Menu

[10] Nadmoří

Moderátor: Pivl

Zde jsou soutěže, které čekají na schválení a uvedení do provozu.
Pravidla fóra
  • Do této sekce je možné zakládat nová témata s návrhy na nové hry. Není zde možnost diskutovat.
  • Hra bude zařazena do fronty a posuzována moderátory offtopicu a soutěží. Pokud projde jejich výběrem a pokud bude ve hrách volné místo, bude autor hry kontaktován, jestli ještě stojí o její zahájení a pokud ano, bude přesunuta do sekce se hry a bude zahájena. V případě, že autor nebude již chtít soutěž pořádat, bude topic smazán.
  • Moderátoři starající se o výběr her budou mít absolutní pravomoce udělat jakékoliv rozhodnutí a pokud některý návrh na hru zamítnou, jako špatný, smažou jej a nebudou dále o tom diskutovat.
  • Pokud bude soutěž zahájena, budou se na ní vztahovat veškerá pravidla o soutěžích, která jsou napsána v dané sekci. V případě, že některý z uživatelů poruší tato pravidla při provozování své soutěže, bude založení a zahájení soutěže další automaticky zamítnuto.
  • Důvodem pro toto posuzování je potřeba udělat v hrách přehled a vytáhnout pokud možno ty lepší a neumožnit vznik horších.
  • Proti smazání návrhu na hru, nebo zrušení již existující soutěže není odvolání.
Příspěvekod dragonranger » stř 08. črc 2015 14:46:58 » [10] Nadmoří
Nadmoří
Uprostřed rozbouřených, temně modrých vod oceánu, skrytá za neprůhledným závojem mlhy, vypadajíce jako slzy jakéhosi dávného, nadzemsky velkého tvora, vypíná své horské hřebeny směrem ke slunci čtveřice malých Ostrovů. Toť jsou osamocené výspy civilizace, místa kultury, vzdělávání, pokroku a radosti, ale též svárů, intrik a válek.
Robert John Jacob Smith:
Dějiny ostrovních říší

Úvod
Jak jsem slíbil, tak jsem i učinil. :) Je mi nesmírnou radostí, že vás mohu tímto přivítat u mé historicky první hry a to konkrétně u politiky z prostředí universa známé hry Dishonored, nicméně vy, kteří nemáte tušení o co se jedná, buďte bez obav. Naše politika se bude odehrávat přibližně 287 let před samotnou hrou, časů kam nesahá ani její oficiální Canon, tudíž máme zcela volné ruce a můžeme si herní svět upravit dle svých potřeb a také jsem se snažil vám ty nejdůležitější věci ohledně řádu světa nějak přehledně vypsat, toť k tomu. :) Jenom vás chci poprosit, jelikož je to moje první hra - Mějte se mnou trpělivost a rozhodně nečekejte Balalajkovu úroveň, třebaže se budu velmi snažit, abych se jí během našeho hraní, co nejvíce přiblížil. :)

Svět
Dishonoredský svět se skládá z těchto dvou částí:

Ostrovy - Se dají právem považovat za střed civilizace a v současnosti se nachází na technické úrovni cca 16. století s notnou příměsí steampunku. Tento archipelag se skládá ze čtyř hlavních ostrovů - Tyvie, Serkonosu, Gristolu a Morley, ale také i z povícera menší ostrůvků, ale o tom dále až v diskuzi, kde to rozeberu více do detailu.

Pandýssijský kontinent - Také známý jako Daleký kontinent je největším a zároveň jediným dalším známým kusem pevniny ve světě Dishonored, nacházejíce se několik týdnů cesty jihovýchodně od Souostroví. Bylo již mnoho pokusů mezi Ostrovany o jeho osídlení, ale všechny padly za oběť celkové nebezpečnosti kontinentu. (Kam se na něj hrabe Faranga.) Každopádně, pokud by se vám na něm přece jen nějak povedlo zřídit kolonii, tak počítejte s tím, že váš vliv a obliba napříč všemi Ostrovy by raketově vzrostla a vám samotným by to dalo přístup k novým, zcela neznámým surovinám a příležitostem. Jinak, na Pandýssijském kontinentu také žijí lidé, ale ve valné většině zaznamenaných případů se jedná o primitivní kmeny kanibalů nebo lovců a sběračů doposud uvázlých ve starší době kamenné.

Náboženství

Opatství - Po staletí má na Ostrovech hlavní náboženské slovo Opatství Povšechných v čele se svým Nejvyšším vševidoucím, jehož stoupenci nejenže prohlašují svou víru za jedinou pravou a smysluplnou, ale též až na několik tolerovaných výjimek označují stoupence ostatních náboženství za kacíře, což v celkovém měřítku nadělá více škody jak užitku, nicméně tento jejich postoj se může velmi radikálně lišit napřít Souostrovím a jednotlivými opatskými odnožemi.
Na rozdíl od většiny ostatních fiktivních náboženství, však Opatství neuctívá žádné boha. Namísto toho se řídí takzvaným Sedmerem konstrikcí (něco na způsob Desatera) a snaží se ochránit lidstvo před ničemným Cizincem (o něm níže).
Hlavní sídlo Opatství se nachází v gristolském velkoměstě Dunwallu.
Nicméně jsem ještě neskončil, Opatství se totiž dělí na dva Řády. Prvním a nejpočetnějším jsou Vševidoucí, zcela mužský řád. Ti jsou něco jako kněží, paladini a španělská inkvizice v jednom a představují hlavní sílu, jež neúnavně bojuje proti uctívačům Cizince a ostatním heretikům. Vševidoucí jsou charakterističtí pro své zlaté masky a jakési jednotné, šedé "uniformozbroje".
Druhým řádem, jež tvoří Opatství Povšechných jsou Věštkyně. Jak již název napovídá, jde o zcela ženský řád, jehož členky se zabývají proroctvími a věštěním budoucnosti, (překvapivě) nicméně v případě nutnosti se též mohou chopit zbraní a ve jménu Opatství po boku Vševidoucích bojovat proti kacířům. Jedná se však o řád daleko méně početnější než jsou Vševidoucí a jeho sféra vlivu by se tak dala omezit pouze na Serkonos a Gristol a Nejvyšší věštkyně sama podléhá pod autoritu Nejvyššího vševidoucího.

Cizinec - Je záhadná a nadpřirozená, černooká bytost obývající alternativní dimenzi zvanou Prázdnota, a říká se o něm, že je částečně ďábel, ale i anděl, ani dobrý ani zlý, jedná se též o zdroj veškeré magie pro svět Dishonored.
A právě magie je jeden z hlavních důvodů, proč ho mnoho lidí z Ostrovů po tisíce let, i přes přísný zákaz Opatství, uctívá, nicméně většinu z nich Cizinec vesele ignoruje a dle jeho vlastních slov se objevuje zkrátka pouze lidem, "které shledá dostatečně zajímavými". Tito lidé jsou od něj obdařeni takzvanými Jizvami, které jim nadělí různé nadlidské, magické schopnosti, se kterými se mohou podělit i s ostatními lidmi. (Právě takto mohou ve vašich armádách vzniknout celé magické jednotky.)
Nicméně se nejedná o žádné ohnivé koule, blesky nebo další vyloženě útočná kouzla, ale něco jako chvilkové zastavení času, teleportace, telekineze apod.
Ještě dvě důležité informace: Se svými "Vyvolenými" se setkává skrze jejich sny a je nějak zvláštně spojen s velrybami.

Pravidla a další informace
:arrow: Nejdříve co se týče Ceníku, tak vzhledem k tomu, že Ostrovy jsou v současnosti na technické úrovni 16. století s trochou steampunku. Tak parní tanky, rytíře na mechanických koních nebo podobné vynálezy můžete, ale počítejte s tím, že jejich počet bude hodně omezen. Letadla, jetpacky, vzducholodě nebo opakovací ruční zbraně ještě vyvinuty nebyly. Mějte též na paměti, že většina bojů se bude odehrávat na moři.
:arrow: Začínáte s 1 000.000 zl. a okamžitým výběrem daní.
:arrow: Nový rok je tradičně ve středu a v sobotu.
:arrow: Tajné akce pište do spoilerů nebo mi je posílejte přes SZ.
:arrow: Číst spoilery mám povoleno pouze já a osoba, které je zpráva určená.
:arrow: Pokud uzavřete obchod, chci vědět, kudy vede.
:arrow: Investice chci aspoň trochu rozepsané.
:arrow: Daně jsou jeden zlatý na obyvatele, přičemž je můžete různě zvyšovat, snižovat nebo i úplně odpustit. Udržujte je však, prosím, na celých nebo polovičních číslech.
:arrow: Hra skončí poté, co některý z hráčů ztratí všechny své državy.
:arrow: Jedinou inteligentní rasou na Ostrovech jsou lidé, nicméně různé potvůrky ve stylu Zaklínače či jiných her vyloučeny nejsou. :)
:arrow: Přihlášky do diskuze.
Uživatelský avatar
dragonranger
Uživatel
 
Příspěvky: 511
Registrován: pát 14. říj 2011 14:17:16

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé