Menu

V zajetí myšlenek

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Riki » čtv 18. pro 2014 18:57:24 » V zajetí myšlenek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
"Same old story every time..."
Gothic 1
Uživatelský avatar
Riki
Loner in the dark
 
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 30. črc 2009 13:29:59
Bydliště: Trestanecká kolonie

Příspěvekod JENIK » čtv 25. pro 2014 17:07:25 » Re: V zajetí myšlenek (Riki)
První díl má hodně dobrý rozjezd, buduje atmosféru, vše vypadá dobře, jenže jakmile se octne hrdina v žaláři vše jde do kopru. Nevím proč se autor nedržel toho co si nejdříve vybudoval, ale přijde mi že celá STORY je ukvapená, zrychlená a celkem o ničem. Zavření do žaláře za to že močí na dům, je poněkud ... no já bych to vyřešil jinak. Dále jsem pak nepochopil proč hrdina jde najednou zachránit neznámého do žaláře, když se mu i přiznal, že zabil. Zachrání ho, zabije kvůli němu nevinného hlídače. Povraždí bandity a následně zabije i toho co zachránil. A pak zabije sebe ... je hrdina tedy kladný nebo záporný? Nějak jsem v tom celém nemohl vyznat a zřejmě sem to celé nepochopil. A toho anděla/ducha bratra co mu našeptává jsem taky moc nepochopil, a to především protože mi přišlo poněkud nepřehledné uspořádání bublin. Dále mi přišly některé hlášky či činy postav poněkud trapně natvrdo přidané navíc. Především to močení, anglická hláška u toho, nebo bandita sedící v ohni. Je komiks vtipným nebo vážným? To mi vadilo

Graficky komiks neurazí, ale dle toho co má autor již za sebou jsem čekal poněkud více, to samé i z hlediska MARVINu nebo posazení screenů. Všecky screeny hranaté, žádné zaoblení nebo nějaká rebelie v uspořádání screenů.

Komiks je prostě takový šedý průměr, nic extra hrozného, ale také né nic extra super. Jak jsem řekl, čekal jsem o mnoho více. Vím, že vymyslet dobrý scénář dá celkem práci, ale nebýt pár blbých chyb mohl komiks dopadnout o mnoho lépe.

Nejsem spokojen.
Naposledy upravil JENIK dne sob 27. pro 2014 13:50:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
JENIK
Uživatel
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 13. lis 2007 17:02:42

Příspěvekod Emperor » sob 27. pro 2014 0:41:00 » Re: V zajetí myšlenek (Riki)
téma: anděl, řeka, zima, nemoc, smrt

Mysteriózní příběh s duchem/andělem. Pokud bych měl hodnotit vizuální stránku komiksu, je to standartně kvalitní výkon se zajímavým prvkem, ozvláštňujícím celé dílo - vydařenou postavou ducha/anděla, jenž díky opalizující auře působí v jinak potemnělém prostředí jako skutečný posel boží. Pokud bych měl hodnotit děj, tak námět považuji za zajímavý, avšak zpracování mohlo být lepší. Příběh mě nezaujal tak, jak bych si představoval, i když jsem ochoten přiznat, že porucha může být na mém přijímači. Netvrdím, že je to špatný komiks, jen mě mě coby laického čtenáře příliš nebavilo jeho zpracování, které mi přišlo krapet fádní. Možná k tomu přispěly i některé nadbytečné screeny, které komiks pouze jakoby vycpávaly. Např. v díle „Zmatek“, kde Milten říká, že si musí promluvit, na což v následujícím obrázku Charles odpoví, že s tím počítá. Nebo na konci téhož dílu, čtyři screeny, které bych já osobně zhustil do dvou. Navíc mi unikla pointa celého příběhu.


Zapojení tématu do díla:
Toto dílo se točilo zejména kolem tématu „anděl“, kterýžto byl spíše duchem, ale budiž. Smrti se rovněž dočkáme, nemoc – zde trochu tápu – je Charles duševně nemocný, když vidí svého bratra, který k němu promlouvá a nakonec spáchá sebevraždu? Nebo je nemocný, protože se neřídí jeho hlasy? Nebo jsem to vůbec nepochopil? Ať to ale chápu jakkoli, duševní nemoc se pochopitelně počítá, možná to i nejvíce ozvláštňuje celý příběh. Ostatní témata (řeka, zima) jsou obsažena spíše okrajově, nemají větší dějový přesah, ale jsou jen ojedinělou zmínkou v komiksu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Emperor
Moderátor
 
Příspěvky: 4674
Registrován: pon 05. lis 2007 9:14:02
Bydliště: von Troppau und Kuttenberg

Příspěvekod Pivl » pon 29. pro 2014 13:29:41 » Re: V zajetí myšlenek (Riki)
Vrátila se, aby předvedla, že je stále skvělou fanartovou tvůrkyní, ale zřejmě byla naše očekávání až přehnaně vysoká.

Obrázek
Některé myšlenky komiksu jsou opravdu skvělé


Děj jako klad nebo zápor? Kdo ví...
Člověk si při takovém názvu představí asi všelicos, celková zápletka bych neřekl, že je tak špatná, myšlenky v komiksu jsou fakt super, taktéž se mi líbí to, co v hlasování řekl Zero - Člověk si prostědokáže pod celým tím komiksem představit více věcí a nemusí to mít jen jedno vysvětlení - Schizofrenie, opravdový anděl, trest bohů za to, že si nevážil svého bratra, popřípadě možná se chtěl anděl jeho bratra pomstít a jeho vrahem byl Malak - Tedy on byl ten, kteýr zabil jeho manželku, nebo byl náš hlavní hrdina prostě jen úplný blázen. V každém případě bych řekl, že to co se děje na plátně je o něco horší než to, o nám Riki chtěla předvést.
Komiks začíná celkem slibně, opravdu zajímavý děj v prvním díle nahodí opravdu fajn zápletku a úplně jsme se těšil, co z toho vyleze. Čekal jsem, že se dočkáme nějaké odplaty, hledání vraha svého bratra, v čem mu bude jeho samotný bratr pomáhat, bohužel se před námi otevírá takový podivný kruh méně zajímavých dialogů, spousty náznaků super odboček v ději, ale místo toho se dočkáváme věcí, které jsou pro průběh děje poměrně zbytečné a dosti shazují tu hlavní myšlenku.

Potenciál skvělý, provedení zaostává
Komiks je vážně asi největším zklamáním, ale zároveň asi největším potenciálem v celé soutěži. Řekl bych, že snahou bylo vytvořit opravdu melancholický komiks, plný různých úvah a fajn myšlenek, jenže Riki není Lordan a je vidět, že narozdíl od loňského spadaného listí riki dávalo opravdu problém vymyslet nějaké rozvinutější věty, které by tomu ten melancholický nádech dodaly.
Celkovou depresi celého hrdiny schazují i ty scény s pomočením kláštera a prostě celkově dialogy. Vlastně dialgoy jsou asi ten největší průšvih celého díla, řekl bych. Vlastně ani nevím, co dál k tomu říct. Prostě je to tak rozporuplné dílo, že bych nejradši řekl, jak je super, ale nejde to a těžko se mi hledají slova pro to, abych řekl něco mezi. :)
Jako klad rozhodně beru počet dílů, ikdyž je pravda, že když vezmeme celkovou délku V zajetí myšlenek a třeba Cyklusu, tak je na tom zřejmě ještě lépe o dva díly kratší druhý zmiňovaný počin.

Obrázek
Rikin podpis - Milten nesměl chybět ani v tomto komiksu. :)


Nejlépe laděná grafika soutěže
Graficky je na tom tento komiks mnohem lépe než příběhově. Celou dobu dostáváme naservírován skvělý vzhled anděla a výtečně sladěnou celou grafiku do modré barvy. Převážně první tři díly jsou navíc i skvěle ykontrastované tak, že i barva screenů sedí do celého díla a vlastně celé to má díky tomu tu správnou mysteriózní atmosféru, kterou jak už byl ořečeno kazí zřejěm pouze dialogy.
Z technického zpracování nám bohužel riki ukázala akorát pár fajn textur, za které určitě také palec nahoru, ale jinak se jí hrátky s marvinem moc nedařili, což je škoda, nicméně to už je opravdu spíše o technikckém zpracování a ne o grafice.
Jediný menší zápor je asi jen lehce nekvalitní záhlaví. Naopak zápatí na konci celého komiksu, alá poslední screen celého komiksu se mi líbí opravdu hodně a myslím, že je to jeden z mých tří žhavých kandidátů na hlas, protože se jedná opravdu o celkově skvěle působící a barevně sladěné dílo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
7,5 z 10

Graficky je vidět pokrok dopředu, to určitě, po příběhové části už jsi asi trochu vyšla ze cviku, ale jsem rád, že jsi zase zkusila nějaký ten tradiční fanart, doufám, že to není od tebe poslední dílo. :)
Uživatelský avatar
Pivl
Obecný účet vedení fóra
 
Příspěvky: 4326
Registrován: sob 08. lis 2008 14:34:57
Bydliště: Klan Ohně, Santova 69

Příspěvekod Jarvis » pon 29. pro 2014 18:48:13 » Re: V zajetí myšlenek (Riki)
Příběh se mi líbí. Navodil tu správnou atmosféru. Všechny díly jsou víceméně vyrovnané co se týče kvality. Na konci příjemné vyvrcholení, které jsem ovšem o určitého okamžiku čekal.

Graficky velice vydařený komiks. Grafika pomáhá dobře dotvářet atmosféru. S tím jak bylo zpracováno téma do komiksu jsem také spokojen a nemám k němu žádnou připomínku.
Pro mě jeden z těch lepších komiků v soutěži.
...???
Uživatelský avatar
Jarvis
Uživatel
 
Příspěvky: 263
Registrován: ned 04. led 2009 18:06:12
Bydliště: Nový tábor

Příspěvekod Kristi » úte 30. pro 2014 15:09:57 » Re: V zajetí myšlenek (Riki)
Toto dielko ma príbehovo príjemne prekvapilo.

Je to vo svojej podstate príbeh založený na charakteroch, čo sa v Gothic fanarte často nevidí, čiže je to príjemnou zmenou. Sledujeme v ňom postupný zostup hlavného hrdinu do hlbín šialenstva. Ako ochorel? Nevieme. Je tam nejaký supernaturálny prvok? Môže, nemusí, toto je fantasy. Bohovia existujú. A to je na tom práve to skvelé. Príbeh poskytuje veľa priestoru na interpretáciu. Hrdinova mentálna diagnóza nie je prepracovaná bohvieako do hĺbky, ale to je možno lepšie, necháva tak opäť miesto na doplnenie. Je to šikovné, naozaj. Motivácie šialeného človeka nemusia dávať na prvý pohľad zmysel, aj keď ho dávajú jemu, a pokiaľ sa nad tým zamyslíme, môžu ho dávať aj nám.

Hlavným hrdinom je Charles. Charles je taký obyčajný chlápek, ktorý sa zblázni. Vidí svojho mŕtveho brata. Prečo ho vidí, nevieme. Ale robí všetky možné divné veci, ktoré by sa dali pripísať neidentifikovanej diagnóze. Alebo krutej hre bohov. Alebo osudu. Alebo mimozemšťanom ... Jeho brat je duch. Alebo anjel. Očividne nejaká supernaturálna bytosť. Každopádne ako zapracovanie tagu anjela je to dosť dobré a celkom prirodzené, celkovo ako aj ostatné tagy. Plus body za uzavretý príbeh.

Jediné, čo by som komiksu vytkla, sú občasné vtipné vložky, rušiace atmosféru a celkový tón, a pomerne predvídateľný koniec a jeho spracovanie. Pátos sa týmto komixom rozhodne neniesol, a keď aj áno, tak bol prezentovaný ako produkt diagnózy ("Zachráňme Malaka! ... welp") a tu je to v súvislosti s motívom oslobodenia a v súvislosti s predchádzajúcimi hriechmi ... ja neviem, rušivé? predvídateľné rozhodne.

Aj napriek svojim nedostatkom však tento komix zanechal veľmi dobrý dojem a je ďalším kandidátom na hlas.
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Uživatelský avatar
Kristi
Uživatel
 
Příspěvky: 629
Registrován: ned 22. čer 2008 19:42:11
Bydliště: nie

Příspěvekod El Kamil » stř 31. pro 2014 12:43:14 » Re: V zajetí myšlenek
První díl mě dost navnadil, ačkoli jsem měl místy problémy rozpoznat Charlieho od Cedrica. Další díly bych však pojmenoval všechny stejně podle dílu třetího - Zmatek. Komiks se rychle rozjel a ještě rychleji skončil. Škoda, že autor z daného tématu nevytěžil více než jen pomatenost hlavního hrdiny.

Co se grafiky týče, tak zde autor docela zabodoval. Kladně hodnotím zvolený font jak v záhlaví komiksu tak v jednotlivých textových bublinách. Jejich provedení je výborné, jedno z nejlepších v soutěži. Až na pár výjimek jsou bubliny vzdušné, s dostatkem prostoru pro text, který je výborně čitelný. Menší poznámku mám k bublinám zasahujícím do okolních screenů, které občas matou čtenáře.

Celkově se mi líbí barevné ladění celého komiksu do studené modro-šedé barvy, kterou podporují i vlastní komiksová okna. Mezi nimi je dostatek prostoru, který já rád, jen na stranách, na okrajích, je ho možná až příliš. Ale to je jen hloupý detail.

Co se týče práce s hrou a postprodukce, komiks se drží toho, co základní hra nabízí, až na efekty kolem Cedrica. Postav na screenshotech se objevuje tak zhruba průměrně, čili standardní práce s Marvinem atp.

Komiks celkově hodnotím nadprůměrně, přijemná grafika, která se dobře čte. Ději však něco chybí k tomu, aby mě jako čtenáře více zaujmul.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického
 
Příspěvky: 5612
Registrován: pon 27. srp 2007 5:41:00
Bydliště: In the middle of nowhere


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé