho místě je duplicitně čtvrtý)??? Šlo by to opravit? Dík.
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Kennedy_R
Uživatel

Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 01. led 2015 22:20:36 » Re: Otázka víry
Ano, skutečně jsou oba díly stejné, s nejvyšší pravděpodobností se jedná o moji chybu, jde to na moji odpovědnost omlouvám se, co nejdříve to dám do pořádku (ze své momentální pozice bohužel nemohu).
Obrázek
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Vojta1122 » sob 03. led 2015 13:01:41 » Re: Otázka víry
Tak chyba je opravena - ještě jednou se za ni omlouvám a děkuji za upozornění na ni :)
Obrázek
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Kapos » sob 03. led 2015 16:31:23 » Re: Otázka víry
Ještě jsem to do konce nedočetl a asi ani nedočtu, ztratil jsem pojem o čase a koukám, že ho mám opravdu málo než odjedu zase na učiliště. -.-
Nehleděl jsem na to tak rázně abych se snažil najít nějaké chyby a nesrovnalosti, ale zatím všechno přečetl jedním nádechem a vážně se mi to líbí. Dost dobrá práce Paulie.
"Všechno bude dobré, řekl šašek se slzami v očích."
Kapos
Uživatel

Příspěvekod Kennedy_R » pát 09. led 2015 10:35:51 » Re: Otázka víry
Dobrá povídka. Nové originální motivy. Jen mi nebylo jasné, zda šlo o chrám stvořitele (světla), na kterého se všichni odvolávali anebo o temnou stránku.
Kennedy_R
Uživatel

Příspěvekod Paulie » pát 13. bře 2015 20:19:32 » Re: Otázka víry
Kennedy_R píše:Dobrá povídka. Nové originální motivy. Jen mi nebylo jasné, zda šlo o chrám stvořitele (světla), na kterého se všichni odvolávali anebo o temnou stránku.

Myslím, že už jsem to tu někde psal. Pokud ne, řeknu to rád znovu :) Úkolem některých mých povídek je vyvolat ve čtenářích přesně takovéhle otázky, aby si pak rádi přečetli "pokračování" v naději, že dozví víc. Mám totiž dalekosáhlý superevilcruel plán, muhehe :twisted: :D

Jinak díky za každý váš nový komentář, vážím si jich všech a jsem rád, že se povídka líbí :)
Paulie
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Kennedy_R » sob 14. bře 2015 15:32:16 » Re: Otázka víry
V pohodě. Dobrá myšlenka. Nejasné konce jsou dobré na přemýšlení a umožňují zadní vrátka pro pokračování. (Pokud se nejedná zrovna o styl Lynchova Twin Peaks, kdy nikdo na konci nevěděl o co vlastně šlo :-)
Kennedy_R
Uživatel

Příspěvekod Paulie » sob 14. bře 2015 22:03:48 » Re: Otázka víry
Kennedy_R píše:V pohodě. Dobrá myšlenka. Nejasné konce jsou dobré na přemýšlení a umožňují zadní vrátka pro pokračování. (Pokud se nejedná zrovna o styl Lynchova Twin Peaks, kdy nikdo na konci nevěděl o co vlastně šlo :-)

Přiznám se, že na Twin Peaks jsem nepomyslel a zároveň musím říct, že vytvořit takový konec bude asi těžší, než se zdá. Takové ambice opravdu nemám :D
Paulie
Zasloužilý člen fóra