Menu

Hrdinův paradox

Diskuse a hodnocení komiksů.

Jak komiks dopadne?

Bezejmenný změní svůj osud a přežije.
7
37%
Nepodaří se mu to a zemře.
12
63%

Celkem hlasů : 19

Příspěvekod El Kamil » ned 19. črc 2015 18:48:13 » Re: Hrdinův paradox
Obrázek

Díl 2. - Jak vytvořit facepalm efekt

V dnešním dílu Making of si ukážeme, jak donutit hrdinu k pózám, jaké engine hry Gothic nedokáže. Tak třeba póza Facepalm, která se objevila ve druhém dílem komiksu.

Obrázek

Dosáhnout tohoto efektu je velmi snadné. Nejvíce se pro něj hodí záběr na hrdinu zepředu. Jiné úhly by pak kvůli perspektivě bylo složitější připravit, museli byste si hrát s transformací jednotlivých částí těla, aby to na screenshotu stále vypadalo "přirozeně".

Budete tedy potřebovat dva screenshoty. Jeden obrázek s hrdinou a jeden bez něj, který bude sloužit jako podklad pro místa, která původně zakrývalo hrdinovo tělo. Proto je důležité, aby oba screenshoty zachycovaly naprosto totéž (s výjimkou hrdiny). Ideálně by nemělo dojít k žádnému pohybu kamery. Jak na to? Asi takhle:

1. Zapněte Marvin.
  2. Uvolněním kamery přes F6 nastavte požadovaný pohled na hrdinu.
  3. Típněte screenshot.
  4. Stikněte F5. Tím zachováte nastavení úhlu kamery, ale uvolníte hrdinu.
  5. Pomocí klávesnice uhněte s hrdinou ze záběru. Myš nepoužívejte, ta totiž pohne kamerou.
  6. Típněte screenshot bez hrdiny.

Obrázek
Screenshot s hrdinou.

Obrázek
Screenshot bez hrdiny.

Tímto máte obrázky připraveny a můžete si s nimi vyhrát v editoru, jak je libo. Princip spočívá v tom, že na postavu budeme nahlížet jako na loutku. Můžeme zatáhnout za nitky a pohnout s končetinami, jak budeme chtít. Klidně i do absurdních či nepřirozených pozic. Záleží, čeho chcete dosáhnout.

Obecný postup je následovný:

1. Ve svém oblíbeném grafickém editoru vložte do jedné vrstvy screenshot s hrdinou a do nižší vrstvy pak screenshot bez hrdiny.
  2. Vytvořte výběr končetiny a vystřihněte ji z vrstvy z hrdinou do nové vrstvy, kterou vytvoříte výše.
  3. Původní výběr rozšiřte o 1 či 2px a smažte jeho obsah z vrstvy s hrdinou. Tímto odstraníte nedostatky původního výběru. Pokud skryjete vrstvu s končetinou, hrdina bude vypadat jako bezruký či beznohý. To díky podkladové vrstvě, která se dokonale nahrazuje eventuální retuš. Jelikož podkladový screenshot obsahuje na pixel přesné pozadí za hrdinou, můžete s ním hýbat jakkoli a pozadí bude vypadat vždy skvěle.
  4. S končetinou si nyní můžete hrát. Transformovat ji, jakkoli potřeba.
  5. Na konci můžete vyretušovat drobné nedostatky v místech, kde jste končetinu ohnuli.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tím je hotovo. Na závěr jen další příklad, co lze touto technikou vytvořit. A co vy? Pochlubte se s vašimi výtvory! :) Další zajímavosti ze zákulisí tvorby komiksu zase příště. Pokud je nějaké téma, které by vás zajímalo, určitě napište.

Obrázek
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Wilhelm » stř 22. črc 2015 18:39:38 » Re: Hrdinův paradox
Tak tohle je bomba :-D To hraní s grafikou je opravdu paráda, já si myslím, že to momentálně na komiksu zaujme asi nejvíce, i když samozřejmě ani vtip nešel stranou. Třeba krádež luku či pravý důvod, proč chce Harad skřetí zbraň, opravdu pobavilo, ale je tam vidět i veliká profesionalita třeba při přidávání těch reálných prvků, jako dlaně nebo ústa, to vypadá opravdu skvěle a je to něco, co jsem ještě nevyzkoušel, popravdě mě to ani nenapadlo, ale rozhodně to zkusím.

Co se týče tutoriálu, tak ten je opravdu bombastický. Já se přiznám, že se s tímto při své tvorbě potýkám často, že mi již nestačí ta škála pohybů, které nabízí hra, takže přistupuji k takovýmto konverzím, ale je zde problém. Dříve jsem toto používal jen u těch scén, u kterých jsem předpokládal, že je ten smysl pro nejmenší detail vyloženě nutný a že se námaha vyplatí. Bohužel jsem časem přišel až do takového sebedestruktivního stádia, kdy jsem došel k závěru, že tady to potřebuje úplně každá scéna :-D Každopádně ale je to super a čím více se tady tato praktika rozšíří mezi tvůrci, tím lépe a tento tutorial tomu snad pomůže. Pokud jde o tu výzvu, tak jeden z příkladů použití této techniky ode mne visí v obecné diskuzi, i když předpokládám, že to již všichni viděli.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » čtv 23. črc 2015 6:27:55 » Re: Hrdinův paradox
Díky za koment :) ... Co se hraní s grafikou týče, tak myslím, že se můžeš těšit na další díl, který vyjde v pátek. Ten je - řekl bych - na grafice postavený celý, takže by se ti mohl líbit :) ...

Mně se s tím taky nikdy moc nechce dělat, respektive jsem to zatím používal jen pro vybrané scény. Ale člověk záhy zjistí, že se s tím dají dělat zajímavé věci, takže se to snaží použít všude, kde to jen jde. Takže rozumím tomu tvému sebemrskačství :) ... Ti tvoji vojáci jsou s těma transformacema ještě někde jinde. Navíc - jak jsem psal v Making Of - ten přímý pohled ze předu je snadný. Ty to máš z různých perspektiv a to teprve musela být piplačka :) ...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod El Kamil » pát 24. črc 2015 9:26:10 » Re: Hrdinův paradox
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod sleeper » čtv 17. zář 2015 17:30:43 » Re: Hrdinův paradox
Pekná práca. Mimoriadne vtipný diel, hrdinova griamasa na druhom obrázku sa ti podarila, takisto "jáma pekelná". :D Holuby sú super a pasenie ovcí... :lol: Pobavil som sa. :)
sleeper
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » čtv 15. čer 2017 0:57:31 » Re: Hrdinův paradox
Trochu to tu oživím. Včera jsem si náhodou pročetl tento topik a všechny díly komiksu a dostal jsem chuť zase něco udělat. Zkusím se dokopat k napsání scénaře na pokrytí G2 a uvidíme, co z toho vyleze :)
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Emperor » čtv 15. čer 2017 8:21:51 » Re: Hrdinův paradox
Mě to neskutečně bavilo, takže směle do toho, švarný jinochu, jsem tvoje fanynka číslo jedna ...
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 15. čer 2017 21:29:45 » Re: Hrdinův paradox
„Hýčkejte své vize a své sny, jako by to byly děti vaší duše, náznaky cílů, kterých nakonec dosáhnete.“

Těším se! :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » čtv 15. čer 2017 21:46:14 » Re: Hrdinův paradox
„Komu je práce radostí, pro toho je život štěstím.“

Už aby to tu bylo! :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod El Kamil » čtv 15. čer 2017 22:45:26 » Re: Hrdinův paradox
Měl jsem radši mlčet :D ...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod sleeper » stř 01. lis 2017 21:33:03 » Re: Hrdinův paradox
Pivl píše:„Komu je práce radostí, pro toho je život štěstím.“

sleeper
Uživatel

Příspěvekod Pivl » stř 01. lis 2017 21:35:44 » Re: Hrdinův paradox
sleeper píše:

Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Vojta1122 » stř 01. lis 2017 22:06:31 » Re: Hrdinův paradox
Vojta1122 píše:„Hýčkejte své vize a své sny, jako by to byly děti vaší duše, náznaky cílů, kterých nakonec dosáhnete.“
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod sleeper » stř 01. lis 2017 22:07:25 » Re: Hrdinův paradox
Sorry za spam, ale nedalo mi to, prinajhoršom si Kamil všimne záujem o jeho fanart a dá sa do práce.
Pivl píše:
sleeper píše:

Naposledy upravil sleeper dne stř 01. lis 2017 22:19:27, celkově upraveno 2
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » stř 01. lis 2017 22:09:35 » Re: Hrdinův paradox
Vojta1122 píše:Těším se! :)
Vojta1122
Kronikář

PředchozíDalší