Menu

Proti králi (Změňte děj povídky! Hlasujte v anketě!)

Diskuse a hodnocení povídek.

Jak se hlavní hrdinka rozhodne?

a) Vydá se zachránit čarodějku
25
48%
b) Poslechne ji a nechá ji napospas osudu.
27
52%
 
Celkem hlasů : 52

Název:
Proti Králi

Autor:
VMC

Příběh: Odehrává se několik let po smrti krále Rhobara III. a nástupu jeho syna na trůn. Z králova nařízení je magie trestána. Na samém okraji království si žije svým životem malá vesnička, dokud...

Nelíbí se vám, jak se děj v povídkách odvíjí? Řešili byste někdy situace trochu jinak? Tak teďkon máte šanci. Skoro v každé kapitole se budete moci rozhodnout. Má někdo zemřít nebo žít? Bude hlavní hrdina kladný a nebo záporný?

Po každé nové kapitole budete moci hlasovat v anketě. Logicky podle počtu hlasů děj ovlivní jedna z voleb. Volba ovlivní jak celý příběh, tak chování a reakce hlavního hrdiny.

Hlavní hrdina:
dobro: 70%
zlo: 30%

Důvěra společníků:
Sifríd: 8/10
Gabriel: 4/10
Gnár: 7/10

Aktuální anketa:
Jasný jako facka.


I. Ankteta:
V anketě jste rozhodli poměrem 10/6, že mladík přežije. Díky vašemu rozhodnutí se s postavou v blízké době opět setkáte. Hodnota zla se tak díky vám prozatím nezvýšila.


II. Ankteta:
V anketě jste rozhodli poměrem 12/5, že hlavní hrdinka bude lhát a zatají své magické schopnosti. Lhát se nemá, a tak se lehce zvyšuje hodnota zla ( o 2% ).


III. Ankteta:
V anketě jste rozhodli poměrem 10/8, že hlavní hrdinka zabije mladíka. Vražda je špatná a tudíž se zvyšuje hodnota zla( o 5% ). Avšak i na něčem špatném je něco dobrého. Díky zakrvavené zbrani, mladší z lovců hrdinku nepodezírá a jeho důvěra se zvyšuje o 1 bod.


IV. Ankteta:
V anketě jste rozhodli poměrem 12/5, že král za hlavní hrdinkou pošle čaroděje. V brzké kapitole se s ním tedy setkáme.


V. Ankteta:
V anketě jste rozhodli poměrem 9/4/4, že hrdinka skřeta osvobodí a přijme jej do party. Hodnota dobra se zvyšuje o 3%. Pokud by jste skřeta nechali svobodně jít, tak by se zvýšila ještě více. Přibývá tak nový společník. Důvěra Sifrída se snižuje o 1 bod, protože jste ho neuposlechli. Důvěra Gabriela se snižuje o 2 body, protože jste nedbali rad jeho kolegy, a protože vám jasně naznačil, co si o skřetech myslí.


VI. Ankteta:
V anketě jste rozhodli poměrem 14/5/4, že hrdinka ze skřeta vytáhne informace. Její zájem lehce zvyšuje dobro o 2%, avšak moc otázek někdy škodí a skřetova důvěra se snižuje o jeden bod.


VII. Ankteta:
V anketě jste rozhodli poměrem 5/14/12, že hlavní hrdinka zabije mága. Tím samozřejmě obětuje i životy přihlížejících měšťanů, ale mág už jí nebude obtěžovat. Hodnota zla se zvyšuje o 8%. Gnárova důvěra se zvyšuje o 1 bod. Důvěra lovců zůstává stejná.
Naposledy upravil VMC dne pát 20. kvě 2011 11:40:53, celkově upraveno 21
Uživatelský avatar
VMC
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 960
Registrován: pát 31. srp 2007 23:22:49

Velmi hezká a propracovaná povídka. Už se těším na další díly. Za 1.
Uživatelský avatar
Vojta1122
Kronikář
 
Příspěvky: 5525
Registrován: sob 21. lis 2009 12:12:06

Opět skvělá práce VMc, neviděl jsem snad ani jedno dílo od tebe, kkteré by postrádalo kvalitu. Vážně hezká povídka... K té volbě. Je to suprová věc, že si sám čtenář může ovlivnit příběh, ale zase ho připravuješ o překvapení a namětí, ikdyž já si myslim, že se s tím nějak popereš. :)
Uživatelský avatar
Pivl
Obecný účet vedení fóra
 
Příspěvky: 4330
Registrován: sob 08. lis 2008 14:34:57
Bydliště: Klan Ohně, Santova 69

Tak já věřim, že právě ona volba to zde trochu oživí. Co se první ankety týče, tak snad nikoho její obsah před přečtením první kapitoly o moc nepřipravý. Co se do budoucna týče, tak to teprve uvidíme. Nechám vás rohodovat o důležitějších věc, než je život jednoho krátkodobého charakteru. Samozřejmě takové volby přijdou teprve časem. Z počátku půjde především o menší rozhodnutí typu: pomůžu někomu nebo nepomůžu, nechám někoho trpět, uteču z boje...Avšak tyto malé rozhodnutí budou budovat charakter.

V prvním příspěvku je počáteční stav charakteru (dobro 80%, zlo 20%), snad jste si všimli. Podle těchto malých rozhondutí se budou hodnoty zvyšovat nebo snižovat, takže závisí pouze na vás, jak se hrdinka bude ve výsledku chovat. To pak může znamenat, že pokud se díky špatným rozhodnutím přehoupne míra vah na zlou stránku, tak se změní i samotné uvažování hlavní hrdinky, její postoj, atd.

Jinak díky za komentáře a za hlasování. Pokud to tak půjde dál, tak bude druhý díl dřív, než jsem čekal. :wink:
Uživatelský avatar
VMC
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 960
Registrován: pát 31. srp 2007 23:22:49

Jen bych podotkl, že viset je od slova vis a ne set. Takže tam není předpona "vy", pozor na to. Je to odpudivá hrubka, která škodí povídce. Těch hrubek je tam víc, ale tahle je asi nejhorší...

Jinak je to docela hezky napsaný, což u tebe ovšem není nijak překvapující fakt :) Taky jsem si odhlasoval. Líbí se mi nápad s potíráním magie i holkou jako hlavní hrdinkou. S myšlenkou nechat čtenáře určovat děj jsme si pohrávali s Garrettem už před několika roky, ale nikdy jsme se k tomu nedostali. Jsem rád, že to napadlo i tebe a snad to bude fungovat. Pokud ano, možná někdy v budoucnu zkusím něco podobného :)

Jinak s povídkami na web je to složitý, protože prý nefunguje jejich nahrávání na web. Sám taky čekám, až to dá Kamil dohromady, takže si to nedávej za vinu. Časem se tam možná objeví, vím, že v komisi pro Fanart pořád je a tuším, že už i potvrzená pro nahrání.
Ano, jsem namyšlený, arogantní a chovám se povýšeně. A ano, mám k tomu důvod.
Uživatelský avatar
Stranger
Kráva s kosou
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 02. zář 2007 11:09:50

Fuj, já to fakt napsal s tvrdym íííí. Mám takový malý neduh při psaní, mladší z vás teď nečtěte dál, piju alkohol. Není nad to si nalít trošku víc, teda jenom trošku, džima býma. No a pak se to veze a i takovéto věci mohou ulítnout. Příště si udělám kafe, fakt, slibuji.

Za souhlas s ženskou hrdinkou ti děkuji. Povídek s nabušeným týpkem a velkým mečem je tu hodně. Tak to zkusme s hrdinkou, která ten meč ani neuzvedne.
Uživatelský avatar
VMC
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 960
Registrován: pát 31. srp 2007 23:22:49

Tak tohle je výborný. Dlouho jsem žádnou povídku nečetl a tahle stála za to. Jen tak dál VMC. Jinak velmi zajímavý počin s tou anketou, v které se rozhodne co dál.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Lordan
Psanec
 
Příspěvky: 2344
Registrován: stř 30. pro 2009 9:23:46
Bydliště: Tam, kde skřeti dávaj dobrou noc.

Výborná práce. Stejně jako lordan jsem už dlouho žádnou povídku nečetl, ale tahle mě opravdu zaujala. Už se těším na další díl a výsledek ankety
Uživatelský avatar
Janp
Uživatel
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 09. zář 2009 15:24:02

Hlasuji pro přežití, mladík mě ani moc nenaštval. Ale nebudu vždy tak měkkosrstnatý.
Krutě kruté krůtě
Uživatel
 
Příspěvky: 384
Registrován: úte 22. zář 2009 10:27:55

Skvělá práce, VMC.
Rozhodně zase další povídka, která vypadá, že bude stát za to. Navíc ta možnost ovlivňovat dění. :wink:
Paráda.
Těším se na další díl. A rozhodně hlasuji pro mladíkovu smrt. Rád bych viděl co se z hrdinky stane, pokud ji trochu popíchneme proti králi.
Uživatelský avatar
Lucanus
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 1186
Registrován: úte 06. kvě 2008 6:32:55
Bydliště: Rozlehlé sály, tonoucí ve tmě hluboko pod Sopečnou pevností

O králi ještě nic nevíme, a podle prologu to může být docela fajn chlapík :wink: Já mu zatím fandím, protože nesnáším magii :wink:
Krutě kruté krůtě
Uživatel
 
Příspěvky: 384
Registrován: úte 22. zář 2009 10:27:55

Lucanus píše:Skvělá práce, VMC.
Rozhodně zase další povídka, která vypadá, že bude stát za to. Navíc ta možnost ovlivňovat dění. :wink:
Paráda.
Těším se na další díl. A rozhodně hlasuji pro mladíkovu smrt. Rád bych viděl co se z hrdinky stane, pokud ji trochu popíchneme proti králi.To já bych zase rád věděl kdy a za jakejch okolností se s nim hrdinka setká. Třeba se mladík pridá ke králi :D
Uživatelský avatar
Janp
Uživatel
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 09. zář 2009 15:24:02

O králi zatím nic prozrazovat nebudu. Každopádně zachovám formu prvního dílu a před každou kapitolou bude nějaká králova vyhláška, tedy obdoba prologu. Ať si tedy o králi udělá vlastní obrázek každý sám.

Co se týče první ankety, tak protože pro příběh není nějak podstatně důležitá, nechám ji běžet řekněme do zítra do večera. Tou dobou přihodím druhý díl i druhou anketu. Příběh se nám teprve rozjíždí, tak to nebudeme zbytečně zdržovat.

Jinak, pokud jste si nevšimli, tak jsem nechal volnost pro změnu hlasu v anketě. Stejně tomu tak bude i pro ankety budoucí.

Jsem moc rád, že komentujete a hlasujete. Jen ať se sekce povídek trochu oživí. Třebas se nám probudí i další povídkaři, kteří si již dlouho užívají zimní spánek. Na fóru dost kvalitních i zkušených povídkářů stále působí.
To Janp: Pokud to ten klučina přežije, tak se s ním potkáme již brzy. Pro jistotu:
SPOILER:
Kliknutím odkryjete skrytý text
A co se tvojí intuice týče, tak to okomentuji pouze ,,nicneříkajícím" a ,,neobjektivním" smajlíkem :wink:
Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.
Uživatelský avatar
VMC
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 960
Registrován: pát 31. srp 2007 23:22:49

SPOILER:
Kliknutím odkryjete skrytý text
Takže sem se asi trefil :)
Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.
Uživatelský avatar
Janp
Uživatel
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 09. zář 2009 15:24:02

Přidán druhý díl. Příběh se teprve rozjíždí, takže před vás nepředkládám něco náročného. Akčnosti i nějakého dalšího rozplétání dějové nitky přibyde již v příští kapitole.

Přidána nová anketa.
Tentokrát máte možnost ovlivnit celý styl dílka, ačkoliv to možná sami netušíte. Info v úvodním příspěvku. :D
Co se minulé ankety týče, info bude také vždycky přidáváno do úvodního příspěvku. Tentokrát sice následky vaší volby nebudou hned hmatatelné. Avšak ve třetí kapitole se dočtete, co vaše první anketa ovlivnila. Jak jsem již předeslal, první anketa se týkala věci nepříliš důležité. Tentokrát je to mnohem důležitější volba a následky pocítite hned v následující kapitole.
Uživatelský avatar
VMC
Zasloužilý člen fóra
 
Příspěvky: 960
Registrován: pát 31. srp 2007 23:22:49

Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé