Menu

Ve jménu smrtihlava

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Wilhelm » ned 12. dub 2015 18:11:58 » Re: Ve jménu smrtihlava
Děkuji za chválu, abych to maličko objasnil, tak původně měl tento díl být naprosto jiný, dokonce jsem měl rozpracovány DVĚ VERZE (!) druhého dílu, ale oboje jsem smetl ze stolu a nasměroval příběh tak, jak to můžete nyní vidět. Pravdou je, že po období Komiksového krále jsem nějak vyčerpal svou tvůrčí manu (abych to tak řekl :-D ) a trvalo mi poměrně dlouho, než jsem zase nabral chuť a síly. Tento díl jsem začal tvořit zhruba před týdnem a průměrně jsem udělal tak 2,5 - 3 obrázky denně, dle složitosti. Tvorba je ale docela vyčerpávající, jelikož jsem kvůli tomu musel odsunout jiné (sportovní aj.) aktivity po návratu z práce, takže teď budu určitě chtít mít zase tak týden volno, než budu pokračovat.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 12. dub 2015 18:14:31 » Re: Ve jménu smrtihlava
tak nezklamal jsi, dobrá práce ... chvíli jsem tápal nad hodností Reichsführera, než jsem si to našel na googlu ... ale pořád tápu nad oslovením v posledním okně "výborně, amice" ... to je vokativ latinského amicus?
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Wilhelm » ned 12. dub 2015 18:21:33 » Re: Ve jménu smrtihlava
Ahoj, díky, co se týče toho oslovení, tak mám dojem, že se takto občas oslovovaly postavy v kaplického Kladivu na čarodějnice, které je zasazeno zhruba do stejné doby (s rozdílem asi 50ti let), tak nějak mi to automaticky vytanulo při tvoření textu na mysli. Slovník cizích slov to uvádí jako "milý příteli." Přišlo mi to dobré pro podbarvení dobové atmosféry, na kolik vyhovující je to jazykově netuším :-D
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Senki » ned 12. dub 2015 18:26:17 » Re: Ve jménu smrtihlava
No teda :) ty se s tím teda pipláš :) nejlepší je ten screen s tím chlápkem co má ksicht hl. hrdiny
gothicu, tam je opravdu vidět, že sis hrál :wink: Jinak tenhle komiks úžasně ukazuje Marvin
možnosti, které už žádná jiná PB hra nemá. Kdo by to byl řekl, že tu člověk uvidí gothic komiks
kde jsou nacisti, auta, atd. :D :) (i když jejich dobu moc nemusím, což je můj problém)

Zrovna nedávno jsem také měl možnost vidět Kladivo na čarodějnice, tady je vidět jistá inspirace
v podobně fanatických procesech, co se tehdy odehrávali...jsem moc zvědavý, co bude dál. :wink:
Senki
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » ned 12. dub 2015 18:30:54 » Re: Ve jménu smrtihlava
Děkuji za takovou chválu, často je to skutečně piplání ale někdy věci schválně ořežu a různě zamaskuju, abych se jim nemusel tolik věnovat :-D Já samozřejmě chápu a beru na vědomí že zvolená doba nemusí sedět všem, a tak proto hlavně ty exkurze do minulosti a snaha o vybudování atmosféry, aby si tam každý našel to svoje.

EDIT: Jinak co se toho Kladiva na čarodějnice týče, tak ta inspirace tam rozhodně je, losinské procesy tam popisované se odehrávaly asi o padesát let později, od roku 1678 až tuším někdy do roku 1695 (nebo nějak kolem toho data). Ale musíme si uvědomit, že v našich zemích to byl ještě celkem čajíček oproti zvěrstvům třeba v německých zemích, kde tady ty vestfálské procesy jsou jen jedněmi z několika desítek, které se tam odehrávaly. V důsledku tohoto byly některé oblasti v krátké době ekonomicky zcela zdecimovány a mnohdy téměř vylidněny, takže obrovská zvůle. I taková je bohužel historie. A nejlepší na tom je, že ačkoli je mnohdy obviňována z tady toho především šlechta a církev, jakkoli na tom jednoznačně měly zásadní podíl, tak výzvy ke stíhání a upalování přicházely většinou z řad nejnižších vrstev, kde většinou to pramenilo ze závisti a pověrčivosti, takže lidé kolikrát přímo naléhali na šlechtu, aby organizovala takovéto procesy.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Kennedy_R » ned 12. dub 2015 23:10:01 » Re: Ve jménu smrtihlava
Zdar.
To je úžasná komiksová kombinace. Navíc to má pěknou grafiku i děj. Držím palce, ať se daří další dílka.
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Kennedy_R
Uživatel

Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Příspěvekod Wilhelm » pon 13. dub 2015 15:20:16 » Re: Ve jménu smrtihlava
Děkuji, jsem moc rád, že se líbí.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pon 13. dub 2015 16:15:48 » Re: Ve jménu smrtihlava
Tož nejlepší komiks tady no...
V neděli se těším na další díl... :lol:

A teď "vážně":
Sic komiks vydáš jednou za uherský, ale když už, tak to stojí za to.
K technické stránce nemám co dodat, prostě ukázková práce (a drobné, pro Dolera, chybičky, ti vypíší na FB :D ). jak vidno, bereš textury z jiných her (3. řada od konce, obrázek vpravo - Wolfík; oblek Tommyho z Mafie - akorát ten klobouk chybí :P a další ). Jelikož sem ti nedávno poslal textury HD uniforem do Wolfu, doufám, že je skvěle využiješ :)
Text byl místy méně čitelný, ale tak mám asi jinak nasvětlený monitor než ty (což mi říká - kup si konečně ten FHD monitor... :P )
K příběhu zatím nemám co říct, skvěle využíváš v díle historii (a Wolfenstein :D), osobně doufám v příběh plný okultismu a nějaký ten Über-Soldaten by neuškodil... :twisted:
Zajímavost na konci potěší, jde vidět, že se v tom vyžíváš... :P
To je od Dolero vše, stejně sem ti všechno napsal (a napíšu) na Fejsbůku :D
Naposledy upravil Dolero dne pon 13. dub 2015 16:30:40, celkově upraveno 2
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » pon 13. dub 2015 16:17:43 » Re: Ve jménu smrtihlava
Přijď na brigádu Dolče, možná se to stihne :-D Jinak dík.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Roibos » pát 17. dub 2015 21:18:27 » Re: Ve jménu smrtihlava
To je super !
Absolutně dokonalé - líbí se mi to ,že už to snad víc nejde :wink:

(zdá se mi to,nebo jsou použité textury z Mafie ? :D )
Roibos
Roibos
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » pát 17. dub 2015 21:22:09 » Re: Ve jménu smrtihlava
Ahoj, děkuju. Ano, máš pravdu, již jsem to zmiňoval, textury jsem šťáral kde se dalo. Z Mafie mám obleky, nějaké obličeje a tuším jednu texturu dělnického oblečení (kalhoty a bílá košile), které jsem ještě nepoužil. Mohlo by se říct, ten jenom někde sebral textury, ale ono tu texturu namapovat tak, aby pasaovala na model, není taky kolikrát jednoduché. Naštěstí já už nyní mám šablony podle kterých vím, kam usadit límec, kravatu, řemen atd., ale trvalo dlouho, než se to podařilo vyladit.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Lordan » sob 18. dub 2015 10:44:08 » Re: Ve jménu smrtihlava
Vypadá to perfektně. Líbí se mi, jak pracuješ s historickými reáliemi, s texturami, s různými objekty co přidáváš do screenů, ale i příběh vypadá velmi zajímavě. Akorát mám malinko problém pamatovat si ta německá jména. :D

Jediná drobná výtka, přijdou mi malinko málo podbarvené bubliny a místy je čtení textu náročnější, ale nic co by se nedalo zvládnout.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Wilhelm » sob 18. dub 2015 16:06:26 » Re: Ve jménu smrtihlava
Děkuji, jsem si vědom toho textu, jsem vždy v pokušení nechat bubllinu co nejprůsvitnější, aby nezakrývala detaily, a to bohužel není vždy ku prospěchu věci. U těch německých jmen je to vcelku jasné, že tady to bude pro mnoho lidí těžší, tam asi holt moc nic nevymyslíme :-D

Jinak jsem se konečně dostal ke zkulturnění úvodního topicu
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » sob 18. čer 2016 3:50:42 » Re: Ve jménu smrtihlava
Tak po delší době (víc jak rok! ) Tu máme nový díl. Asi od půlky se trochu liší písmo a nějaké detaily v úpravě, protože po sem jsem to měl několik měsíců rozdělané, potom mi spadnul komp, musel jsem to všechno pracně zachraňovat, dávat do kupy atd., takže už jsem pak třeba nenarazil na ten samý font apod., tak snad mi to odpustíte. Odkaz zde, pak to ještě hodím do úvodu:
http://img24.cz/images/63268515765185381021.png
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » sob 18. čer 2016 7:57:46 » Re: Ve jménu smrtihlava
Kdybych se nemusel extrémním způsobem drtit na středeční zkoušky, tak už tu máš komentář nejméně o délce 5 normostran. Takhle ti mohu říct jen, že je to boží, že tě vítám zpátky doma, že ti děkuju za zpříjemnění studia a že doufám, že se zase brzy něčeho dočkáme! :)
Vojta1122
Kronikář

PředchozíDalší