Menu

Občan Myrtany/ The Citizen of Myrtana, Aneb život otroka

Diskuse a hodnocení povídek.

Jak se Vám líbí povídka? (známkování jako ve škole)

1
13
76%
1-
2
12%
2
2
12%
2-
0
Žádná hlasování
3
0
Žádná hlasování
3-
0
Žádná hlasování
4
0
Žádná hlasování
4-
0
Žádná hlasování
5
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 17

Povídka, zasazená do Montery v období skřetí okupace. Vypráví příběh dospívajícího chlapce, jenž se stal otrokem. Na(ne)štěstí byl přijat do služeb záhadného hrdiny beze jména, k němuž orkové chovají v takřka nábožnou úctu. Co skrývá bezejmenný ve skřetí zbroji, proč si jej vybral?
http://www.uloz.to/9664229/gothic-2-doc
Časem budu přidávat další díly.
Naposledy upravil Gustik 5 dne úte 12. črc 2011 20:55:29, celkově upraveno 2
"Podpisový obrázek zmizel v hlubinách internetu... Zůstává jen odkaz na tvorbu fanartové skupiny, jež odpočívá v hlubinách fóra..."
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Bydliště: Tam, kde slunce svítí, řeky pramení a stromy rostou...

Začátek povídky pěkný. Líbí se mi nadsázka a ironie s jakou hlavní postava vše popisuje a vlastně tím tak podtrhuje bezvýchodnost a zoufalost situace.
Gramaticky jsou tam jen nějaké drobnůstky, navíc i stylisticky je povídka na dobré úrovni.
Obzvláště bych vypíchl bohatou slovní zásobu.
Děj se zatím hodnotit nedá, i z toho důvodu si dej příště pozor na pravidla pro vložení povídky, jak jsem ti v pmce psal.

Na každý pád "palec hore". :wink:

Co se chybiček, kterých jsem si všiml, týče.
ale vůbec nejoblíbenějším bylo ragů s démoními houbami, to jsme však měli málokdy.
Správně má být "ty", jelikož se mluví o houbách, které jsou rodu ženského.
snižují se naše naděje, i víra v dobro a vykoupení
Tady je čárka zbytečná.
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Díky oběma, jinak Mudík je fajn (zrovna předevčírem jsem začal zase hrát Gothica a zatím je to asi nejdéle, co jsem ho nezmlátil a doufám, že ani nezmlátím :D, což je rekord (i když už měl chvílemi nahnáno a opravdu mě už notně štval).
"Podpisový obrázek zmizel v hlubinách internetu... Zůstává jen odkaz na tvorbu fanartové skupiny, jež odpočívá v hlubinách fóra..."
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Gustiku, už jsem své názory vyjádřil na jistém povídkářském blogu. Ovšem, i zde musím napsat, že je to dobré dílo. :wink:
"Všechno bude dobré, řekl šašek se slzami v očích."
Kapos
Uživatel

Tak znova děkuji :wink:.
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Tak se opět stalo to, co mě dokáže pěkně nas***, povedená povídka s minimem komentářů. Hodně se mi to líbí, hlavně popis pracovního tábora, doufám, že si s tím neskončil. 1.
Scorpio
Trvalý ban

Scorpio píše:Tak se opět stalo to, co mě dokáže pěkně nas***, povedená povídka s minimem komentářů. Hodně se mi to líbí, hlavně popis pracovního tábora, doufám, že si s tím neskončil. 1.

Díky moc, ne neskončil, jen právě dokončuji jiné povídky, ale hodlám se k ní brzy vrátit :) :wink: .
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Dle mého tato povídka také patří k těm nejlepším, co se tady dá najít - má vše, co má pořádná povídka mít.. škoda jen že ty díly nejdou rychleji, ale sám vím, co všechno děláš.. dávám za 1 + :) :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Díky :).
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Ne, opravdu super povídka - jen bych se asi příště trošku vyvaroval použití tolika čárek v souvětí - spíše bych to hnal do takových vět, kde jich tolik není potřeba.. a také tedy ty díly, chtělo by to nové a to hned :-o
Jémák
Crysis fighter no. 1

Vypadá to, že si ještě počkáš/te, ale vrhnu se na ni, jakmile to půjde...
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

i tak se to ale vyplatí čekat :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Nu co to vidím...celkem povedenou povídku téměř bez chyb.. :P

Takže,
vše podstatné, co se k této povídce dalo říct již bylo řečeno...
Takže souhlasím s tím, že tam máš nejdenu menší chybu, což je ovšem akceptovatelné v porovnání s jinými zde na foru (nikoli na webu :wink: )...
Chyby ovšem dělá každý (i já) a proto je třeba si dílo po sobě několkrát přečíst, než jej vypustíš ze své dílny...Pozr na to :!: :P

A z té druhé stránky:
Po obsahové stráne se jedá o kvalitní kousek, který si zasluží pokračování (tím chci říct-sedni k PC a začni psát :wink: )
Rozhodně se mi povídka obsahem líbila a doufám, že takové budou i ostatní díly, které (doufám) časem přijdou...

Co se týče mého známkování, dal jsem Ti dvojku, ovšem pokud budou další díly a budou alepoň na této (nebo vyšší) úrovni, pak, přehodnotím své dosavadní hodnocení, a může to být klidně i troj...jednička... :wink:
Mike1
Trvalý ban

Strašne dobrá poviedka :) a preto ti dávam za 1 :)
metius
Uživatel

Díky, na konci září se na webu objeví druhý díl :wink:.
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Další