Menu

Palästinalied

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Dicht » čtv 18. pro 2014 18:41:52 » Palästinalied
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gear secondo
Obrázek
Dicht
Uživatel

Příspěvekod JENIK » čtv 25. pro 2014 17:00:51 » Re: Palästinalied (Dicht)
Dílo obsahuje mnoho překlepů a gramatických chyb. Vypadá to jakoby autor někam pospíchal a nestihl si vše řádně pročíst. Dále bubliny které přesahovaly přes okraje, text v nich nebyl zrovna čitelný. Ale z pohledu grafika je vše pěkné, není to přehnané, není to kýčovité, je prostě tak akorát. Možná filtr v prvních dvou dílech je trochu nezdravě přehulený, ale to se s třetím a čtvrtým dílem zlepšilo. Možná zápatí je poněkud fádní, ale to jsou detaily. V posledním díle jsem moc nepochopil tu rozmluvu sama ze sebou, ale prolétl jsem to jen zběžně, takže je možné že jsem něco přehlédl. Není zrovna totiž vždy jasné kdo kdy mluví v jakém pořadí.

Z hlediska mého oboru hodnocení, jsem spokojen ... jde vidět že si autor dokáže s MARVIN módem vyhrát a jednotlivé kompozice scén jsou pěkně sestavené. Líbil se mi efekt "švihu zbraní". Tento komiks pokračuje do užšího kola o boj o můj hlas. Z grafického hlediska je komiks taky nadprůměrný, o tom není pochyb. Autor se konečně vzdal starých kolejí a zabrousil do vod nových. Příběh je popravdě řečeno celkem o ničem, nic extra ... připomíná mi to Zaklínače, nebo Pivlův komix. Možná pokud bude dílo pokračovat, tak se to vše vyvrbí jinak, jde o můj názor :)

Jsem spokojen.
Naposledy upravil JENIK dne sob 27. pro 2014 13:36:29, celkově upraveno 1
JENIK
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 27. pro 2014 0:52:45 » Re: Palästinalied (Dicht)
téma: Katedrála - dobro - zlo - spojenci - apokalypsa

Po grafické stránce celkem dobrá práce, stylizace screenů do podoby kresby je ozvláštňujícím prvkem tohoto komiksu, ovšem trošku to ztěžuje čtení textu v bublinách, kteréžto mnohdy lehce splývají s pozadím. Práce s postavami v jednotlivých obrazech je zdařilá a umná, svědčí o jisté zkušenosti autora v oboru.
Velmi kriticky se ovšem stavím k nepřehlédnutelnému množství chyb (pravopisné chyby, překlepy a "nedoklepy“, chybějící interpunkce ve větách), které shazují jakékoli dílo, byť by bylo po dějové či grafické stránce sebelepší. Nechci tvrdit, že autor dílo vyloženě odbyl, leč díky výše zmíněnému to tak působí.
Děj mě bohužel nijak zvlášť nezaujal, podle mě musí příběh tak trochu vtáhnout už od začátku, zde se tak nekoná. Jako u některých jiných děl uznávám, že to nemusí být chyba autorova, je to možná jen záležitost vkusu, popř. toho, co jako čtenář od zajímavého komiksu osobně očekávám.

Zapojení tématu do díla:
Děj se odehrává v katedrále, osnovou příběhu je boj dobra se zlem, spojenci jsou vlastně všichni, kdož proti zlu bojují, jen ta apokalypsa se bohužel nekoná … nemůžu říct, že by autor nesplnil zadání a nezapojil téma do děje. Ovšem ve srovnání s jinými díly se jedná o „pouhé“ splnění úkolu a to ještě ne úplné.
Emperor
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Jarvis » pon 29. pro 2014 12:51:05 » Re: Palästinalied (Dicht)
Tento komiks je pro mě tak trochu zklamáním. Je to tím, že jsem od něho čekal něco víc. Ze začátku jsem se nemohl dostat do děje, nic úderného co by mě nějak extra naladilo na další díl a čtení. Jako by tomu něco chybělo, něco co by mě pořádně nakoplo. Žádný díl není špatný, ale ani nijak nevybočuje z průměru. Příběh se rozjíždí řekl bych pomaleji, což by nevadilo, kdyby to byl komiks o nějakých deseti dílech a podobně, ale tady je problém ten že jsou jen čtyři díly a jak to začalo, tak rychle i skončilo. Je to škoda, protože tenhle komiks má potenciál, aby byl mnohem lepší, jen by to chtělo víc dílů. Nezbývá než doufat, že jednou třeba přijde pokračování a děj nabere ten správný spád.
Grafika je na pohled velice zajímavá a pěkná, bohužel už ne tak praktická, protože se mi komiks hůře četl. Občas mi dalo větší práci sledovat kdo co říká a co přesně se děje na screenech. První díly mi přišli až moc tmavé a hůře čitelné. Poslední tři nebo dva díly, už byli mnohem lepší. Za originální grafické zpracování dávám pochvalu.
Téma pro komiks bylo splněno, avšak pouze pouze a jen splněno, nepřišlo nic navíc. Nějaké zajímavější nebo originálnější zpracování, což je škoda, protože komiksu by to hodně pomohlo.
Líbí se mi experimentování s grafikou, ale celkový dojem mi bohužel kazí pomalu vyvíjející se příběh, a něco co by mě vtáhlo do děje. Komiks sice nesplnil moje očekávání, ale přesto se jedná o povedený kousek, který by mohl být daleko lepší, kdyby pokračoval.
...???
Jarvis
Uživatel

Příspěvekod Kristi » úte 30. pro 2014 14:07:00 » Re: Palästinalied (Dicht)
Rozhodne zaujímavý počin.

Komiks sa odohráva v svete inom, než svet Gothicu, za čo rozhodne body plus. Avšak, neviem čo si o svete myslieť. V takomto krátkom, akciou nabitom komikse rozhodne chýba priestor na expozíciu a mohli by sme to zameniť za hocijaký generický fantasy svet a rozdiel by nebol mimoriadny. Možno je tam aj inšpirácia nejakou mytológiou (Palestína? :P ) a o tom bohužiaľ priznávam, že nič neviem, takže sa rada nechám od autora poučiť. :)

Tak, a teraz k príbehu a deju samotnému. Inkvizícia prichádza do kláštora vyšetrovať možnú prítomnosť ukrytého bad guya. Dobre vybratá premisa, ktorá poskytuje priestor na veľa prístupov a zvolený Dichtovej tvorbe svedčí. Zoznamujeme sa s našimi inkvizítormi, z ktorých jeden je väčší a sympatickejší frajer ako sa na inkvizíciu patrí. Hláškar s drsnou minulosťou. Paráda. Dej pozostáva z odhalenia bad guya, boja s ním a navnadenia na pokračovanie dobrodružstva. Jeho problémom je, že negraduje. Nie je tam žiadny zmysel stúpajúceho napätia ani hrôzy, žiadne psychologické hrátky s tým, kto je tým rytierom tmy. Straightforward k akcií, čo je mierna škoda, pretože z daného námetu by sa istotne dalo vyťažiť viac.

Dialógy sú také klasické akčné - jeden hláškuje, ostatní sekundujú. Občas možno hláškuje niekto iný. Nemám ich veľa čo vytknúť, pretože nemám pocit, že by toto bolo vzhľadom ku krátkosti dielo a žáner, kde by nejaká prehnaná charakterizácia vynikla, ba práve naopak. Fokusom je jednoznačne akcia a zábava. Problémom je, že dej sa na toto trošičku vlečie.

Pokračovanie by tomuto komiksu prospelo asi najviac. Desať dielny komiks s takýmto tempom sa hodnotí oveľa lepšie ako štvordielny.
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

Příspěvekod Pivl » úte 30. pro 2014 18:22:58 » Re: Palästinalied (Dicht)
Dicht se přece jen ukázal v trošku jiném světle než vždycky a já jsem na něj shodou okolností málem zapomněl. :D

Obrázek
Skvěle ypadající L'hiver edition s Dichtovou grafikou

Příběh s akcí ruku v ruce
Po hodně dlouhé době se dicht opravdu ukázal s něčím, co není jen vyloženě akční, ale má to i zajímavý děj. Vyprávění začne opravdu fajn, dialogy nejsou nijak špatně naspané, ale zde je opět vidět ta Dichtova akčnost - Jsou totiž střižené jak z nějakého akčního filmu. :)
Co mi vošem celkem vadilo a u Dichta bych to orpavdu nečekal bylo, že děj se vážně jak už Kristi psala (myslím, že to byla ona) trochu táhne. Dialogy jsou někde přehnaně dlouhé a vyplňuje je málo zajímavých informací. V každém případě je to oproti jiným dichotývm komiksům hodně příjemná změna.

"Skoro"
Komiks dle mého postrádá něco v čem by v soutěži vynikal, něco, co by mu poskytlo jasnou výhodu oproti ostatním a donutilo to tak všechny ostatní, aby pro tento komiks hlasovali. Osobně to vidím tak, že je komiks ve všech ohledech takovým lepším průměrem soutěže - Graficky je nadprůměrem, příběhově také není nejhorší, ale ani nejlepší, technicky taktéž nadprůměrně. Prostě samá "SKORO", což bohužel ale nestačí.
V každém případě je to komiks, který by si zasloužil nějaké pokračování. A opět dávám plusové body za zajímavý název a myšlenku i odvahu nového světa pro takovou krátkou možnost na komiks. Zde mě ani další díly tolik nemrzí, protože se komiks dokázal za ty první 4 slušně rozjet. :)

Obrázek
Grafika podpořila fajn atmosféru.

Graficky opět supr
S grafikou si opět Dicht vyhrál bezvadně. Filtr, který nemám příliš rád vypadá opravdu dobře... Tedy od druhého dílu, bohužel první díl byl dosti přefiltrovaný v některých pasážích a hodně kazil dojem. V každém případě takovéto zpracování určitě přidalo na atmosféře a hodně se mi líbil vzhled fontu a bublin, za to velké plus.
Co bych ovšem bral jako zápor je šeredný výběr záhlaví. Oba víme a možná i někdo další odkud pochází a tak trošchu nechápu, proč zrovna tohle. :) Přitom by si komikss zasloužil pořádné, poutavé záhlaví a ne takovédle typu: "Pozor, přichází horor"

O hlasu přemýšlet budu..
O hlasu přemýšlet určitě budu, ale myslím si, že to asi vzhledem k tomu, co jsem si řekl dopředu k onu srovnání všech komiksů z užšího výběru asi nedopadne, přesto si myslím, že si tohle nějaký hlas zaslouží, ikdyž ne můj, tak nějaký určitě ano, rozhodně bych to neviděl na nějakou nízkou pozici, ale holt je to tak, že každý si v komiksu snaží najít něco svého a jelikož má komiks od všeho trochu, ale od ničeho pořádný kus, tak si to zřejěm tolik příznivců nenajde

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ZATÍM 7,5 z 10

Děkuji ti za fajn počtení (a tentokráte opravdu počtení, ne pokoukání na akční záběry. :) ) Je to přece jen tvůj první takovýto více kecací počin a tak by bylo dobré v tom pokračovat, abys získal i nějaký cvik. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod El Kamil » stř 31. pro 2014 12:16:48 » Re: Palästinalied
Na prvním místě musím zmínit grafický filtr použitý na všechny komiksová okna a záhlaví. Myslím, že komiksu spíše uškodil než pomohl. Jednotlivá okna jsou kvůli němu hůře čitelná. Pokud smysl v jeho použití bylo skrýt detaily, tak pak ano, to se povedlo. Spíše však tipuju snahu o navození temné atmosféry, což by se asi dalo udělat i jinak - ne tak destruktivní grafikou. Na druhou stranu komiks svým designem ve čtenáři pocit tajemna opravdu vzbuzuje, což hodnotím rozhodně jako plus.

Děj komiksu je zasazen úplně mimo dění her Gothic, jak je známe, takže ze začátku to trochu trvá, než se zorientujeme v tom, co se vlastně děje, která strana je jaká a tak. Celkově zhodnoceno se děj ve čtvrtém díle stále rozjíždí, jsou tam určité náznaky, ale stále netuším, o co jde, co je cílem či motivací toho záporáka atp.

Jako u jiných soutěžních komiksů se mi nelíbí přesahování textových bublin do jiných oken, je to místy matoucí. Musím se také přiznat, že jsem byl zmaten i z pořadí vlastních oken. Nejspíš i kvůli už zmíněnému grafickému efektu se mi hůře rozpoznávalo, které okno následuje za kterým. V případě takového nerovnoměrného uspořádání bych asi volil očíslování oken za účelem vyšší přehlednosti.

V komiksu je pár překlepů a pravopisných chyb, ale to se dá prominout. Oceňuji zejména práci s Marvinem a s postavami. Na screenshotech se objevuje mnoho lidí, takže s nastavením scén muselo být opravdu hodně práce. Také jsem si nemohl nevšimnout použitých jmen - Sloth, Greed, Pride, Envy, co bude dál? :) Oceňuji dodatečné efekty pohybu zbraní při soubojích, určitě tam byly i jiné, jen jsem si jich nevšiml. Což platí i vlastních modifikacích hry, jestli nějaké byly.

Komiks je bezesporu zajímavý, se značným potenciálem, avšak v rámci soutěže na dodaném rozsahu velmi těžko hodnotitelný.
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod dragonranger » stř 31. pro 2014 12:57:34 » Re: Palästinalied
Palästinalied...To je zase fantasy název :D ....proč se to prostě nemohlo jmenovat Saga, Království mnoha tváří... já nevím, ale možností je tolik. No nic už jdu na to hodnocení.

Tento komiks měl podle obrovský potenciál, který se ale do těch několika málo dílů nevešel. Autor si dal velkou práci s grafikou, vlastním světem atd. že to, jak již zde někteří říkali, vedlo až k nepřehlednosti. Také jsem se místy ztrácel v bublinách a screenech a i místy se vyskytující gramatické nebo logické hrubky toto dílo zbytečně sráží dolů.
Každopádně chválím obohacení díla o L'hiver a textury z modderdatenbank (mimochodem poslední dobou tam byly přidaný nějaké opravdu kvalitní, tak se mrkněte :) ) což je v dnešním fanartovém světě už tak trochu nutnost a i též marvin je zde příjemně a nerušivě využt.
Každopádně doufám, nejen za sebe, ale i za autora, že dílo přece jen dokončí, protože by byla škoda to jen tak nechat ležet když to vypadá, že pro nás měl ještě něco málo nachystáno a nový fantasy svět se taky nevymyslí přes noc. Do budoucí tvorby doporučuji aby si autor pozorně četl text a snažil se dělat uspořádání bublin o něco srozumitelnější, pro nás čtenáře. To by asi bylo vše. :wink:
dragonranger
Uživatel

Příspěvekod Dicht » stř 31. pro 2014 14:26:14 » Re: Palästinalied
JENIK píše: V posledním díle jsem moc nepochopil tu rozmluvu sama ze sebou, ale prolétl jsem to jen zběžně, takže je možné že jsem něco přehlédl.

Ani se nedivím, já sem totiž zapoměl asi na dvě bubliny s textem :oops: Omlouvám se.

JENIK píše:Autor se konečně vzdal starých kolejí a zabrousil do vod nových.

JE to v podstatě to samé jako zatracen jenom jsem přidal filtr a jiný odstín barev. :D

Emperor píše:jen ta apokalypsa se bohužel nekoná

V druhém díle jsem to pojal tím jak Bandita mluví o konci světa.

El Kamil píše:Také jsem si nemohl nevšimnout použitých jmen - Sloth, Greed, Pride, Envy, co bude dál? :)

Přišlo mi to jako dobrej nápad a o Lust nebo Wrath vás taky neošidím :D

dragonranger píše:Palästinalied...To je zase fantasy název :D ....proč se to prostě nemohlo jmenovat Saga, Království mnoha tváří... já nevím, ale možností je tolik. No nic už jdu na to hodnocení.

Evangelion 2.0 mi Pivl zakázal :sad: :lol:

dragonranger píše:Každopádně chválím obohacení díla o L'hiver a textury z modderdatenbank

Z wogu jsem použil pouze roucha pro mágy. Ty pronovice jsem jen barevně pošteloval Lesterovo roucho aby mi seděl s těmy mágy. Jinak po Pivlově vzoru jsem si taky upravil pár obličejů (no jo no obšlehnul :D), ale nevypadaj tak skvěle no.

Co se toho filtru týče je to efekt černé tužky s 19% procentní průhledností a následným gumováním. V prvních dvou dílech to nybylo moc vyvážené v třetím to ušlo a ve čtvrtém je to podle mého cajk :) . Co se bublin týče tak jsem na písmo původně žádný efekt dávat nechtěl, ale font je skoro stejný jako v Zatracen nebo u Pivlova Lovce duší, přihodil sem tedy vnitřní stín a vnitřní záři, ale jaksi se mi zdá že to ten font jakoby zmenšilo :D. Do budoucna už to používat nebudu.

Tak díky za ohlasy a snad se brzy dočkáte pokračování. 8-)
Gear secondo
Obrázek
Dicht
Uživatel

Příspěvekod Eridor » pát 02. led 2015 13:24:32 » Re: Palästinalied
Velice povedené dílo. Grafika samozřejmě parádní a tvůj netradiční "komiksový" efekt je také dobrý. Příběhově se mi to též líbí, je to něco jiného než zaběhnutá klasika. Doufám že se dočkám dalšího dílu, nebo si pro tebe dojedu :D Vytknul bych jen docela dost pravopisných chyb a překlepů, ale to je už u tebe tradiční, vždycky spěcháš :D
"Je lepší shořet, než vyhasnout."
Eridor
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » stř 21. led 2015 18:55:39 » Re: Palästinalied
Tady ten komiks byl trochu srovnáván s tím mým a sleeperovým, co se týče toho, že jsme navnadili čtenáře a pak v nejlepším příběhy "utnuli". A myslím si, že i svou formou tyto tři komiksy k sobě tak nějak ladí, i když zde je použit ten komiksový filtr, který někteří kritizují. Mě osobně nevadí ani v nejmenším, rovněž nemám pocit, že by někde znesnadňoval čtení, naopak, podle mě se texty čtou u tohoto komiksu velmi dobře.

Pokud zůstaneme ještě chvíli u grafiky, tak mě se velmi zamlouvá jak použití toho filtru, tak také rozmístění screenů, styl bublin a písma. Zklamalo mě záhlaví zcizené z pivlova tutorialu, asi autor neměl čas nebo chuť se do něčeho pouštět, a možná si myslel, že příliš mnoho lidí si tady toho nevšimne.

Celou dobu jsem tak nějak doufal, že nám bude objasněn název komiksu - jak jsem již řekl, Palästinalied je název písně o tažení křižáků do Palestiny, kterou napsal Walther von der Vogelweide v asi 13. století - ale ničeho jsem se nedočkal. Autor se mi později svěřil, že se mu název prostě líbil - inu, proti gustu.... Mě se také líbí :-D

Děj točící se kolem temnoty, temných síní kláštera, inkvizice a neznámých sil mě oslovil již od samého začátku. Autor brnká na strunky tajemna a vše navíc podporuje denní dobou a atmosférou těch studených klášterních chodeb, v neposlední řadě také grafikou módu. Neohleděné zbroje a obličeje vlastní výroby ještě velmi zatraktivnily grafickou stránku. Myslím, že autor udělal maximum co se týče dialogů a podařilo se mu stvořit texty opravdu dobré a chytlavé. Nějaké ty hrubky se vyskytly, ale u Dichta to já vcelku očekávám a promíjím mu to, byť to někdy lehce sráží dojem. Velká škoda je, že příběh byl vlastně ukončen dřív, než stihnul začít a hodně nám toho zůstalo skryto. Přesto mě příběh poměrně chytnul a pokračování bych pouze uvítal. Jsem rád, že superpadouch zas tak super není (srazili ho k zemi), na druhou stranu, díl, kde se tak stalo, díl třetí, považuji za asi nejslabší - ne zpracováním, ale rozsahem, kdy se autor věnuje jen jednomu souboji, což je na celý díl poměrně slabá náplň. Ostatní díly na mě ale působí daleko lépe a rozhodně tady ten komiks patří k nejlepšímu, co jsem od autora viděl. Jinak jsem si všimnul, že některé názvy měst atd. byly použity ze hry Mount & Blade, jen taková poznámka na konec.
Wilhelm
Uživatel