Menu

Ve jménu smrtihlava

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Emperor » sob 18. čer 2016 9:53:58 » Re: Ve jménu smrtihlava
paráda, jeden z nejlepších komiksů na fóru, nejvíc mě baví ty vypracované, doslova vypiplané a vymazlené detaily. A taky na mě z tvého díla dýchá dobová atmosféra. Drobná připomínka - občas se mi zdálo písmo trochu tmavší a špatně se mi četlo, zvláště při tmavším pozadí ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Ramesse » sob 18. čer 2016 23:06:20 » Re: Ve jménu smrtihlava
@Wilhelm:
=========

Rím zdraví Gannica opäť v aréne! :D Nie, vážne - nebolo o tebe dlho počuť, a už som si myslel, že tento projekt padol... ale nestalo sa :!: Čo dodať - v tebe ide genialita zmyslu pre dokonalú grafiku sama o sebe v ruke s fantastickým prevedením scén. Moc sa mi páči zakomponovanie nemeckých výrazov do češtiny, ako aj detailné prepracovanie ambientu (typická "hospoda" tej doby - klavír v strede, dymiace bagá, brigadírka na stole, obrázok reklamy na pivo na stene... atď atď - je tam toho všade kvantum). Čo je ale hlavné - tie typicky nemecké ksychty. :) Textúry tvárí naozaj výborne korešpondujú s oblečením, až sa mi veriť nechce, že toto G2 dokáže. Akurát v pondelok má prísť k nám so segrou môj švagor (...je origoš nemec), a ja mu to proste musím ukázať! :D Wilhelm - nech ťa boh opatruje, ak tento komix nedorobíš - to je výstraha! :lol:
Ramesse
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » ned 19. čer 2016 9:38:29 » Re: Ve jménu smrtihlava
Všem moc díky za ohlasy, opravdu jste mě potěšili.Pravda je, že zase přišla inspirace a chuť, což přeoná i nedostatek času, musím však říci, že jsem byl po návratu sem velice zmaten, takových nových děl, soutěží, no nevídaná aktivita, pomalu se touto záplavou prokousávám a dělám si poznámky, abych pak mohl všechna tato skvělá díla ohodnotit a aby se na každého spravedlivě dostalo.
Jinak mě těší, že vám atmosféra připadá dobová, potože to je de facto alfa a omega tohoto díla a zároveň největší problém, se kterým se potýkám. Filmaři mají často problém s natáčením historických filmů, jelikož prostředí je příliš moderní, já se však musím v tomto komiksu s prostředím z dejme tomu raného novověku musím posunout do 40. let minulého století. Zde mi velmi nahrává, že architektura v Gothicu II je inspirována německým slohem, který přežil v mnohých městečkách dodnes, takže třebaže bitvu o Berlín asi neudělám, tak tohle prostředí celkem postačuje. no a pokud se podíváte třeba na fotografie dnešního Paderbornu, kde se komiks vlastně odehrává, tak zjistíte, že tam se prostě zastavil čas. Řeším ale jiné problémy, například ta hospoda. Třetí díl nevyšel tak dlouho jednoduše proto, že se mi do této scény nechtělo, a to proto, že jsem v Gothicu nedokázal najít lokál (ani v módu LoA, kde část komiksu vzniká), který by se dal upravit do podoby ze 40. let. Nakonec jsem se rozhodl o hospodu z módu, jelikož je tam aspoň ten klavír, který sám o sobě je jakýmsi mostem do moderní doby, no ale zase, klasické gothicovské židle bez opěradel, hlavy trollů na stěnách apod. Navíc ve správné hospodě to musí žít, nemůže to být scéna se dvěma či třema postavami, proto jsem hospodu "naplnil" a zcela proti svým zaběhnutým postupům jsem celou scénu nasnímal na jeden zátah. Samozřejmě jsem potřeboval, aby čtenář věděl, že tam ti lidi jsou, ale co nejvíce prostoru jsem pak už poskytnul hlavním postavám. Přes to všechno to pořád působí dojmem středověké krčmy, proto "U Černého rytíře" , což by mělo vyvolat pocit, že hospoda je do této doby laděna schválně.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod sleeper » ned 19. čer 2016 19:51:03 » Re: Ve jménu smrtihlava
Wilhelm žije!!! :shock: :-o :)

Skvelá správa, už sa teším!
sleeper
Uživatel

Příspěvekod dragonranger » ned 19. čer 2016 21:31:33 » Re: Ve jménu smrtihlava
Musím říct, že se ti návrat do série opravdu povedl. :) Snaha a čas, které do svých komiksů věnuješ, je opravdu znát. Všechny scény, zejména pak ta odehrávající se v hospodě, jsou skvělé udělané a všelijaké nápisy, tekstury, dodatečné dobové předměty a zajímavosti pozvedají Ve znamení smrtihlava nad většinu tvých dřívějších děl, jelikož se při jeho čtení uživatel i něco málo historického dozví a již nejde čistě jen o násilí a nadávky. Holt jak lidé dospívají, začnou chtít od knih, her, filmů a komiksů i něco víc. Já si tím také jakožto tvůrce právě procházím a mám chuť některé ze svých starých prací, které naštěstí nejsou na tomto fóru, spálit a zahrabat. Zajímá mě, jak tomu je/bylo u ostatních uživatelů..
Deset z deseti, Wilhelme. :wink:
dragonranger
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » pon 20. čer 2016 5:35:36 » Re: Ve jménu smrtihlava
Velmi díky i za tyto ohlasy, jsem rád, že se líbí. Jinak ano, jak dragonranger říkal, s člověkem dospívá i jeho tvorba.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Lordan » stř 22. čer 2016 23:04:00 » Re: Ve jménu smrtihlava
Do určování rozdílů mezi uniformami SS a Wehrmachtu jsem byl nedávno zavlečen, ač druhá světová válka z dějin není zrovna moje nejsilnější téma. Je vidět, že problematiku máš nastudovanou velmi dobře (i z jiných věcí, než jsou uniformy). Jinak nemám opět příliš moc co vytknout a mohu spíše jen chválit. Super je ten smysl pro detail, třeba i takové věci, jako je dojedené jídlo přidává propracovanosti komiksu na výši. Bubliny už jsme spolu kdysi řešili, tvé rozhodnutí proč jsou tolik průsvitné sis obhájil. Je to výborná práce, škoda jen, že už nezůstává příliš mnoho čtenářů.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Wilhelm » čtv 23. čer 2016 14:43:17 » Re: Ve jménu smrtihlava
No jen doufám, že jsi do toho nebyl zavlečen násilím :-D

Jinak děkuji za postřehy a možná až moc velkou chválu, vážím si toho.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Dicht » čtv 23. čer 2016 19:14:53 » Re: Ve jménu smrtihlava
Ohromen, potěšen, nasycen a já nevím co ještě. Maximálně spokojen. Sem rád že resis problematiku pruskych důstojníků ve wehrmachtu. :)
Gear secondo
Obrázek
Dicht
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » ned 11. bře 2018 18:22:28 » Re: Ve jménu smrtihlava
Tak tu máme - po DOST dlouhé odmlce - opět nový díl. Prostě mi to nedalo :) Také už jsem zapomněl, jak časově náročná je tato činnost - vždyť tento díl vznikal po večerech dobré 4 týdny, a padlo při tom tolik lahváčů, že by to možná vystačilo na dvě tři basy, takže si budu muset ve vlastním zájmu dát zase chvíli oraz :-D Ale čtěte - pokud je zde ještě zájem, neboť nevím, v jakém stavu se zdejší komunita po té době, co jsem tu nebyl, nachází. A také doufám, že jsem ještě nevyšel z formy a že se vám to bude alespoň maličko líbit :)

http://img24.cz/images/59226654496676697425.png
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Ramesse » ned 11. bře 2018 19:13:50 » Re: Ve jménu smrtihlava
Neuveriteľné :!: Perfektné prevedenie, detaily miestností, uniforiem, postáv, v závere ten letecký nálet... skrátka 10 z 10! :shock: Klobúk dolu - tvoje komixové prevedenie je unikátne! Dúfam, že na pokračovanie nebudem musieť čakať ďalšie dva roky... Fakt to nemá chybu :) :wink:
Ramesse
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » ned 11. bře 2018 19:16:00 » Re: Ve jménu smrtihlava
Také doufám, že nový díl vyjde podstatně dříve :-) Děkuji za pochvalu. Tady toto už prakticky není tvorba komiksu v Gothicu, to je jedna velká fotomontáž a bastlení a docela by mě zajímalo, co by na to řekli němečtí tvůrci hry :-D Děkuji ti za koment.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 11. bře 2018 20:40:29 » Re: Ve jménu smrtihlava
to je opět dechberoucí ukázka díla autora, který jediný mě dokáže přimět k přečtení komiksu na tomto fóru, aniž bych k tomu byl nucen (jako např. člen poroty :D ) ... Wilhelm je profík co se týče dobových reálií i jejich zakomponování do svého díla, je to i přes temnou atmosféru svěží a vtipné, i díky detailům, které mě baví objevovat ... gute Arbeit ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Vojta1122 » ned 11. bře 2018 21:34:48 » Re: Ve jménu smrtihlava
Teda! Já jsem si myslel, že už se nevrátíš, ale ne, opět jsi potvrdil pravidlo, že Wilhelm se vrací vždycky - a je radost tě tu po takové době zase vidět.

Práci jsi odvedl skvělou, jak už jsme na to zvyklí: vychytávky, napětí, skvělé postavy atd. - výborné. Co mě ale zaujalo mimořádně, je tak podrobná znalost historické reality. Jistě, zmiňoval to tady každý, ale ty reálie, které nám tu předvádíš, jsou velmi netriviální, ukazují na hlubokou znalost období - a rovněž jsou do děje naprosto mimořádně zakomponovány. Ukázka mistrovské práce!
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Wilhelm » ned 11. bře 2018 22:01:01 » Re: Ve jménu smrtihlava
Děkuji za ohlasy, a jako ty, Vojto, jsi potěšen mým návratem, tak mě zas těší komentář od tebe :D

No, co se těch znalostí týče, je to výhoda samostudia - člověk si vybírá, co ho zajímá, jako třešničky z dortu :D Jelikož se o tuto problematiku ale zajímám asi od 4. třídy ZŠ, tak není divu, že mi cosi málo v tom mozku uvízlo. Mimochodem, když jsem na to narazil - ten čas hrozně letí. První díl tohoto komiksu byl zveřejněn v roce 2014- to už jsou skoro 4 roky?! Na fórum jsem se registroval v roce 2009, to už je skoro 10 let - tak aspoň je za ten čas znát nějaký pokrok v úrovni tvorby, když nic jiného :D
Wilhelm
Uživatel

PředchozíDalší