Menu

Komiksový král 2017 - Textury

Diskuse a hodnocení komiksů.

Hlasujte pro čtyři nejlepší textury:

Hyena
1
5%
Lovec odmien
1
5%
Zbroj lovca odmien
3
15%
Sedliacky odev
3
15%
Německý ovčák
3
15%
Jan Žižka
2
10%
Zbroj husitského velitele
2
10%
Husitův oděv
5
25%

Celkem hlasů : 20

Příspěvekod Vojta1122 » sob 24. bře 2018 22:32:35 » Re: Komiksový král 2017 - Textury
K hodnocení sleeperových textur se dostanu. Hlasování potrvá týden, takže čas ještě je :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Vojta1122 » úte 27. bře 2018 16:03:57 » Re: Komiksový král 2017 - Textury
Tak, svoje textury hodnotit nebudu, takže bych rád alespoň nějak zhodnotil výtvory soupeřovy.

Hyena: Nápad určitě zajímavý, takto může autor komiksu/ filmu posunout alespoň částečně do jiných zeměpisných rovin, ale nevím, nakolik se zadařilo provedení. Textura by jistě mohla zahrnovat důkladněji pojatou srst a stínování těla. Nicméně oceňuji využití zcela nového materiálu.

Lovec odmien: Textura samotná vypadá zatraceně slibně, jenže... jakmile se převede do hry, něco na ní prostě nesedí. Možná ji jen sleeper posadil na špatnou hlavu, snad by na jiném modelu seděla lépe. Takto ovšem nepůsobí příliš drsně (jak by asi měla), ale spíše poněkud "zuboženě".

Zbroj lovca odmien: Typická ukázka sleepereovy texturářské práce. Malá proměna celkového konceptu původní textury, ale použití zcela nové "látky". Asi nejzdařilejší výtvor.

Sedliacky odev: Velmi podobný případ tomu předešlému. Hezký kousek, který umožní zpestřit Gothic venkov.

Celkově si myslím, že díky sleeperovi tu máme opět hezký příspěvek do našeho "chrámu". Jo a málem bych zapomněl: chválím za odevzdání! :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » úte 27. bře 2018 23:25:20 » Re: Komiksový král 2017 - Textury
Tak taky přispěchávám s hlasováním! Co je super je, že se našel alespoň někdo, kdo se zúčastnil. Co je také super je, že si autoři vybrali dokonce podobné modely / objekty, které otexturují, takže se dá dobře srovnávat. :)

Sleeper
  • Hyena - Velmi fajnová textura. Vypadá povedeně, neváhal bych jí použít. Bohužel si myslím, že zpracování německého ovčáka od Vojty je přece jen o něco líbivější a zřejmě i o něco více pracné. Takže nápad za 1, provedení za 1, ale prostě se mi o něco více líbí Vojtova textura.
  • Lovec odměn - Další super textura, popravdě jsem myslel, že jí dám hlas jako volbu xichtu, bohužel mě odradila ta křivá držka. Vím, že je to možná záměr, ale prostě to nepasuje k tomu modelu hlavy. (Pusa je umístěna o něco níže než by asi měla), takže jsme se nakonec nerozhodl dát zde hlas.
  • Zbroj lovce odměn - Fajnová textura, ale na to že je to soutěžní kousek se mi zdá, že Sleeper toho zase moc neupravil, případně jen nakombinoval části různých zbrojí, ale i to se počítá. Nicméně výsledek je fajn a zase - Klidně bych to použil. :)
  • Sedlácký oděv - Pro mě asi ze zbrojí nejestetičtější kousek. Asi by mě nenapadlo použít takhle svítivě modrou a překvapivě to působí velmi dobře. Zde jsme udělil hlas za nápad. :)

Vojta
  • Německý ovčák - Mám pocit, že Vojtovi opravdu nevíce jdou textury monster. :) I z jeho webových textur se mi nejvíce vždycky líbily ty s monstry nebo zvířaty. :) Tahle textura je podle mě asi vítěz soutěže. :)
  • Jan Žižka - Taky skvělá textura, nelíbí se mi jen trochu mco rozmzaný šátek, což vzniklo asi jeho přehnaným natahováním, jinak velmi dobré. :) Také hlas.
  • Zbroj hustiského velitele - Na miniatuře ta zbroj vypadá naprosto parádně, bohužel po přiblížení je vidět, že některé části byly zase příliš zvětšované / natahované a tak působí rozmazaně a problém, který mám i dalším příspěvekm od Vojty - Ten kalich se mi prostě nelíbí. Udělal bych ho nějak detailněji - Nějaký ozdobný, ne jen jednolitou barvou. Jinak ale co se týče rozložení první hodně povedené, snad jen, že některé věci jako opasek a další jsou trošku křivě, le možná to tak má být. :)
  • Husitův oděv - Velmi povedený kus, opět mám problém s kalichem, ale jinak asi s ničím. Velmi povedené rozložení prvků, kdyby Vojta udělal verze bez kalichu, taky bych velmi rád použil, kdybych ještě dělal nějaký fanart. :D Hlas.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Vojta1122 » stř 28. bře 2018 0:03:59 » Re: Komiksový král 2017 - Textury
Děkuji za komentáře a hlavně za kritické připomínky :) Kdybys ještě někdy dělal nějaký fanart, tak není žádný problém ti ten kalich oddělat :D
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod sleeper » stř 28. bře 2018 17:35:54 » Re: Komiksový král 2017 - Textury
Ďakujem za komentáre, vyjadrím sa k nim neskôr.

Zároveň sa rovno vyjadrím aj k vojtovým textúram:
Německý ovčák - asi najpodarenejšia a najuniverzálnejšia textúra v súťaži. Nemám čo vytknúť.
Jan Žižka - skvelý nápad, ale kazí to tá rozmazaná nevzhľadná páska.
Zbroj husitského velitele - táto textúra mi nepríde ničím výrazne odlišná, zaujímavá, ale zároveň nemám ani veľmi čo vytknúť, do prostredia hry sedí.
Husitův oděv - pekný nápad aj prevedenie.

Svoj hlas som dal textúram Německý ovčák a Husitův oděv. Páči sa mi, že to Vojta poňal ako "balík textúr", že im dal jednotný motív a že sa inšpiroval históriou. Opakujem, že by bola škoda, keby ostali nevyužité. :)
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Janp » čtv 29. bře 2018 9:24:24 » Re: Komiksový král 2017 - Textury
Jsem normální kluk z Tábora... Vidím Husitskou zbroj, dávám hlas.

Ale žerty stranou: Oba dva soutěžící odvedli skvělou práci.
Sleeperovy zbroje jsou úžasné, ale Hyena v porovnání s Německým ovčákem mi přijde málo vykreslená a detailní a spíš bych jí viděl v animáku od Pixaru než v Gothicu. Obličej Lovce odměn mi přijde ze všech textur nejslabší, asi proto, jak nerealisticky protáhle vypadá.
Oproti tomu obě zbroje jsou na úplně jiné úrovni. Zatímco Zbroj lovce odměn sedí skvěle do světa Gothicu a nebál bych se si ji dát do hry bez toho, aby nějak narušila atmosféru hry, pro mě je ale nejzdařilejší Sedlácký oděv. Na té modré barvě je něco kouzelného, něco, co se v Gothicu jen tak nevidí a rozhodně by to oživilo jinak dost šedý svět.

A Vojtovy textury? Jak už se dá odhadnout z první věty příspěvku, Husité byli moje dětství a jestli znám nějakou část dějin lépe než většina ostatních, tak je to právě období Husitských Válek, proto asi na textury budu koukat, jak se tak říká v růžových brýlích a nebo naopak až moc kriticky. Nejdřív ale k Německému Ovčákovi. Musím souhlasit s ostatními, že tohle je asi nejzdařilejší textura ze soutěže a asi nemá cenu opakovat to, co tu už několikrát zaznělo.
Obličej Jana Žižky rozhodně vypadá lépe, než Lovec Odměn, ALE páska vypadá, jako kdyby Vojta vzal sprej a prostě kus textury přesprejoval a Jan Žižka nikdy tento typ pásky nepoužíval. Bonusové body za to, že je alespoň přes správné oko.
Obě zbroje vypadají skvěle, ale moc neodpovídají skutečnosti (Tipuji, že ani neměly, takže to do hodnocení nebudu zahrnovat). Velké plus je, podobně jako u sleeperovy Zbroje Lovce Odměn to, že ve hře nijak nevyčnívají a vypadají dobře. Kdyby na nich nebyl kalich, asi bych ani nepoznal, že se jedná o upravené zbroje.

A nakonec by se hodilo hodnocení (v závorce je uvedeno celkové místo)

Z bestií má můj hlas Německý Ovčák (1)
Z obličejů Jan Žižka (4)
A ze zbrojí dávám hlas Sedláckému Oděvu (2) a Husitskému oděvu (3)

A nakonec bych rád poprosil Vojtu, ať s tématem Husitů pokračuje. Až do teď jsem nevěděl, že v Gothicu potřebuju Řemdih, Cep a další husitské zbraně, stejně jako zbroje křižáků :D
Janp
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 29. bře 2018 9:38:17 » Re: Komiksový král 2017 - Textury
Díky hezky za komentář :) Docela jsem překvapen, jak moc pozitivní je odezva na téma husitství; pokračovat zatím nemám v plánu, ale odezvy jsou rozhodně inspirující a motivující :) Samotného mě teď napadá, ajk by třeba mohlo být pěkné, kdyby byl nějaký husitský mód :D
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 29. bře 2018 18:45:59 » Re: Komiksový král 2017 - Textury
Hlasování bude zastaveno zítra večer (20:00-21:00) !!!
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod El Kamil » čtv 29. bře 2018 22:34:45 » Re: Komiksový král 2017 - Textury
Hlasuju pro Jana Žižku, Německého ovčáka, Husitský oděv a sedlácký oděv :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Vojta1122 » pát 30. bře 2018 19:03:34 » Re: Komiksový král 2017 - Textury
Hlasování uzavřeno. Výsledky již za chvíli!
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Vojta1122 » pát 30. bře 2018 19:48:07 » Re: Komiksový král 2017 - Textury
Výsledky

1. ročník texturové kategorie Komiksového krále je za námi. Účast nebyla hojná, přesto nám soutěž přinesla 8 nových textur, což je hezký přírůstek. Než představím výsledky, představím rovněž postup, jakým jsem k nim došel.

Jelikož soutěžící poslali shodný počet textur a dokonce se trefili i do týchž kategorií, nemusel jsem vymýšlet nikterak složitý systém: textury prošly dvěma hlasováními (fórum a facebook), kde jsou za své umístění bodově odměněny dle tohoto klíče:
1. místo = 10 bodů
2. místo = 8 bodů
3. místo = 6 bodů
4. místo = 4 body
5. místo = 3 body
6. místo = 2 body
7. místo = 1 bod
8. místo = 0 bodů
Pokud mají některé textury stejný počet hlasů a tedy stejné pořadí, průměruje se počet bodů za pozice, které společně obsazují. Ze součtu bodů se určí finální pořadí textur. Toto pořadí je obodováno podle uvedeného klíče. Podle počtu bodů se potom určuje vítězný tvůrce.

A nyní samotné výsledky:

Anketa na fóru:
1. místo: Husitův oděv (5 hlasů) = 10 bodů
2.-4. místo: Zbroj lovca odmien (3 hlasy) = 6 bodů
2.-4. místo: Sedliacky odev (3 hlasy) = 6 bodů
2.-4. místo: Německý ovčák (3 hlasy) = 6 bodů
5.-6. místo: Jan Žižka (2 hlasy) = 2,5 bodu
5.-6. místo: Zbroj husitského velitele (2 hlasy) = 2,5 bodu
7.-8. místo: Lovec odmien (2 hlasy) = 0,5 bodu
7.-8. místo: Hyena (2 hlasy) = 0,5 bodu

Anketa na facebooku:
1. místo: Husitův oděv (24 hlasů) = 10 bodů
2.-3. místo: Zbroj lovca odmien (16 hlasů) = 7 bodů
2.-3. místo: Zbroj husitského velitele (16 hlasů) = 7 bodů
4. místo: Německý ovčák (11 hlasů) = 4 body
5. místo: Jan Žižka (8 hlasů) = 3 body
6. místo: Sedliacky odev (7 hlasů) = 2 body
7.-8. místo: Lovec odmien (6 hlasů) = 0,5 bodu
7.-8. místo: Hyena (6 hlasů) = 0,5 bodu

Konečné výsledky - textury
1. místo: Husitův oděv (20 bodů)
2. místo: Zbroj lovca odmien (13 bodů)
3. místo: Německý ovčák (10 bodů)
4. místo: Zbroj husitského velitele (9,5 bodu)
5. místo: Sedliacky odev (8 bodů)
6. místo: Jan Žižka (5,5 bodu)
7.-8. místo: Lovec odmien (1 bod)
7.-8. místo: Hyena (1 bod)

Konečné výsledky - autoři
1. místo: Vojta1122 (45 bodů)
2. místo: Sleeper (23 bodů)
Vojta1122
Kronikář

Předchozí