Menu

[06] The new Order

Moderátor: Pivl

Zde jsou soutěže, které čekají na schválení a uvedení do provozu.
Pravidla fóra
  • Do této sekce je možné zakládat nová témata s návrhy na nové hry. Není zde možnost diskutovat.
  • Hra bude zařazena do fronty a posuzována moderátory offtopicu a soutěží. Pokud projde jejich výběrem a pokud bude ve hrách volné místo, bude autor hry kontaktován, jestli ještě stojí o její zahájení a pokud ano, bude přesunuta do sekce se hry a bude zahájena. V případě, že autor nebude již chtít soutěž pořádat, bude topic smazán.
  • Moderátoři starající se o výběr her budou mít absolutní pravomoce udělat jakékoliv rozhodnutí a pokud některý návrh na hru zamítnou, jako špatný, smažou jej a nebudou dále o tom diskutovat.
  • Pokud bude soutěž zahájena, budou se na ní vztahovat veškerá pravidla o soutěžích, která jsou napsána v dané sekci. V případě, že některý z uživatelů poruší tato pravidla při provozování své soutěže, bude založení a zahájení soutěže další automaticky zamítnuto.
  • Důvodem pro toto posuzování je potřeba udělat v hrách přehled a vytáhnout pokud možno ty lepší a neumožnit vznik horších.
  • Proti smazání návrhu na hru, nebo zrušení již existující soutěže není odvolání.
Příspěvekod ondralukas1010 » ned 24. lis 2013 15:09:15 » [06] The new Order
Vítám vás u své nové hry, zase půjde o politiku ale tentokrát o steampunk. Snad se bude líbit.

Píše se rok 1840 a na planetu padají meteority. Těch padlo celkem sedm a to na farmu v USA, nedaleko Londýna, do středu Petrohradu, na Vítězný oblouk v Berlíně, na pláže v Normandii, na ostrov Kjúšú a do středu pražského hradu. Když dobrovolníci a armáda přispěchala aby pomohli postiženým oblastem, ke svému úžasu vidělo něco neobvyklého. Jádro meteoritů zářilo zeleně, proto byly okamžitě odvezeny k výzkumu. Rudu kterou získali z meteoritu se začala nazývat sloučeninou X-215. Nešlo o klasickou rudu v každé byli nějaké informace o strojích, budovách a výzkumech. Lidé neměly takové znalosti aby dokázali všechno přečíst ale pokusily se vytvořit napdobeniny. Hlavy států které tato "katastrofa" zastihla to okamžitě využily ke svému prospěchu. Města se ponořily do dýmu a vedle budov se stavebním slohem z 19.století přibyli různé železné stavby, jako velké a moderní hvězdárny, obrovské továrny ve kterých denně dřelo pro peníze milióny lidí ale hlavně kanóny tak velké že by dokázali zničit celé pluky vojáků. Právě válka je to co lidstvo pronásleduje celé věky a proto se vojáci z barevnou uniformou mušketou jako známe z Napoleonských válek začali objevovat na bojišti po boku železných monster zahalené v dýmu, na nebi se začali objevovat také první poletuchy ať už jde o primitivní jetpacky, čoudivé giroptéry nebo obávané vzducholdě u kterých je div že vůbec létají.Přihláška
Jméno a titul:
Životopis:
Rodina a přátelé:
Země které vládnu:
Erb:
Náboženství:
Ceník:

Lehká pěchota-50 zlatých
Řadová pěchota-100 zlatých
Těžká pěchota-200 zlatých
Elitní pěchota-500 zlatých
Lehká jízda-1 000
Těžká jízda-5 000
Vozidla-15 000 (posádka 3-5)
Lehké dělostřelectvo-5 000
Střední dělostřelectvo-20 000
Těžké dělostřelectvo-50 000
Mech-100 000
Supermech-1 000 000(max: 10)
Lehká letecká jednotka-20 000
Střední letecká jednotka-100 000
Těžká letecká jednotka-2 000 000(max: 5, posádka 5 000)
Dopravní loď (uveze 10 000 pěchoty, 10 pěšáků=1 lehká technika, 100 pěšáků=1 těžká technika, 1000 pěšáků= 1 supermech)-100 000 (posádka 500)
Lehké křižníky-400 000 (posádka 750)
Křižník-500 000 (posádka 1 000)
Bitevní křižníky-750 000 (posádka 1 500)
Bitevní lodě-cena 1 000 000 (posádka 3 000)
Hlavní bitevní loď-1 500 000 (posádka 5 000)

Náboženství:
Kromě klasických náboženství jako křesťanství, islám nebo budhismus se zrodily dvě nové:

Bratrstvo krystalu
Myslí si že meteority jsou darem boha a je kacířství je zneužívat pro světské účely. Proto se snaží získat většinu fragmentu a uschovat je na svém tajném sídle. Pověst praví že budou potřeba až bude na světě nejhůře. Toto náboženství není moc oblíbené.

Bratrstvo pravé víry
Jak si jedni myslí že jde o dar boha další si myslí že je to ďáblův výplod. Věří v to že fragmenty musí být zničeny. Toto náboženství je mnohem více oblíbené než Bratrstvo krystalu a to hlavně mezi státy které nezískaly sloučeninu X-215 a mezi obyvateli států, jenž byli podmaněni jednou ze sedmi supervelmocí.
Obrázek
Informace:
:arrow: Každý stát začíná s 10 000 000 bez okamžitého vybraní daní.
:arrow: Daně se vybírají každé pondělí ale příjmy každé kolo.
:arrow: Půjde tu o vyšší částky než v jiných politikách.
:arrow: Přihlášky do diskuze.
:arrow: Začíná se v roce 1860, popřípadě rok 0 nového věku.
:arrow: Do vojska může být naverbováno max. 1/3 populace.
Naposledy upravil ondralukas1010 dne úte 26. lis 2013 18:06:23, celkově upraveno 3
Nejhorší to bude až i Alabama bude mít svou vlastní atomovou bombu.
Věta: "Pošlete Mariňáky!" je ultimátní řešení na všechny vaše problémy.
Uživatelský avatar
ondralukas1010
Uživatel
 
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 29. lis 2012 14:38:52
Bydliště: Kasárna domobrany Města Khorinis

Příspěvekod Balalajka » úte 26. lis 2013 6:35:09 » Re: [06] The new Order
CísařstvíJméno a titul: Božský císař Sian-Tzu, zvaný Ochránce
Věk: 35 let
Životopis: K císařově životě se toho nedá příliš zajímavého říci - jako již v útlém věku zvolený nástupce na císařský trůn trávil většinou mládí v buddhistických a šintoistických klášterech a svatyních, kde se vzdělával v matematice, rétorice, teologii a mnoha jiných oborech. Když posléze jeho otec, božský císař Mei-Tzu, zvaný Dobyvatel, zemřel, nastoupil po něm na trůn v Edu, samozřejmě hned poté co byl tento akt formálně schválen vysokými i nižšími, zato ale mocnými šlechtickými vrstvami, například samuraji.
Sian-Tzu nyní vládne již druhým rokem a je zatím vůbec nejmladším císařem na trůnu v zemské historii. Lidé do jeho vlády vkládají velké naděje.
Rodina a přátelé:
Obrázek
Dynastie Haian-Tzu - Rodina, z níž pocházejí všichni císaři za posledních 50 let, ovšem až císaři Mei-Tzu se podařilo formální moc přenést v moc reálnou poté, co svrhl uzurpovačný šogunát, který císařskou autoritu pouze využíval k despotické samovládě. Nedá se říci, že by božský císař měl nebo či snad dokonce směl mít nějaké přátele, ovšem tito lidé jsou považováni za jeho nejbližší. Koluje jim v žilách stejná krev.
Země které vládnu: Císařství vycházejícího slunce.
Náboženství: Buddhismus, šintoismus, okrajově i konfucianusmus, pestrá směsice řady dalších, minoritně zastoupených náboženství jako je křesťanství, islám či judaismus.

Velká císařská armáda


Lehká pěchota: Čínský-malajský-thajský nevolník
Tato téměř nulově vyzbrojená i vycvičená pěchota slouží jako loajální vesnická a městská domobrana v periferních oblastech, a tvoři ji téměř výhradně zástupci zdejších podmaněných národů. Nevolníci bývají povětšinou ozbrojeni meči, oštěpy, luky, nanejvýš pak nějakou zastaralou puškou. Jejich výhoda je v relativně velkém počtu a perfektní znalosti oblastí, v nichž působí.
Řadová pěchota: Mandžuský střelec
Z oblasti severovýchodní Číny jsou levně verbování tzv. Mandžuští střelci. Ti jsou vůbec první v armádě, kteří nosí jednotnou uniformu - jednoduchou, hnědě zabarvenou z prosté látky, vycpanou chomáci bavlny, která lehce tlumí případné nárazy či střely. Na hlavě pak mají rákosové "přilbice". K ruce mají starší, ale stále frekventovaný a účinný typ opakovacích pušek a mačetu.
Těžká pěchota: Japonský granátník
:arrow: http://www.military-history.org/wp-cont ... diers-.jpg
Jedna z nejlepších jednotek pozemního vojska, granátníci ze samého srdce císařství, Japonska, jsou skutečnou páteří celého pěchotního vojska. Tito elitně vybavení střelci jsou odění do výstavních císařských uniforem, vyztužených lehkými pláty tvrdé čínské oceli. K ruce mají několik ručních granátů a skvěle také ovládají moderní opakovací pušku a revolver. Je o nich známo, že jsou zcela fanatičti oddaní císaři, a kdyby jim ten rozkázal, aby se vrhli ze skály, bez váhání by to udělali.
Elitní pěchota: Samuraj
:arrow: http://jchalfant.com/web/wp-content/upl ... r_1024.jpg
Nejsilnější a nejmoderněji vybavenou jednotku císařské armády tvoří samurajové. Tito tradiční válečníci a také střední venkovská šlechta původem z Japonska, se dokázali přizpůsobit novým okolnostem. Jejich brnění je tvořeno velice pevnou, uhličito-křemičitou sloučeninou a je navrhováno tak, aby mezi prostšími lidmi vzbuzovalo hrůzu. Jelikož by takovýto kolos vážil celé desítky kil a pohyb by byl vysoce neefektivní, pomáhá vojákovi zakutému uvnitř primitivní parní pohon, ze kterého neustále vychází dým, což ještě umocňuje hrůzostrašný vzhled.
Samurajové - ačkoliv někdy používají těžké pušky a granáty - stále preferují meče. Jejich původní katany ale byly podstatně "vylepšeny." Samuraj tvoří nedílnou součást císařského vojska.
Lehká jízda: Mongolský průzkumník
Z širých mongolských stepí se verbují vynikající průzkumníci a nejzdatnějši jezdci v celé Asii. Na malých, huňatých a vysoce odolných koních vyrážejí tito muži na průzkumné či plenivé výpravy, vzácně také podpoří větší útok armády. Vybaveni jsou mečem, krátkým průrazným lukem tradiční mongolské výroby, co nejlepší mapou císařství i jednotlivých oblastí, skládacím dalekohledem a trvanlivým jídlem, především zmraženým mlékem a sušeným masem.
Těžká jízda: Dragoun
:arrow: http://husarskaakademie.wbs.cz/kyrysnik.jpg
Nedílnou složku armády tvoří dragounský pluk, elitní těžká jízda. Dragouni jsou vybaveni podobně jako granátníci, jen jsou více oplátováni, ale stále tak, aby jim byl umožněn bezproblémový pohyb. K boji používají rychlou opakovací pušku, při rychlém nájezdu pak šavli.
Vozidlo: Parní kočár
Není to žádný pomalý a neustále se zasekávající obr jako pruské tanky či jejich obdoby v dalších evropských státech. Parní kočár by skutečně mohl připomínat jakýsi oplechovaný a opancéřovaný kočár, vybavený parním pohonem, který mu dodává velkou rychlost. To je velice vítáno na nekonečných asijských pláních. Na střeše je otvor pro kulomet, který obsluhuje jeden voják, další dva jsou řidiči.
Lehké dělostřelectvo: Raketomet
Už dávno, před mnoha staletími, používali Mongolové k boji vysoce nepřesné raketomety, ovšem s obrovskými účinky, pakliže alespoň některá ze zbloudilých raket nalezla svůj cíl. Doba ale pokročila a technologie taktéž, a tak se císařská armáda nyní může pyšnit moderním a relativně velice přesným nástrojem k zabíjení. Raketomet, který používáme, je patnáctihlavňový a jeho oblusuhu tvoří dva kvalifikovaní muži, kteří jsou schopní nabít jej i za méně než minutu. Rakety, které posílá na nepřítele, mají velkou přesnost až na vzdálenost několika kilometrů, ačkoliv každou trajektorii samozřejmě vypočítat nemůžeme. Hlavice raket jsou plněný skleněnými střepy, rudým pepřem, výbušnou směsí, a tak dále, a tak dále.
Střední dělostřelectvo: Bombarda
Celkem vzato malé, tlusté a široké hlavně by mohly působit trochu komicky. Dokud by vás samozřejmě nezasypali projektily. Bombardy jsou účinným obléhacím i standartně bojovým prostředkem. Do velké výšky střílejí mohutné dělové koule, naplněné těmi nejtřaskavějšími výbušnými směskami, a ty se poté snášejí do nepřátelských řad, kde obrovské výbuchy způsobují značné škody. Bombarda je obsluhována alespoň pěti muži a s nakládáním velkých projektilů pomáhá opět jednoduchý parní systém.
Těžké dělostřelectvo: Trojče
Mohutné trojhlavňové dělo, které se otáčí pomocí složitějšího mechanicko-parního systému a střílí projektily přesné především na dálku, vhodné pro dlouhodobé obléhání nebo ostřelování vzdálených nepřátelských pozic. Obsluha až sedmi mužů kvůli pracnému nabíjení.
Lehká letecká jednotka: Kamikadze
Velice zvláštní a bizarní císařský "vynález" - muž či žena, kdokoliv fanaticky a naprosto bezmezně oddaný císařství, je posazen do jakési okřídlené rakety, která je obrovskou rychlostí vystřelena k nebi z jakési šetrnější bombardy, a poté se tato "raketa", napěchovaná výbušninami od špice až po primitivní kormidlovací křídlo, opět rychle, téměř tryskem, snese k zemi, kde vybouchne přímo mezi nepřátelskými šiky. Asi si dovedete představit procentuální úspěšnost téhle šílenosti, ale ve skutečně velkém počtu mohou být smrtícím nástrojem. A také poslední záchranou.
Střední letecká jednotka: Bombardér
Letecká obdoba bombardy. Nevzhledný, vrčící a neustále kouřící stroj, poháněný dvěma parními turbínami a podpůrnými "větráky", slouží k bombardování zakopaných nepřátelských pozic či jejich měst. Bombardér je pomalý a poměrně nemotorný, proto útočí jen tehdy, je-li zajištěna totální vzdušná nadvláda a nepřátelské zázemí je zajištěno předchozí palbou raketometů a kamikadzí.
Těžká letecká jednotka: Nebeský chrám
Výkvět císařského letectva - nebeské chrámy jsou gigantické vzducholodě, vybavené tou nejmodernější současnou technikou, kterou za ohromné peníze zkupuje císařství ze všech koutů světa. Tento ocelí vyztužený gigant nese řadu raketometů, bombard i jednohlavňových děl, kromě toho v jeho docích kotví celá letka kamikadzí. Nebeský chrám je vždy doprovázen letkou bombardérů, které slouží jako živý štít v případě napadení.
Mech: Pavouk
Odpudivá železná konstrukce, nápadně připomínající pavoukovce, je jednou z nejlepších zbraní císařské armády. Tento "robot" (do výšky asi 3,5 metru, 8 nohou) je velmi pohyblivý v špatně prostupném a různorodém asijském i evropském terénu a co víc, je vybaven velice silným pancéřem. Otáčivá hlavová část je vybavení dvěma kulomety a také primitivním plamenometem, který spočívá v zažehávání oleje ve vývodné trubce.
Naposledy upravil Balalajka dne pát 29. lis 2013 6:43:44, celkově upraveno 11
Uživatelský avatar
Balalajka
Uživatel
 
Příspěvky: 742
Registrován: sob 15. lis 2008 18:39:16
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tomas352000 » úte 26. lis 2013 10:04:48 » Re: [06] The new Order
přihlášky do diskuze? :D
Naposledy upravil Emperor dne stř 27. lis 2013 7:07:39, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku
Uživatelský avatar
tomas352000
Uživatel
 
Příspěvky: 173
Registrován: ned 14. dub 2013 14:40:55

Příspěvekod ondralukas1010 » pát 06. pro 2013 16:21:51 » Re: [06] The new Order
Jelikož nechci aby mi hra kvůli "zamrznutí" byla zrušena. tak začínáme ještě dnes.

Podzim, 1860

Pruské kancléřství
Lidé jásají a hudba hraje, s přístavu totiž vyjíždí loď Essen, jedna z největších civilních lodí na světě. Co by to však bylo za slávu kdyby při této události chyběl samotný vladař. Radost obyvatel kancléřství kteří sem přijely ze všech koutů kancléřství se změní v noční můru, když se na obloze objeví kluzáky Bratrstva křišťálu, obrovská loď s posádku i s pasažéry mizí pod hladinou, nikdo nepřežil. Essen však nebyl jediným cílem Bratrstva, za chvíli totiž hoří celý přístav, na březích se válí spálené kusy masa. Ochrana přístavu nemohla ani zareagovat, ikdyž se jim podařilo pár kluzáků sestřelit tak to nebylo moc velké číslo. Ti jenž přežili a stihli se schovat před útočníky se snaží pomáhat raněným. Za chvíli se k tobě dostane jeden z důstojníků: Omlouvám se kancléři ale nebyli jsme připravení, vážně se moc omluvám, nečekali jsme že Bratrstvo Křišťálů se pokusí o tak riskantní věc.

Jihoevropská aliance
Právě probíhá jakýsi alianční sněm, na kterém se nachází všichni mocní šlechtici a vlastníci půdy. Avšak několik neúspěšných pokusů dobytí Slezska ve velké Evropské válce, ovlivní jednání Hainze Cassirera největšího vlastníka půdy. Nabídl se pro vedení armády která podle něho dobude Slezsko, není divu že když vlastní celé území Moravy, tak chce za odměnu aby území které dobude, připadlo pod jeho správu. Brzy na svou stranu přetáhl zbytek šlechticů a celý sněm začal skandovat: Na Prusy, na Prusy,... Za chvíli však skandování přestane, protože začne hádka o to zda má právě Hainz získat tak velké území, protože každý si chce aspoň trochu užďobnout a slovní hádka se změní na násilnou. Několik šlechticů nakonec skončí v kaluži krve a musela zakročit armáda.

Francouzské impérium
Si na své každodenní projížďce, podzimní Paříž vypadá úžasně a lidé na chodnících ti mávají a vzdávají čest. Ne však všichni, klasickou vladařskou idylku totiž přeruší výkřik ve španělštině: Chcípni francouzský bastarde!!! a pak jen ohlušující výstřel. Jediný důvod proč žiješ je ten že před tebe skočil voják který kulku schytal za tebe, muž který střílel se okamžitě snaží utéct ale zakopne a spadne, okamžitě se k němu nahrnou ostatní členové vladařovy ochranky.

Císařství vycházejícího Slunce
Do trůnního sálu se najednou otevřou dveře a z nich před vejde nejméně regiment vojáků. Pane, tohle vás bude zajímat, tohohle jsem zajaly na hranicích... a mezi vojáky se objeví muž v potrhaných hadrech, nejspíš jeden z nájezdníků. Když to uvidí tvůj rádce tak se na velitele jednotky osočí. Copak nevíte že s nějakými prachsprostými nájezdníky se náš velectěný Císař nezajímá. Ale důstojník má na všechno odpověď a okamžitě svůj vpád začne argumentovat. To není jen tak ledajaký nájezdník, koukněte se na jeho přívěšek. A opravdu, přívěšek vypadá jako ten co nosí členové Bratrstva křišťálu.

Dante ani Kočura hrát nebude, takže Rusko je NPC. :sad:
Zbytek bude hrát jakmile bude dokončena jejich přihláška. :)
Nezapomeňte že na začátku máte 10 000 000 bez vybrání daní. :wink:
Nejhorší to bude až i Alabama bude mít svou vlastní atomovou bombu.
Věta: "Pošlete Mariňáky!" je ultimátní řešení na všechny vaše problémy.
Uživatelský avatar
ondralukas1010
Uživatel
 
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 29. lis 2012 14:38:52
Bydliště: Kasárna domobrany Města Khorinis

Příspěvekod Pivl » pon 16. pro 2013 21:21:12 » Re: [06] The new Order
Odloženo
Uživatelský avatar
Pivl
Obecný účet vedení fóra
 
Příspěvky: 4406
Registrován: sob 08. lis 2008 14:34:57
Bydliště: Klan Ohně, Santova 69


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé