Menu

Lov

Diskuse a hodnocení povídek.

Oznámkujte jako ve škole

1
1
33%
2
1
33%
3
0
Žádná hlasování
4
0
Žádná hlasování
5
1
33%

Celkem hlasů : 3

Příspěvekod Paulie » pát 08. úno 2013 10:42:21 » Lov
Název
Lov

Autor:
Paulie

oznámkujte tuto povídku jako ve škole od 1 do 5...
Wibbly Wobbly Timey Wimey Stuff...
Paulie
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Lucanus » pát 08. úno 2013 11:12:42 » Re: Lov
Tak po dlouhé době opět někde zanechám svůj komentář.;)
Myslím, že asi není vhodnější místo než právě tady, protože tato povídka mě skutečně zaujala.
Nejdřív tedy budu chválit a pak až přidám pár drobných výtek. Ale ty asi jen z toho důvodu, aby celé nebyl chvalozpěv, protože to by mi poněkud zkazilo reputaci ošklivého, zlého a kritického komisaře.:D

Nu, je asi těžké něco hodnotit po prvním dílu, ale jakožto komisař mám trošku náskok před ostatními, takže vím o maličko více. Povídka rozhodně začíná zajímavě a ačkoli někoho by mohly odradit docela detailní popisy a hříčky se slovy právě v nich, mne právě tenhle styl dosti přitahuje. Už jen za to sis ode mne vysloužil jedničku.;)
Další věc, která se mi líbí je "pohled" do myšlenek hrdiny. Přesně to mám na povídkách rád.;)
A poslední důležitá věc je, že hrdina vypadá jako normální člověk a ne jako všemohoucí spasitel. DOufám, že u toho zůstaneš a nestane se z toho další hrdinský epos o nepřemožitelném zachránci světa. To ale u lovce hádám asi moc nehrozí takže zůstanu v klidu.;)
Co se týká výtek... No, dobrá, jsem líný, takže jen dodám, že mi občas přišlo, že ti někde hapruje pravopis, ale to může být jen mé zdání. Už dlouho jsem se nehrabal v žádné korektuře, takže je možné, že se mi nějaká ta pravidla pomíchala.:) A všiml jsem si také jednoho "mě" namísto "mne". Sice to jsou asi přehlédnutelné chyby, ale hádám, že u povídkáře tvého kalibru by se jim zajisté dalo vyhnout.
Lucanus
Zasloužilý člen fóra

Bydliště: Rozlehlé sály, tonoucí ve tmě hluboko pod Sopečnou pevností

Příspěvekod VMC » sob 09. úno 2013 21:37:04 » Re: Lov
Sem tam ti něco pravopisně unikne, Paulie, ale nejedná se o nic zásadního, co by kazilo požitek ze čtení. Také se to děje minimálně. Nejsme profesionálové a každý se prostě občas uklepne.
Jinak budu hodnotit podobně jako Lucanus. Rád čtu povídky, které obsahují delší popis, ačkoliv se může jednat o rutinní činnosti hlavní postavy. Sbližuje to s hlavním hrdinou a evokuje to atmosféru.
Tvá povídka, ostatně jako všechny, působí velmi čtivě. To je to hlavní.
Jasná jednička s hvězdičkou dvakrát podtržená :wink:
VMC
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Paulie » pon 11. úno 2013 17:15:23 » Re: Lov
V prvé řadě, děkuji za chválu pánové. Budu se snažit neusnout na vavřínech a pokračovat v nastaveném tempu. Ale co si budeme namlouvat, je to záhul :)

Následuje otázka na čtenáře, je tu někdo, kdo by se chtěl starat o korekci textů? Sám si očividně nevystačím a při opakovaném čtení se vždycky nechám unést obsahem a snahou o dokonalost obsahu. Pokud by se snad našel někdo ochotný dělat korekci, ozvěte se mi přes PM :)
Paulie
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Kapos » sob 16. úno 2013 20:19:14 » Re: Lov
Asi bych opakoval většinu toho, co již napsali Lucanus (TY ŽIJEŠ?! :D) a VMC přede mnou. Nicméně bych chtěl hrozně pochválit popisy, především hlavně popisy okolí, jsou to přesně ty, které jsou akorát a hlavně ty, které já mám hodně rád, navíc mě těší jak si částečně hraješ se slovy.
Co se týče příběhu a dění, zatím mě to čtení baví a neodrazuje, takže rozhodně pokračuj.
Hodnotit zatím nebudu, nijak více, na to je ještě čas. ;)
"Všechno bude dobré, řekl šašek se slzami v očích."
Kapos
Uživatel

Příspěvekod Paulie » pát 15. bře 2013 20:44:54 » Re: Lov
Lov se nám už pěkně rozjel a já můžu jen doufat, že počáteční napětí neopadlo :) Také vás snad potěším tím, že další povídka je už na cestě a kromě povídek jsem v rámci svých studií rozjel menší projekt, kde vás všechny velice rád uvítám :)

Takže pokud si najdete chvilku času, navštivte scriboretum.cz :)
Paulie
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Fortuno » úte 30. črc 2013 13:21:41 » Re: Lov
cetl jsem to ale neodcetl hned nazacatku sem se unudil k smrti :|
Fortuno
Trvalý ban