Menu

Komiksový král 2017 - Diskuze

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Howky » ned 15. dub 2018 20:17:41 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
Jojo, díky, perfektní
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod marco5445 » ned 15. dub 2018 20:59:55 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
Takže se nakonec sešlo dost komiksů, a nebude se prodlužovat? :) V kolik to máš v plánu vypustit?
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 15. dub 2018 21:08:37 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
No, mám zatím tři :) Takže sešlo se dost na to, aby se soutěžilo, to ano. V kolik to vypustím ještě úplně nevím. Buď to udělám někdy po půlnoci, nebo to hodím zítra navečer.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod El Kamil » ned 15. dub 2018 21:21:23 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
Nech to na zítra, po půlnoci to tu stejně nikdo číst nebude :P
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod marco5445 » ned 15. dub 2018 21:41:23 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
El Kamil píše:po půlnoci to tu stejně nikdo číst nebude :P

Na co myslíš, že tu asi čekám :D
El Kamil píše:Nech to na zítra

Pojdu nedočkavostí :evil:
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » ned 15. dub 2018 21:44:36 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
marco5445 píše:
El Kamil píše:po půlnoci to tu stejně nikdo číst nebude :P

Na co myslíš, že tu asi čekám :D

Na porážku? :P
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Vojta1122 » ned 15. dub 2018 21:47:33 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
No, zrovna ty, Kamile, by sis to přečíst mohl, ne? Poněvadž po půlnoci u tebe znamená, že si to dáš hezky k obědu, ne?

...teda, pokud jsi mi neprošacoval soukromé zprávy a všechno si to už dávno nepřečetl :D
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod El Kamil » ned 15. dub 2018 21:52:27 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
Pfff... já tvoje soukromé zprávy už dávno nečtu... :D
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Vojta1122 » ned 15. dub 2018 21:53:05 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
A důvod? :D
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod El Kamil » ned 15. dub 2018 22:02:50 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
Tvoje cukrování s Pivlem mě už nebaví... :lol:
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Vojta1122 » ned 15. dub 2018 22:15:52 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
Já si to myslel. Žárlíš.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Vojta1122 » ned 15. dub 2018 23:10:28 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
Dobře, Marco mě ukecal, máte to tu už teď. Jsou tu tři komiksy, není to mnoho, ale je to aspoň něco, co už můžeme nějak srovnávat.

Palte na mě dotazy a kritiku, co všechno jsem zapomněl napsat, poznamenat atd.

Pokud by někteří autoři ještě třeba chtěli dodat plakát, anotaci nebo specifikovat témata, která využili, je to pořád možné.

A já už jsem zvědavý na první dojmy, které z komiksů budou :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod El Kamil » pon 16. dub 2018 3:07:24 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
Tak se nám sešly tři celkem odlišné styly. Zatím počkám, kam se to posune. Přemýšlím, jaký má smysl udržet anonymitu autorů, myslím, že je to všem jasné, jaký komiks je čí...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Milhaus » pon 16. dub 2018 7:17:06 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
První dojmy - první díly:

Pochod smrti

Zdá se, že se tady autor pokusí o větší rozsáhlejší epický příběh o nějakém boji dobra a zla, těžko říct, jak se to bude dál vyvíjet a jestli se mu to v rámci soutěže podaří ukočírovat a vše tam dostat. První díl je tak víceméně jen seznamovací se situací a světem, neboť příběh se neodehrává ve světě gothicu. Pokud komiks má svůj svět, je obtížné do něj čtenáře v táhnout, protože na to není tolik času a musím říct, že zde se to autorovi u mě povedlo jen tak na půl, asi proto, že má komiks dost pomalé tempo v ději.

Po grafické stránce asi vidím jako slabinu logo, které je dost velké a pak pravidelnou mřížku screenů, která bourá tempo komiksu a navazuje právě takový ten dojem, že se tam vše hýbe moc pomalu. Autor taky možná mohl zvolit trošku větší celkovou velikost v px (a tím i větší screeny v té mřížce, ono některé ty screeny, hlavně ty tmavší v interieru jsou pak hůř čitelné).
-----------------

Kočičky a Karlův případ

Todle je tak trochu pravý opak předchozího komiksu a to asi po všech stránkách. Příběhově to je zasazeno do universa gothicu, tedy na prostředí, které čtenář zná, i tak ale do situace, která se posunula dál a kterou tedy čtenář nezná. Proto se v první díle nestalo v podstatě nic, jen nás autor s touto situací seznámil a naznačil nám, co se bude dít dál. I tak se ale autorovi povedlo mě do komiksu vtáhnout mnohem víc a rychleji, než u předchozího komiksu a mnohem více mě zajímá, co bude dál. Příběh asi bude o ztracených kočkách, jak naznačuje poslední screen, o kterých do té doby není řeč. Musím říct, že jsem od autora čekal, že bude hledat spíše kočky dvojnohé, dle toho jak jej znám. Ale zatím to vypadá na ty čtyřnohé.

Grafická stránka je též pravý opak toho předchozího komiksu. Screeny jsou velmi nepravidelné, ne jen velikostí, ale i tvarem, natočením, což mnohem více jednak připomíná komiks a jednak se to taky podstatně lépe čte a má to takové lepší tempo.

Je zde vidět i jistá postprodukce, ačkoliv tedy Titanik mi nepřijde zrovna jako loď vhodná do khoriniského přístavu. Předpokládám, že skončí jako ve skutečnosti a napálil to do těch skal, co mu stojí v cestě, jelikož do přístavu se nemá šanci dostat. Na všech screenech ze hry je použit docela silný filtr, který jej má změnit na malby, ale nejsem si úplně jist, jestli je to u komiksu ideální, působí to sice vesele, ale občas postavy ztratí hrany a obrysy.
-----------------

Ve jménu ohně

Zde máme komiks, který se s tím moc nepáře, čtenáře příliš neseznamuje se světem a jeho událostmi v něm, což je velký rozdíl o proti předchůdcům. Vlastně ani nejde určit, jestli se to děje ve světě gothicu. Nevíme, kdo je to hlavní hrdina atd. Ale todle okamžité zapojení do děje tomto dílu si myslím pomohlo a tak je v rámci prvních dílů po této stránce asi nejzajímavější, respektive nejvíce se tam toho děje. I když vlastně ve finále příběh taky nikam moc neposune a jen víme, že se stala vražda a kdo jí bude vyšetřovat. Ale takové to vtahnutí a zaujetí co bude dál, má tento díl největší. Je jasné, že se jedná o veselé vyprávění, podobně jako u Koček, tedy asi nelze čekat nějaké mega terno příběh obecně.

Autor zvolil formu pdf souboru (jen škoda, že je to na ulozto a ne na webu s přímým přístupem k souboru, aby to nebylo nutné stahovat, ale to se asi nedá nic dělat, jedině to nahrát na gothicz.net). Na úvodní stránce je to stejné, co v soutěži na plakátě, autor možná mohl nějak označit, o který díl se jedná. Kresby jsou od autora známé a pro něj typické a docela povedené, jen škoda, že nejsou barevné. Řekl bych, že se autor více snažil zejména na tvářích, které vyjadřují lépe i různé pocity a emoce. Taky se mi líbí zdejší tma a to, jak je zachycená a to včetně stínů na těch obrázcích na "světle" :).

Každopádně dle prvního dílu tu cítím značné zlepší hlavně po příběhové stránce a tedy i útok na vyšší příčky v soutěži. V nejhorším přinejmenším na třetí místo, tedy rozhodně posun v rámci umístění, ale spíše možná i víš. :).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod El Kamil » pon 16. dub 2018 9:51:39 » Re: Komiksový král 2017 - Diskuze
Super postřehy a dojmy. Díky Milhausi. U prvního komiksu jsem se taky cítil trochu mimo, je to pochopitelné, všechna jména jsou nová, prostředí je nové a děj nemá (nejspíš) žádnou návaznost na děj Gothica. Věřím, že po pár dílech nás do toho autor dostane. Naprotitomu kočičí komiks se zase veze na příznivém vánku původního příběhu. Uvidíme, jak dlouho mu to vydrží. :)
Obrázek Obrázek
El Kamil

PředchozíDalší